Jump to content

No UEFI uz BIOS


raivucis1992
 Share

Recommended Posts

Labs vakars

Nezinaju kura rakstit sadala,windows 8 vai windows 7 tadel ja nepareiza sadala tad peidosanu un par garumzimem ari

Ta,tatad doma ir tada,es gribu tikt vala no windows 8 uz windows 7,censoties to izdarit saskaros ar vairakam problemam,bet neparto

Man jautajums piemeram ja es no UEFI parietu uz BIOS,kas atbalstitu windows 7 instalaciju,vai ta es tiktu garam security boot un parejam lietam kas liedz pariesanu no windows 8 uz windows 7,jo ja es pareizi saprotu(ceru kad ta ir)tad ja es nomainu UEFI uz BIOS,tad nekam nevajadzetu aturet no windows 7 instalacijas un tagad ludzu jusu viedokli es domaju pareizi vai galigi scersam

Un ja man ir windows 8.1 uz mana ASUSA

Link to comment
Share on other sites

Jautājums - kāpēc tu gribi no 8.1 uz 7?

W7 arī var UEFI modē instalēt.

Vēl jautājums - 8.1 tev ir laptopā iebūvētais?

Link to comment
Share on other sites

raivucis1992

Ja godigi tad tikai tapec kad es esmu pieradis pie windows 7 nepatik man windows 8

Ja,es domaju kad ir iebuvets,jo nopirku jaunu jau ar windows 8.1 ieksa

Ja zinu kad var biki pagoogleju,bet man nekas no ta nesanaca isledzu security boot,iesledzu CSM,novilku windows 7,ieliku flesha caur rufusu,pec pamacibas rufusa saliku ta lai caur UEFI varetu palaist setupu,bet kad panemju lai booto no flesha tad uzmet bsod ar eroru neaceros kadu,ja nemaldos bij 0x00000A5 laikam tads bij,bet kad panemu ''UEFI flesha nosmaukums"man vienkārši UEFI noraustas un iemet atpakal UEFI tapec ienaca prata varbut es varu ienstalet BIOSu un apiet to visu

Link to comment
Share on other sites

raivucis1992

Ja palasiju ari to kad jepkuras neveiksmes gadijum,atvadies no mates plates

Link to comment
Share on other sites

Vēl, paskaties laptopa ražotāja lapā. Varbūt tur atradīsi, ka tavam modelim var uzinstalēt tikai 8.1, bet 7 neatbalsta.

Un kas tā par šausmīgu pierašanu, ka tagad mocīsies mēģinādams uzstīvēt jaunam laptopam ar legālu 8.1 kaut kādu novilktu 7.

Es arī esmu pieradis pie symbian telefona, bet domas man nav nopirkt, piemēram, aifonu un mēģināt tam uzinstalēt symbian.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic
...ja es no UEFI parietu uz BIOS

  Nefantazā, ja tavam MB modelim ražotājs paredzējis UEFI, tad tā tam būs būt, jo BIOSs šai platei nav paredzēts. Ja vispār uz šī laptopa var uzlikt W7 (protams, ne bez lielāka vai mazāka sexa), tad vispirms derētu noskaidrot, kādas tagad ir partīcijas - vecā MBR, vai jaunā GPT (visticamāk). Līdz ar to - vai nu speciāli jāsagatavo tikai 64 bit W7 priekš GPT, vai jānones GPT un jāizveido MBR.

 Bet labāk jau pagaidām iztiec ar legālo W8.1 un pēc pāris mēnešiem tiksi pie tikpat legāla W10 (kur atkal būs starta poga, bez kuras laikam nevari iztikt :mrgreen: ).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

raivucis1992

Labi :sarkasms:

Bridisu cauri tam visam velreiz redzes kas sanaks

Bet par to kad atveru fleshu caur UEFI kad vins vienkārši noraustas un iemet atpakal UEFI,ir kadas idejas kadel vins ta dara

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Uzliec startisback pilno versiju, atsledz visus charms bar utt. Nekadu win 7 vairs negribesi likt, jo sis bus tas pats. Ja grib uzliec vel aero theme no neta var dabut un w7 start ikonu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Iespējams atmet tieši tāpēc, ka gribi instalēt uz GPT šim nolūkam nesagatavotu W7 (protams, ja ir GPT partīcijas)

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn336946.aspx

  Bet kā jau teicu - skaties nevis uz W7, bet uz W10 un pagaidām 8.1 uzliec kaut vai Classic Shell - un nebūs atšķirība. Ir man 8.1 kopš iznākšanas un Metro redzu tikai tad, ja ko vēlos tur atrast.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Starp citu startisback ir labaks neka classic shell, jo daudz labak integrejas sistema, neizveido nekadu papildus procesu, kas noslogotu pc, perkot legalo versiju ari ir izdevigaks, daudzas personalizesanas iespejas, ne tikai start menu, lauj atslegt daudzas nevajadzigas w8 fiichas charms bar utt.

Link to comment
Share on other sites

Kas tā par W8.1 nepatikšanu? W8.1 desktop režīmā neko daudz neatšķiras no W7, ir pat lietas, kas labāk. Un nav jālien Metro modē nemaz, ja tas ir tas, kas atbaida. Visiem šiem W8.1 nepatīk, gribu W7 jautājums - ko tad jūs ar saviem datoriem darāt? Lodājat pa operētājsistēmu? Manā izpratnē dators ir lai strādātu programmās, cik to operētājsistēmu kā tādu jūt, atver to pašu programmu vai uz W8.1 vai uz W7, izskatās taču tāpat. Nu labi, kaut kādus failus pa mapēm pabīdīt, tad iznāk saskarsme ar OS lietām, un šajā ziņā W8.1 ir vairāki uzlabojumi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu OS var sagādāt pietiekami daudz nepatikšanu:

- visas tās jaunās nevajadzīgās fīčas onedrive, virsū skrienošās apmales utt. kuras nemaz tik jauki neatslēdzas ar Win/Shell back

- jautrības ar draiveriem vecākai tehnikai, nu piemēram mans printeris ar grūtībām bij piedabujams vispar strādat pie jaunā WIN, taču ir kaudze gļuku kas izpaužas tā ka kādreiz ja atslēdza spooling - printerim pilnīga amnēzija un reaģē vien uz atsevišķu, pašu pēdējo kairinajumu - nevar izprintēt teiksim 5 vienādas lapas, ir 5x jāsūta pa vienai lapai, pie tam jāpagaida kad ir izprintējusies iepriekšējā, un un visi citi ar to saistītie fokusi, taču var būt arī tā ka vispār nevar pielikt kādu ierīci un viss

- var gadīties ka kāda vajadzīga programma atsakās iet uz jaunāka win

 

Manas 5 kapeikas ir par vecāku WIN, ja vien tam tiešām ir kāda objektīva nepieciešamība no augstāk minētā vai vēl kas argumentēti pamatojams, ne no sērijas voi, agrāk smukāk izskatījās, vai pogas bija savādākas, vai kur nu vēl tas ka agrāk bija ātrāks un stabilāks

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs ņematies. Tā ir ka pērk lētos asus.

Pieņemu to, ka biosā jāatslēdz sekjūr būt, jāaktivizē csm/legasī, un jānorāda vindovs 7 otrajā logā no kreisās puses (neatceros precīzi).

Tajā pašā logā arī prikola pēc pārliecinies vai esi uzlicis ahci režīmu nevis ide.

 

Ļauj minēt, tev ir x551mav vai x553mav.

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

shagrat

Bija man vienreiz atnests kautkāds ASUS x55...precīzāk vais neatceros.

Arī mēģinājums uzdabūt w7 standarta veidā boot from cd. Installācijas vidū viņam esot izslēdzies dators un pie nākamās ieslēgšanas jau nestrādāja boot from hdd, boot from windows cd, turpretī kautkādu mintu vai mandrivu (vienu no, jau aizmirsts kuru) no cd iebūtoja bet tur arī drīz pakārās.

Kautko lasiju pie asusa kā var dabūt w7 virsū kautko mēgināju bet nekas man neizdevās ne ar cd, ne ar flašiem, ne no hdd, vispār nekas vairāk nestrādāja un nevarēja dabūt virsu ne w7 ne kādu linuxu ne arī to pašu veco w8. Atdevu to kompi viņam atpakaļ, kā beidzās viņam nezinu.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

virsū skrienošās apmales utt. kuras nemaz tik jauki neatslēdzas ar Win/Shell back

Pat bez visiem shell lielāko daļu var atslēgt. Vienīgā apmale, kas paliek ir tā, kas labajā malā, un lai viņu vispār dabūtu, jāiebrauc labajā apakšējā stūrī un tad jāpabrauc uz augšu (pietiekami specifiski, lai to tik bieži nesanāktu nejauši izdarīt). Aktivēšanu no labā augšējā stūra var atslēgt (tā ir kaitnoša, jo tad josla izlien katrreiz, kā gribi kaut ko aizvērt), tāpat var atslēgt arī kreiso augšējo stūri

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Jap, es arī visu to atslēdzu, bet vienalga ikpalaikam labā apmale uzkrīt uz varžacīm

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

Ar disku instalējot neko tādu neesmu novērojis.
  Nu tad pamēģini no oriģinālā diska uzlikt W7 uz UEFI ar tur esošu GPT :sarcastic: .  Kā arī - instalēt no fleškas, arī ja ir DVD lasītājs, ir nesalīdzināmi ātrāks process.  Disku jau krietnu laiku kā lietoju tikai, ja uz kāda muzeja eksponātā jāuzliek XP.

 

 

...josla izlien katrreiz, kā gribi kaut ko aizvērt
  Hvz, man nekas neizlec un, kad tiešām gribu redzēt to sānu joslu, krietnu laiku jābakstās pa stūriem, lai parādītos. Un nav nekāds Classic Shell, vai kas nu tur vēl, tikai uzlikts, lai bootojas uzreiz ar Desktopu (kur arī ir visu biežāk lietoto softu šortkati).
Link to comment
Share on other sites

shadow118
kad tiešām gribu redzēt to sānu joslu, krietnu laiku jābakstās pa stūriem, lai parādītos.

Nu vienkāršākais variants ir labais apakšējais stūris un tad pabrauc uz augšu, tā josla uzreiz arī parādās. Ja tikai iebrauc stūrī (bet nebrauc uz augšu), tad kāda pēc kādas sekundes parādās

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Vismaz Rufus gadījumā katrai GPT/MBR utt. variācijai vajag sagatavot atsevišķu instalācijas flešku ar konkrēto versiju no tās pašas instalācijas diska kopijas, cik saprotu tas ir saistīts ar to ka fleška atšķirībā no CD/DVD ir boot disc kurš var būt MBR vai GTP vai sazin vēl kāds un sistēma startējoties skatās atkarībā no uzstādījumiem kura veida diskus atzīt par startējamiem


TB var būt 2 HDD viens mbr otrs GPT un uz katra ir ejošs Win un atkarībā no BIOS uzstādījumiem var ieregulēt lai startējas viens vai otrs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sagatavo katru reizi katrai Windows versijai flešku pa jaunam?

Sagatavot universālu flešku jebkurai w7 versijai, ir kā a*mīzt 2 pirkstus. Pameklē tepat forumā, tādas tēmas ir bijušas.

Link to comment
Share on other sites

Esmu tādu uztaisījis jau pirms pāris gadiem, ar gandrīz visiem W7 86/64. vienīgi par UEFI un GPT man tumša bilde, uz tiem laikam tā fleška nestrādās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...