Jump to content

Kur uztonēt Krāsu?


kmna
 Share

Recommended Posts

varbūt kāds zin kur vislētāk krāsu var uztonēt? Vajag majai fasadi nokrasot, uzprasiju savā miestā cik uztonēt , ja krāsa ~100eir izmaksatu tad tonis vel 120eir klat  kas liekas stipri par traku.

 
Der rīga/jelgava, pirms pāris gadiem kkur redzeju kruza bij akcija ka toneja pa velti,bet tas bija galigi sen un varbut kko nosapnoju.
2i gadi atpakal vienigi  :(
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kas tad tev pat ekzotiski spilgtu krāsu, ka tonēšana tādu kosmosu maksā?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Painteresējies gan, cik maksā pat ne spilgto, bet košo toņu krāsas tonēšana!

Man Depo par krāsas tonēšanu mājas krāsošanai gribēja noplēst ~600 eur tikai par pašu toni. Pati krāsa maksāja 3x mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitais jautājums arī mani interesē. Kaut kad mainīja durvis un kā parasti šajos gadījumos ap tām ir piešpaktelēts. Vajag nokrāsot, bet nav zināms precīzs tonis. Mājas dokumentācijā ir ierakstīts īsi un kodolīgi - bēšs. Atšķirībā no iepriekšējā biedra, man pietiek ar 0,2 l, bet tā lai tonis iet kopā ar fasādi.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ar to precīzo toni ir problēmas...

Sieva gribēja piekrāsot vietas, kur nelaiķa sunīte bija nosmērējusi. bija zināmi visi krāsas parametri, bet tāpat atšķiras.....

 

Mežaveci, nodauzi mazu apmetuma gabaliņu, paņem līdzi uz veikalu un tad pēc kataloga piemeklē krāsu

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

(labots)

nu praktiski neiespejami uzminet to toni uz dullo tikai pēc vārda bēšs vai ari ar krasas paraugu iet uz veikalu un piemeklet pec skata lidzigu pec kataloga, kkur ne-lv redzeju veikalos ka  piedava ja tu atnes krasas paraugu tev vinu vienkārši noskanee un var to krasu uztonēt- tik vienkārši, bet vai tas lv izdarams,hvz.

 

dunduk -kur beigas uztoneji to krasu? domaju depo iebraukt uzprasit ari pats, bet laikam bezjedzigi tad?

un jaa kraasa nebij pat nekada ahujel trakā, iepriekš kad mazus daudzums vajadzeja tad toneju vien tur pat īpaši neiesprigstot uz tiem paris eir ko panema par 3l bunzu, tagad kad vajag normalu daudzumu jasak domat.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

 

 

varbūt kāds zin kur vislētāk krāsu var uztonēt? Vajag majai fasadi nokrasot, uzprasiju savā miestā cik uztonēt , ja krāsa ~100eir izmaksatu tad tonis vel 120eir klat  kas liekas stipri par traku.

pasaki toņa numuru un pēc kura kataloga  


[

 

nu praktiski neiespejami uzminet to toni uz dullo tikai pēc vārda bēšs vai ari ar krasas paraugu iet uz veikalu un piemeklet pec skata lidzigu pec kataloga, kkur ne-lv redzeju veikalos ka  piedava ja tu atnes krasas paraugu tev vinu vienkārši noskanee un var to krasu uztonēt- tik vienkārši, bet vai tas lv izdarams,hvz.

ir krāsu skeneri, bet-tāpat nebūs precīzi.

krāsa uz fasādes vai kur citur ar laiku  pamaina toni-putekļi sazēžas vai citas problemas. Jaunais krāsojums būs '' tīrs", paies +- gads un tonis pievilksies pie pārējās plaknes. variants ir pārkrāsot visu plakni vai arī plakni dalīt t.s. blokos un tad krāsot.

Link to comment
Share on other sites

o interesanti,bet liekas ka ta akcija bijusi maijaa un ne visam krasam :( kas shomenes ir,hvz.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Neaudzināts esmu, svešā tēmā lienu, bet kāds var ieteikt, kur uzjaukt krāsu priekš auto? 

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

kur uzjaukt krāsu priekš auto? 

Biķerniekos, pie Amerikas auto ir krāsu veikals, tirgo Du Pont krāsas, Ir katalogi, ļoti laba attieksme! 

https://plus.google.com/113496254357988385669/about?gl=lv&hl=lv

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Pateicos! Tur uzjauktu arī pēc atlobīta krāsas pleķīša, vai jāņem nost bākas vāks? Un kā ar iepildīšanu aerosolos?

Link to comment
Share on other sites

Uzzvani, bet it kā krāsu skaneris viņiem ir. 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

es autokrāsu pirku Sikkens Autokrāsas veikalā (pagalmā)

https://plus.google.com/112473396342028082366/about?gl=lv&hl=lv

Pēc nolobīta krāsas pleķīša krāsu neatradīs (vismaz tajā laikā, kad pirku es), pēc bākas vāka gan. Arī pēc oriģinālās krāsas koda arī (vismaz audi mašīnām tas ir rakstīts komplektācijas uzlīmē).

Pilda baloniņos arī. Man minimālais daudzums baloniņā sanāca ~9Ls (tas bija vēl latu laikos)

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Sazvanīt par vēlu, 5:00 startēju un centrā gluži negribēsies skrūvēt bākas vāku nost. Drošības pēc izdarīšu to šodien.

 

dunduk, pirms ~4 gadiem Ogrē, kad brauc ārā no CSDD, pāri šosejai taisni, tur jauca pēc maza krāsas knibucīša :)

 

Toreiz bija analoģiska situācija, bamperī švīkas un no tā nebij žēl nolupināt krāsas knibuci. Un es labāk neizplūdīšu, ko man pāris dienas atpakaļ uzjauca random bodē uz Maskavenes.  :resent:

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja jau mašīna ir braucama, tad nesaprotu sāpi par bākas vāka skrūvēšanu.

Man pēc mašīnas krāsas koda atvēra paleti, piegāja pie mašinas un pārliecinājās, ka viss sakrīt un 10 minūtēs uzjauca krāsu. pričom te bākas vāciņš?!

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Tikai 3x esmu pircis autokrāsu un katrā vietā ir bijusi savādāka procedūra, tāpēc jautāju. Čill.

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par fasādi neko nezinu, bet iekšdarbu krāsām (koks, betons) tonēšana Depo maksāja ap 1 eiro litrā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par fasādi neko nezinu, bet iekšdarbu krāsām (koks, betons) tonēšana Depo maksāja ap 1 eiro litrā.
 

tas pats jau vien ir, nebij kkada galigi blaava krasa kurai maz toni vajag? ja tone tadas galigi blavas tad jau jaa ir arii ten tas 1eiro litra.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par fasādi neko nezinu, bet iekšdarbu krāsām (koks, betons) tonēšana Depo maksāja ap 1 eiro litrā.
Laikam Tu krāso tikai kaut ko gaiši! Man ļoti daudz mājās ir LV karmīnsarkanais, tur viens pigments, kuru liek uz 10L tikai 5 ml, maksā simtos, krāsas cena plus 100% tonējums! 
Link to comment
Share on other sites

Jā, kad, sen jaunībā, strādāju Rīgas laku un krāsu rūpnīcā, kolorists bija cienījams amats un haltūru tiem diviem vīriem netrūka...

Taču dažām krāsām nebija pieejami toņi, piemēram, ''Jawa'' pārkrāsošanai...

Link to comment
Share on other sites

Fasādes krāsām tonēšana ir dārga.

 

Ja vēlas pa lēto un nepretnedē uz noteiktu toni pēc kataloga, Depo ir atsevišķs plaukts ar toņiem un tabulām toņu attiecībām, lai iegūtu +/- noteiktus toņus. Ar urbmašīnas mikseri mājās krāsu var uzjaukt :)

 

Ja fasādi veido no jauna un to plānots apmest ar dekoratīvo apmetumu (biezpienu, lietutiņu), jāapsver vai labāk neņemt gatavos apmetuma maisījumus un tonēt tos. Citādi pie mehāniskiem fasādes bojājumiem krāsa ir nost un labi redzama dekoratīvā apmetuma baltā krāsa. Krāsojot dekoratīvo apmetumu krāsas patēriņš tāpat ir ievērojams un ar krāsu nosegt visas apmetuma iedobes nav tik vienkārši.

Labots - aatrie
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur uzjauktu arī pēc atlobīta krāsas pleķīša, vai jāņem nost bākas vāks?

 

krāsas kodam ir jābūt uz auto identifikācijas plāksnītes un parasti pēc VIN koda arī var pateikt.

Link to comment
Share on other sites

inteens

Ja autiņš pavecāks, oriģinālā krāsa var būt izbalējusi, tad jaunais krāsojums atšķirsies no vecā.

Tikai piekrāsošanai,tiešām , labāk paņemt līdzi paraugu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es krāsu tonēšanu atceros kā ļaunu murgu.

 

Aizejam ar savējo uz depo - tur noliek priekšā 3 katalogus, vairāki tūkstoši toņu katrā. Katalogi tiek šķirstīti, šķirstīti, šķirstīti.... Pēc kādas pusstundas man apnīk.... Krāsa vēl nav izvēlēta.... Brr.....

Beidzot kaut kā krāsa tiek izvēlēta. Nokrāsojam istabā sienu = nepatīk viņai rezultāts! A bet protams! Veikalā apgaismojums pilnīgi cits un krāsa mazā paraudziņā izskatās pilnīgi savādāk, nekā tad, ja visa siena nokrāsota! 

 

Beigās pirkām atsevišķi pigmentus - jaucām paši un uz sienas varēja paskatīt kā izskatās un pieliet krāsu vai vēl kādu pigmentu pielikt. Domāju ka šis ir labākais variants jo nokrāsotais objekts tāpat neizskatīsies tā, kā paraugs. Vienīgi ja vajadzēs kaut ko piekrāsot - tādu pašu toni nekad vairs nedabūt. 


 

 

Ja autiņš pavecāks, oriģinālā krāsa var būt izbalējusi, tad jaunais krāsojums atšķirsies no vecā. Tikai piekrāsošanai,tiešām , labāk paņemt līdzi paraugu

 

Takš jebkurā auto krāsu veikalā piedzīs toni pēc auto! Tik ar krāsojamo auto jāaizbrauc. Ja auto nav braucams, ta  jāņem bākas vāciņš nost.  

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tātad ja kādam gribas kko nokrasot tad šomenes Kruza akcija Fasades krasai un vel kkadam sienas krasam+ rilak Krasas shomenes sestdienas/svetdienas tone bezmaksas.

Rezume,

Vieteja Bodee par to pasu toni all-in gribeja noslaukt: 204eir

kruza samaksaju: 79.5eir  (30litri)

Par to pašu krāsu/toni

 

Tikai 125eir starpiba :D :D

Labots - kmna
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kruza samaksaju: 79.5eir (30litri)

cik m2 plāno nokrāsot?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es biju nesen depo un tur apjautājos par tonēšanas iespējām. Viņi teica, ka esot iespēja iznomāt toņu katalogu un mājās pie sava apgaismojuma izvēlēties vajadzīgo toni. Protams, nekad tonis nebūs tāds, kā oriģināls, jo ar laiku visas krāsas izbalē un 100% atbilstība nebūs. 

 

Veikalā apgaismojums pilnīgi cits un krāsa mazā paraudziņā izskatās pilnīgi savādāk, nekā tad, ja visa siena nokrāsota! 

 

Plānots arī šovasar pārkrāsot istabu citā krāsā, jo zilais tonis nebija debesszils un mākslīgā apgaismojumā izskatās depresīvi. Nākamreiz doma ir uztonēt kādu 0.5l, uzkrāsot pleķi  uz sienas un tad iet pirkt visu apjomu. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
cik m2 plāno nokrāsot?

ap 150m2 bet nu ņēmu ar labu rezervi.

 

ar tam krasam vislabakais veids kaa atrast normalu krasu ir panemt 3-4 dazadas krasas litra bunzas un nokrasot lielu laukumu,var normali saprast tad vai krasa der/neder , seviski ja vel plano lielu platibu krasot -lai nav dupsii darbs un materials ja krasa gadijuma nepatik, uz kopeja rekina tie paris eiro par tam testa krasam nav galigi nekas.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Nākamreiz doma ir uztonēt kādu 0.5l, uzkrāsot pleķi  uz sienas un tad iet pirkt visu apjomu. 

 

Šim īsti nepiekrītu - nopirksi 0.5 uztonētas krāsas, nokrāsosi pleķi, nepatīk! Iesi pirkt nākamo 0,5? ;)  Cik ilgi? Kamēr apnīk? Jāpiezīmē, ka arī 0,5 tonētas krāsas nav pa velti + laiks vizinoties uz veikalu.   

 

Kā jau teicu man ir laba pieredze ar pigmentiem. Lietojot viņus ar prātu un pamazām var mājās uzjaukt gandrīz jebkuru toni. Nu labi - košos, tipa spilgti violets, nevar.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jēga ir tāda, ka netiks nopirkti 20L krāsas, kas jāizgāž laukā, jo dabā labi neizskatās.

 

Kas ir ar tiem pigmentiem un kādā veidā tiek iegūts vajadzīgais tonis? Es prasu tamdēļ, ka reiz esmu čakarējies ar jaukšanu taisot zilo toni, lejot baltai krāsai toni. Viss bija labi līdz brīdim, ka nožūstot krāsai cits tonis, nekā jaukšanas brīdī. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šim īsti nepiekrītu - nopirksi 0.5 uztonētas krāsas, nokrāsosi pleķi, nepatīk! Iesi pirkt nākamo 0,5?  Cik ilgi? Kamēr apnīk? Jāpiezīmē, ka arī 0,5 tonētas krāsas nav pa velti + laiks vizinoties uz veikalu.      Kā jau teicu man ir laba pieredze ar pigmentiem. Lietojot viņus ar prātu un pamazām var mājās uzjaukt gandrīz jebkuru toni. Nu labi - košos, tipa spilgti violets, nevar.
 

 

citas valstis vispar redzets ka pie krasu stendiem ir simtiem paraugu 50-100ml pudelites ar krasam,maksa ari simboliski,

Pasaki labaku veidu kaa atrast labu krasu? Jo uz tiem veikala paraugiem var pat neskatities,nekad vini neatbilst patiesibai, un uz sienas izskatas ari savadak kaa esi iedomajies. tikai un vienigi manuprat panemt 3-4 dazadus tonus kas izskatas ok un tad 1nu no tiem izveleties, protams papildus eiro tas prasa un mazliet vairak chakara, bet ja prieks sevis taisa nav citu variantu.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Pantone veedeklis ir? Protams maksaaja 30Ls, cik tagad maksa nav ne jausmas un tad jau var piemekleet.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man arī teorētiski vajadzētu fasādi nokrāsot, bet nezinu pie kura gala ķerties.

 

Kā krāso aso grubuli? Pūšot? Kompresors, attiecīgi garš vads un bundža ar sprauslu ir. Cik daudz krāsa uz kvadrātu ir jārēķina? Kaut kas jāliek arī zem krāsas (dziļā grunts saukta arī par tīfgrunti)?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Kas ir ar tiem pigmentiem un kādā veidā tiek iegūts vajadzīgais tonis?

 

Veikalā pie  pigmentiem ir krāsu paraugu skala. Pēc tās apmēram piemetam ko un cik daudz vajag. Tad mājās iejaucam nedaudz gaišāku kā plānots. Nokrāsojam laukumiņu un pagaidām kamēr apžūst. ;) Ja neder, vēl pievienojam pigmentu un krāsojam nākošo kvadrātu. (pirmais krāsas slānis sanāk daudzkrāsains) 

 

Katrā ziņām kamēr tika mēģināts krāsas tonēt veikalā nebija iespējas uztrāpīt uz toni, kas manējai patiktu. Tad pamanīju pigmentus, vienu kaudzīti iepirku un varēja draudzene ņemties ar krāsu jaukšanu. Šādā veidā viņai izdevās piemeklēt krāsas, kuras patīk. 

 

 

 

Kā krāso aso grubuli?

 

 

Var protams pūst, bet pilnīgi normāli sanāk ar rullīti ar garu spalvu. Ieliekam rulli garā kātā un uz priekšu. Sākumā fasādes grunts - baltā krāsā (nevis dziļā grunts!), tad fasādes krāsa. Vairs patēriņu neatceros, bet lielāks kā uz gludas virsmas protams ka. Vismaz DEPO es pateicu fasādes laukumu, man pateica cik grunts un cik krāsas vajadzēs. Pēc pārējiem apdares darbiem krāsošana pēc atpūtas izlikās. ;)

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mezavecis

Šodien bija krāsošanas diena. Paskatoties, ka man vajag kādus 100g krāsas, ņemties ar pigmentiem būtu diezgan ķēpīgi, jo tik mazu apjomu samaisīt būtu grūti, jo samaisīt mikroskopisku daudzumu ar viskozo masu būtu čakars mājas apstākļos. Fasādes krāsai Depo minimālais daudzums ir 1.2L un pārdevējs brīdināja, ka pat šādam daudzumam tonis nebūs precīzs atbilstoši pasaugam.

 

Atradu mazu fasādes gabaliņu ar neaizbalējušu krāsu, Depo piemeklēju vistuvāko toni un jāsaka, atšķirību var saskatīt tikai labi ieskatoties. 

 

 

 

post-1472-0-66074600-1434901087.jpg

 

Te zem rozetes suns bija nokasījis krāsu un pa virsu pārlaidu.

 

post-1472-0-85959500-1434901114.jpg

durvis_krasa_apmale.jpg

krasa_fasade.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...