Jump to content

Auto krāsojuma atjaunošana (pulēšana?)


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri.

Vakar steigā savam autiņam izdarīju baigo skādi: cenšoties izslīpēt krāsas skrāpējumus, sabojāju krāsojumu.

Kļūdas pēc slīpēju ar 1200 smilšpapīru (un ūdeni). Slīpējot, viss izskatījās baigi jauki - skrāpējumi pazuda un krāsojums netika sabojāts.

Savu kļūdu pamanīju tik tad, kad apstrādātās vietas izžuva, nu jau tās ir matētas un gaišākas par neaizskartajām vietām.

Kā man šo manu kļūdu novērst, lai tik traki acīs nelektu? Jāpulē? Ja jā, tad ar kādiem līdzekļiem?

 

Viens ieteikums, ko saņēmu: apstrādāt ar 2000 smilšpapīru un abrazīvo pulēšanas pastu. Varētu līdzēt?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Atliek tikai cerēt, ka neesi izslīpējis laku.
Ja tas nav izdarīts, tad nekāda skāde tā nav, protams, ka noslīpētā vieta būs matēta.

Vispirms ar to 2000 papīru, tad kokvilnas lupatiņa un šis: http://www.autokrasas.lv/?p=art&art=383,
un pēcāk var vēl ar šo pāriet pāri: http://www.autokrasas.lv/?p=art&art=511
 
Ja nebūsi lakai izslīpējies cauri, tad rezultāts būs perfekts. 
 

(konkrētajā veikalā tās pastas tirgo uz svaru, principā cik daudz vajag). 

Labots - Volodja Zavituškins
Link to comment
Share on other sites

Paldies, man tev divi jautājumi:

1. Vai to darīt ar roku vai arī meklēt kaut kur pulējamo mašīnu?

2. Vai apstrādāt tikai saskādēto vietu vai arī apstrādāt visu detaļu (kapots un 1 durvis līdz moldingam)?

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

1) Atkarīgs, cik liels ir bojājums. Nesen noskrāpēju auto sānu ar švīkām apmēram plaukstas lieluma laukumā - to brīvi izslīpēju un izpulēju ar roku +/- 20 minūšu laikā līdz perfektam rezultātam.
Ar pulējamo mašīnu būs ātrāk, BET daudz lielāka iespēja kaut ko sačakarēt, piededzināt laku u.tml. 
2) Pieļauju, ka te runa nav gluži par pēdējā izlaiduma Maybach, tāpēc pilnīgi pietiks, apstrādāt +/- bojājuma vietu, visu detaļu nav vērts.

 

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Ja ir Maybach, tad varētu domāt par visa auto pulēšanu, lai visas detaļas ir vienādas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

A man, piemēram, ir Maybach - ko tad...

 

Tad visticamāk tu dotos uz tādu servisu, kur 2 dāmas pašam papulē, kamēr tavs autiņš tiek pulēts... :>

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad visticamāk tu dotos uz tādu servisu, kur 2 dāmas pašam papulē, kamēr tavs autiņš tiek pulēts... :>

 

Kur ir tas serviss ? Domāju pirkt saskrāpetu Maybach :TBS:

Link to comment
Share on other sites

Tik nevajag aizmirst ka slīpējot un pulējot materiālu var tikai noņemt, bet švīka jau ir materiāla iztrūkums!

 

Atkarībā no bojājuma dziļuma būtu ar smalku otiņu uz skrāpējuma krāsa/laka jāuzklāj un tad pēc kādas nedēļas jāslīpē/jāpulē!

 

Itanium, priekš auto krāsas 1200 smilšpapīrs ir ļoti rupjš! Domāju ka laku esi noņēmis pamatīgi! Cerams krāsa slānis nav bojāts. Es to vietu kārtīgi nomazgātu, attaukoto ar kādu šķīdinātāju un pūstu laku pa virsu. tad slīpētu ar 2000 ūdens smilšpapīru un pulētu. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es tādām švīkām uzmanību vispār nepievēršu....., dzīvē ir daudz svarīgākas lietas...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Itanium, priekš auto krāsas 1200 smilšpapīrs ir ļoti rupjš!

Jā, to es zinu, un laka bija nost.

 

Kopumā biju sačakarējis 2 vietas: motora pārsegu un vienas durvis.

 

Motora pārsegu ataukoju ar šķīdinātaju, pēc tam uzliku laku. Izskatījās jau daudz labāk nekā bija, bet pēc tam atkal pasteidzos un visu sačakarēju - sāku slīpēt tajā pašā dienā pēc kādām ~4 stundām. Rezultātā pleķains, nopulēt arī neizdodas. Domāju, ka tajā cepetī, kas tajā dienā bija, ar to laiku būs gana, lai laka izžūtu. Laikam kļūdījos.

 

Durvis pašlaik nolakotas - izskatās pa pirmo. Tuvākajās dienās domāju, ka varētu pamēģināt papulēt bez slīpēšanas.

 

 

es tādām švīkām uzmanību vispār nepievēršu....., dzīvē ir daudz svarīgākas lietas...

Biju garāžā, izdomāju, ka pa fikso izlpīpēšu, jo tāpat nekas jēdzīgāks tajā brīdī nebija ko darīt. Gribēju kā labāk, sanāca kā vienmēr..

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz jau veči teica - ka pirmā pulēšana ne ātrāk par 30 dienām pēc krāsošanas, bet tad jau arī krāsas bija citas.

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Laka cietē ilgi, pāris nedēļas vēlams pagaidīt.
Var arī slīpēt/pulēt ātrāk, bet 'ar jūtām' un ļoti uzmanīgi, jo laka vēl ir relatīvi mīksta. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...