Jump to content

Windows "pārlikšana" uz citu datoru


Butttercup
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Meklēju labāko sadaļu forumā , kas būtu vistuvāk manam jautājumam. Laikam atradu un tātad , lasam:

Iegādājos jaunu datoru , bez windows. Man ir doma , ka varētu no vecās lejerkastes izņemt cieto un ielikt jaunajā , lai widowns būtu un nebūtu jāgaida kamēr "meistars" uzinstalētu.

Vai kāds varētu palīdzēt , teiksim soli pa solim pastāstīt , kā visprecīzāk to izdarīt, jo cik noprotu , jaunus draiverus vajadzēs u.t.t.

Paldies !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vvv

    8

  • Bonifacijs

    8

  • jema

    14

  • Müller

    6

Tas nav tik vienkārši izdarāms. Spriežot pēc jautājuma tev pašam tehnisku iemaņu nav, gaidi vien meistaru.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kad apgreidoju proci no Pentiuma uz i5, sākumā vienkārši pārmainiju pročus, palaidu windows un kompis uzskatija, ka i5 bij tik 2 kodoli, beigās tāpat nācās pārinstalēt windows, tad bij viss kā vajag. Tas bij tikai nomainot proci. Tu taisies nomainīt visu. Pat ja sistēma palaidīsies, esi drošs, ka daudz kas nestrādās kā vajag.

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

Tas bij tikai nomainot proci.

Es pavisam nesen, pročus savam setupam mainīju gandrīz katru mēnesi, ne reizi šādu problēmu. Clear cmos, windows pie ielādes atpazīst cpu, tiek ielādēts draiveris, restarts un viss vienmēr ir strādājis bez nekādām problēmām.

Autora gadījumā prātīgāk būs uzlikt tīru sistēmu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

 

 

Man ir doma , ka varētu no vecās lejerkastes izņemt cieto un ielikt jaunajā

Tā varēja darīt ar Win 98 un varbūt vecākām versijām, pie ielādes paprasīja trūkstošos draiverus un rullē tālāk. Sākot ar XP tā vairs neizdarīsi, izņemot, ja dzelži nemainās.

Link to comment
Share on other sites

intervall
Sākot ar XP tā vairs neizdarīsi, izņemot, ja dzelži nemainās.

Izdarīt to var... Tikai, cik stabila būs os.

Labots - intervall
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Esi praksē pamēģinājis vai tikai fantazē? Tā būs tik stabila, ka pie ielādes dabūsi BSOD.

Link to comment
Share on other sites

Cilveeks

Kas lācītim vēderā vecajā un jaunajā kastē? Mēģināt jau vari, nekas krimināls jau nenotiks, tik liela varbūtība, ka winda pēc tam nelaidīsies nevienā no kompjiem. Un kura winda ta stāv tai cietajā?

Link to comment
Share on other sites

esmu mainījis mātesplates gan ar XP, gan 7. nekādus zilos ekrānus neredzēju. win pats sameklē visus draiverus, reizēm kaut kas eksotiskāks var būt jāpadzēš no device manager.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Esi praksē pamēģinājis vai tikai fantazē?

 

praksē ar vismaz 3 datoriem, kuri pēc tam strādāja vismaz gadu. tikai sen tas bija.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

intervall
Esi praksē pamēģinājis vai tikai fantazē?

Jā, konkrēti uz entajiem lapšiem - lenovo x200, x200s, x201, t400, t410, t500.

Vienīgais, ja, piemēram, no x201 ieliki x200s, tad liekot atpakaļ no x200s uz x201 vairs nevar piešķilt :D

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

nesaprotu priekš kam tas vajadzīgs, ja var no fleškas ieinstalēt daudz ātrāk tīru sistēmu

Link to comment
Share on other sites

intervall

Atkārībā kādu - ja windows 7, tad man sanāk ap 10h(uz SSD) ar visiem apdeitiem, ar visu man vajadzīgo drazu - neteikšu, ka tas ir ātri.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tās ir tavas problēmas, ja instalē kompi 10 stundas. Man pietiek ar nepilnu stundu, lai būtu gatava sistēma ar draiveriem, dažiem labiem tweakiem. Ar update nečakarējos windowsu "pērku" vissvaigāko versiju ar jau ieceptiem svarīgajiem updates. Un ar optiku sakačāt programmas arī nav bēda.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Teikshu, ka arii man aiziet no 4-8h uz kompi. Instals originaalais no MS. Plus klaat apdeiti un paareejais staffs. Protamsuz katru naakamo identisku kompi aptuveni pusstunda liidz stunda lai visu nokloneetu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Man ar apmēram stunda aiziet kopā ar visu programmu salikšanu un minimālu saregulēšanu nu updates protams arī

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

Man te nesen uz viena svaiga dzelzha, apdeiti vien instaleejaas 4h!!!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tēmas autoram ir meistars, kas uzinstalēs. Iespējams, meistars mācēs. Tas labi. Domāju, ka autora gadījumā vislabākais ir tīrais OS installs. Nekas ātri nav, ja jārēķina visu apdeitu salikšanu. Nesen vienam datoram instalēju W8.1. Pati OS ir sīkums, pilnīgi pietiek ar pusstundu (SSD), piekrītu, bet apdeiti gan paņem laiku daudz. Nebija nekādas optikas, internets pa vara vadiem, tiem apdeitiem aizgāja dažas stundas. Bija orģinālais W8.1 DVD. Jārēķina visa diena, ja vēl programmas vajadzīgās smagākas, var ar dienu i nepietikt. Tas tā, amatierim.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ehh visos laikos ir bijushi win inataleetaaji 40 minuutees. Uzliek 40 minuutees noslauc 5ciiti un aiziet. Savukaart peec taada instaleetaaja viss device manager vinaas dzeltenaas jautaajuma ziimees. Peec kaada laika arii sifiliss un triperis uzpeld.

 

Teiksim taa, pa stundu var uzlikt bez apdeitiem un ar nosacijumu, ka dzelzis ir bijis jau pirms windows iznaakshanas, liidz ar ko visi draiveri, vareetu buut jau pie instalaacijas. Taa kaa pats windulis uzliekas pusstundaa liidz 40 minuutees, tad atlikushaas 20-30 minuutes tik veltiitas kaadam interneta paarluukam, MS ofisam un kaadam PDF riiderim. От силы varbuut stundaa vareetu iespiesties.

Aaa veel tak aktivizaacija. 5 minuutes.

Link to comment
Share on other sites

sharklasers

Ir gadijies mātesplati, gan arī CPU mainīt (2 atsevišķas epizodes) nepārinstalējot win7, tas vairākus gadus atpakaļ, un kompis griežas vēl šodien bez problēmām.

Spraužam cieto klāt - ja var ieboototies tad būs ok - ņemam visus draiverus nost - restarts - liekam jaunos draiverus virsū.

 

Flameon - reinstalls in priekš labs cilvēkiem - flameoff

Link to comment
Share on other sites

Man ar apmēram stunda aiziet kopā ar visu programmu salikšanu un minimālu saregulēšanu nu updates protams arī

 

 

Nu kāpēc jāmelo?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad atlikushaas 20-30 minuutes tik veltiitas kaadam interneta paarluukam, MS ofisam

 Tāds MS office vien aizņem savu stundu. Ja ir Office 2013, es nerunāju par kaut kādiem uzņēmumu risinājumiem, kur, iespējams, ir savādāk, bet parastā gadījumā, nav instalācijas diska. Visa instalācija no interneta. Ja ir optika, varbūt notiek stipri ātri, bet parasts internets - paies labs laiciņš kamēr viss novilksies. Un arī Office 2010 gadījumā, no diska viss sainstalēsies fiksi, bet pēc instalēšanas uzreiz būs apdeiti simtos MB, kas atkal ir laiks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2013 Ofiice točna no 0 instalēt murgs. Tur viņam pāri pa 100 update, kas instalējās pāris h, neskatoties uz optiku.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Nu kāpēc jāmelo?

 

Te jau biedrs Mūlers pateica kā tieši ir jādara lai būtu ātri, un sasodīts to mēslu MS Office, uzliek Libre Office, un tas ir vien dažas minūtes. Kad būsu pārliecināts ka W10 ir normāli uzlauzts, speciāli sistēmu no nullas liekot paņemšu uz hronometru cik ilgi aizņem clean install, updates, opera, Adobe reader, Dropbox, VLC Player, TheBat! uzlikšana. Par update arī nesaprotu ko speciāli tur rēķināt viņu, atstāj automatic un lai darbojas pats tālāk brīvā laikā, ja negrib tā, tad var jau otradi izdarīt atslēgt updates un salikt draiverus + neobligatos atjaunojumus ar dreiveriem, un pēc tam palaist automātiski update. Speciāli nesekoju līdzi, bet W8.1 liekot pirmais restarts pēc 10 min, otrais nu vēl pēc 5-10 un vsje 15- nu max. 20 min. ir nenoregulēts win, tas no flaškas kam read ir 245 Mb/s caur USB 3.0, Intel 4771, 16Gb RAM, Intel 530 SSD 240GB

Link to comment
Share on other sites

 Jā, ja ir SSD, tad pati OS uzinstalējas ātri, tur, tiešām ar kādu pusstundu pietiek. Nelikt apdeitus uzreiz, tā arī var, tik pēc tam, kaut kad vēlāk, dators pie restartēšanas muļļās tos apdeitus arī ilgi. Man šķiet, labāk uzreiz visu pārsāpēt ar apdeitiem, un pēc tam miers. Piemēram, valodu W8.1 nomainīt uz latviešu (es to priekš sevis izdaru), arī paiet laiks, kamēr valodas paka lejuplādējas.

 Un programmu instalēšana, var jau iepriekš visu sagatavot, pakotnes fleškā sarakstīt (arī laika patēriņš), bet parasti, ieej, piemēram, adobe.com, atrodi Adobe reader, spied download, gaidi, kamēr nolādējas un instalējas, atkal, interneta ātrums spēlē lomu, atkal neko paātrināt nevarēsi. Pamēģini AutoCAD, instalācija liela, no Autodesk mājas lapas sāc lejuplādēt, ja "paveiksies", stundām process ilgs, sevišķi tas tā pirmajā laikā pēc jaunākās versijas iznākšanas, kad no visas pasaules interese liela, visi lejuplādē.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es sev LV paku speciāli nelieku lai nesanāk tā ka citā vietā/valstī tiekot pie PC nebūtu acis kvadrātā un neizpratnes pilna seja, ik pa laikam lieku pārmaiņus ru/eng

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Laiku pa laikam, atjauninu Win8.1 org ISO lai būtu svaiga versija un nevajadzētu tērēt laiku tiem 250 atjauninājumiem. + salieku jau standart programmeles tip 7zip VLC utt. Tad diezgan ātri var salikt virsū OS ar diezgan svaigu konfigurāciju. + beigās palaižu 3rd softu update, lai sapačojas ja ir pamainījušās versijas. Atliek tik beigās uzlikt specifisko softu un gatavs.

Tev gan tas nedraud, jo neko daudz no OS instalēšanas nesaproti. Tāk tik instalē OS no iso un liec tad virsū visu to gūzmu ar atjauninājumiem. Pa vienu vakaru vajadzētu paspēt.

Link to comment
Share on other sites

Rigadons

Sveiki, kungi!

Skatos te Windows pārinstalēšana cieņā.. Un man tieši ĻOTI aktuāla problēma!

Tā kā ļoti paļaujos uz Jums un ceru rast risinājumu no Jums, uzrakstīšu savu dzīvesstāstu, lai pilnībā izprastu manu problēmu:

Tātad. Pirms aptuveni 5gadiem nopirku portatīvo datoru Compaq Presario CQ61 ar Intel DuoCore 2, kkādu nVidia GEforce videokarti un 500GB cieto disku un 4GB RAM. Datoram jau bija ieinstalēts orģināli licenzētais Windows 7 Home Premium. Taču TAS Windows man nenāca līdzi CD diskā, bet cietajam diskam bija partīcija Recovery. Cietais disks tika sadalīts : (C:234GB D:218GB un E(Recovery):12,3GB no E šobrīd brīvs 2.06GB).

Priecīgs dzīvoju (strādāju/izklaidējos) ar savu datoru.

Pagāja 2gadi.

Kaut kas sāka ķerties, kaut kas nepatika. Nolēmu pārinstalēt. Diezgan veikli caur sistēmas atkopšanos (neatceros gan precīzi kā), bet pārinstalēju Windows daļu ©, viss bija atkal kā jauns, D daļā dati saglabājās.

Dzīvoju tālāk.

Pagāja 3 gadi. Pienāca mūsdienas.

Windows startējās ~6min=lēnu. Pamazām viss sāka "ķerties", tad sāka "iesaldēties", viss apstājās pat uz 2min, pēc tam "aizgāja", sāka palikt neizturami! Pa šiem 3gadiem dators bija savācis daudz dažādas sarežģītas rasēšanas utml. programmas, taču pārsvarā tika izmantots interneta pārlūkošanai un filmām.

Savācu derīgo ārējā cietajā diskā. Tika pieņemts lēmums atkal pārinstalēt Windows.

To sāku darīt startupā piespiežot F8, tālāk kkadu windows recovery/reinstall. Uzraksti vēstīja, ka tiek formatēts disks, tad instalēta jauna kopija. Viss notika apmēram 30min. Bet instalācijas beigās parādījaās uzraksts "Windows could not complete the installation. To install Windows on this computer, restart installation". vienīgā iespēja bija nospiest OK. To izdarot, atkal sākās 30min instalācija. Beigās TAS pats uzraksts!!! Tad sāku caur telefonu meklēt googleee, ko darīt. Kaut kā apgāju to uzrakstu. Un sāku startēt windows. Bet Windows startējoties atkal rādīja kaut kādu uzrakstu. Atradu, ka uzraksta brīdī jānospiež Ctrl+Alt+Delete un Task menedžerī jāizbeidz process Audit.exe, tad windows ieslēdzās. Tad vēl pačakarējos, lai noņemtu to. Tad pačakarējos, lai katru reizi nerādītu "Windows is prepearing for first use", tad bija vēl čakars ar lietotāja Admistrator akountu, bet visu atrisināju. Tad instalējot updat'us pusi ieinstalēja, pusei uzrādījās "Failed", bet  pēc tam instalējās viss nākamais. Tad nospiežot labo taustiņu uz My computer ievadīju savu CD-key, kurš man ir uz uzlīmes un windows no kaut kāda home basics apdeitojās uz Home premium ^^.

Viss bija stīgā. Ātri ieslēdzās, normāli strādāja. Tiesa gan, man ļoti nepatika visi sākuma errori un čakarēšanās, tāpēc neko smalku licis iekšā neesmu un šobrīd nav vajadzības.

Ik pa brīdim datoru arī paņemu līdzi, pārvietoju. Gan mašīnā, gan mugursomā.

Pagāja nedēļa (pienāca šodiena).

Vakarā viss bija ok. skatījos savu vakara seriālu. Pa nakti dators palika Stand-by'ā, No rīta normāli izslēdzu. Un veicu nelielu mugursomas pārvietošanu.

Kad slēdzu datoru iekšā, tas(Viņš), slēdzās iekšā lēnu. Nu ok. Kaut kā ieslēdzās. Bet tad atkal sākās murgs. Nevarēju palaist savu seriālu. Viss iefrīzojās, apstājās. Čakarējos.Interesantākais, ka palaižot Mozillu, tā strādā normāli, var pat strīmot Dziesmusvētkus u.c. Bet "neņem" folderus, nepalaižās seriāls (!). Lēnu strādā viss. Laidu visādus Maintenence toolus,  palaidu chkdsk / r, nokačāju HD Tune PRO, kas pa 4h atrada 2% no 250GB in bad sectors, tālāk apnika gaidīt. Health sadaļā Airflow temperature rādītājs uzrādīja, ka būtu vēlams mainīt C disku, un vēl daži sarkani/dzelteni brīdinājumi.

Vārdu sakot murgs.

Nezinu, vai kāds tik tālu izlasīja, principā var sākt lasīt tikai tagad:

1)Ir aizdomas, ka pusmiris cietais disks. Kā to var precīzi uzzināt? Vai ar tādām pazīmēm varētu būt kas cits?

2)Kā "pārnest" manu superoriģinālo Win7 no mana pusmirušā cietā diska uz manu iespējami jauno? Drusku ir nojausma (minējums), ka licenze ir tikai mans CD-keys, kuru varu ievadīt no kaut kur dabūta CD diska jaunajā instalācijā!? Vai kā ir?

2a)Kur dabūt jaunu cieto disku?

2b)Kur dabūt windows instalāciju diskā?

3)Iztikt bez datora vēl 3nedēļas un Win10 man visu izvilks?

Paldies par daudzajām un precīzajām atbildēm!!!

Labots - Rigadons
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

1. Jā tā ir

 

2. Jā vari ievadīt instalējot ar jebkuru citu CD

2a. Veikalā vai šeit

2b. Arī šeit gan jau kāds izpalīdzīgs biedrs varētu tev iedot iso.

3. Jānoformulē jautājums konkrētāk.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Ieliec HD Tune SMART sadaļas biudi šeit!
Ja ir aizdomas par lēnām mirstošu cieto disku, tad lieki nemoki to vairs - tb nemēģini vairs neko uz šī diska uzinstalēt! Nocel vajadzīgos datus!


Un ar kādu softu, piemēram, Speccy izvelc no sistēmas savu Windows aktivizācijas key'u.

Link to comment
Share on other sites

 Rigadons, man savulaik bija viens Compaq laptops, arī bija sācis čakarēties kaut kas, arī uznāca vajadzība pārinstalēt Windows. Griezos pie HP un pieprasīju tam laptopam Windows instalācijas disku. Par velti iedeva, divus diskus, vienā Windows OS, otrā draiveri un preinstalētais softs konkrētajam modelim, vajadzēja tik pašam aizbraukt pakaļ uz HP centru, nezinu vai tagad tas vairs tur ir, jo kaut kad gada sākumā vienās ziņās lasīju, ka HP likvidēs savu pārstāvniecību Latvijā. Ja nav steiga, vari pamēģināt šito opciju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es nesaprotu, kur ir problēmas ar klonēšanu? Varbūt kaut kādiem specifiskiem kompjiem ir kaut kādi sviestu, bet jau 5 gadus vienu un to pašu OS klonēju, kur mainījušies gan HDD uz SSD, gan procesors no C2D uz i7 ieskaitot videokarti. 

 

Man pārinstalēt sistēmu aizņems vismaz nedēļu, lai visu sakonfigurētu, jo Visual Studio 2013, 2010 un 2008 aizņem gandrīz dienu ar visiem apdeitiem. Arī MSSQL čakars nevājš, lai visu saliktu. Pārējo laiku aizņem visu web servisu instalēšana un konfigurācija. Tāpēc nevajag teikt, kad svaiga instalēšana ir vienīgais veids, kā uzlikt sistēmu un brīvo laiku var tērēt kaut kur citur.

 

Sievai W8 + Ofiss + Corel tiešām bija stundā uzinstalēt un pēc tam sabakstīt visus iestatījumus. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

klonēt no sačakarēta hdd un 3 gadus lietota windows nekas labs nevar sanākt.
Atjaunot sistēmu no klona, kurš ir bija svaigi uztaisīts pirms 3 gadiem arī nav nekādas jēgas, jo laika ziņā tas būs tas pats instalēt ar rokam visu no nulles.

Sanāk apburtais loks - esošo 3 gadu veco sistēmu klonēt nav labi, jo tā jau ir sačakarēta, bet svaiga klona uz taisīšanai vajag svaigi uzinstalētu sistēmu, kura pēc 3 gadiem atkal jau  būs novecojusi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Windows 7 recovery iespējas ir stipri augušas salīdzinot ar XP, līdz ar to nemaz tik viegli to nevar sačakarēt.  Arī nav klasiskās XP/W2k problēmas, ka windows pats no sevis kļūst lēns, tāpēc nav nekādas problēmas klonēt vairākus gadus lietotu sistēmu, ja vien tā nav piebāzta ar triperiem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja vien tā nav piebāzta ar triperiem.

Šie ir atslēgas vārdi. Un kā var zināt?

Ja vien nav tāds variants kā Mezavicim, kad pārinstalēšana prasa baigo laiku, tīra instalācija būs labāk.

Link to comment
Share on other sites

win 7 strādā gadiem, ja neko nesačakare pats useris! 

Nelikt apdeitus ir vienkārši stulbi, lai neteiktu vairāk.

Nesen instalēju win7 no nulles - izmantoju tikai oficālās MS instalācijas - produkcijas sistēmām eksperimentēt ar krievu hakeru veikumiem nez vai ir prātīgi. Dators core i3, 4gb ram , ssd disks. Ar softiem un updeitiem kādas 6h aizgāja! Labi, man internets 4g, nevis optika - bet tāpat uz kādiem 20 -30 mbit/s iet. Būtu LTK optika, moš kādu stundu mazāk būt. 

 

Visi kuri saka ka uzliek win pa stundu - nu nevajag liet! Vai arī tiek haltūrēts un nelikti updeiti! Es parasti lieku logus no image - tāpat pāris stundas aiziet lai draiverus sakārtotu un pēdējos update saliktu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Parastai mājsaimniecei protams pa stundu uzliksi os + programmas un viss rullēs. Ja vēlies tā, lai viss strādā labi un mazliet droši, tad jādara ar mīlestību, gpeditu, mskonfigu un bišķīt servisu, softvēr restrikšn polisī vai aplokeri. Un tas ne tuvu stundai neaizņem.

Labots - lexxx
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kā var zināt?
Lai datorā iemājotu nopietns vīruss, lietotājam to vajag instalēt tiešā veidā apstiprinot UAC pieprasījumu.

Virusi šifrētāji arī ir bīstami virusi, bet pati infekcija ir viegli likvidējam, jo vīruss dzīvo %userprofile% mapē un automātiski palaižas no konkrētā lietotāja StartUp. Un pēc StartUp ierakstiem kaitīgās programmas arī ir viegli atpazīstams un neitralizējamas.

Mūsdienās, lielāka problēma ir nevajadzīgo piedevu kaudze, kuras tiek instalētas kopā ar vajadzīgām programmām, nevis tiešām īsti vīrusi. 

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Visi kuri saka ka uzliek win pa stundu - nu nevajag liet! Vai arī tiek haltūrēts un nelikti updeiti!
Nesen liku tieši, draugs bij SSD nopircis, pats windows pa kādām 20 min uzlikās, bet nu apdeitos aizgāja vairākas stundas. Pa to laiku paralēli varēja visas sīkās progas likt :D
Link to comment
Share on other sites

Skatos, man čupa ar Visual C++ iekrājusies ,aš no 2008 gada.Vai tas viss zvērudārzs vajadzīgs? Varētu būt, ka sainstalēts kopā ar spēļukiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...