Jump to content

Ar remontdarbiem saistīti kontakti


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri,

Nu jau kā pusgadu „top” remontiņš un, pateicoties dažam labam indivīdam, nekas tā arī īsti nav uztapis, vien nojauktas nenesošās sienas, izņemtas grīdas, pārtaisīts stāvvads, nomainīti logi, no sienām nokasīta krāsa/noņemtas tapetes.

 

Ir visai paprāvs skaits ar darbiņiem, kurus vajadzētu izdarīt, lai es beidzot varētu tur ievākties.

 

Ja kādam ir zināms kāds cilvēks, kas par saprātīgiem cipariem un bez lieka čakara varētu izdarīt kādu no zemāk minētajiem darbiņiem, priecāšos, ja padalīsies. SSā, protams, pilns ar meistariem, kas sola zelta kalnus, bet priekšroku tomēr doru pārbaudītiem cilvēkiem.

 

Zemāk ir saraksts ar cilvēkiem, darbiņiem, kas būtu jāizveic. Secība varētu būt +- zemāk minētā.

  • Elektriķis - balstoties uz iedotajiem plāniem, izveidot dzīvoklī elektroinstalāciju.
  • Santehniķis - siltās grīdas: aizvilkt kapara caurules no stāvvada līdz kolektoram (~50 cm), izvietot silto grīdu caurules pa tenaporu (gaitenis, virtuve, WC + vannaistaba), pieslēgt kolektoram. Visi materiāli jau ir sadabūti.
  • Grīdu betonēšana - visās telpās, kurās ir siltās grīdas
  • Santehniķis - radiatoru nomaiņa
  • Darbi ar ģipškartonu - sienas siltināšana ar akmens vates plātnēm, iekaramie griesti (padsmit metri), starpsienu izveide.
  • Darbs ar saplāksni - izveidot konstrukciju, lai iekšā dzīvoklī varētu ievietot papildus dzelzs durvis (~50 cm no ārdurvīm, vienā sienā ir stāvvads, vajadzēs virināmu šahtu uz skaitītājiem). Iespējams viena un tā pati persona, kas augstāk.
  • Apmetējs - sagatavot visas sienas flīzēm, krāsojamām tapetēm.
  • Tapešu līmētājs un krāsotājs - gan jau var apvienot ar iepriekš pieminēto personu.
  • Flīzētājs - noflīzēt gaitenī, virtuvē grīdas un WC un vannas istabā grīdas + sienas.

4. stāva divistabu dzīvoklis Imantā.

 

Uz neko baigu neceru, bet varbūt tomēr kādam kāds pazīstamais ir. Ja ne, tad ne - sākšu apzvanīt SSniekus.

 

Pieņemu, ka šādas personas un viņu numuri agri vai vēlu varētu noderēt ne man vienam.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

siltās grīdas: aizvilkt kapara caurules no stāvvada līdz kolektoram (~50 cm), izvietot silto grīdu caurules pa tenaporu (gaitenis, virtuve, WC + vannaistaba), pieslēgt kolektoram. Visi materiāli jau ir sadabūti.

 

Tas ir jāsaprot tā, ka vannasistabas "dvieļu žāvētājs" Tev turpmāk atradīsies zem (gaitenis, virtuve, WC + vannaistaba) grīdas?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pieņemsim, ka caur skaitītāju.

Tu esi santehniķis un vēlies uzņemties šo darbiņu vai arī tikai papļāpāt?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izklausās diezgan jautrs pasāciens, kā no stāvvadiem uzsildīt dzīvokli. Ideja jau nav slikta, tikai diez vai namu pārvalde būs sajūsmā .

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Numurus gan Te neviens publiski neliks, PM drīzāk Tev nosūtīs.

 

Par to grīdu būs interesanti, galvenais, lai šo nelasa kaimiņš, kurš sagaidīs tava remonta finišu un, tad uzsūtīs pareizās iestādes :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Numurus gan Te neviens publiski neliks, PM drīzāk Tev nosūtīs.

Man arī tā derēs :)

 

Kurš gan mūsdienās zin, kurš ir kura kaimiņš.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ir man bērnības čoms Rīgā, kurš visu šo var paveikt - nodarbojas jau n-tos gadus ar dzīvokļu remontiem. Lēti nebūs, par kapeikām nestrādā. Ja interesē, PM

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies, bet mani teksts "lēti nebūs" neuzrunā.
Nemeklēju lētāko variantu, bet arī dārgākais neinterisē.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manas hātes (māja 2 stāvi) remontu veica viens onka un arī nebija pa lēto, bet toties noflīzēts ir lieliski, sienas nolīdzinātas un nokrāsots kvalitatīvi. Pēc 2 gadiem vēl nav nācies neko no viņa veikuma pārstrādāt. Vienīgā problēma, ka remonta laikā bija pārlieku liels mitrums un apkuri palaida tikai tad, kad jau process bija uzsākts, kā rezultātā šur tur sīkas plaisiņas griestos ar visiem sietiem.  Ir nācies redzēt sliktu darbu, tāpēc vajadzētu labi izdomāt, lai nebūtu pēc tam jātērē laiks un nauda, lai rezultātu pārtaisītu. It sevišķi tas attiecas uz santehniku, kur sekas pēc tam var būt ļoti dārgas.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

It sevišķi tas attiecas uz santehniku.

 

Tieši tā, tas ir trakākais, ka pēc kāda laika pie itanium atnāks kaimiņš un teiks, ka griezti paliekot mitri, un tava "siltā" grīda būs sākusi "sulot".

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ko tieši man vajadzētu labi izdomāt?

Es tak tieši te prasu, lai padalās ar kontaktiņiem, kas varētu minētos darbus izdarīt labi, bez lieka čakara un pa saprātīgiem cipariem.

Red ieteiktais cilvēks ir uzņēmējs, kas nodarbojas ar remontdarbiem.

Par katru izdarīto darbu viņš liek pa virsu savu uzcenojumu. Pašsaprotami, ka šādā gadījumā ir jāmaksā dārgāk.

Ja nu kāds man ieteiks, piemēram, labu santehniķi vai labu elektriķi, kas darbojas savā sfērā, tad ar ko šis cilvēks būs sliktāks par Red minētā čoma algotni?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Varbūt noskaidrojam, kas ir saprātīgie cipari. >1-1.5k EUR par pilnu slodzi mēnesī priekš laba meistara ir normāls cipars, ja grib kvalitāti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Toties par katru darbu saņemsi garantiju, būsi kādu pensiju iemaksājis, ja uzņēmums nodokļus, ko no Tevis paņems arī pārskaitīs valstij!

Link to comment
Share on other sites

 

 

griezti paliekot mitri, un tava "siltā" grīda būs sākusi "sulot".

Piedod, bet man besī neloģiskums - sulot, saplīst var daudz kas. Silto grīdu gadījumā noslēdz kolektoru un sedz nabaga pensionārei zaudējumus...


 

 

Toties par katru darbu saņemsi garantiju, būsi kādu pensiju iemaksājis, ja uzņēmums nodokļus, ko no Tevis paņems arī pārskaitīs valstij!

Par ko pie velna tu runā? :D

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmējs ir tas, kas savu d1rsu pats nekustina, bet nodarbina citus :)

 

Konkrētajā gadījumā cilvēks strādā pats. Nu ar lēti nebūs varbūt drusku pārspīlēju, to jau paši norunā cik kas maksā - sataisa tāmi.

Bet nu par viņa cenām viņš no darbiem tāpat nevar atkauties, jo runā kvalitāte :)  - rindas viņam ir parasti kkādu mēnesi uz priekšu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
>1-1.5k EUR par pilnu slodzi mēnesī priekš laba meistara ir normāls cipars, ja grib kvalitāti.

Piekrītu, tagad tev ir kāds ko ieteikt? Vai arī vēl joprojām nekā?

Tas gan varētu būt cipars elektriķim, santehniķim. Pārējiem darbiem ir vajadzīgs mazāk kvalificēts darba spēks un viņiem cipari ir zemāki: 800 - 900 uz rokas, no kuriem oficiālā daļa diemžēl parasti ir vēl mazāka. Palīgstrādniekiem vēl mazāk.

 

Paldies, Red, bet man mēnesis uz priekšu neder :) Palūdzu tev kontaktus iekš pm, varbūt viņam pašlaik brīvāks periods.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pilns darbu apjoms ar daļēju vadu (wc + virtuve) un visu cauruļu vilkšanu, sienu, grīdu, griestu līdzināšanu, grīdu flīzēšanu un lamināta ieklāšanu:

Virtuve ~600,- eur, WC ~800,- eur, istaba ~600 eur, Koridors ~450 eur.

+ materiāli

Manā 35 m/2 vienistabas dzīvoklī remonts gāja 2 mēn. non stop.

Gads ir pagājis, viss ir tip-top.

 

P.S. visu demontāžu (vecās flīzes, vannas, podi durvis e.t.c) veicu pats.

Protams tas ir bez logu maiņas.

Radiatori arī palika vecie, čuguna.

Ģipškartons tikai wc uz 1 sienas, apflīzēts.

Labots - Joiman
Link to comment
Share on other sites

 

 

rindas viņam ir parasti kkādu mēnesi uz priekšu.

 

bet man mēnesis uz priekšu neder

Ta ko jūs. Mēnesis. Ja mēneša laikā var tikt pie laba meistara, tā ir liela veiksme.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau jācer uz veiksmi, ko vēl lai pasaka ;)

Joiman, visai ok cipari. Gan īsti nesapratu, kāpēc ar tiem nolēmi padalīties.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Joiman, visai ok cipari. Gan īsti nesapratu, kāpēc ar tiem nolēmi padalīties.

Tev taču noderēs. Kā orientieris.

Arī varu izstāstīt par savām nesenām remonta izmaksām. Aptuveni divistabu dzīvoklim atbilstoša telpu grupa. Nebija totālas prasības. Daudzas pozīcijas taisīja, tik tādai atsvaidzināšanai, iepriekšējo līkroču veikumu neplēsa nost, kaut arī prasītos, ne gluži kosmētiskais remonts, bet drīzāk tā... Pārlīmēja tapetes, nomainīja grīdas segumus, pārkrāsoja griestus, šo to pārtaisīja santehnikai, flīzes daudz, bet pārsvarā bez virsmu sagatavošanas, minimāli elektrība, pavisam nedaudz jaunas riģipša starpsienas, durvju pārkrāsošana... Kopā izmaksas (materiāli, transports, darbaspēks) ap 6000 €. Arī pats visu laiku iesaistījos, nebija tā, ņemiet naudu, bet pats aizbraucu uz salām. Gandrīz divi mēneši pagāja, kamēr visu sadarīja. Rezultāts labs. Meistari divi. Ļoti kvalitatīvi strādā. Regulāri viņus ņemu. Citus negribu, jo diez vai paveiksies tik labus atrast. Ja kaut ko izdomājam darīt, gaidīt nākas mēnešiem. Darbu viņiem netrūkst. Tev, itanium, piedod, nedošu viņu kontaktus, jo tad man nāksies ilgāk uz viņiem gaidīt. :)  Tas joks, diez vai viņi braukās uz Rīgu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Destructo

Kollēgas,

 

pabakstīšu mironi (atkal).

 

Meklēju kontaktus cilvēkam, kas var sastādīt remonta darbu tāmi. Vēlams visai operatīvi. Tāmei jābūt reālai, izpildāmai, vēlams, iekļauties plānotajā budžetā, tāmi apstiprinās būvuzraugs. 

 

Objekts: pirmskara dzīvoklis. Detaļas un vizuālu atsūtīšu individuāli.

 

Paldies. 

Link to comment
Share on other sites

Es atkal, kad lielie darbi jau ir galā, varu padalīties ar visai daudz kontaktiem, ar kuriem es nekad neieteiktu ielaisties darīšanās :D

 

Manām mazajām kvadratūrām izgāja cauri 3 flīzētāji, un visi kā viens - ujobaki:

  • Mega lētais, normāla cilvēkta ieteiktais čalis vienas dienas laikā parādīja to, ka nejēdz itin neko (labi, ka nesāka flīzēt);
  • Normālas cenas čalis mežonīgi steidzās un savārīja visai padaudz ziepes;
  • "Nebūs lēti" čalis (ne no šī foruma) solījās visu uzlabot, bet rezultāts nekāds. Taisnoja pat otrā čaļa lietās grīdas ar pašizlīdzinošo masu, i to grīdas flīzes vairākos līmeņos. Beigās vēl uzmeta, darbu līdz galam neizdarot.

Teju vai visu to pašu varu pateikt gan par santehniķi, gan par elektriķi, gan par gāzinieku.

Drausmas, kādi cilvēki šajā nozarē pārsvarā apgrozās (vismaz tie, ar kuriem es saskāros).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Baltais saraksts nemaz nav tik balts  :sarkasms: Komentāros jau bļaušana par to ka dažš labs parādā vai nav pabeidzis darbu  :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Laikam katram meistaram ir savas baltās/melnās dienas.

Man gan tas īsti neliekas pieņemami.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Taa ir stroika - sanaak lotereja!

Link to comment
Share on other sites

Nez kāpēc liekas, ka loterijā vinnēt ir lielāka iespēja, nekā atrast saprātīgus celtniekus. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tirgus. Pieprasījums lielāks nekā piedāvājums, izteikti lētajā galā, tad ar visādi lamzaki diktē noteikumus...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mazliet pārtraucot spamu, te ir labs meistaru whitelist https://gimenesmaja....ltais-saraksts/
Neredzu tur elektriķi gan.

 Ir te šaize, ka dzīvoklī ir pilnībā pabeigts remonts, celtnieki līdz ar nodošanu ir pazuduši uz citām zemēm sēnes lasīt, bet pēc mēneša sākot ievākšanos konstatēts, ka iekš vienas no reģipša sienām, kur iet kabeļi, ir kaut kāda tūta sataisīta, kā rezultātā vienā no istabām nedeg puse griestu gaismu. Vajadzīgs kāds(-i), kas atbrauktu, akurāti izzāģētu sienā caurumu, izzvanītu ar frekvences ģeneratoru sienā esošos kabeļus un saprastu, kas par mēsliem ar tiem vadiem īsti sataisīti, salabotu, un tad tikpat akurāti aiztaisītu caurumu ciet, nošpaktelētu un nokrāsotu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Drausmas, kādi cilvēki šajā nozarē pārsvarā apgrozās

Absolūta patiesība.

Ja dzīvē izdodas satikt jēdzīgu(s) meistaru(s), turieties pie viņiem, lolojiet viņus, auklējieties ar viņiem...

Arī esmu pieskatījies uz visādiem, darbu man daudz, gan bijuši, gan plānos (plāni man kā hitleram), iepriekš jau rakstīju, ir man divi džeki, kuri strādā ļoti labi, mani zelta gabaliņi :), uz Jaungada svētkiem sazvanījāmies novēlējām visu to labāko savstarpēji, nākošie remontdarbi man paredzami, viņi solījās, varbūt nākamgad... nu ko, gaidīšu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

izzvanītu ar frekvences ģeneratoru sienā esošos kabeļus un saprastu

ja pats vari izdarīt, ģenģi varu iedot! 

Link to comment
Share on other sites

Neredzu tur elektriķi gan.

Ir te šaize, ka dzīvoklī ir pilnībā pabeigts remonts, celtnieki līdz ar nodošanu ir pazuduši uz citām zemēm sēnes lasīt, bet pēc mēneša sākot ievākšanos konstatēts, ka iekš vienas no reģipša sienām, kur iet kabeļi, ir kaut kāda tūta sataisīta, kā rezultātā vienā no istabām nedeg puse griestu gaismu. Vajadzīgs kāds(-i), kas atbrauktu, akurāti izzāģētu sienā caurumu, izzvanītu ar frekvences ģeneratoru sienā esošos kabeļus un saprastu, kas par mēsliem ar tiem vadiem īsti sataisīti, salabotu, un tad tikpat akurāti aiztaisītu caurumu ciet, nošpaktelētu un nokrāsotu.

 

Elektriķi kas spakteles un krasos sienas neatradisi, būs atkal pēc tam raudāšana kā sudigi padarīja.

Meklē atsevišķi elektriķi un kosmētisko. Pie tam labs elektriķis visdrīzāk salabos bez regibsa sienu bojāšanās

Baltais saraksts nemaz nav tik balts :sarkasms: Komentāros jau bļaušana par to ka dažš labs parādā vai nav pabeidzis darbu :sarkasms:

Ar daudziem meistariem ir problēma tāda ja kontrolē darbu un saproti ko tie dara tad ir izdarīts kvalitatīvi.tikko tiek vienkārši iedota nauda un ir bezkontrole tā sākās Sūdi

 

Nu un iedodot celtniekam saiti uz blogu celtnieks to palasot saprot kā objekta jāstrādā un kā iespēja tikt pie labas bezmaksas reklāmas - saku to kā ši blogā autors :D

Baltais saraksts nemaz nav tik balts :sarkasms: Komentāros jau bļaušana par to ka dažš labs parādā vai nav pabeidzis darbu :sarkasms:

Ar daudziem meistariem ir problēma tāda ja kontrolē darbu un saproti ko tie dara tad ir izdarīts kvalitatīvi.tikko tiek vienkārši iedota nauda un ir bezkontrole tā sākās Sūdi

 

Nu un iedodot celtniekam saiti uz blogu celtnieks to palasot saprot kā objekta jāstrādā un kā iespēja tikt pie labas bezmaksas reklāmas - saku to kā ši blogā autors :D

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pie tam labs elektriķis visdrīzāk salabos bez regibsa sienu bojāšanās

Viss atkarīgs kādi sūdi tur ir sataisīti. Ja tikai kļūdaini savienoti vadi nozarkārbās, tad jau ok, nedaudz smadzenes un darba rokas un viss strādās! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tikai kļūdaini savienoti vadi nozarkārbās, tad jau ok
Man mājās nav nevienas nozarkārbas, jo no viņām nav nekādas jēgas! 
Link to comment
Share on other sites

Nozarkārbas pamatīgi samazina vajadzīgo vadu daudzumu un līdz ar to arī izmaksas! Es neteiktu, ka viņas ir bezjēdzīgas.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu, ka bez nozarkārbām vadu iziet vairāk. Pareizi saplānotai, nepareizi saplānotai... nelietosi nozarkārbas, vadi iztērēsies vairāk. Kā labāk? Ir pazīstams ET projektētājs, esmu viņam prasījis, viņš saka, ka pats visur projektē ar nozarkārbām, nepieciešamo vadu metrāžu specificē izejot no apsvērumiem, ka tiks lietotas nozarkārbas, tad viņa projekti nonāk elektriķu rokās, gandrīz visos gadījumos, šie noprotestē, ka vadu apjoms dots par mazs, beigās tāpat sataisa šķiežoties ar vadiem, bet minimalizējot nozarkārbas, jo redz, tā izdevīgāk, zaudē uz liekiem vadiem, toties ar uzviju atvinnē netērējoties uz laikietilpīgo vadu vienošanu nozarkārbās, viss vienojas sadalnēs.

Link to comment
Share on other sites

Es par maksimāli maz nozarkārbām.

 

Pats mājā vispār vilku zvaigznes slēgumā, kad visi kabeļ iet no sadales, tādējādi jebkurā brīdī varu pārkomutēt jebko jebkā bez sienu bojāšanas - pārvieno kabeli un viss.

Manuprāt:

  • katra lieka nozarkārba tā ir papildus vieta kur būt sliktam kontaktam, kas rezultējas ar vadu silšanu un īssavienojuma risku
  • katra lieka nozarkārba tas ir papildus 6cm diametrā rinķis uz sienas, ko ne jēgā nokrāsot ne nepamanāmi aplīmēt.
  • katra lieka nozarkārba rada papildus risku kāds ir iestājies topika autoram - kautkur ir kautkas sagājis grīstē un vairs nedeg gaisma pusē dzīvokļa.

 

P.S. 100m 3x1,5 kabeļa maksā 35EUR, uz dzīvokli taisot ar nozarkārbām max ietaupīsi 200m salīdzinot ar bezkārbu risinājumu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nozarkārbas labi strādā situācijā kad vieni velk vadu līdz punktam 1, otrie iet tālāk un neviens ne par ko neatbild! Ja es pats velku, ko man dos nozarkārba, tad neko! Pie katra reālā slēdža pienāk īstais 220V un vadi no slodze. Man ir komutāciju kastes jo ir izmatoti impulsu releji, jā tur gan pienāk visi vadi no patērētājiem un iespējamiem vadības blokiem, jo ļoti daudz esmu RF slēdžus izmantojis!


Vadi nemaksā neko, man pirmajā stāvā ap 150 metriem 2.5mm2 uz rozetēm un 300 metri 1.5mm2 uz gaismām, otrajā kad vilku jau bija LEDi, visas gaismas uz 1mm2 ap 400 metriem, un rozetes 1.5mm2, jo nav paredzamo slodžu, izņemot vananasistabu 2.5mm2 un pāris specifiskas vietas!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...