Jump to content

Dzīvoklis studentam


Ralpyy
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Varbūt kādam ir piedāvājumā solīds dzīvoklis 2 vai vairāk studentiem Āgenskalnā un tā apkaimē? (RSU apkaimē)

Var būt bez mēbelēm,bet lai ir sakopts pats dzīvoklis.

Cena apmēram 250 ar visiem komunālajiem.

Paldies jau iepriekš. :)

Link to comment
Share on other sites

250 ar komunālajiem, Rīgā, ne bomžatņikā - tu ko ? :D

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Par 250+komunālie var vēl cerēt atrast sakarīgu piedāvājumu tajā rajonā, bet tad jāsēž ss.lv nonstopā un jāķer, tiklīdz parādās; A par 250 All inclusive tu vari dabūt švaku vienistabnieku vai arī atmet domu par dzīvokli Rīgā :)

 

:D :D - rekur tavā budžetā iekļaujas - pat lētāk - malka gan jāiepērk un jāčurā, jāmazgājas koridorā - https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/agenskalns/aolnn.html

Labots - zulus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nja problēma ir tā, ka tirgus ir sakropļots bez gala.

 

Kāds atver SS paskatās āgenskalnā 1x istabas dzīvoklis maksā teiksim 300e/men bez komunālajiem, tad secinājums, ka mans dzīvoklis bez nekā ( bez remonta, bez mēbelēm utt) maksā tik pat.

 

Anglijā gan ir normāli tur tās cenas ir OK, par mitekļiem labs dzīvoklis un sūdīgs atšķirsies cenā x20. Latvijā labs pret sliktu cenā 1:1. 

 

Tāpēc tā arī ir ka tev ir jāskenē tie sludinājumi dienu un nakti.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

To tirgu jau paši īrētāji sakropļo, ja tādu bomžotniku neviens gadu nepaņems, tad arī redzēsi to cenas kritumu, tas pats arī visās citās sadaļās...

Link to comment
Share on other sites

Cenas regulē pieprasījums - pēc īres dzīvokļiem tagad pieprasījums ir liels - tuvojoties rudenim (studiju/skolas laikam) cenas tikai celsies, ne kritīsies, jo pieprasījums atkal būs augšā vēl vairāk - sevišķi ap mācību iestādēm :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tāpēc tā arī ir ka tev ir jāskenē tie sludinājumi dienu un nakti.

 

ir tāda lieta kā rss, uzliek vajadzīgos parametrus un nekas nav jāskenē, pats pieteiksies epastā

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

Anglijā gan ir normāli tur tās cenas ir OK

Anglijā cenas ir tādā dir£ā, ka lielākā daļa neko nevar vairs nopirkt un ar katru gadu īrētāju skaits attiecībā pret īpašniekiem palielinās, sabiedrība noslāņojas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu es tur biju pirms 5 gadiem, dzīvoju tur 2x gadus. 

 

Iespējams pa šiem 5 gadiem, daudz kas ir mainījies to es neizslēdzu, bet reāli ar tiem "īrētājiem" runāju skaidrā valodā parādi, kas tev ir un vienosimies par cenu. Visās instacēs cena tika samazināta vismaz uz 1/3 teiksim mājā, kurā 6 izstabas un katrā dzīvo pa 2x cilvēkiem nācās maksāt kopā 300 mārciņas nedēļā, jeb ~1200 mēnesī pa visu mājas īri.

 

Ņem vērā, ka istabas bija milzīgas atremontētas utt. Strādājot kaut sētnieka darbu cilvēks nedēļa var nopelnīt atskaitot nodokļus ~200 mārciņas uz rokas no kurām 25 aiziet dzīvošanai un vēl ~40 ēšanai. Tātad lai eksistētu tavs nedēļas ieguvums bija 135 mārciņas mēnesī attiecīgi 540.

 

Strādājot normālu darbu reāli tādu māju var mierīgi atļauties uzturēt pats kaut kāds vidējs Java programmētājs mierīgi pelna 2000/men uz rokas pēc nodokļu nomaksas.

 

Es pats šiverēju offisa darbu skaitīju algas darbiniekiem (strādāju aģentūrā) saņēmu uz rokas pēc nodokļu nomaksas katru nedēļu 400 mārciņas, jeb 1600/men uz rokas slikti priekš pirmā darba nebija. 

 

Tagad esu LV, lai gan algas tur noteikti ir labākas tomēr sava Valsts un savi draugi/paziņas atsver to ko tu Anglijā vienkārši aizbraucot nedabūsi.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Java programmētājs mierīgi pelna 2000/men uz rokas pēc nodokļu nomaksas

Pilnīgs offtopiks, bet ar 2k uz rokas tu vari tikai sapņot par mājokļa iegādi. Lielākā problēma te visiem ir iekrāt kautvai tos 10% pirmajai iemaksai. Viss tāpat kā LV tik summas lielākas.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu es minēju "parastu" strādnieku, ja tiec kādā palielākā kompānija vari izsisties mierīgi arī uz lielākām algāk. 4000-6000/men nav nekas īpašs anglijā normālā kompānijā normālā amatā.

 

PS īpašumi tur tiek iegūti savādāk.

 

Tu aprecies un valsts tev piešķir dzīvokli ar pirmpirkuma tiesībām. Tu šo māju/dzīvokli vari iegādāties par 30% no tās reālās vērtības, kas vairs nav tik nereāli.

Ja tev anglijā ir vecāki viņiem parasti ir nauda pirmajai iemaksai.

 

Un tā tas cikls turpinās. 

 

PSS, 3x istabu māja jaunā projektā UK maksā  ~300 000 mārciņu. ja tev valsts liek atmaksāt 100 000, no kuriem 10 000 samaksā vecāki tev atliek nomaksāt 90 000 par pilnīgi jaunu māju.

 

Teiksim kopā ar sievu jūs abi saņemat 4000/men uz rokas no kuriem izlemjat maksāt 2000 par māju katru mēnesi. Ja māku sakitīt tad pēc 3.75 gadiem viss kredīts ir samaksāts !

 

LV te nekā tāda protams nav. 

 

Teiksim vidēji jaunais pāris LV saņem 1400e/men uz rokas. No kuriem 300e aiziet par patreizējo dzīvokli un ziemā kādi 150e par komunālajiem un apkuri.

 

Tātad "ideālā" gadījumā Jums paliek 950e/men uz rokas no kuriem noteikti vēl katram kā minimums aiziet kādi 200e par braukāšanu un darbā ēšanu.

 

Tātad tagad tev paliek 550e/men uz rokas. No kuriem tev liek iegādāties "jaunu" mitekli par pilnu summu. 

 

Teiksim kaut kādā ziepniekkalnā jauns dzīvoklis maksā 160 000 no kuriem tev vispirms ir jāsakrāj 16 000e kā pirmā iemaksa.

 

Tas sanāk kā, ja jūs nekur neejat un nav nekādu papildus lieku izdevumu ir nepieciešami 16 000/550 = 2.5 gadi pirmajai iemaksai.

 

Un tad vēl ja jūs nekur neejat un nav nekādu citu lieku izdevumu ~15 gadi lai šo dzīvokli nomaksātu!

Tas vēl neskaitot bankas procentus!!!

 

Teiksim Tu pabeidz universitāti 23 gados(nereāli bet OK) pieskaitām 23+2.5+15=40.5 gadi kad būsi norēķinājies par savu mitekli....

 

Pats zini krīzes nāk un iet slimības darbi mainās utt. Vārdu sakot pārāk daudz nezināmo.

 

Un tu man gribi teikt kā šajā jautājumā LV=UK ? Nu nez....

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Šī nav pareizā tēma kur strīdēties, bet varu pateikt ka problēma ar mājokļiem tagad ir viena no karstākajām UK, pats te dzīvoju un zinu kā ir, pārāk rožains tev tas skats. Mājokļu cenas aug, strādnieku un vidusšķiras algas samazinās, valsts atbalsts tiek samzināts, studenti no nākamā gada tiek dzīti vēl lielākos parādos. Palasi kautvai te, tendences sapratīsi Guardian

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

ziepniekkalnā jauns dzīvoklis maksā 160 000
 

 

Nu nu, tas tā kā pa pārāk šiko, domāju, ka tādā pat Londonā tavas minētās cenas arī nebūs.

 

Piekrītu AndrisBB, ka citur vienmēr zāle liekas zaļāka :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

pēc banku aprēķiniem ar viņu ienākumiem (laikam bija 1400Eur)ģimenei jau sen būtu bijis jābūt gājušai bojā.

Drīkst pajautāt kura bija tā stulbā banka?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teiksim kaut kādā ziepniekkalnā jauns dzīvoklis maksā 160 000 no kuriem tev vispirms ir jāsakrāj 16 000e kā pirmā iemaksa.

 

ap centru var dabūt 50m^2 pa 10-20 pakām, protams jātaisa remonts vēl pa 10 un tas nav jaunais projekts, bet diez gan reāli.

Link to comment
Share on other sites

Es uz doto brīdi, pusotru mēnesi ķemmējot ss, par 350Euro kopā ar komunālajiem neko nevaru atrast, domāju, ka lētāk ir bezceris...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teiksim kaut kādā ziepniekkalnā jauns dzīvoklis maksā 160 000

Baigi trekni jūs tajā Rīgā dzīvojat. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

sharklasers

2 vai vairāk studentiem - tas ir cik istabas? 2? 3?

pa 150 - 200 bez komunālajiem, var dabūt vienistabas labā stāvoklī ar sadzīves tehniku un kādām  mēbelēm vai divistabu sliktā stāvoklī bez ērtībām

Ja vēl daudzbērnu ģimene varētu mēģināt ar īpašnieku ko sarunāt, tad studentu grupām tā jau dzīvokļus negrib izīrēt.

 

Centra rajonā var dabūt istabas ar iekļautiem komunālajiem pa ~150e. Lētāk būs tikai kojās.

Link to comment
Share on other sites

BoratsLV

Es dabūju centrā par 350 eiro mēnesī vienistabas dzīvokli, ar iekļautiem pilnībā visiem maksājumiem, bet neatradu viņu ss.lv, jo tur zvanot jau vienmēr paspēja būt priekšā mākleris. Meklēju caur feisbuku, domubiedru grupā kur kāds vienmēr ieliek kādu izīrēšanas sludinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tagad viss ir tā, kā tam jābūt, ka īres cenas ir lielākas par kredītmaksājumu cenām un hipo kredītus nedala uz katra stūra. Visu nosaka pieprasījums-piedāvājums. Kāmer būs cilvēki, kas maksās īri pa tiem 250+ EUR mēnesī, līdz tam nekas nemainīsies. Ja esat tik gudri, tad kāpēc paši neko lētāk neizīrējat?

 

P.S. Piemērs par 160k vērtu dzīvokli ir vairāk nekā pārspīlēts. Ja kāds tādu pērk, ir ļoti bagāts, vai ļoti stulbs. 

 

Ja runā par piedāvājumiem, tad sociālos tīklos pa laikam kāds piedāvā, bet tad jāseko līdz. Dažkārt darba kolēģi kaut ko piedāvā, bet piedāvājums ir uz ļoti īsu brīdi. 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Man kaut kā nav saprotama cilvēku spēja maksāt 250+ eur par īri (bez komunālajiem) ja vidējā alga ir 800 eur uz papīra (~600e uz rokas)

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

_dunduks_, Tu vēl nepieminēji, ka tādai kategorijai, lielākā daļa pārvietoajs ar auto. Kas uz "papīra" galīgi neizpildās. 

 

Tāpēc jau kaut kādi 30% ir ēnu ekonomika :D Bet ar to kredītu jau nepaņmet!

Link to comment
Share on other sites

BoratsLV

 

 

Man kaut kā nav saprotama cilvēku spēja maksāt 250+ eur par īri (bez komunālajiem) ja vidējā alga ir 800 eur uz papīra (~600e uz rokas)
Bet ko citu tiem cilvēkiem iesākt? Uz ielas dzīvot, ja nav nekādi piedāvājumi? 
Link to comment
Share on other sites

nu Anglijā cena atkarīga no kvalitātes, tikai esi redzējis cenas dzīvoklim Londonā norm.rajonā?

 

ps

tas variants ar malkas apkuri nav sliktākais.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lielais vairums tomēr dzīvo savos, savu vecāku, radu dzīvokļos un izīrēta tiek maza daļa mājokļu, kas nemaksā lielās īres. Lielākie mutes brūķētāji jau ir tie, kas dzīvo pie mammas. 

 

 

Man kaut kā nav saprotama cilvēku spēja maksāt 250+ eur par īri (bez komunālajiem) ja vidējā alga ir 800 eur uz papīra (~600e uz rokas)

 

Nav slikts, ja malku ir kur likt. Kādreiz viena paziņa dzīvoja Krāsotāja ielā un katru dienu bija jāstaigā uz bodi pēc briketēm, jo tur nav šķūņa, kur visu to novietot, bet 1-istabas dzīvoklītī jau tā vietas nav. 

 

 

tas variants ar malkas apkuri nav sliktākais.
Link to comment
Share on other sites

@Mezavecis

 

Tagad 2/3 dzīvo pie vecākie/radiem, jo jaunam cilvēkam atļauties pa šādām summām dzīvokli nav reāli.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

BoratsLV

 

 

nu es nesen izvācos no vecākiem un pārcēlos uz Rīgu, jo Rīgā dzīvokļu īres cenas tādas pašas kā manā pilsētā, bet Rīgā vismaz algas lielākas un darba iespējas labākas. 
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu nez, mani brālēni no laukiem dzīvo Rīgā īrētos dzīvokļos uz studiju laiku. Protams, nav ideāli apstākļi un jākooperējas ar citiem, ja negrib dzīvot kojās. Reāls ir daudz kas, bet pašam arī jāiegulda laiks meklējumos un protams, bez ģimenes atbalsta arī neiztikt.  

 

Tikai pilsētniekiem ir problēmas un 30 gados joprojām jādzīvo pie mammas. 

Labots - Mezavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu. Un arī perifērijā īre ir ~200E + komunālie par 2istabu dzīvokli. Un 10+ gadus atpakaļ lai īrētu dzīvokli studiju laikā Rīgā parastā shēma bija 1 pārītis un +1 cilvēks 2istabu dzīvoklī. Vecāku atbalsts un kādam neklātiene. Savādāk var iet dzīvot kojās, jo kas kojās nav dzīvojis - dzīvi nav baudījis.  :yahoo:

 

Nu nez, mani brālēni no laukiem dzīvo Rīgā īrētos dzīvokļos uz studiju laiku. Protams, nav ideāli apstākļi un jākooperējas ar citiem, ja negrib dzīvot kojās. Reāls ir daudz kas, bet pašam arī jāiegulda laiks meklējumos un protams, bez ģimenes atbalsta arī neiztikt. Tikai pilsētniekiem ir problēmas un 30 gados joprojām jādzīvo pie mammas.
Link to comment
Share on other sites

Teoretiski atrast var, pats dzīvoju pašā centrā, divistabu dzīvoklī ar cieto maksājumu 150 eiras + internets. Bet šādiem variantiem ir pašiem no gaisa jānokrīt... Un nē, tas nav nekāds radu dzīvoklis...

Par reālākiwm variantiem, čoms arī dzīvo 1istabas dzīvoklī uz ģertrūdes ielas un cietais maksājums, ja nemaldos, 350 eiras, bet arī ilgi meklēja...

Feisbukā bieži tajās grupās parādās labi piedāvājumi...

Link to comment
Share on other sites

Atrast var un ne visi izīrētāji ir nagu maucēji...

Protams, katram izvēle, pirkt jauno projektu par 160 k vai 20.gadīgu par 40k

Mans nesaprot, īres dzīvokļi tiek celti, Rīgas dome ceļ dzīvokļus maznodrošinātajiem, 'teju visas pierīgas pļavas un purvi apbūvēti..., galvenais, tauta ir izbraukusi un apmirējusi, BET tirgū sakarīgu piedāvājumu nav...  

Link to comment
Share on other sites

sharklasers

 

 

Man kaut kā nav saprotama cilvēku spēja maksāt 250+ eur par īri (bez komunālajiem) ja vidējā alga ir 800 eur uz papīra (~600e uz rokas)

 

Statistiķis noslīka upē, kuras vidējais dziļums ir 1 metrs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja tev ir pieejama kvalitatīvāka statistika (moda un mediāna), tad klāj vaļā!

Citādi, spriežot pēc tava retoriskā aforisma, šķiet, ka visu statistikas nozari vispār vajag likvidēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par īres cenām.

 

Mana bijusī dzīvesdraudzene  3nieku centrā izīrē RSU studējošiem vāciešiem par 500 latiem (cik tas ir, 700e?)  mēnesī + komunālie.  Turklāt bez stresa. Tagad gan cenu esot mazliet nokaulējuši, par pārdesmit eiro.

 

Bet nu tur arī ir svaigs remonts, atjaunotas koka grīdas un logi, pilns jauns ikea mēbelējums, visa iespējamā sadzīves tehnika, sava gāzes apkure. Spuldzītes tiek mainītas pēc pirmā pieprasījuma.

 

Dzīvoklis tika pirkts kā gaģušņiks, padsmit tūkstoši ieguldīti remontā. No biznesa viedokļa manuprāt sakarīgs projekts, un tā ka arī es tur piedalījos, man šķiet, ka no tiem apartamentiem varētu izdabūt arī pat vairāk $. Jebkurā gadījumā pēc pāris gadiem pasākums būs sevi atpelnījis.

 

Tai pat laikā, tikko kāds no studentiem nomainās, vietā jau ir nākamais, jo ar šādiem dzīvokļiem centrā tiešām esot iespringums. Arī brīdī, kad tika izīrēts pirmo reizi, bija intervijas jātaisa ar face control. Rezultātā trīs indiešu vietā paņēmām trīs vācietes :)

 

Īres tirgū šobrīd cenas definē pieprasījuma līkne tās vismežonīgākajās izpratnēs. Labu dzīvokļu nav daudz, tie ir dārgi, toties ir pilna pakaļa ar gaģušņikiem.

 

Es autora vietā meklētu dzīvokli netālajos mikrorajonos, jo sovoka dzīvokļi būs maķenīt lētāki un lētajā galā nebūs tik nodzīvoti kā centra / pārdaugavas lētā gala černis.


Topika autoram - 

re kur ir divnieks par kāroto cenu RSU rajonā. Pat lētāk. Pat hipsterīgs.

Сдаю 1, 5 к квартиру 38 m2. изолированные комнаты. Уже установле


 

 

Man kaut kā nav saprotama cilvēku spēja maksāt 250+ eur par īri (bez komunālajiem) ja vidējā alga ir 800 eur uz papīra (~600e uz rokas)

 

Cilvēki citreiz dzīvo kopā.... 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cilvēki citreiz dzīvo kopā.... 

 

Bet cik bieži tas beidzas ar ablomu.... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...