Jump to content

Slimības lapa.


Ronalds21
 Share

Recommended Posts

Sveiki!
Sāksim ar to, ka darba pieredze nekāda īpašā līdz šim nav iznākusi un ļoti maz zinu par visiem likumiem, pabalstiem utml.
Būšu ļoti pateicīgs, ja sniegsiet atbildi. Ja manā gadījumā nav jēgas vispār iesniegt slimības lapu - tad tā arī sakiet, ka nav nekādas jēgas.

Tātad ir iznācis tā, ka pa brīvlaiku sanācis pastrādāt. Esmu nostrādājis nieka mēnesi, bet rokas dēļ iznāks ņemt slimības lapu 100%. Ir jātaisa operācija un izskatās, ka kādu 1/2 nedēļas 100% nevarēšu strādāt.

Katrs eiro man ir svarīgs. Vēlējos uzzinās kas un kā sīkumā. Nu vai man ir vispār jēga ko cerēt saņemt no tām nedēļām.

Lieta ir tāda - nostrādājis esmu 1 pilnu mēnesi (jūliju). Uz rokas +400.
Bet augustā izskatās, ka būs jāņem lapa.
Vai ir vērts vispār? Vai es par to saņemšu kaut ko? Kā tur vispār rēķina tās slimības lapas naudiņas?
Cik saprotu, tad 1nedēļu apmaksā darba devējs, otro apmaksā valsts.
Bet vai par 1 mēneša pieredzi pietiks... Vai kaut santīmu es saņemšu?

 

Ja, piemēram, paņemšu kaut vai tās 2 nedēļas... 50 euro varēs saņemt no tās slimības lapas?

 

 

 

 

Liels paldies jau iepriekš par sakarīgām atbildēm!

Labots - Ronalds21
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bezdarbnieku pabalstu tev neviens nedos, bet slimiibas lapu njem gan. Neesi jau kaa iereednji, kas bez iemesla reizeem njem lai no amata neatbriivo.

 

Un lai aatri veseljojies!

Link to comment
Share on other sites

Esmu nostrādājis nieka mēnesi, bet rokas dēļ iznāks ņemt slimības lapu 100%. Ir jātaisa operācija

Taa ir darba trauma?

Link to comment
Share on other sites

Par pārejošas darba nespējas pirmajām 10 dienām darba devējs maksā slimības naudu par katru darba (!) dienu, kurā darbinieks nav varējis atrasties darbā.

Slimības naudu rēķina kā vidējo dienas izpeļņu reizinot ar koeficientu (0.75, 0.8 vai lielāku atbilstoši darba devēja noteiktajam) par pirmo un nākamajām darba nespējas darba dienām.

Vidējo izpeļņu rēķina par pēdējiem 6 mēnešiem, bet ja darbinieks ir nostrādājis tikai vienu mēnesi, tad izpeļņa tiks rēķināta kā saņemtais atalgojums (alga, prēmijas, piemaksas)/ darba dienu skaits.

 

Vari paspēlēties ar kādu no kalkulatoriem, piem., te un kā darba laiku izvēloties "Darbinieks strādā mazāk kā 6 mēnešus".

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

@Borja

Nav darba trauma. Veca muļķīga trauma. Tika traumēta roka un muļķības dēļ tā arī novilcināju laiku sakot "sadzīs. Tās ir tikai saites".

Maza trauma, bet diskomfortu rada nereālum, ja kaut kāds svars jāņem ar to...

 

@Vil @aatrie

Liels paldies! Patiess noderēja.

 

Link to comment
Share on other sites

Iestāties darbā nostrādāt mēnesi un aiziet uz slimības lapu - ja teikšu ka tas ir nesmuki cūciski, tad tas laikam ir pats maigākais vārds ko es var veltīt. :resent:

Link to comment
Share on other sites

jema, bet, ja ir slimība. Tač nepirka sev to slimību veikalā tēmas autors. Ko tu par cūcībām? Darba devēju žēlo? Nebēdā, darba devējs zinās 10 cūcības pret katru darba ņēmēja vienu, un ļoti viegli nokvitosies ar darba ņēmēju par viņa aiziešanu uz slimības lapas pēc nostrādātā pirmā mēneša.

Link to comment
Share on other sites

Te jau nav slimības, te izskatās pēc aprēķina! Un jā, šajā gadījumā, žēloju darba devēju!

Link to comment
Share on other sites

Vislielākā cūka,pārliekot sociālo funkciju uz darba devēju pleciem, šai gadījumā ir valsts, plus vēl sarīda darba devēju ar darba ņēmēju, kur abas puses ir situācijas ķīlnieki

Labots - LSTP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Ja jau par cūciskumu runājam.
Cūciski ir likt maksāt pēc 18 gadiem par ārstiem.
Kā var 18 gados atļauties ārstus ja nu kaut kas nopietnāk ir noticis? Kā? Ja vēl vecākiem par Tevi ir nospļauties. Esi aizgājis citu dzīvi dzīvot utt. Paldies Dievam šis nav mans variants, bet tāpat.


Nu nu. Nevajag jau pārspīlēt ar "uzpelnīšanās plānu". Izdzīvošu tāpat.

Ajj.
Nu principā viss skaidrs. Paldies :)

Link to comment
Share on other sites

Ne jau privātais ir pie vainas tavām problēmām, vērsies pret valsti!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...