Jump to content

Mūzikas centra tumbām pazudusi nedaudz jauda.


Garais2011
 Share

Recommended Posts

Labdien.

 

Man ir šāds te Sony mūzikas centrs

HCD-DR7AV/XB800AV

243992207_8_644x461_wieza-sony-hcd-xb800

 

 

Lieta tāda, ka lielajiem skaļruņiem ir nedaudz pazudusi jauda. Šis jau man būs kādi gadi 10 noteikti.

Atvienojot vienu tumbu, otra skan kā vajadzētu, ar pilnu jaudu. Ja ir pieslēgts pie datora, tad arī ja atvieno vienu no ieejām, tad basi uzlabojas. Pamērīju pretestību abām tumbām. Rakstīts,ka jābūt 8 omi, bet man tikai 4.5-5 omi. Pārējām tumbām pretestības bija, kā vajag. Vai iespējams, ka pašiem gadiem būs nobeigusies kāda pretestība un tapēc tumbas neskan tik jaudīgi vai arī vaina pašam centram?

 

Kādi būtu jūsu ieteikumi, varianti?

Link to comment
Share on other sites

Garais2011

 

 

 

Pievienots Pirms 13 minūtēm Mans ieteikums - cottonswabs-web.jpg

Un ko man ar tiem iesākt?

Link to comment
Share on other sites

Garais2011

 

 

 

tiiriit, mhhhhh

Un re, kur arī pats Drunk_lizard, kuram, kā lasīju forumā, pietrūkstot pieklājības pret citiem lietotājiem.

Man ar ausīm viss ir kārtībā.

 

Man ir nepieciešams reāls risinājums nevis kaut kādas glupības.

Link to comment
Share on other sites

Garais2011

 

 

Pastūzis beidzās nost nevis tumbas.

 

Bet kā ar to pretestību tumbām?

Jābūt 8 omi, bet ir tikai knapi 5. Tas nekas?

Link to comment
Share on other sites

evertons

Par šīm lietām neko daudz man poņas nav, bet skaidrs ir viens, ka pastiprinātājs pie vainas, tā nu tas ir ;)

Link to comment
Share on other sites

Nobeigusies būs nevis pretestība, bet gan kāds skaļrunis vai gala pakāpe, nav vērts šādu krāmu remontēt un beigta skaļruņa gadījumā nav arī iespējams

Link to comment
Share on other sites

evertons

Bet kā var būt pie vainas skaļrunis, ja atvienojot jebkuru no tumbām skaņa mainās???

 

 

@Garais2011, izsvied šito herņu mizkastē...

Man arī mājā stāv Philips FW-C355 centriņš kurš pirkts 1995-tajā gadā un skan kā jauns tā kā nemelz cilvēkam, ka vecuma vaina.

Tas, protams, ja remonts izmaksā vairāk par kautkādu noteiktu summu, tad gan nav jēgas remontēt...

Link to comment
Share on other sites

Nu pēc tā apraksta ir diezgan grūti saprast, varbūt pat abi spriežot pēc atšķirīgajām pretestībām..

Link to comment
Share on other sites

Garais2011

 

 

Bet kā var būt pie vainas skaļrunis, ja atvienojot jebkuru no tumbām skaņa mainās???

 

Man jau liekas, ka vai nu pastūzim nepietiek jaudas, lai nodrošinātu abas lielās tumbas, vai arī tumbām ir kāds defekts, ka nepieciešams vairāk jaudas.

 

Aizdomīgi liekas tas, ka tās pretestības ir tikai 4-5 omi, bet rakstīts ka jābūt 8. Es jau ar no šitā baigi daudz nesaprotu, tapēc varbūt kāds, kuram zināšanas ir vairāk varētu padalīties. Kā jau minēju sākumā, tad mazajām tumbām pretestības ir tādas, kā rakstīts aizmugurē.


 

 

Nu pēc tā apraksta ir diezgan grūti saprast, varbūt pat abi spriežot pēc atšķirīgajām pretestībām..

 

Nav jau tā, ka galīgi neskan. SKan ļoti labi, bet atceros, ka paša sākumā bija labāk, kā tad, kad atvieno vienu tumbu.

Link to comment
Share on other sites

Gadījumā nav klasiskā kļūda un skandas pretfāzē pievienotas ja reiz basi pazūd pievienojot abas?

Link to comment
Share on other sites

Oops, par pretfāzi  noname pasteidzās. Kā arī - 10 gadus klausoties skaļu mūziku, dzirde neglābjami pasliktinās :diablo: .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Garais2011

 

 

Gadījumā nav klasiskā kļūda un skandas pretfāzē pievienotas ja reiz basi pazūd pievienojot abas?

 

Saslēgts ir pareizi. Tā teikt - pēc krāsām.

Link to comment
Share on other sites

Bet kā ar to pretestību tumbām? Jābūt 8 omi, bet ir tikai knapi 5. Tas nekas?

 

Tu pretestību mēri ar parastu testeri, tātad līdzstrāvu. Tā ir aktīvā pretestība Bet tuNbu pretestības reaktīvā komponente pieaug līdz ar frekvenci, jo tumbu skaļruņos ir spoles. Tā pretestība tumbām nav uzrādīta līdzstrāvai, bet kautkādai standartam atbilstošai frekvencei. Ja tuNbas saslēgtas pareizi un zūd jauda, tad var gadīties, ka baroklī elektrolīts žūst, kā arī gadīties var daudz kas cits. Jāved uz servisu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...