Jump to content

OCTA cenu starpība starp BM klasēm


Recommended Posts

Sveiki!

Cik liela reāli ir atšķirība starp apdrošināšanas BM klasēm?

Cik meklēju - neko atrast nevarēju. Pieņemsim, ka jāapdrošina viens un tas pats auto. Vienam šoferim BM klase ir 17, otram tikai 6. Ja tam, kam ir 17 BM klase jāmaksā 40 euro, tad cik būs otram, kuram ir 6 BM klase? Tīri aptuveni cenu starpība - 10, 50, 100, 200 eiro?

Zinu, ka jāņem vērā arī riska grupa (ja tas nav mainījies..) kas standartā nāk šoferiem <25 gadi, un stāžš...bet tomēr - ar kādu cenu starpību būtu jārēķinās?

Kalkulatori šajā gadijumā nelīdz jo auto jau jābūt reģistrētam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    8

  • Jorsh

    12

  • Bruketajs

    29

  • jema

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bruketajs

Katrs apdrošinātājs cenu kalkulē pēc savas saprašanas, ņemot vērā riska klasi.

Starp 6 un 17 BM klasi varētu būt līdz 3x starpība. 

Man, pašlaik ir 14 BM klase un B kategorijas parastai mašīnai pietiek ar 22 Eur gada apdrošināšanai.

17. klasi sasniegt var tikai pusmūžā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet OCTU taču rēķina pēc a/m īpašnieka BM klases, nevis pēc tā, kas viņu ņem (līzinga gadījumā, kur īpašnieks ir Līzinga kompānija - pēc turētāja BM klases);+ļoti daudz ir atkarīgs, kur ir deklarējies OCTA pircējs-  ir starpība 0- deklarējies Rīgā vai tāds pats uz tādu pašu auto ar tādu pašu BM klasi ņem OCTA, bet ir deklarējies Viļānos!

Labots - zulus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

17. klasi sasniegt var tikai pusmūžā. 

Vai precīzāk, 29 gados... 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

nu tur bez BM klases arii ir atkarigs no pasas masinas un ari dekleretas dzivesvietas.

kkadi 45eir man mazauto ar 9o klasi un neesmu riga registrets.

Link to comment
Share on other sites

Nevar saprast kā viņi rēķina, uz manis ir divas mašīnas, viena standarts, otra, liela, smaga un nikna, katrai katrreiz savādākas cenas un apdrošinātāji.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

uz manis ir divas mašīnas, viena standarts, otra, liela, smaga un nikna, katrai katrreiz savādākas cenas un apdrošinātāji.

Kategorijas atšķiras?! 

Link to comment
Share on other sites

Nē!

Link to comment
Share on other sites

Tak starp pašiem apdrošinātājiem cenas atšķiras pat 2-3 reizes pārbaudot ltab.lv kalkulatorā, kur nu vēl ar atšķirīgiem cilvēkiem un klasēm. Kad būs uz tava vārda, tad jau arī redzēsi kādacena būs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

BM klase ne tuvu nav vienīgais faktors, kas ietekmē OCTA cenu.

Mitsubishi Colt un Range Rover ir absolūti dažādas mašīnas.

Link to comment
Share on other sites

Pilnībā netiek ņemts vērā arī tas cik ilgi cilvēkam ir tiesības,tās jau var būt gadus divdesmit ar visām kategorijām un vēsture bez avārijām bet ja tagad piereģistrēs pirmo auto atkal maksās daudz.

 

izlasi kā BM tiek aprēķināts. to rēķina pēc tā cik ilgi tev pieder auto, gadā uz tava vārda auto jābūt reģistrētam 10 vai 11 mēnešus (slinkums meklēt precīzi), lai BM vispār celtos, ar stāžu vai tiesību vecumu tur vispār nekāda sakara.

Labots - Guest
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nevis tikai jāpieder auto, bet arī uz vismaz 9 mēnešiem gadā jābūt iegādātai OCTA.

Link to comment
Share on other sites

Vienmēr pirms iegādāšanās pārbaudu OCTA kalkulatoru. Starpība var būt ievērojama. (sk. attēlu)

Interesanti, ka bieži vien ar visām pastāvīgā klienta atlaidēm sanāk dārgāk kā citur.

 

octaa1.jpg

Link to comment
Share on other sites

izlasi kā BM tiek aprēķināts. to rēķina pēc tā cik ilgi tev pieder auto, gadā uz tava vārda auto jābūt reģistrētam 10 vai 11 mēnešus (slinkums meklēt precīzi), lai BM vispār celtos, ar stāžu vai tiesību vecumu tur vispār nekāda sakara.

Tu jau ir tas joks, man ir tiesības no 87 gada, B un C kategorija, likta krievu laikos, skaitās profesionālās, visu dzīvi pie ruļļiem, bet par cik ir privātfirma, mašīnas ir bijušas dārgas, bet tikai firmai, man pašām kaut kādas epizodes, un tagad pirmo nopērkot uz sava vārda,  es  nemāku braukt un apdraudu apkārtējos? Ejat ka nu uz WC!

 

 

Netaisos tai murgā iedziļināties,cik jāmaksā tik jāmaksā.Nepētu pat cik kur kas maksā,ja vajag tad piezvanu aģentam lai uztaisa,ja apdrošināšana iet uz beigām tad šamais zvana man. Īstenībā pat neskatos un nezinu cik maksā degviela,skatos tikai cik ielīst bākā.
snukur, vai nu tu esi miljonārs, vai nu dumjš cilvēks, ieejot LTAB.LV, var smuki redzēt kā tevi grib APZAGT aģenti, tas nav bizness, tā ir valsts atbalstīta zādzība, jo viņš tur nekāda darba neiegulda!

post-97578-0-60212800-1438983489_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

nu šis liekas vienīgais loģiskais variants kā nodalīt patiesos auto lietotājus no tādiem, kam ir tikai tiesības bet nebrauc. man draudzenei tiesības ir 6 gadi, man arī, brauc viņa varbūt 5x gadā, varbūt pat mazāk un arī tad gabalus zem 10km, es braucu katru dienu, 3 mēnešus atpakaļ 100km dienā, nu jau vairs tikai 20, bet vienīgā starpība papīros- man pieder auto, viņai nē.

Link to comment
Share on other sites

Un kur ir loģika, pie stūres 25 gadi, personīgā mašīna 3 gadi, tava dāma ar savu 3 gadu mašīnu ir pielīdzināma manai braukšanas prasmei?

Link to comment
Share on other sites

nu loģika ir tur, ka apdrošināšanas cenu nosaka pēc tā cik tu ilgi ar savu auto esi braucis bez avārijām.

 

nu tu esi izņēmuma gadījums, 1 no 1000, tapēc jāpiecieš tie 3 gadi un ar 9. klasi jau ir normāla cena, ap 50 EUR gadā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tā nav , kā tu saki, šodien nopirku Opel, rīt pārdevu opel, un kas no tā, pērku auto ar 300zs, braucu 3 gadus bez avārijas, un kas, vai tad ir secinājumi?

Link to comment
Share on other sites

tāda ir statistika, un statistika darbojas par labu lielākajai grupai nevis nestandarta gadījumiem, kas visu dzīvi braukuši ar svešu auto.

Link to comment
Share on other sites

Tāda statiska ir visiem firmu īpašniekiem, kāda jēga pēc man turēt privāto auto, ja man ir firmas mašīna, bet ir nelaime, es to benzīnu pats nopelnu, nevis kā deputāts nozaga mašīnu un brauc uz tautas benzīna!

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu, mans tētis ir auto tirgotājs, bet auto, kas tiek izmantots privātām vajadzībām vienmēr ir bijis uz viņa vārda, tāpat mans auto ir uz mana, kaut pie pirmās izdevības viņš tik notirgots un meklēts kaut kas cits man, jo tā vienkārši ir lētāk un ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

Redzi man nav tāda tēta, nevaru spriest, bet man pirmajai firmai jau ir 23 gadi, un daudz kas viņai ir bijis!

Link to comment
Share on other sites

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, nav ne vainas tai sistēmai - ja negribi maksāt pa dārgo, brauc normāli.

To, cik ļoti katrs apdrošinātājs "mīl" avārijniekus, var apskatties tie, kam BM zem 6.... 


Tikko apjautājos viena apdrošinātāja sisadminam pr to viņu kalkulatoru un saņēmu virspusēju atbildi, ka tie izpildīti 2 vaicājumi - CSDD pēc tehpases numura tiek identificēts auto un īpašnieks/turētājs un pēc īpašnieka p.k. tiek vaicāta BM klase ltab. Un tālāk jau, ņemot vērā šādus tādus auto parametrus + BM klasi + slepeno koeficientu, tiek sarēķināta cena. Cik sapratu no viņa, katrs rēķina pa savam, bet neviens negrib riskēt un uzrauties uz mazgadīgu Šumaheru ar vecmammas cienīgām braukšanas iemaņām... 

Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr polises cenu salīdzinu tikai un vienīgi ltab.lv, jo tur rāda patiesās un tīrās pašu apdrošinātāju cenas, bez visādiem iizi, šmīzi un citiem brokeru uzcenojumiem, ja nepamanījāt, tad daudzas tās lapas eocta, octa, iizi utt pieder vienam un tam pašam kantorim, savukārt iekš gudriem.lv nav pārāk gudri salīdzināt octa cenas, jo tur arī uzdarbojas brokeru kantori. Vislabākais un patiesākais ir ltab.lv un tālāk jau tas aizmet uz paša apdrošinātāja mājaslapu.

 

Pašlaik lētākā octa man arī sanāk ergo un ar dažu labu citu kompāniju mēdz cena atšķirties pat 4x. Vai tas normāli, nez! :D

Link to comment
Share on other sites

Ltab tiešām ir korektās cenas, tagad savējo drošināju Baltikums, sievas autiņu Baltā, abi ir uz mana vārda, tās cenas lēkā nesaprotami!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

uz gadu simtpacmit.

Īpatnēji padārgi - man sievai, kad apjautājos par OCTA, bez apdrošināta stāža, Baltikums teica ap 60Eur - vienalga paņēmu uz sevis, jo 20Eur ir daudz mazāk. 

Link to comment
Share on other sites

man ar BM 9. klasi ir kaut kādi 60 EUR uz gadu, ar 6. bija kaut kur 120. deklarētā dzīvesvieta ir lauki un auto ar nav kaut kāds e36, bet gan solīdi, nonobraukti ~00 gada universāļi.

Link to comment
Share on other sites

jap , atšķirība ir ....nu tā ja man 12 klase sievai 6  = apm padsmit eur +- starpība - nu 20 varbūt. mašīnas gan dažādas.

Link to comment
Share on other sites

Kamēr ir 6. tikmēr vēl nekas. Bet ja ir zem 6, tad starpība ir ļoti jūtama. Ja Balta ir veikuši par jūsu nedarbiem izmaksu, tad cena būs ļoti nedraudzīga.

Vienam un tam pašam auto starpība starp 13 un 6 bija ap 30 EUR gadā.

Link to comment
Share on other sites

Skatos, tām sievām tās klases ir augstākas par večiem, man tāpat! :)

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Man ar BM 6 bija 50-60€. Šogad gan cena paaugusies uz 70€ pie Compensa.

No sava pirmā auto pārdevējas uzzināju, ka viņai virs 200€. :D

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

BM14 klase opeļu astrai 22.14 eur

tātad nozīme ir klasei, auto markai, cilvēka gadiem u.t.t.

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

Long John

Slinkums iet uz autiņu pēc jaunākās polises, bet pēc pērnās redzu, ka man pie BM17 klases par gadu BTA  bija jāmaksā nieka 22,88 Eur (autiņš- 2001.g. VW Bora, reģistrēta Ogrē).

Gadu gan nav maz- drīz būs 64...  :resent:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...