Jump to content

Būvniecības, elektrotehnikas un citu saistīto jomu šedevri


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Atradu vienu interesantu saitu, kur salikti piemēri iz dzīves (lielais vairums no kaimiņzemes), kā būvēties tradicionālā stilā :) Domājams, ka mūsu daudzdzīvokļu namos daudz ko līdzīgu var atrast.

 

http://dwg.ru/bsk/

 

Te daži izcili piemēri. 

 

bsk4520_1.jpg

 

bsk4536_1.JPG

 

bsk4576_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu tādu "prikolu " ir pa pilnam - kaut vai elektriķi Āzijā , celtnieki Sočos bez javas mūrē - u.t.t...

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis savos Piņķos (Visdrīzāk strāvas jau tur nav)

 

15rl16x.jpg\

 

 

Bet te viss pa īstam:

 

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

krāns ta iztukšošanas, varbūt.

bet tos abus horizontālos savienojumus vajadzēja likt apakšā, tad varbūt arī siltu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

krāns ta iztukšošanas, varbūt.

Tikai tad labais radiators paliek pilns.

Link to comment
Share on other sites

projektēšana

Tas nav iztukšošanai, tas ir apkopējai ko padzerties- re ku vēl malā plastmasas pudele nolikta kur iepildīt :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Elegants risinājums koplietošanas ūdenim -zāles laistīšanai, grīdas mazgāšanai, bērniem ko pablēņoties un galvenais ka viss pie rokas


Gribu šito, vēl labāk ja tas būtu uz manas piektā stāva terases

Link to comment
Share on other sites

Biju nopircis veikalā jaunu kotaktdakšu, un ziņkāres dzīts to iespraudu elektrotīklā. Liels bija mans pārsteigums un izbrīna efekts kad nostrādāja drošinātājs sadales skapī. Izjaucu to jauno veikala rozeti un ilgi brīnījos kāpēc ražotājs bija savienojis abus stieņus ar plānu metāla montāžas loksnīti, līdz šim brīdim neesmu sapratis, ir gadījušās n-tās kontaktdakšas, bet tā lai tur jau iepriekš būtu "īsais", nekad nebiju redzējis.

Link to comment
Share on other sites

A vot man liekas interesanti - kāpēc jauna kontaktdakša bez vada būtu jāsprauž rozetē?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc bērni pirkstus bāž rozetē? Ir pagarinātāji ar zemējumu un iedziļināto kontaktu, un ir kontaktdakšas ar un bez zemējuma, ne vienmēr visu var sastiķēt. =) Bet tērēt metālu kā hvz ko nevis uzlīmēt skoču jeb plastikāta skavu - tas ir jautājums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir gadījušās n-tās kontaktdakšas, bet tā lai tur jau iepriekš būtu "īsais", nekad nebiju redzējis.

skolēnu versija :yahoo: . kaut gan mūslaikos kļūst mazāk aktuāli - tāpat rozetes un apgaismojumu neliek uz vienas grupas.

Link to comment
Share on other sites

Unikālais stulbums celtniecībā ko esmu redzējis, ir kanalizācija sistēmā vienā skolā.

Tās skolas pagrabā man bija paredzēts viens darbiņš, un braucot izlūkot darba vietu, jau iepriekš tieku brīdināts paņemt līdzi gumijas zābakus, jo pagrabs ir noplūdis. Aizbraucot uz objektu konstatēju, ka pagrabā tiešām ir noplūdusi kanalizācija - ūdens kādi 5 cm + vēl 5 cm smirdīgas dumbras, kas gan neizskatās pēc kakām, bet smaka tik un tā baisa. Izrādās, ka kaut kāds mūsu laiku „racionalizators” kanalizācijas cauruli no skolas virtuves ir vienkārši izvadījis cauri virtuves  grīdai uz pagrabu, un pagrabā tā arī beidzas kādus 20 cm no pagraba griestiem. Nekur tālāk truba negāja, vismaz tuvumā nebija redzama vieta kur tā varētu būt pievienota pie kopējās sistēmas. Nu lūk šādā virtuves ūdeņu „duša” gadiem ilgi gāzās iekšā pagrābā un tur arī krājās biezā slānī. Pagrabs liels, tā ka tādā garā kanalizācijas ūdeni tur varētu turpināt gāzt iekšā vēl vismaz 20 gadus, ja vien riebīgais - es  nebūtu pasūdzējies savam priekšniekam, kurš attiecīgi skolai uzrīdīja sanepidstaciju, kā rezultātā skolas saimniecības daļas vadītāju atlaida no darba, bet nākošajā reizē kad aizbraucu kanalizācija jau bija izbūvēta līdz beigām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Firza, interesanti uzrakstīji.

Pats smieklīgākais, ja dabūtu rokā to celtnieku, kas tā izveidoja, pirmais, ko viņš atbildētu - a kur ir rakstīts, ka tā nedrīkst... Un tad neviens nespētu atrast, kur ir rakstīts, ka tā nedrīkst. :)

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Celtnieks jau šodien nav profesija, tā ir diagnoze! 90 procentiem ''celtnieku''.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Maz ticams, ka to kanalizāciju taisīja profesionāls celtnieks vai santehniķis. Gan ja ka kā kāds vietējais „speciālists”, vai pat paši skolnieku paveica šo „darbiņu” (tajā skolā māca dažādas celtniecības profesijas). Ko gan daudz no kanalizācijas sistēmu izbūves saprot saimniecības daļas vadītāja – sieviete (lai mani atvaino sievietes, kuras saprot). Ūdens kaut kur aiztek  - tādas viss darbojas  :yahoo:.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu vispār jau tas Firzas gadījums nu galīgi nav nekas īpašs. Kādreiz namu pārvaldēs tā bija visnotaļ ierasta prakse ka ja kādā dzudzstāvu ēkā aizdambējas kanalizācija, tad pagrabā ierodas meistars ar kuvaldu un čuguna caurules līkumā izdauza caurumu - problēma atrisināta, var izbakstīt pirms un pēc cauruma trubu un ja nu galīgi nav slinkums iedzīt pēcāk caurumā koka tapu. Paiet kāds laiks un tapa izkrīt, pagrabs noplūst un nākas atvērt pagraba durvis lai izventilējas :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Var pakomentēt to filmu par sliktākajiem pamatiem.

 

Diemžēl arī "profu" veikums man raisa bažas! Jā, siegrojums labs, betonēts kārtīgi! Bet - nah tāda konstrukcija pamatiem????

Kam tas žurku audzēšanas poligons zem grīdas???? Takš uzbetonēt plāksni ir krietni dārgi! Kaut vai tāpēc, ka veidnis pa visu grīdu jātaisa! Nah??? Normāli  cilvēki pamatus vienkārši pieber ar smilti līdz vajadzīgajam līmenim! 

 

Un par ieekonomēto naudu var mierīgi normālus vienlaidu lentveida pamatus ieliet, nevis ar stabiņiem čakarēties! 

Link to comment
Share on other sites

Nu šitas vienkārši iespārda! :p Diemžēl arī iekš LV esmu ko līdzīgu pāris reizes redzējis. :D

 

3316655-R3L8T8D-600-25.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Maz ticams, ka to kanalizāciju taisīja profesionāls celtnieks vai santehniķis.

 

Runā, ka ja nesamaksā sanitārtehniķim, saimnieks pats sev pagrabu piedir5īs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu šitas vienkārši iespārda!

 

Tas ir kas domāts? Zemējums?  

Link to comment
Share on other sites

jā tas ir zemējums, elektroiekārtai jābūt sazemētai vārda vistiešākajā nozīmē :D  


 

 

Var pakomentēt to filmu par sliktākajiem pamatiem.   Diemžēl arī "profu" veikums man raisa bažas! Jā, siegrojums labs, betonēts kārtīgi! Bet - nah tāda konstrukcija pamatiem???? Kam tas žurku audzēšanas poligons zem grīdas???? Takš uzbetonēt plāksni ir krietni dārgi! Kaut vai tāpēc, ka veidnis pa visu grīdu jātaisa! Nah??? Normāli  cilvēki pamatus vienkārši pieber ar smilti līdz vajadzīgajam līmenim!    Un par ieekonomēto naudu var mierīgi normālus vienlaidu lentveida pamatus ieliet, nevis ar stabiņiem čakarēties! 

nez varbūt šie domā kad zemes mitrums mazāk sūksies augšā un gaisa sprauga pa ziemu kalpos kā izolators kurš neļaus aukstumam dzesēt grīdu. :unsure:  

Link to comment
Share on other sites

 

 

ez varbūt šie domā kad zemes mitrums mazāk sūksies augšā un gaisa sprauga pa ziemu kalpos kā izolators kurš neļaus aukstumam dzesēt grīdu

 

Ak jā - protams! :D :D :D :D

Krievijā ir tāāādi celtniecības šedevri novēroti..... Un viens otru apliek, cik tik var!  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas ir kas domāts? Zemējums?

 

Nu ja takš - zeme ir sabērta plastmasas spainī - gatavs. :D Esmu pats redzējis kā džeki ar pārvietojamo ģeneratoru šitā izdarās - jo sitot pa pirkstiem un elektriķis teicis, ka vajag zemi! :p 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu ja takš - zeme ir sabērta plastmasas spainī - gatavs.

 

Tas jau nekas, ka bildē redzmajā situācijā zemi pie dzelzs konstukcijām vajadzēja pievienot - esmu gandrīz 100% pārliecināts, ka tās trepes ir kaut kur, kaut kādā veidā iezemētas!   

Link to comment
Share on other sites

^

 

Piesaistītie sīktēli(s)

Šis labs, taču biju jau kaut kur redzējis. 

Labots - PC_RAT
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

most-razkladuška, razvadnoj

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lūk jātaisa balkoni :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Bērnībā, līvānenēs, spēlējoties veselas sienas pa vakariem šitā izgāzām. Tur gan vaina bij tajā ja pa dienu mūrē, a vakarā pirms sacietējis, bērni demolē

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Man tā operatora vietā būtu bail uz tā balkona stāvēt...  Nah betonam bērt klāt cementu, cements noderēs dačā!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...