Jump to content

Plaukts virs darbavietas ar integrētu LED apgaismojumu


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Vēlos labiekārtot darbavietu un virs datorgaldiņa ar monitoru pielikt pie sienas pēc individuāla pasūtījuma no koka izgatavotu plauktiņu standarta kantora kartona mapju glabāšanai ērti pieejamā vietā. Plauktņš būs apmēram 125cm garš un ar apmēram 29cm dziļumu, izgatavots no oša mašīva, vai salīmēts tā lai izskatītos pēc oša masīva. Papildus doma tajā visā ir integrēt apgaismojumu tā lai nebūtu vajadzīgas papildus galda vai grīdas lampas. Ideja ir sekojoša - pie plaukta apakšējās, no sienas tālākās daļas pielīmēt LED lenti, jebšu ielīmēt to iekš plauktā uztaisītas 100-125cm garas gropes. Ir redzēti varianti lentēm, kad tās pielīmētas skatītos lejup uz PC klaviatūtu, vai arī kaut kādā pieņemsim 45* leņķī raudzītos uz uz monitoru un tas viss vēl ar vai bez bālganas aizsarglīstes/izkliedētāja. Gribas vēl arī lai ieslēdzas/izslēdzas tas brīnums no rokas pieskāriena LED lentei nu un protams darbojas bez kādas sīkšanas, karšanas un smirdēsanas. Papildus apsvērums tam visam ir tāds ka monitors tiks darbināts arī amatiera līmenī foto/video apstrādei un negribas ka LEDi žilbinātu acis vai kaut ko mistisku no monitora atstarotu vai mainītu krāsu uztveri uz ekrāna. Apgaismojums tiks izmantots vien krēslas un nakts stundas, tb pa dienu tur ir normāla gaisma, saules un no sienām atstarotas saules.

 

Kāds ir ko līdzīgu funktierējis, izmēģinājis? Varbūt kaut kādi ieteikumi un konkrēti risinājumi.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

esmu redzējis, ka led lentām , itsevišķi lētais gals, kur nav pretestības katram led - laika gaitā spīd dažādā intenistātē. imho labi būtu ar dimmerēšanas opciju. Jārunā ar mēbeļniekiem, bet gan jau naudu parasīs par spec pasūtījumu. Man jau labu laiku spīd led virs kompja -

 

DSC09747.sized.jpg

 

 

man gan nav led lenta bet 2 moduļi ar  48  led katrs. jauda - kādi  8W +- . ja pareizi atceros. baroju ar 12V mazu trafu. ieslēdzu ar slēdzīti kurš pielīmēts turpat augšā.

 

 

led šādi :

 

http://www.ebay.com/itm/12V-3-2W-Pure-White-48-LED-Piranha-LED-Panel-Board-Lamp-Light-With-PCB-For-Car-/201395447506?hash=item2ee41aa6d2&vxp=mtr

 

 

manā gatera risinājumā strādā jau stabili pāri gadam, un nekas nav palicis blāvāks vai izdedzis atšķirībā no stripiem.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribas vēl arī lai ieslēdzas/izslēdzas tas brīnums no rokas pieskāriena LED lentei

Gribēt nav kaitīgi :D

Moš kaut kas tāds jau ir, bet ja nav, tad prātā nāk variants, ka leda joslu iekļauj metāliskas lentes, vadi, maliņas vai tml. kuras nav savienotas savā starpā, bet abas pievienotas pie kaut kāda vadības moduļa, kur savienojot šīs joslas, tad nostrādātu elektronisks slēdzis. Moš tur pat viens vads pietiktu, ja kaut kāds kapacitātīvs sensors. 

Link to comment
Share on other sites

es gan tos ledus ar uz max. nekurinu.


man ar led lentām bijusi pieredze, liku copes laivai ledu s- tur izstestēju visādus stripu s- ar laiku visiem izdeg pa modulim..hvz, pārkarst vai kas...it kā tur ir smd rezistori bet tāpat čau.


man bija doma kādu matētu organisko stiklu pieskrūvēt lai nosedz ledus, bet kaut kā nesanāk to īstenot :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Gribēt nav kaitīgi

 

Es tādu joku redzēju BY pa prastu tirgu/tipo Bērnu pasaule. Pavisam prasts iepakojums, tipo auto slotiņas, tur iekšā ap metru garš lentes/stīpas gabals un tas ir pilns komplekts iespraud un darbojas, slēdzas ar pieskārienu. Cenu neatceros, bet nu kaut kāds lētucis. Nu no tā brīža dažu mēnešu laikā arī izveidojās aprakstītā vīzīja

Link to comment
Share on other sites

es no lētajiem turētos pa gabalu...gan jau tie lētie led vadības moduļi izstaro traucējumus kā skrundas lokators :D imho ja nevajag baigo jaudu regulēt - es labāk palieku pie klasiskā vbarokļe nevis jaudas led draivera. JA visu izdara pareizi - tie ir ok, bet ne lētie....cik nav cilvēkiem pieredze ar led spotlaitiem, kuri nokauj FM diapazonu :D 

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Es to atrisināju ar Razor keyboardu kuram ir apgaismoti taustiņi

Iepriekš biju piemērojis USB LED blokus divus (no ebay) kurus pielipināju pie plaukta augšas. Integrēt plauktā nebija iedvesmas.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

klaviere vien ar gaismu nebūs īsti risinājums, jo sanāk arī ar papīriem padarboties - tagat slēdzu iekšā visas telpas apgaismojumu - 200W minimums, bet vajadzīgajā vietā vienalga nekada lielā spilgtuma nav. Darboties protams var, bet nu nekādas komforta sajūtas nav, kaut kāda lampa tomēr prasās. Nelieku vien tāpēc lai nebūtu lieku kramu kas smieklīgi izskatās un maisās pa kājām.

Drusku aizdomājos un nonācu pie secinājuma ka laikam prasās lai ir dimmējams tas pasākums.

 

Saprotu ka man jau tagat vajag sadabūt visus tos LED u.c. loriņus lai varu tos izsniegt integrēšanai plauktā - lai pie vienas reizes iefrēze tur visu iekšā sākot no lentes un beidzot ar slēdzi, draiveri un vadu. Gribu lai vienīgais kas norāda ka tur vispār kaut kas ir ir vien elektrības vads kas pa istabas stūri  no plaukta stūra ved kaut kur zem galda. Par cik plaukts vienalga tiks uz pasūtījumu taisīts, tad tur pāris gropes mazāk vai vairāk pilnīgi neko nemaina.

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Lēts vai nelēts, bet saules mūžu nekas nekalpo tāpēc jātaisa tā lai nākotnē pēc iespējas vienkāršāk nomainīt ledus. 

Link to comment
Share on other sites

pašam ir uztaisīta LED lampa virs darba virsmas, gan ne iekš plaukta, bet alumīnija U veida profila kurš izvirzīts no sienas uz diviem smalkiem cilindriskiem alumīnija profiliem (varu vakarā iebildēt), iekšā dubultā 5050SMD lenta, bez izkliedētāja priekšā, dimēšanai ieslēgšanai/izslēgšanai tiek lietots šis http://www.ebay.com/itm/RF-Remote-Controller-Wireless-Dimmer-for-5050-3528-LED-Strip-Single-Color-12-24V-/400862958097?hash=item5d554b5211

 

ja gribi koka plauktā, tad var teorētiski  iestrādāt gropi un likt ko šādu - http://euroled.lv/lv/shop/LED-Profili/763-Aluminija-profili-LED-lentam-VSP001un iekšā pēc vēlmes lentu 5050, 5630,5730 vai ko labāku

 

p.s. kad pats taisīšu jaunu masīvkoka galdu tad likšu ko šādu: http://euroled.lv/lv/shop/LED-Profili/1129-Aluminija-profili-LED-lentam-VSP004vai nu ar smalkām trosītēm no griestiem vai kaut ko šādu no sienas http://www.ebay.com/itm/50cm-Magic-Flex-Arm-Flexible-Tube-1-4-3-8-Copper-Screw-For-Photograph-Studio-/271719197307?hash=item3f43b9ea7b

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Vai ir vērts censties panākt ka gaisma spīd nevis taisni uz leju, bet gan ieslīpi uz monitoru? Kā vispār ir ar monitora krāsām un atspulgiem no LED?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Gaismu pie monitora liek 2 gadījumos - lai varētu salasīt drukātu tekstu uz papīra vai samazinātu fona (sienas) kontrastu pret gaišu ekrānu. Uz ekrāna virsū spīdzināt izklausās lieki.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Es pasūtīju silto baltās krāsas led stripu 10 m garu ar strāvas adapteri no eBay. Sanāca $10.

Nogriezu cik man vajadzēja un pielīmēju zem virtuves skapīšiem, lai spīd uz letes, plīts utt. Izgaismo principā visu telpu. Pigoram papildus pasūtīju pa $3 kustības sensoru ar slēdzi un pievienoju. Nu sanāk tā, ka, līdz ko tuvojos virtuvei, ieslēdzas LED strips. Un pēc laika izslēdzas. Protams, tev tas nav vajadzīgs, bet viss tas, kā jau noproti, bija lētais variants, tomēr gaisma ir lieliska, visi ledi stripā deg jau 2 gadus un esmu pilnībā apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Mmja.... šodien iztērēju ELMO par LED štruntiem 26,5 EUR, un tas vēl bija maz un ne gluži tas ko viņi sasolīja iekš e-mail (nevienā no veikaliem uz vietas nebija lente kura var manīt toni no warm white uz cool white un dimmēties un 120 LEDI uz 1m). Sapirktie loriņi mētājas auto bagāžniekā, nav bijis vēl laika pat aplūkot. Nu vispār es biju drusku savādāk iedomājies šo šopingu, nu tipo baisie eksperti sakomplektēs no top komponentēm vienkārši super variantu, dzīvē viņiem uz vietas pilnīgi nekas no tā nebija un pēc stundu ilgas ņemšanās pa to veici man bija jau ZB un paņēmu kas nu tur bija. Rīt braukšu pasūtīt plauktu un lai sabāž tur iekšā kas nu ir sapirkts.

 

Tātad nopirkts:

 

1m Al sliedes ar baltu izkliedētāju - 5€

1m LED lentes 9,7W 120 LED warm white - 4,5€

1 gab. ūdensizturīgs garenas formas draiveris bez ventilācijas atverēm - 8€

1 gab. dimmera un ieslēgšanas pults ar uztveršanas štruntu - 9€

 

Pat nesāku kaulēties par cenām, jo bija jau galīgi ZB tas pasākums, par laimi blakus bija turku produktu veikaliņš un vēl drusku tālāk vēl arī turku kebabnīca un pēc iepirkšanās abos garstāvoklis nedaudz uzlabojās

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Nu nez kaa ir at tiem atspulgiem, bet driizaak skatiitos, nevis uz led lentaam, bet led cob moduljiem. arii pieejami pie muusu kjiinieshu draugiem par kapeikaam, pie kam pat var nereekjinaat slodzes iipashi, kaadu tooru mazinjo uz 12-14 V un ir ok.
tikai iipashi jaapieveersh uzmaniiba leda kraasai. Pasham http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-5W-LED-COB-60-Chip-Led-Driving-DRL-Daytime-Running-Light-Lamp-Bar-Strip/32303226004.html?spm=2114.01020208.3.1.VU7M1x&ws_ab_test=201407_1,201444_6,201409_1 2X bet silti baltie liekas mazliet par tumshu. toties pure white liekas ok, pie kam neliekas ljoti auksta gaisma

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Hmm, pamanīju ka kaimiņu forumā rosās personāžs ar segvārdu "Bonifācijs" - tad lūk man ar to nav nemazākā sakara un nav ne jausmas kas viņš ir un kāpēc izvēlējies šo niku

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...