Jump to content

Problēmas ar astra4 saķeršanu.


Tarakaans
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Ceru uz zinošu cilvēku padomu.

Esmu pašmācības ceļā izlēmis izurbties satalītu uzstādīšanas pamatiem. Ienākusies jūra ar uztvērējiem, šķīvjiem un citiem vajadzīgiem un mazāk vajadzīgiem aksesuāriem.

 

 

Pie lietas: uz rokas Golden Media Spark uztvērējs (kaut kas līdzīgs dreambox). Mērķis - saķert viasatu un kaut ko pašārēt.

 

Iegādājos signāla stipruma mērītāju. Bez viņa nekā.

Tā kā tas viss notiek laukos, nodarbojos tikai pa nedēļas nogalēm. Grozīju, mēriju, lādējos, bet saķēru viskautko, tikai ne Siriusu(astru 4). Darīju, kā instrukcijās - atradu aktīvu fr. joslu un grozīju, bet kā nerāda neko, tā nerāda. Sāka jau kaimiņi smieties. Pašam arī rādījās, ka mans prāts un rokas nav tam radītas. Beidzot vakar, var teikt tīri nejaušības dēļ (nejaušība vienīgi ievilkās uz 3 stundām). Saķēru šo to no Astras un iemesls manām nožēlojam sekmēm, bija tas, ka atrastie kanāli bija PILNĪGI citās frekvencēs - nobīdītās uz augšu precīzi par 859Mhz. Respektīvi katra jāizrēķina un jāievada manuāli ar roku. Varētu jau saskaitļot un visas atstāt, bet problēma, ka manuāli nevar ievadīt vairāk par 12750Mhz fr. joslu, jebšu puse kanāli praļotā, tai skaitā Latvijas.

 

Tātad jautājums, kurā galā varētu būt problēma - lnb, uztvērēja defekts, iestatījumi,..

 

Es pat izbūros medus lietai cauri. Palaidu trial medu un viss funciklēja, bet nu te man bik iesprūdiens ar tām frekvencēm.

 

Galva universālā, ar 4 galiem, kabelis bez switch, pa taisnu uz uztvērēju.

Link to comment
Share on other sites

ja tieshaam Universal LNB

LOF/H: 9750

LOF/L: 10600

Treshhold: 11600


 

 

Galva universālā, ar 4 galiem

varbuut taa ir Quattro nevis Quad

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma uzlikt citu lnb vai sat uztvērēju un tikt skaidrībā?Vismaz būs skaidrības kur rakt.Cerams ka neesi uzlicis cirkularo lnb :)

Link to comment
Share on other sites

Tarakaans

Varbūt var divos vārdos izskaidrot par

Cirkulārām/lineārām galvām, kā lai es zinu, kas man tur stāv?

Quad un quatro - te man vispār samulsināja. Es tikai vizuālo vērtējumu varu sniegt - 4 štepseļi kur skrūvēt.

Edit:iemetu aci googlē. Visticamāk jau quad galva, jo līdz tai treshold frequency ņēma gan V gan H frekvences.

Es sapratu, ka tās quatro galvas pa katru štepseli dod ārā sava veida signālu, bet quad visu reizē pa katru no galiem, lai varētu pieslēgt vienlaicīgi līdz 4 uztvērējiem.

 

Nu viasat skatos, ka pēdējie kanāli iet līdz 12608Mhz

 

Citu uztvērēju var pieslēgt, vienīgi nav citiem sharing iespējas. Otra lnb man ir lieka, bet tā pēc skata izskatījās tāda pati. Vēl ir divas galvas ar kurām eutelsats un hotbirds ir iepriekš ķerts, bet tām man tad būtu uz jumta pakaļ jālien.

Labots - Tarakaans
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut kā šādi. Man tikai iet caur Diseqc 1.1. Ja kabelis pa taisno pie LNB tad Diseqc režīmu var izslēgt.

post-681-0-50821800-1445898734_thumb.jpg

Labots - Aivis2
Link to comment
Share on other sites

bet quad visu reizē pa katru no galiem

 

nevis visu reizee, bet peec uztveereeja luugama vienu no chetriem,

polaritaati V/H pieprasa ar voltaazhas mainju 12/18v

un augsheejo frekvenchu diapazonu ar 24kHz toni

 

peec skopajiem simptomiem, "frekvenchu nobiide" + "kjer tikai augsheejo diapazonu",

visdriizaak ir piesleegta cirkulaaraa galva, pameegjini starpfrekvences LOF* ievadiit 10750

frekvenchu nobiidei buutu jaapazuud, bet uztveramas buus tikai dalja no frekvenceem

Link to comment
Share on other sites

Tarakaans

Kā jau teicu, visa man šitās ņemšanās notiek laukos un es tur tika nedēļas nogalēs atrodos, tādēļ viss tikai pēc atmiņas pagaidām. Kas par galvu stāv, zināšu ne ātrāk ka piektdienas vēlā vakarā.

 

Nu tur man MENU aptuveni šāds. Piedošanu par šķiet itāļu valodu, bet nu saprast jau var. Šis gan šķiet bik krutaks, jo piedāvā vēl tur mainīt kaut kādus tunerus (2.-4. rinda man nav).

 

Voltāža man arī uzlikta 13/18.

Diseqc1.1 uz off

Diseqc1.0 off (minēju, ka kabelis pa taisno iet)

12V man šķiet arī laikam bija on kā bildē

Pie tiem 22kHz neatceros, kas man tur stāv

LNB tāpat kā bildē Uni(9750/10600)

TP es sapratu, ka lielas starpības nav - vari uzlikt, uz kuras joslas rādīt to signāla kvalitāti. Spiežot skenēt tāpat visām iet pāri (man tur kadām 250 joslām pāri pāriet)

 

Citu iestatījumu tur nav - lejā tur iet skanēšana, pārsaukt sputņiku, iestatīt grozāmo motoru, rādīt kas notiekuz switcha.

 

 

spark_zpsedm5yznz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pavadoņa transporderi, jeb frekvences nav visas vienādā stiprumā un galvenais pavadonim var būt vairāki stari, daļa vērsta uz citiem reģioniem. Tā ka pēc jebkura transpordera noskaņot bļodu nevarēs!

 

Vairāk info ir te http://www.lyngsat.com/- info par satelītiem.

 

Tālāk lietojot līmeņrādi pārliecināmies ka stabs pie kā liksi bļodu ir vismaz daudz maz vertikāls - var arī smagumu diega galā to pārbaudīt.

Izmantojam lapu http://www.dishpointer.com/ 

Atzīmējam savu atrašanās vietu, izvēlamies satelītu. Pēc bļodas skalas uzliekam elevation, jeb leņķi virs horizonta. Tad pēc azimuth (mag.) lietojot kompasu pagriežam bļodu uz pareizo pusi. Ja viss izdarīts pareizi - jau būtu jābūt signālam. Pēc signāla stipruma noliekam bļodu ideālā pozīcijā.    

Link to comment
Share on other sites

Tarakaans

Ir GT-QD40 QUAD, kas ir cirkulārā. ciks. Saprotu, man viņa neder. Ar cirkulāro laikam Eutelsatu ķer. Apgaismojiet mani nedaudz virāk, lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

Tarakaans

Taisnība, tā ir universālā. Man tur baigā putra pagaidām ar šo lietu.

Pagaidām fakts, ka tālaikais, ko varu noķert ar LOF uz 9750Mhz ir līdz 11.9Ghz. Ja pašrocīgi uzlieku uz 16000Mhz, veidojas minētā nobīde un vienalga noķeru tos pašus kanālus, tikai ar pārbīdītām frekvencēm.

Link to comment
Share on other sites

aizbrauc uz veikalu un samaini! Beidz raudāt te! noperc pa 3eu lnb ar vienu izeju un parbaudi kas vainīgs sat,lnb vai cilvēciskais faktors.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...