Jump to content

Zelta iegūšana no elektroiericem


Mazalapsa
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Bija man tāda doma pamēģināta iegut zeltu no elekteoniskajam iericem. Izkatīju daudz dazadu variantu. Vislabak patika viens ar karaļūdeni un otrs ar sālskābi un ūdeņraža peroksīdu. Kāds varbūt to jau ir darījis un varētu padalīties pieredzē? Labrāt arī uzinātu kur vatu tas kimikalijas nopirkt.

P.S. domajat ja es aiziesu uz izgaztuvi, vai no turienes varetu dabut vecus ramus, mobilnikus, kautvai nopirktu.

Link to comment
Share on other sites

Ar tavām zināšanām tikai ātrāk atmetīsi kedas, ja sāksi ar karaļūdeni. Visvieglāk būs nospert to skolas ķīmijas kabinetā, ja jums palīgskolā tāds ir.

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ja autors sāktu ar nitroglicerīna izgatavošanu, tad tālākie jautājumi izpaliktu... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un tur tā stāvēs čupa ar visādu elektroniku? :D  Pirms tam jau noteikti būs pabijuši darboņi un aplasījuši visu vērtīgo. Tad, kad tev būs pietiekami daudz izejmateriāla, tad varēsi sākt domāt, nevis jau sākt dalīt medījumu, kurš vēl skraida pa mežu. 

 

 

domajat ja es aiziesu uz izgaztuvi
 
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es domāju, ka kavēties nedrīkst! Sāc ģērbties un dodies pa taisno uz izgāztuvi.

Ar šādām zelta idejām gan nevajadzētu ļoti plātīties apkārt! Zini, latvieši ir skaudīga tauta, tāpēc tev teiks, ka nekas tev nesanāks, bet tu nepadodies! Sāc doties jau tagad, lai pārējie nepaspēj visus ramus izlasīt pirms tevis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt mēģini tuvējā strautā paskalot ar omes "duršlāgu". Gala rezultāts jau īpaši neatšķirsies.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Visa elektronika kur zelts bija biezā kārtā (padomju armijas) ir beigusies 90to vidū. Tagadējai ... nav vispār jēgas ķepāties. Ja pirksi ķimiju priekš proces, tad ķimija būs 10x dārgāka kā dabūtā manta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Autoram iesaku uzjautāt biedram drunk_lizard, viņš zinās.

 

Melns ar baltu satikās... 

Link to comment
Share on other sites

Tauta,kas ir atkritusi no Dieva,-ar laiku nonāk ļoti smagā lāsta fazē.

 

Bībele.Mozus 5-47-48

Par to,ka tu neesi kalpojis tam Kungam,savam Dievam,ar prieku nedz arī labā dvēseles noskaņā,kad tev visas lietas bija pārpārim.

Un tādēļ tu kalposi saviem ienaidniekiem ,ko tas Kungs tēv uzsūtīs ,izsalkuma un slāpēs ,kailumā un visu lietu trūkumā.

Ilustracijai pielieku video

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Laacis veel mezhaa, bet aada jau sadaliita!

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Kā jau minēja šis process nav izdevīgs, jo daudz elektronikas vajag, jo zelta tur ir knapi, knapi un ķimikālijas ir dārgākas par iegūto zeltu, nemaz neminot iztērēto laiku 

Link to comment
Share on other sites

Jau pats lūžņu plucināšanas darbs neatmaksājas. Cik pūļu un laika paies, lai iekrātu spaini ar dzeltenām lamelēm no RAM, PCI karšu platēm, dažādiem spraudņiem utml.? Ja uz 486. un P1 dzeltenā substance vēl bija, tad sākot ar P3, P4 tās mantas ir mazāk kā kaķis pieraudājis. Iznākumā varbūt dabūsi kādu gramu, bet (ņemot vērā cenas biržā, kas ļoti zemas) rezultātā būsi "mīnusos"; zāles un darbs kaitīgos apstākļos arī ko maksā. Tāpat elektroenerģijas tēriņš šķīdumu sildīšanai paliels. Jēga bija vārīt sovjetu 2T9xx sēriju tranzistorus, kam bija pamatīga zeltīta skrūve un 2- vai 4-spārnu dzeltens 'propellers'.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz pie Latgalītes tirgus stāvēja zēni un jautāja katram "žoltije jesķ?" - iespējams der sākt no turienes?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Tad jau labāk iegādāt metāla detektoru un pastaigāt pa Latvijas ārēm! Būs mierīgāk, un varēs vismaz metāllūžņus salasīt un vecas kapeikas. Varbūt arī kāda vecolaiku apzeltīta cara laiku virsnieka (sevišķi Sanktpēterburgas Burē rūpnīca brangi pogas zeltīja) mundiera poga gadīsies, tad varēs trenēties zelta nokasīšanā :moil:

Link to comment
Share on other sites

zināšanai - ūdeņraža pārskābi un normālas ķīmiskās tīrības un koncentrācijas sālsskābi Latvijā var nopirkt tikai juridiskās personas, privātajiem to nepārdod.

Link to comment
Share on other sites

Kāda problēma uzbliezt firmu uz kāda bomža vārda... Maskavas ielas patversmē dzīvo daudz uzņēmēju...

Link to comment
Share on other sites

Mazalapsa

Paldies forumiešiem drunk_lizard ub alusbundža, apskatot avotus sapratu, ka labak patik dzivot ar redzi.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

P.S. domajat ja es aiziesu uz izgaztuvi, vai no turienes varetu dabut vecus ramus, mobilnikus, kautvai nopirktu.

man 2 tv mētājas..., var dabūt 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mazalapsa

Alusbundza par tiem tv - domaju ka man vairak nevajadzes, saparatu ka visticamak salaidisu katko d***ā un man tomer patik redzet.

Link to comment
Share on other sites

Notāru var apmaksāt uz vietas ar karti un nekur citur nav jāiet. Manuprāt tas bija arī lētāk.

Par to, ka papīriem jaābūt kaŗtībā - jā, man savā laikā atgrieza, jo figurēja, gan "SIA", gan "Sabiedŗiba ar Ierobežotu Atbildību"

Link to comment
Share on other sites

Pulka par vēlu ideja nākusi  .Ir zināmi Latvijā daži biedri , kas šo piekopj visai veiksmīgi , un pamanās no sūda izspiest plastelinu, taču ar receptēm viņi nedalās . Mani mēģinājumi šajā jomā ir beigušies ar to , ka proces ir tik indīgs , ka neatmaksājas . Karaļūdens ir ok , bet līdz tam Tev nāksies saskarties ar slāpekļa dioksīdu , kuru elposi Tu un visi , kas Tev ir pārāk tuvu . Un man zināmie darboņi ir zombijveidīgi ( tiesa es nezinu par viņu bērniem - mož pamanījušies pasargāt) .

P.s muļķību uzrakstīju - Arī karaļudens nav ok - visa tā šmāze ir jāiztvaicē ( laisi jāieeelpo... ja ir vilkmes skapis , tad ne tik ļoti pašam , kā citiem  )lai tiktu pie rezultāta . Tāds nieks ,kā slāpekļškābes un sālskābes tvaikus paelpot . Bet tas tiešām ir nieks salīdzinājumā ar slāpekļa dioksīdu , kurš tā forši organismā uzkrājas . Pirmo , ja pārelpsies , būs slikti ... otro - visu , ko ieelposi , tas ir Tavs, un Taviem tuviniekiem .Ar pikantām sekām . 

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

ja ļoti slāpst pēc zelta, tad nopērc detektoru un kā sprīdītis ar cirtni uz pleca dodies uz tuvajiem austrumiem, Jordāniju utt, tur esot daudz zelta rūdas, tikai skaties lai tevi nepieķer, savādāk rokas nost būs. Ja mana biznesa ideja aizies, tad es vēlētos 37% no peļņas, ok?

Labots - AUDI
Link to comment
Share on other sites

Ja mana biznesa ideja aizies, tad es vēlētos 37% no peļņas, ok?

37% peļņas, 37% atbildības. Ja pieķers, tad dalīsies ar savu roku, ok? Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ka jau youtube un par to lietu ir kur raksta, tad var izdarīt secinājumus. Ja tev nav iekārtas un pārstrādes fabrika un tev nav 100. kg mēnesī apgrozījums vidēji ar mātesplatēm, tad tāda lieta kā zelta iegūšanas no datortehnikas ir neizdevīga. Pa priekšu paskaties video youtubē un tad izdari secinājumus. 

Priekš tam ir uzpircēji. Nodot mazus vairumus pat ap 50. kg ir izdevīgak tiem, nekā meģināt ko iegūt. Ja nav pārstrādes fabrika un zināšanas, līdzekļi tāda biznesa uzsākšanai, tu raustīsi visu dienu pat 5. plates ja nav normāla aprīkojuma.  

Ir jabūt augstām tehnoloģijām un lielam vairumam, lai no tiem Ram pa piemēru, izpiestu vairāk kā 20. eiro uz kg ram. 

Un par to Peleeca teikto, iespējams tie viņa paziņas mirs jauni, bet tas tā, lai tas paliek viņu ziņā, vienkārši moš nodod tiem, ja šie maksā, būs lielāks ieguvums. Tik nevaru iedomāties kā vai šie ņemas tīri, tā teikt domestik apstākļos vai? Tā teikt vanītē uz plīts, jeb ir sava fabrika tā teikt? Tik vai latvijas rafinētāji maksā ko pa datorlūžņiem, nezinu. Zinu tikai to ka ir pāris vietas kur uzpērk, tā teikt kā nolietotu datortehniku

Labots - olddators
Link to comment
Share on other sites

 

 

Priekš tam ir uzpircēji.
Ja nekļūdos, tu tak pats uzpērc visādus datordzelžus kilogramos, ne? 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne es pats jauns , ne mani paziņas mirs jauni :D. Vienkārši centos apskaidrot , kapēc , kaut sapratne par processu ir , es to pametu . 90.-2000 gados materiālu nebija kur raut , gribēji strādāt , tad arī 3.14sājies ( lai piedod mani tuvākie , kuru klātbūtnē to darīju). Tās ir gāzes ( kuras ar vilkmes skapi var padot citiem) , tie ir skābju atlikumi , kurus ...nu kur? Mani paziņas šajā ziņa strādā ideālos apstākļos , bet tik un tā ...Ok , pasviedīšu biznesa ideju , ko darīt ar iegūto zeltu - ar amalgmēšanas metodi ražot ,, investīciju,, zeltu . Grāfam Demidovam , Katrīnas laikā bija vairākas šādas ražotnes , nosussinātu ezeru dibenā , ja kas - slūžas vaļā , un ražotnes nav ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...