Jump to content

Viedais elektroenerģijas skaitītājs


Imi
 Share

Recommended Posts

@@Pirkss, te jau var izlīdzēties ar lukturīti telefonā.. :D

 

Bet, ja nopietni.. uztaujā twitterī šiem..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sākumā dega, nu ir atslēgta. Vispār žēl. Es neatteiktos no tādas apgaismes pogas, kuru piespiežot, ekrāns uz, teiksim 10 sek tiek apgaismots. 

Ja vajag, var pieteikt ST klientu servisā, un ieslēgs.

Poga arī ir uz skaitītāja, bet, protams, tā parasti ir zem stikla.

Man vecākiem vēsturiski skaitītājs virtuvē, no kurām arī pa taisno durvis uz citām telpām, viņiem tā zaļā gaisma galīgi nepatika, arī ne kā naktslampiņa, lai uz tualeti aizietu. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Manam skaitītājam displeis ir izgaismots visu laiku.

Izslēdz drošinātāju, gaisma pazudīs! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
karlismoto

Nav par tēmu gluži bet tomēr.

Vēlos saprast cik notērēju elektrību darbojoties ikdienā pa savu garažu tēpēc, nepieciešams elektrības skaitītājs, 3 fāzu. vēlams ne no galīgi vecajiem.

Varbūt kāds par simbolisku samaksu var man tādu notirgot. ( der lietots protams)

 

Ja ir kādi piedāvājumi lūdzu padodiet ziņu!

Labots - karlismoto
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ja ir viedais skaitītājs tad nav janodot skaitītāja rādījumus?

Link to comment
Share on other sites

@Sleepy jā, nav nepieciešams, bet to noteikti pārbaudi iekš elektrum.lv portāla vai e-st.lv, ja tikko pieslēdza, tad, iespējams, pirmajā mēnesī vēl būs jānodod.

Link to comment
Share on other sites

es to TET pieslēdzu jaunam dzivokļim.

Link to comment
Share on other sites

Mana pieredze. 2 viedie skitītāji, viens kā viedais sāka darboties pēc mēneša, otrs pēc 3.

Link to comment
Share on other sites

Man uzstādīšanas mēneša laikā, bet par to arī SMS man atnāca.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

vai ir kāda infa par tiem jaunajiem viedskaitītājiem - vai nav vērojams patēriņa pieaugums uz "mēs te tagad pareizāk skaitām" rēķina?

kā ar sakaru drošību? skatījos laukos kaimiņam uzlikts viedskaitītājs ar sakaru moduli, kam virsū uzķepēts "made in lithuania"... hmmm.

Link to comment
Share on other sites

nop, tieši otrādāk.. patēriņš pat ir samazinājies, mainot ieradumus un redzot apmēram, kas un cik patērē.. un kad.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ervie teica:

ar sakaru moduli, kam virsū uzķepēts "made in lithuania"... hmmm.

Vai made in China skan labāk?

1 stundu atpakaļ, JDat teica:

 

Interesanti cik precīzi ir leišos ražotie skaitītāji...

Kāda atšķirība, kur ražoti? Daļa (pirmie) Moldovā, daļa Lietuvā, pēdējā laikā uzstāda Ķīnā ražotus. Bet metroloģiskās prasības tāpat visiem vienādas. Ja liekas, ka skaita pa daudz var pieprasīt pārbaudi laboratorijā. Vienīgi par savu naudiņu (ja vien neizrādīsies, ka tiešām neatbilst).

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ivo teica:

Nav tik vienkārši. Ne vienmēr uzreiz pēc uzstādīšanas viedais skaitītājs tiek automātiski nolasīts. Tur paiet zināms laiks, par to, ka uzsākta attālināta nolasīšana, ST atsūta paziņojumu.

man saaka straadaat peec kaada pusgada, kad es peec uzstaajiigiem zvaniem veel peec tam pieteicu kaa bojaajumu, kaapeec nav. tas ir laukos, pats ska ir iekshaa blekja kastee, tur ir arii GSM modulis klaat ar mazu anteniiti. cik nu es peec samekleetaas specenes sapratu, tad lampas mirgoja taa, ka tjipa nav GSM paarklaajums. peec mineetaa bojaajumu pieteikshanas vismaz "sakusteejaas" un uzlika tai kastei aara mazu antenu, uzreiz zona paraadijaas un kopsh taa viss darbojas kaa naakas bez probleemaam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

GSM

Tātad skaitītāji strādā caur kādu no mobilajiem tīkliem? Kuru tīklu izmanto un vai katrā ir sim karte?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , erikonkulis teica:

Tātad skaitītāji strādā caur kādu no mobilajiem tīkliem? Kuru tīklu izmanto un vai katrā ir sim karte?

domaaju, ka atshkjiraas pilseeta un laukos. tas, kursh ir laukos, tam ir sava SIM iekshaa, GSM modulis. es saprotu, ka vinjiem ir visaadu tiiklu SIM, skataas, kursh tiikls konkreetajaa vietaa labaak pieejams. man laikam saakumaa bija Tele2, nomainija uz LMT.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , erikonkulis teica:

Tātad skaitītāji strādā caur kādu no mobilajiem tīkliem? Kuru tīklu izmanto un vai katrā ir sim karte?

Manā kāpņutelpā ar četriem viediem skaitītājiem, vienam mirgo kautkāda papildus diode, pieņemu, (bet nezinu), ka tur varētu būt kāpņutelpas neta, vai datu hubs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , erikonkulis teica:

Tātad skaitītāji strādā caur kādu no mobilajiem tīkliem? Kuru tīklu izmanto un vai katrā ir sim karte?

Tiek izmantotas 2 tehnoloģijas - PLC un GPRS/3G/4G. GSM gan neizmanto. Pirmie, ko uzstādīja bija PLC, nākamajos 2 iepirkumos tika pirkti ar GPRS/3G/4G modemiem. Tiem katram ir klāt modems ar sim karti. Vai arī viiens uz vairākiem, ja visi atrodas kopējā sadalnē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ehh šēl ka man dzīvokli atrodas tas draņķis. Būtu sadalē viens modēms uz vairākiem skaitītājiem... Varētu pieāķēties pie RS485 datu kabelīša un... Piena upes, kīseļu krasti.

 

A tā uz tā gama stāv kaut kāds ARM, iespējams no STM... Tamper slēdzīši...

Zinātu kur nopirkt tādu pat skaitītāju, varētu bišķi pakaitēties. Protams, viss ir tikai un vienīgi zinātniskos nolūkos...

Link to comment
Share on other sites

Ja arī tur būtu 485 (kādreiz bija strāvas cilpas), tad 99% ka ar encryption

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ivo teica:

Vai made in China skan labāk?

Kāda atšķirība, kur ražoti? Daļa (pirmie) Moldovā, daļa Lietuvā, pēdējā laikā uzstāda Ķīnā ražotus. Bet metroloģiskās prasības tāpat visiem vienādas. Ja liekas, ka skaita pa daudz var pieprasīt pārbaudi laboratorijā. Vienīgi par savu naudiņu (ja vien neizrādīsies, ka tiešām neatbilst).

 

Nav svarīgi kur ražo. Svarīgi kur uzprojektē...

 

Citēt

Engineering company "ELGAMA-ELEKTRONIKA" Ltd. was established in 1992 in Vilnius, Lithuania.

 

http://www.elgama.eu/en/about-us/about-company

 

Tātad... Hipotētiski: vajadzētu paprasīt friču cipargalvām lai notestē arī EU nomalē ražotus agregātus. Nomalē dzīvojošiem būtu seviški interesanti uzzināt rezultātus.

 

 

 

Pirms 9 minūtēm , marizo teica:

Ja arī tur būtu 485 (kādreiz bija strāvas cilpas), tad 99% ka ar encryption

 

Domā ka starp modēmu un skaitītāju ir encription? Teorētiski jā, bet čujka saka ka 98% ir plain serial data.

 

Joprojām paliek jautājums: kur var nopirkt GAMA100 skaitītāju un cik šamais maksā? Modēms pagaidām nav aktuāls. :p

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka jā. Mērījums uz modemu (serveri) encrypted. Modema vadība gan ne.

 

Labāk nopērc skaitītāju ar modbus, ķīniešu nav dārgi. :D

Link to comment
Share on other sites

Ko tas ķīnietis dos? Vajag tādu pašu kā jau ir ielikts dzīvokļa elektrības skapīti...

 

Ideāli būtu ar hackRF nospoofot bāzes staciju, pie kuras pieslēdzas ST modēms un pārējais (teorētiski) ir djelo tehniķi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādu cenu google atrod.

http://elmisto.com.ua/p38298369-elektroschetchik-gama-100.html

Uz EUR pārkonvertēt nemāku. 

 

 

Pie viena- spēcīgs teksts (sūdzība)

https://www.sudzibas.lv/latvenergo/latvenergo-gama-100-gsm-gprs-3g-radiacijas-pereklis-spiegosanas-sistema-c295204

Labots - marizo
Pievienots humors
Link to comment
Share on other sites

Cenas izskatās normālas. Ar kārtu 50-60 EUR. Interesanti vai ir kādas iespējas dabūt uz jevreju-sojuza nomali...

Link to comment
Share on other sites

Esmu nevainīgs (nekad neesmu iepircies caur ebay). Ja kāds pieredzējušāks biedrs var atvilkt līdz Rīgai bez jevjeru-sojuza iestāšanās... Varbūt PM, ja ir kādas iespējas...

 

Nu ļoti gribēotos pakrāmēties gar skaitītāja firmware. Stack overflow. heart bleeding uc fīčas parasti silda sirdi. Protams, tikai akadēmiskos nolūkos.

 

Laikamtak, priekā! Mazā sestdiena! Vai piegdienah...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , JDat teica:

Tātad... Hipotētiski: vajadzētu paprasīt friču cipargalvām lai notestē arī EU nomalē ražotus agregātus. Nomalē dzīvojošiem būtu seviški interesanti uzzināt rezultātus.

Visiem skaitītājiem ir MID sertifikācija, ir arī vietējo institūciju atzinums, ka viss ir OK.

 

pirms 10 stundām , JDat teica:

Domā ka starp modēmu un skaitītāju ir encription? Teorētiski jā, bet čujka saka ka 98% ir plain serial data.

Modēms tikai pārraida datus, t.i. jau no skaitītāja saņemtos kodētos datus. Modema konfigurācijas piekļuvei ir parole.

 

Vēl arī sistēmas pusē tiek uzraudzītas anomālijas.

Protams, ciparu pasaulē nekas nav 100% drošs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
2015.11.2. , 22:04, snukurins teica:

viņiem internets nākot caur Latvenergo

Starppilsētu maršruti vietām iet pa augstsprieguma līnijām piestiprinātu optiku. 

pirms 12 stundām , JDat teica:

Interesanti vai ir kādas iespējas dabūt uz jevreju-sojuza nomali...

Iespējas ir - man regulāri brauc nelielas paciņas no ua - ne pa pastu un ne caur muitu, jo privāti var vest nedeklarējot ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Paskaties uz savu telefonu. 

Antenu redzi?

 

Interesanti, kā viņš sūta tās ziņas bez antenas...

 

Otrs variants ir "caur kabeļiem"

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Takš sen jau eksistē datu pārraides risinājumi caur elektrības kabeļiem! Ātrumi gan tur nav neko lieli, bet lai 1x stundā nolasītu skaitītāja rādījumu, pietiek ar atliektiem galiem. 

Domāju ka tieši datu pārraide caur elektrības līnijām tiek izmantota. 

Ja kāds zina precīzi - lai labo! 

Link to comment
Share on other sites

Maijā sākumā satikti ST montieri Venspilī montēja kabeļu versiju. ko montēt esot atkarīgs no iepirkuma uzvarētāja. Citreiz esot ar gsm.

Šitais bija kautkāds China brands. 

Cik savā skapī redzu, tad dažiem ir gsm par ko liecina uzlīme ar SIM numuru.

Link to comment
Share on other sites

2017.04.5. , 19:01, ivo teica:

Tiek izmantotas 2 tehnoloģijas - PLC un GPRS/3G/4G. GSM gan neizmanto. Pirmie, ko uzstādīja bija PLC, nākamajos 2 iepirkumos tika pirkti ar GPRS/3G/4G modemiem. Tiem katram ir klāt modems ar sim karti. Vai arī viiens uz vairākiem, ja visi atrodas kopējā sadalnē.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

man pilsētā nesen arī mainija - meistars gribēja jau spraust klāt modēmu, bet pamanija, ka tāpat jau zona ir minētajam PLC.

laukos gan ir tikai variants pa mobīlo tīklu.

Link to comment
Share on other sites

inteens

Programmable Logic Controller

Link to comment
Share on other sites

Mums te visai ielai nomainīja kaut kad februārī. Šķiet vēl automātiski nenolasās, prasa nodot rādījumus. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Firza teica:

Dotajā gadījumā PLC = Power Line Communication

ja es pareizi saprotu, tad tas darbojas tikai līdz kādam noteiktam attālumam, tāpēc tuvumā ir jābūt uztvērējam. pilsētā tādus ir ok likt, jo tur tie skaitītāji daudz nelielā attālumā.

Laukos savukārt tikai pa mobīlo. tā jau viņiem tur ir labi atstrādāts, ka to modemu var skaitītājam vienkārši piespraust pēc vajadzības. kad man laukos lika, uzreiz teicu, ka nekas neies, jo skaitītājs ir iekšā viņu metāla skapī. kad pēc uzlikšanas vēl dažus mēnešus joprojām man lika lasīt tos rādījumus, sāku zvanīties, kas par lietu - izrādās signāls tomēr nav, un atbrauca uzlika mazu antenīti. kopš tā laika viss ir ok.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...