Jump to content

Portativai gribu citu videokarte


RoginskisLV
 Share

Recommended Posts

jā, jo linkotais projekts ir tapis pirms iznāca Ti. nesaprotu kāda tam šeit vispār ir nozīme?

Link to comment
Share on other sites

 

 

nu nez, analogs dell/hp/lenovo maksā tikpat vai dārgāk

 Arī tie datori ir premium klase ;) 

 

 Var sev likt eGPU, bet nestāsti ka tie būs baigā nakotne kurus vagoniem pirks parasta tauta..būs fanātu nodarbe visticamāk, parastais consumeris neņemies ar ārējam kartēm, par to naudu labāk paņems gaming portiku, kam būs arī labaks CPU

 

Un nav ja tā ka viņam tik skaisti viss notiek:

It is not a few months shy of a year using my eGPU setup. The journey has been amazing, but did come with its fair share of complications and annoyances. As of now, I can say my system is finally stable. BSoD's and driver crashes rarely happen now.

Link to comment
Share on other sites

parastais consumeris neņemies ar ārējam kartēm, par to naudu labāk paņems gaming portiku, kam būs arī labaks CPU

 

bet tur tas joks, ka tieši gaming laptopi nāks 13"/14"/15" formfaktoros jau komplektā ar ārējo gpu. iemesli tam ir ļoti vienkārši

1) nav jāuztraucas par dzesēšanu

2) lielāka gpu jauda par zemāku cenu

3) apmierinātāks klients

 

tu kā laptopa pircējs izvēlētos kuru variantu vienādā cenā- laptopu ar iekļautu ārēju gpu risinājumu vai par 30% mazjaudīgāku all in one risinājumu, ja visa spēlēšana tāpat notiek pie galda un lādētāja?

 

 

 

but did come with its fair share of complications and annoyances. As of now, I can say my system is finally stable. BSoD's and driver crashes rarely happen now.

tieši tā, šobrīd vēl tā ir tikai entuziastu nodarbe, jo nav īsti kam tos eGPU kabināt klāt- parastam lapsim jārauj laikā wifi modulis, macbook maksā kaudzi naudas un nav gatavu plug and play risinājumu, 99.99% ir samierinājušies un izmetuši naudu par 1000-3000$ gayming laptopu vai  nopirkuši laptopu + pc. visu kavē intels ar thunderbolt nelicencēšanu, tiklīdz thunderbolt (thunderbolt 3 sēž uz usb type-c saderīga porta) būs tikpat mainstream kā gigabita ports mātesplatēm, tā vārti būs vaļā un eGPU risinājumi būs pašsaprotama lieta. šobrīd jā tā ir bleeding edge tehnoloģija priekš diy entuziastiem.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

GaryII, 06 Nov 2015 - 18:33, teica: parastais consumeris neņemies ar ārējam kartēm, par to naudu labāk paņems gaming portiku, kam būs arī labaks CPU bet tur tas joks, ka tieši gaming laptopu nāks 13"/14"/15" formfaktoros jau komplektā ar ārējo gpu GaryII, 06 Nov 2015 - 18:33, teica: but did come with its fair share of complications and annoyances. As of now, I can say my system is finally stable. BSoD's and driver crashes rarely happen now. tieši tā, šobrīd vēl tā ir tikai entuziastu nodarbe, jo nav īsti kam tos eGPU kabināt klāt- parastam lapsim jārauj laikā wifi modulis, macbook maksā kaudzi naudas un nav gatavu plug and play risinājumu, 99.99% ir samierinājušies un izmetuši naudu par 1000-3000$ gayming laptopu vai nopirkuši laptopu + pc. visu kavē intels ar thunderbolt nelicencēšanu, tiklīdz thunderbolt (thunderbolt 3 sēž uz usb type-c saderīga porta) būs tikpat mainstream kā gigabita ports mātesplatēm, tā vārti būs vaļā un eGPU risinājumi būs pašsaprotama lieta. šobrīd jā tā ir bleeding edge tehnoloģija priekš diy entuziastiem.

Tas jau beigās sanāk neefektīvi lieki iztērē naudu lai varētu izmantot portatīvo ar ārēju videokarti kuru jaudu tāpat nevarēsi 100% izmantot,tikai retos gadījumos tas varētu būt noderīgi.   

Link to comment
Share on other sites

Tas jau beigās sanāk neefektīvi lieki iztērē naudu lai varētu izmantot portatīvo ar ārēju videokarti kuru jaudu tāpat nevarēsi 100% izmantot,tikai retos gadījumos tas varētu būt noderīgi.   

 

no kura pirksta izzīdi šo informāciju?  nu jā cpu ir neliels bottleneck, bet tas nav relevant, jo price/performance nemainās, vai tieši otrādāk, egpu tas ir daudz augstāks kā dārgam gaming laptopam vai laptops + jaudīgs PC

 

kā jau teicu, egpu ir tikai alternatīva. šobrīd varianti ir dārgs gaming laptops un laptops + pc. eGPU izdrāž abus price/performance ziņā un pieklājīgi.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

baigā problēma pieslēgt monitoru...

kaut gan cik es cs go vakaros pašaudos, labāk patīk uz 13" kā 27"

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

labāk patīk uz 13" kā 27"

 

 Kā tad, esmu redzējis tos kuri sēž dienām līkam mugurām pie 13-14 ekrāniem, nu protams ja sava vesalība pofig tad uz priekšu...un pēc tam brīnās par arodslīmībām.. 

 Bet nu domāju ka tu jau tagad troļo :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

strādāt, tas ir programmēt man ir miljons reizes ērtāk uz mana 4K 27" samsunga un 13" tiek atstāti priekš čata/spotify/epasta, bet priekš spēlītēm itsevišķi fps man viņš škiet daudz par lielu, kaut kāds 23" būtu daudz piemērotāks, bet par cik ir pieejami tikai 13" un 27", tad lietoju to uz kura no abiem ir ērtāk. tiesa man ir HD5100 integrētā karte un uz 27" tas pats cs go tiek griests kaut kādā 1200x800 rezolūcijā, lai dabūtu ciešamu fps, tas droši vien arī dod savu daļu ērtuma

Link to comment
Share on other sites

 

 

tiesa man ir HD5100 integrētā karte un uz 27" tas pats cs go tiek griests kaut kādā 1200x800 rezolūcijā, lai dabūtu ciešamu

 

Nu jā.. tad tava vēlešanas pirkt eGPU ir saprotama 1200x800 droši vien pārāk labi neizskatās uz 4k monitora...  

Link to comment
Share on other sites

strādāt, tas ir programmēt man ir miljons reizes ērtāk uz mana 4K 27" samsunga un 13" tiek atstāti priekš čata/spotify/epasta, bet priekš spēlītēm itsevišķi fps man viņš škiet daudz par lielu, kaut kāds 23" būtu daudz piemērotāks, bet par cik ir pieejami tikai 13" un 27", tad lietoju to uz kura no abiem ir ērtāk. tiesa man ir HD5100 integrētā karte un uz 27" tas pats cs go tiek griests kaut kādā 1200x800 rezolūcijā, lai dabūtu ciešamu fps, tas droši vien arī dod savu daļu ērtuma

Kāds tev ir procesors kosmonaut ? Uz 4k 1280x800 izskatīsies uber briesmīgi!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga pirkt jaudīgāko karti, ja tās jaudu nevar izmantot pat uz pusi?

Var mazjaudīgāku, lētu, kuru vismaz uz 70-80% varēs slogot.

Link to comment
Share on other sites

ja tā, tad likt pie tāda gtx980ti ir idiotisms, jo cpu taisa pārāk lielu bottleneck

 

 

nu nezinu, tam čalim no LTT ir 3. paaudzes i5, un salīdzinot 980 iekš desktopa vs eGPU kritums ir zems ~10-20% videokartes benchmarkos un fps iekš spēlēm. būs lietas protams, kur atdursies pie cpu, droši vien kaut kāda video apstrādes renderēšana, bet nu 980 ti vairāk bija kā slapjo sapņu piemērs, jo pāris reizes virtuāli esmu salicis PC/hackintosh ar 980 ti un vienmēr atduros apmēram pie 2000 EUR cenas un roka neceļas nolikt tādi piķi par PC kas domāts spēlītēm un hobija video apstrādei, ja nonākšu līdz eGPU pirkšanai varbūt ka izpētē izrādīsies, ka jāpērk 980/970 kā visoptimālākais risinājums, ja tur tiešām ir tik milzīgs bottleneck no CPU puses manām vajadzībām. 

 

 

gan jau tas macbooks ir vislētākajā komplektācijā ar īpaši mazjaudīgu 2 kodolu i5

macbookam nav lētākā konfigurācija, 256GB ssd, 8GB rams, bet cpu ir no vislētākās 

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

i5 tak ir dažādi. Niknākos desktopa i5 pročus ta nesalīdzināt ar dārgākajiem lapša i5 pročiem. Atliek paskatīt benčmarkus.

Link to comment
Share on other sites

Mazo laptopu spējas nodzesēt kaut vai i5 U tāpat ir stipri ierobežotas. Pēdējais, ko esmu redzējis ir Latitue E7440 ar i5, kam ir laba fīča uzturēt 50 grādus, nometot frekvenci uz minimālo :) Jēga tad no i5 nemaz nav, jo jaudas ta nav.

Labots - Biete
Link to comment
Share on other sites

dzesēšana un temperatūras šeit vispār ne pa ķeksi, mans makbūks ventilatorus sāk griest vispār kad procesors sasniedz 80 grādus, līdz tam viņi sēž idle @1200 rpm, vienkārši nav jēgas, jo klusums > temperatūra, un jā viņš ir nenormāli kluss, ja darbā visādi aceri un delli rūc nepārtraukti un pereodiski atveras turbīnas, tad no mana ir kapa klusums. ja vien laptops netiek turēts uz riekstiem, tad gan, labāk skaļāks bet maksimāli vēss :D

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc temperatūras ne pa ķeksi? Gribi tak gāmes spēlēt uz laptopa :D

Tas ir viens no būtiskākajiem ierobežotājiem, lai sasniegtu max performanci tieši maza izmēra laptopos, kur dzesēšanai ūdensdzesi nepieliksi... Un macbooki pie 100% slodzes tāpat skan kā turbīnas.

Link to comment
Share on other sites

temperatūras ir nesvarīgas līdz brīdim kamēr nenotiek nopietna thermal throttling vai tās neiespaido sistēmas stabilitāti- nostrādā drošības slēdzis un sistēma tiek izslēgta. līdz tam tā ir tikai krāniņa staipīšana, kam, idlē ir -13 grādi, jo dzesēju ar slāpekli un zem max slodzes 20, bet performance ieguvums ir niecīgs.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet thermal throttling jau būs pirmais, kas iestāsies - kritīsies FPS un viss slikti :D eGPU kaķim zem astes.

Link to comment
Share on other sites

intereses pēc kaut kad veicu ķēdītē cpu benchmarkus, nenovēroju kritumu dēļ thermal throttling, takā pieņemu, ka dzesēšana ir laba un vienkārši atduras pie maksimuma, un tas paliek diez gan konstants. videokartes esamība/neesamība neiespaido diži cpu temperatūras vai tā performaci, ja atduras pret maksimumu tad tas ir cpu bottleneck un nevis temperatūras vaina.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Ne par to runa. Tik jaudīgas videokartiņas kā tu te raksti, jēga likt desktopā. Ar proci vismaz i5-4690. Kuru laptopā neatrast.

Link to comment
Share on other sites

jā, bet ja kartiņa kalpo gadus astoņus šajā, nākamajā un vēl vienā pēc tam laptopā? tad nav jāupgreido egpu un laptops, bet tikai laptops.

 

es nešaubos ka 980ti savu maksimumu spēj sasniegt tikai ar attiecīgu cpu, bet manuprāt tā īsti nav problēma. visa dzīve ir kompromisi, un eGPU ir viena no kompromisu alternatīvām- ka jau minēju iepriekš, man vitāli svarīgs ir mazs, viegls un jaudīgs 13" laptops, bet es vēlētos arī jaudīgu GPU priekš spēlītēm un video apstrādes. manas alterantīvas ir tieši 3:

1) gayming lapsis, dārgs, cena apmēram tāda pati kā lapsis + egpu, gpu jauda krietni zemāka, lielāks izmērs un svars.

2) PC un laptops- sanāk uz vismaz 30% dārgāk.

3) eGPU, kompromiss uz laptopa cpu bottleneck, bet par 10-20% zemāks sniegums kā PC un krietni labāks kā gayming lapsim.

 

 

principā, ja kāds ir gatavs aizdot barokli kas var nobarot gtx 970/980/980ti un attiecīgi kādu no šīm 3 videokartēm uz 1-2 nedēļām zinātnes vārdā esmu gatavs upurēt 250 eur un paņemt akitio thunderbolt to pci-e adapteri un sniegt kaut kādus iespaidus/benchmarkus kas tad īsti ir tas DIY eGPU, ko ziemā ēd, un ko var sagaidīt kamēr tā vēl pagaidām ir PC entuziastu rotaļlieta, tā teikt esmu gatavs atbildēt par saviem vārdiem šo 3 lapu garumā, ka eGPU nav kaut kas dārgs un pilnīgi noteikti ir uztverams kā laba alternatīva cilvēkiem kam vajadzīgs gan laptops, gan PC tikai dēļ GPU jaudas lai patrenkātu kādu AAA spēlīti vai hobija līmenī apstrādātu video.

Link to comment
Share on other sites

Tas, skatoties kādas spēles dzenāsi, ar ko un kā renderēsi. Ir, kad proča jauda svarīga, ir kas jūzo galvenokārt GPU.

Viģiku renderēt, bet fočas apstrādāt negribēsies ( daudz augstas izšķirtspējas foču )?

Link to comment
Share on other sites

Ta pie dibenss, kas tur ir, bet Akriss ir medaļu nopelnījis, ka sēž pret Jums visiem! Vismaz par pārliecību, esat daudz tādus redzējuši, un labs kāsis arī stundas dot! Lai kā dot argumentus pretī, cik LĒTIE uzdirš un neko tālāk nevar teikt, šis strādā, es šodien par AKRISS!


BOOT pielaboja, bet doma palika!

Link to comment
Share on other sites

Video renderēšanai nevajag nekādu GPU! Vismaz Sony vegas un Adobe Premiere Pro nekāda performances pieauguma tur nebūs! Pirkt GTX980TI un cerēt ka uz viņa varēs paspēlēt spēles uz kaut kāda divkodolu laptopa CPU kurš ir lēnāks par desktopa i3 CPU? Šitādas gudrības bieži nenākas dzirdēt.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

baigā problēma pieslēgt monitoru... kaut gan cik es cs go vakaros pašaudos, labāk patīk uz 13" kā 27"

Es jau tev iepriekš rakstīju, ka principā tev ir vajadzīgs gatavs datorkomplekts ar moni, klavieri un peli, tikai datora korpusu aizstāj blakus nolikts laptops+speciāls ietvars videokartei+barošanas bloks. Turklāt uz lētā gala laptopiem tāpat nepaspēlēsi kā tu apgalvo uz Macbook spēlē.

 

Īsāk sakot - dārgs un jocīgs pasākums, kā J.Reinis minēja - ļoti šauras nišas cilvēkiem. Un atļaušos piebilst - ne tas efektīvākais pasākums naudas izteiksmē.

 

 

Nu ja GPU izmanto renderēšanai, tad jau nospļauties par CPU. Spēlēm gan CPU būs vairāk no svara.

GPU viens tev video neizrenderēs - CPU tāpat jābūt labam.

 

 

Video renderēšanai nevajag nekādu GPU! Vismaz Sony vegas un Adobe Premiere Pro nekāda performances pieauguma tur nebūs!

Atļaušos nepiekrist - Premiere pro vismaz hackintosh izpildījumā atšķiras renderēšanas laiki atkarībā no tā vai CUDA ir vai nav ieslēgts. Vakar vien ar CUDA ietaupīju vienā projektā ap 15 minūtēm. Bet protams tur apakšā ir jaudīgs CPU, nevis mobile.

Labots - Rubenis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nebūtu vieglāk, labāk mITX sistēmu uzbūvēt?

Labots - LagerLV
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jau rakstīja, caur puķēm, ka neviens lapsis, kaut visdārgākais, pilnībā " neatvērs " to dārgāko titānu. Tādiem pročiem ir desktopa TDP, tāpēc laptopos viņu nav.

CUDA, protams ir un ir spēles, kas arī ļoti prasīgas pret gpu. Tomēr jebkurš lapsis, salīdzinot ar titānu ir dīvains savienojums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...