Jump to content

LED spuldžu īsais mūžs !


agnis2005
 Share

Recommended Posts

Pēdējo trīs gadu PTAC statistika ->  ~70-80% LED apgaismojuma iekārtu, kas tika nodotas ekspertīzēm neatabilst drošības un elektromagnētiskās savietojamības prasībām (pašas spuldzes izdeg, pašas spuldzes dedzina, traucē rādžiņus un TV utttttt..)

 

Tirgus ir pilns ar "šitu" es vēl pagaidīšu līdz nomainīt savas CFL :king2:

Link to comment
Share on other sites

Ja jau iesākās par radio - laukos mammucim savilku led strīpu zem virtuves iekārtas sienas skapīšiem, lai darba virsmu izgaismo. Tā jau viss cmuki un darboties var uz nebēdu, bet kad ieslēdz, radio čarkst/švīkst.. Un arī ne vienmēr. led silikona lenta kkādi 4-5metri, trafiņš uz 60w laikam bija. Radio un led'i katrs savā virtuves galā.

Ir kādi varianti, kā slāpēt to trokšņa radītāju? Leda izslēgšana, protams, palīdz :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir kādi varianti, kā slāpēt to trokšņa radītāju?

 

Nomaini LED draiveri uz t'adu kuram trauc'ejumi nav radio diapazon'a 

 

 

 

CFL uz LED fona pašlaik ir dāāāāudz labākā situācija, ja skatās no EMC/EMI skatupunkta ... protams pa retam tirgū ieklīst kāds draņķis

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nomaini LED draiveri uz t'adu kuram trauc'ejumi nav radio diapazon'a

 

tad ir jāpērk normāls draiveris vietējā veikalā :)

un cenas ir ļoti atšķirīgas no lētajiem kitajozu crapiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nav tur nekāda trafiņā.Španungu dzēš uz kondensātora reaktīvās pretestības, talāk taisngriezis un lētais elektrolītiskais kondensātors uz 100V.Man tie kondensatori sprāgst kā mušas. Kamēr līdz mājai bija gara līnija un spriegums vakarā knapi 200V, visas lampas darbojās. Kā, blakus mājai, pagāšgad uzlika jaunu transformātoru un tīklā tagad stabili 240V,ta ķīniešu LEDi vairs netur.

Link to comment
Share on other sites

9w jau ir +/- pilnvērtīgs driveris ar trafiņu (gadās PWM mikreni) un citiem pričindāļiem, tur jau sprāgst paši ledi...

 

ko, kādam špānungs pa daudz?...:)

Link to comment
Share on other sites

Man pirmajai LED lampai jau 9 gadi. No visām LED lampām nobeigusies ir tikai viena - uzsprādzis kondensators. Nu vēl bija LED lenta tai gan šūniņas svila nost jau ir zaudējusio pusi spožuma. Par drošību nevar žēloties it īpaši tur kur daudz tiek slēdzelēts. Bet sakiet ko gribat gaismu kā no kvēlspuldzēm nevar dabūt ne par ko.

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

Tubus, man  ir divi 10w  prožektori un ar tiem, pie 240V. nav nekādu problēmu. Istabā tādus gan neliksi. Vot nedienas ir kaāreiz ar mazjaudas spuldzēm, kurās španungu dzēš ar virkmē ieslēgtu kondensātoru.

Link to comment
Share on other sites

Tas kondensatoru dzēsejs ir pats lētākais risinājums. Kāmēr tīklā ideāls spriegums un nekas nedzirksteļo kaut kur , tikmēr+/- strādā. Kā kas, tā svilst uz nebēdu , jo kā pretestība ir rēķināta uz 50Hz, bet ja kādi augstgrekvences traucējumi tīklā, tā strāva augšā un lampiņa čau. No tādām jāturās pa gabalu. It sevišķi ja blakus kāds jaudīgāks patērētājs ar konaktoriem  vai kāda metināšana.

Link to comment
Share on other sites

Man ir tieši otrādi, tie LED prožektori mirst kā mušas - precīzāk pats LED elements.

Domāju nopirkt parasto prožektoru 500W un miers, tāpat ilgtermiņā atmaksāsies un arī nebūs čakars regulāri mainīt to LED elementu.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Man pagaidām vēl neviena LED lampa nav nosprāgusi, jāskatās kas būs tālāk. Jā, visas lampas tikai V-TAC.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir tieši otrādi, tie LED prožektori mirst kā mušas - precīzāk pats LED elements.
 

kā reiz kollekcionēju vecos coolerus... tur jau ventilātors arī ir :shok:

Link to comment
Share on other sites

Man nesen, pēc pusgada lietošanas, nosprāga visas četras pasūtītās G9 7W COB LED (domāju, ka būs labas, jo 5$/gab) un abas E14 69 SMD 5730 LED Corn Light spuldzes no eBay. Laikam sliktas partijas gadījušās. Droši vien arī kaut kāds kondensators vai kas nosprādzis, jo tumsā var redzēt, ka nedaudz gaisma nāk ārā.

s-l140.jpgs-l140.jpg

Link to comment
Share on other sites

Man pagaidām 1 no 13 uzteica (pirkts iekš ebay, G9 COB 7.5W)

Viena Gu10 (pirkts iekš ebay)

Un kaudzīte ar COB Gu10 pirktas iekš LV, bet tās pagaidām pa garantiju samainīja. Šķiet, ka kreisā partija bija gadījusies.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Palasot šo topiku, secinājums viens: LEDus pirkt LV veikalā uz akciju un ja kas nest mainīt. Pērkot eBay nekādu lielo sani neiefisīsi.

Labots - Slaids
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Parasti ir tā, ka kaut kādu gadu noiet, bet šajā laika posmā sen jau visi pirkuma čeki ir pazuduši :(

Link to comment
Share on other sites

Nu jau kādus divus gadus vismaz standarta led spuldzes izdevīgāk pirkt tepat Latvijā uz atlaidēm. Pārējo led apgaismojumu vēl jo projām izdevīgi ņemt no Ķīnas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parasti ir tā, ka kaut kādu gadu noiet, bet šajā laika posmā sen jau visi pirkuma čeki ir pazuduši

 

Visus čekus, ko var attiecināt uz garantiju turu vienā vietā, saliktus mapē. Agrāk arī mēdzu nomest kur pagadās, bet dzīve izmācija :)

Reizi gadā nočekoju, ja garantija beigusies, tad izmetu, lai neaizņem vietu. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Šomēnes pagāja 7 gadi kopš koridorā un tualetē ieskrūvēju 3W 48 balto LEDu spuldzes. Ņemtas no dealextreme (e-līci vēl nepazinu), ja pareizi atceros vairs, tad USD kaut kur 5.49 gab. Spuldzes ar "lielajiem" 1W un 3W LEDiem toreiz maksāja diezgan kosmiski. Gaisma pa šo laiku nav redzami mainījusies, izdegusi nav neviena spuldze. Kādu gadu vēlāk vannasistabā un virtuvē tika ieliktas 3*1W siltās spuldzes. Vannasistabā E27 cokolā  - nav izdegusi neviena. Virtuvē MR16, kādas tagad vairs uz 220V neražo(vismaz plaši nav piedāvātas) - šad tad, dažas reizes gadā, izdeg pa diodītei. 2 minūtes (1 kamēr sakarst lodāmurs), un viss ir atkal kārtībā. Draiveris nav nobeidzies nevienai. Jāatzīst, ka pirms lietošanas tika atskrūvētas un iesmērēta termopasta. Radio neklausos, bet kādus gadus atpakaļ mazs virtuves pļekšķis FM diapazonā neko nejuta. Visās citās vietā uz LEDiem pārgāju vēlāk, pārsvarā ir spuldzes ar čupu smd LEDu iekšā, un tagad jau vispār ir aizmirsies, ka tur ir kaut kādas spuldzes :mrgreen:. Tagad uzsūtīju dažas aļa kvēlspuldzes ar stikla balonu un stieņveida COBiem iekšā, nu tā čista vipendronam. 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Parasti ir tā, ka kaut kādu gadu noiet, bet šajā laika posmā sen jau visi pirkuma čeki ir pazuduši

Viens V-Tac tirgotājs, it kā pat tiešais dīleris, apgalvoja, ka viņiem čeku nevajag. Uz spuldzes ir ražošanas datums, ja būs apmēram 2 gadu intervālā (t.i. var arī būt 24+ nedaudz vēl mēneši), tad mainīšot bez visa čeka. 

Link to comment
Share on other sites

Un kā pie citiem LV tirgotājiem notiek spuldzes maiņa? Vai uz visām spuldzēm ir ražošanas datums vai kāds sērijas numura ko uzrāda arī uz čeka?

Link to comment
Share on other sites

Problēmajau cita, ir man čeks no veikala, bet spuldzi nopirku uz akciju Daugavpilī. Līdz nākamajai vasarai diez vai uz turieni braukšu, attiecīgi garantija jau būs beigusies. Braukt speciali, diez vai būs ekonomiski izdevīgi. Būtībā, nevajag nemaz Daugavpilo. Ja rīgā  līdz bodei jābrauc turp atpakaļ ar pārsēšanos,  biļetes cena jau tuvojas lētajai LED spuldzei. Uz to jau lēto mantu tirgotāji un ražotāji turās. Vai nu bode tālu, vai čeks nozaudēts, vai vienkārši cilvēkam, dēļ piečuka, negribās savus nervus bendēt bodē. Preces atgriešana parasti pozitīvas emocijas nesagādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

It kā jau var kādā no LED veikaliem nopirkt tādas pašas spuldzes, kas jau nosprāgušas un pēc kāda laika aiznest tās beigtās, bet uzrādīt to svaigāko čeku. Tikai jāzin kurā veikalā ir tieši tādas pašas un, kur čekā nepiefiksē sērijas nr. vai vēl kādu specifisku spuldzes numuru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Rezultāts tāpat lielākā daļā gadījumu, ir - patērētājs zaudētājs.  Grāmatvedībā, par piemēru, VISS ir piefiksēts. :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

Autoram iesaku patiešām nest atpakaļ uz vietu kur tika tās iegādātas, mājās jau laicīgi sagatavojot prasījuma pieteikumu divos eksemplāros (dažreiz problēmas atrisinās, pārdevējam tikai ieraugot šos papīrus), kuru var atrast PTAC mājaslapā.

Link to comment
Share on other sites

Par garantiju un nešanu atpaļ. Vai nav tā , ka veikalu ''ķedēs'' pieņem jebkurā adresē neatkarīgi kur pirkts? Vismaz man, divreiz gadijās stiept mantas par garantiju atpakaļ uz Cenu Kluba veikaliem. Bija pirkts vienā, bet vienreiz apmainija un otreiz atdeva naudu pavisam citā ( kas bija man pa ceļam). Nez kā ir citos , tipa Depo. Ja tas ir tā, tad tas ir pluss pirkt šados veikalos no garantijas viedokļa, nevis kādā piparbodē. Cik man ir bijusi saskarsme ar tiem lielveikaliem un garantiju nepārtikas precēm- neviens netaisa nekādas ekspertīzes . Ja manta nav ar skaidri redzāmiem bojājumiem no lietotāja puse, maina bez vārda runas. Sīkie atrod simts un vienu iemeslu lai nemainītu.

Link to comment
Share on other sites

Tā, viena spuldze, lietota atejā - 3,5 mēneši. Gatava.

Uz spuldzes uzdrukāts VT-1919, 100-240V, 50/60Hz

2700k, 200*, 120mA, SKU 4288

7W.

Kārba kaut kur mētājas, nezin kur, bet par cik <5€ cena, čeku kaut kur iemetu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

tā, kā ziemā ir paredzēts remontēt vienu telpu, un bija doma aprīkot ar iebūvējamām led lampiņām, pēc šiem tekstiem sāku šaubīties....,

ir paredzēts iebūvēt 26 lampiņas, varbūt kaut ko varat ieteikt?, vajag daudz maz acij tīkamu gaismu....

Link to comment
Share on other sites

Man pa māju, kādas simts un daudz gadus, tikai no ebay, kādas trīs ir mirušas par šiem gadiem. Cik te lasu, sprāgst krutās LV pirktās.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Ja es tagad taisītu elektrību dzīvoklī /mājā tad laikam veidotu sekojošu variantu. Uzreiz - tas der tikai, ja prot apieties ar lodāmuru un patīk visu ko darīt pašam, un mietpilsoņi (bez ļaunas domas) brēks, ka tas ir stulbi. Nozaru kārbās hermētiskie, zeltainie (pilns e-līcis ar šiem) draiverīši tipa 12*1W, 16*1W, 18*1W. Spuldzes 12V 3*1W izraujam ārā draiverīšus un saslēdzam cik vajag virknes un atkarībā no draiveriem  - ja ir 12*1W, tad pa četrām spuldzēm u.t.t. Ir eksperimentāli apstiprinājies, ka šie draiverīši dod ārā daudz mazāku EM troksni (laikam ir kaut kādi filtri iekšā) un strāva ir ap 280...290mA un stabila, kas ir nedaudz mazāk kā vajag 1W diodēm (300mA). Pašlaik man virtuvē ir palikušas 4 3*1W MR16 220V spuldzes un divas iepriekšminētās virknes 4*3*1W. Pagājis tikai gads, bet vēl divās vietās dzīvoklī man ir 10 un 14 diožu virknes jau gandrīz 4 gadus. Neviena ķīniešu diode, kuras 50 gab. maksā kaut kādus 5 USD, nav izdegusi.

 

Ja gatavās spuldzes un ar domu, ka neko darīt negribas, tad ne vairāk kā 3..5W ar smd LEDiem. No e-līča pirktās smd neviena nav nosprāgusi, vecākajām gadi 3.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nozaru kārbās hermētiskie, zeltainie (pilns e-līcis ar šiem) draiverīši

 

un no nozaru kārbām daudziem metriem zemas voltāžas vadu līdz gaismas ķermeņiem?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pa visu māju 14 voltu līniju, no kuras barojas 4 diožu virkne. Katrai vietai cik nu to gaismu vajag - 1-2-3-10 virknes. Katrai prastu shēmiņu, kas aizsargā pret izdegšanu no sprieguma un līdz ar to arī strāvas svārstībām. Nekadu tur impulsa platumu, parasts maiņstrāvas taisngriezis ar lielu kondensatoru. Var vēl 12V aķi rezervei piekombinēt.

 

Vai vēl labāk - 3.5 volti vadā un viss. Un 2 svina aķa celles rezervei.

 

http://www.ebay.com/itm/HAWKER-ENERGY-0859-0010-4V-8AH-RECHARGEABLE-SEALED-LEAD-ACID-BATTERY-1YR-WARRANT-/191685637278?hash=item2ca15ab49e:g:rloAAOSwmrlUruIW

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

 

 

un no nozaru kārbām daudziem metriem zemas voltāžas vadu līdz gaismas ķermeņiem?

Nu un tad, ka zema voltāža? 300 mA  dažus metrus ir problēma? Cik max metri paša tievākā vadiņa kādu var nopirkt sanāk no kārbas pa griestiem līdz pēdējai spuldzei? 5...6...7? Man tik daudz nesanāk. Es jau nedzīvoju sporta zālē :)

Bet, kā jau teicu, tas ir mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Ja nekļūdos, tad zemspriegumam bija  - jo garāks vads jo lielākam šķērsgriezumam jābūt. Kaut kas tur bija saistīts ar sprieguma kritumu vai ko tamlīdzīgu. Ļoti sen par šo te lasīju, bet atceros ka šis bija tas iemesls kāpēc atteicos no domas ierīkot 12V apgaismojumu, tā vietā ievilku 220v.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja nekļūdos, tad zemspriegumam bija  - jo garāks vads jo lielākam šķērsgriezumam jābūt. Kaut kas tur bija saistīts ar sprieguma kritumu vai ko tamlīdzīgu.

 

Vada šķērsgriezums ir vajadzīgs strāvai. Oma likums - vienkāršoti, ja vajag 100W, tad pie 12V tie būs ~8A, pie 220V  ~0,5A, Attiecīgi pie 220V vajag krietni tievāku drāti, lai sasniegtu to pašu jaudu pie vienāda drāts garuma bez būtiska sprieguma krituma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bez būtiska sprieguma krituma

Un lai tā drāts nenodegtu!  

Man ir 220v GU10 ledi, puse no ķīnas ar draiveriem, puse no depo ar rezistoriem :D 

 

Pagaidām visi deg - jau 3 gadi. Neredzu jēgu te ko ķīmiķot! 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...