Jump to content

ST viedie elektrības skaitītāji?


Archa62
 Share

Recommended Posts

@@erny, ielogojies elektrum.lv sadaļā patēriņa pārskats izvēlies viedo skaitītāju patēriņu pārskats un tur būs visi dati. Otrs variants ir reģistrēties portālā e-st.lv un tur aplūkot pat aktuālākus datus. Elektrum parādās dati ar dažu dienu/dienas nobīdi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    9

  • ivo

    15

  • ggg97

    7

  • e = d

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nav.

Ir standarta mēneša grafiks un iespēja eksportam uz Excel.

Tas pats e-st.lv

Labots - erny
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Prioritāri maina tiem, kas elektrību ņem pa biržas cenu modeļa aprēķinu...

 

Tā tas ir. Paņēmu dinamisko cenu modeli jaunajā miteklī un šeku reku zvana un saka, ka mēs mainīsim skaitītāju nost uz jauno. Bez kādas pieteikšanas paši klāt. Apmēram mēneša laikā kopš līguma noslēgšanas.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Ttieshi ienaacu pec ilga laika boot, uz šo sadaļu, un tieši ST sadaļa jau šeit..

 

 

Man arī aizvakar uzlika jauno skaitītāju GAMA 100, ļoti nepatīk ka tas nepārtraukti pārraida radiāciju (GSM/GPRS/3G), pulsveida radiēšana notiek visulaiku.. Parasti izvairos no kaut kādas wireles transmitter lietošānas mājā, wifi slēdzu tikai tad kad lietoju, un telefons neko daudz netransmittē, bet uztver vienkārši signālu..

 

Gribēju uzzināt kā to var izlabot nelikot virsū faraday būri ?

Lasiju kaut kādu RTU rakstu, ka ir speciāls "ELGAMA SISTEMOS”software caur kuru var izmainīt sūtīšanas intervālus, utt..

Tikai kā tam skaitītājam pievienoties ? Caur kaut kādu speciālo adapteri / USB ?

 

Kā arī redzu, ka wireless modems ir pieslēgts klāt atseviški ar kkādu RJ jacku, tā kā bez tā transmitter var iztikt, ja pats nolasa mērijumus. Kā arī kāpēc lai viņiem būtu vajadzīģa nepārtraukta info no manis, redzu ka operational gaisma iedegas katras 2 sec.. Laikam priekš kkādiem big data experimentiem ?

 

 

Un vēl gribēju teikt arī ka jaunie smart meteri uzskaita pilnīgi katru minimālāko patēriņu - TV, PC standby, u.c. Ko iepriekšējie mehāniskie vispār neuzskaitija - ripa praktiski negriezās, tikai sākot ar kādiem 30 W slodzi

 

 

 

Tas ir iekšā katrā jaunajā latvenergo smart mērītājā

Wireless modem / GPRS / GSM / industrial
95 - 264 V | MCL 5.8

125067-7246833.jpg
 
Atradu arī vadu..
 
 
 
Packaging Details: OKK 5.5 Optical Reading Head; 
User manual; 
CD with drivers.
 
MCL_50_GSMGPRS_Controller.jpg
Te var ar redzēt aizmuguri, kā jau teicu vienojas caur RJ un izskatas ka 5 Volt power supply vads arī kkāds nāk no paša skaitītāja..
 
MCL 5.0 is used in AMR system for remote automated data reading of electricity,heat meters and other electronic devices.
GSM radio network with CSD/GPRS technology and TRANSPARENT DATA, TCP/IP protocols is used for data transmission to dispatcher offices.
Controller supports two-direction data exchange (data reading and parameterisation) with communication protocols IEC 62056-21 (fixed net baud rate of 300...9600 bauds, 8N1 or 7E1 bytes), DLMS or IEC 62056-31. 20mA current loops, RS232 or RS485 electric communication interfaces that have flexible system of communication parameterisation and transparent data exchange protocol are used for communication. Controller is used for point-to-point data exchange.

Controller can be mounted in terminal covers of electricity meters or fixed to DIN bus.
Labots - rudis323
Link to comment
Share on other sites

 

 

nepārtraukti pārraida radiāciju (GSM/GPRS/3G), pulsveida radiēšana notiek visulaiku.

Vecīt, izmet savu mobilo vai vismaz ievieto Faradeja būrī. Tas taču arī nepārtraukti pulsveidā radiē :D 

Link to comment
Share on other sites

Jau otro mēnesi ir viedais skaitītājs. Vienreiz nelasīšanās periods augustā bija piecas dienas, tagad septembrī jau no 17. datuma nelasās. Kā ST darbinieks no kolēģiem saņēmu informāciju, ka serveru gļuks. Pašam modems ar LMT pieslēgumu. Ar Tele2 pieslēgumiem esot vēl sliktāk. Viedajiem skaitītājiem ar koncentratoriem sāks piemērot jaunu kārtību. Ievada aizsardzības automāts būs aiz skaitītāja, t.i., lai klients "aizbraucot uz laukiem" un atslēdzot savu automātu neliegtu citus nolasīt savus rādījumus. Tāda īpatnība, ka skaitītāji rādījumus nodod viens caur otru. Jā kāds ir bez sprieguma, tad ķēdīte tur pat apstājas.

Pateicoties viedajam skaitītājam esmu konstatējis, ka mājas elektronika gaidīšanas režīmā ir ļoti rijīga. Piemēram, Philips TV patiesībā ir vairāk kā 10 reizes nekā pēc pases. Esmu veicis mērījumus visiem štepšeļiem. Tie ir voltampēros. Ja piemēro koeficientu cos 0.8-0.9, tad viedā skaitītāja rādījumi ir tādi kā manos mērījumos.

Pievienošu mērījumu tabulu. Telefona un iPad lādētāji bez slodzes neko netērē. Dažām ierīcēm izslēgtas, vai ieslēgtas, t.i. deg, vai nedeg dežūrlampiņa, patēriņš nemainās.

 

rudis323, tas, ka elektromehāniskie skaitītāji nereaģēja līdz 30W ir mīts. Tavs mobilais telefons atrodas tavā istabā, bet skaitītāja modems, iespējams, ārā metāla kastē. Ko tā uztraucies par radiāciju?

post-69575-0-53306200-1475175871_thumb.png

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Kas tas par printei, kurš strādājot 3,5 A ēd? Tas ir 805 VA ( printera cos fi nezinu). Gandrīz, kā mikroviļņu krāsns.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Printerī ir krāsns (lāzerprinterī).

 

 

elektromehāniskie skaitītāji nereaģēja līdz 30W ir mīts
 

nevis mīts, bet defektīvs skaitītājs.

Link to comment
Share on other sites

Lāzerprinteris tādu jaudu patērē drukas laikā un startējoties - pārējo laiku ir daudz mazāk.

Rudis323, ir jāiet ārstēties!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kaibinjsh

 

 

Ievada aizsardzības automāts būs aiz skaitītāja, t.i., lai klients "aizbraucot uz laukiem" un atslēdzot savu automātu neliegtu citus nolasīt savus rādījumus.

 

Tas varbūt būs jaunajās sadalnēs. Lielākajai daļai esošo sadaļņu (DUS sērijas) nav vietas šiem pirmsuzskaites slēdžiem.

 

Elektroniskais skaitītājs (Gama 100) ar GSM modēmu jau nu nav nekāds veidais. Vieds var būt tikai tad ja tas spēj darīt kaut ko vairāk, nekā lasīt datus par saskaitītajiem impulsiem.

 

Tas tā, garām ejot.

Link to comment
Share on other sites

Mani atkal interesē, kurš maksā par to ''viedumu''? Vārdu sakot, GSM modēms barojas Latvenergo pusē, vai klienta pusē. Skaidrs, ka patēriņš nav liels un beigās tāpat mums visem būs jāsamaksā. Vienkārši, vecajam skaitītājam nebija praktiski nekāda strāvas pašpatēriņa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vārdu sakot, GSM modēms barojas Latvenergo pusē, vai klienta pusē.

Sadales tīkla pusē. Klients nemaksā par skaitītāja un modema pašpatēriņu. 


 

 

vecajam skaitītājam nebija praktiski nekāda strāvas pašpatēriņa

Bija apmēram 1W uz fāzi sprieguma spolēs. Bet arī to klients neapmaksāja. 


 

 

Elektroniskais skaitītājs (Gama 100) ar GSM modēmu jau nu nav nekāds veidais. Vieds var būt tikai tad ja tas spēj darīt kaut ko vairāk, nekā lasīt datus par saskaitītajiem impulsiem.

Gama 100 ir vairākas modifikācijas. Bet ja jau ir modems, tad ir viedais.

Viedo skaitītāju no parastā atšķir sekojošas fīčas:

1. Divu virzienu uzskaite - saņemtā un tīklā nodotā enerģija

2. Ikstundas patēriņa grafiks

3. Attālināta datu nolasīšana un vadība (piem. konfigurācijas izmaiņas, atslēgšana / pieslēgšana, programm. atjaunināšana)

Link to comment
Share on other sites

Man arī mēneša sākumā dzīvokļa kāpņu telpas sadalē uzlika ķipa viedo. Zvanīja man kautko tur, jautāju, kā ar piekļuvi caur netu? Šie atbildēja, ka kolīdz skaitītājs būs pieslēgts pie datu neta, tā atsūtīšot īsziņu. Īsziņu vēl neesmu saņēmis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Īsziņu vēl neesmu saņēmis.

Tas ne vienmēr notiek ātri, jābruņojas ar pacietību :) 

Link to comment
Share on other sites

Viss izrādās aizgājis bez īpašās īsziņas. Elektrumā redzu pa dienām un stundām. Rādījumi pašam arī vairs nav jānodod.

 

p.s.

bet rādījumi ir ar pāris dienu kavēšanos, par ko arī ir brīdinājums.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ja es laukos izvēlētos Dinamisko tarifu, tad trīsfāznieku ar uzliktu viedo?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Man arī mēneša sākumā dzīvokļa kāpņu telpas sadalē uzlika ķipa viedo. Zvanīja man kautko tur, jautāju, kā ar piekļuvi caur netu? Šie atbildēja, ka kolīdz skaitītājs būs pieslēgts pie datu neta, tā atsūtīšot īsziņu. Īsziņu vēl neesmu saņēmis.

Manā kāpņu telpā tas pats. Skaitītāju nomainījja jau vairāk nekā pirms pusotra mēneša ar solījumu, ka tagad ikdienas patēriņam varēšu sekot līdzi savā elektrum portālā. Skuju! Portālā joprojām viss pa vecam

Pirms 2 nedēļām uz epastu atnāca elektrum Sadales tīkls aptauja, kā es vērtēju skaititāja maiņas procesu. Komentāros uzrakstīju visu, ko es par to procesu domāju un izvēlējos piedāvāto iespēju, lai sakontaktējas ar mani saistībā ar klientu aptauju un maiņas procesu. Atstāju savu prasīto kontaktinformāciju. Domājat, ka kāds ar mani sazinājās? Skuju otrreiz.

Kretīni.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Man automātiski sāka nosīt apmēram 2 nedēļas pēc uzstādīšanas. Dati ir sākot ar iepriekšējo dienu, teiksim, šodien (25.10) ir dati par 24.10, bet par 25.10 nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dati ir sākot ar iepriekšējo dienu, teiksim, šodien (25.10) ir dati par 24.10, bet par 25.10 nav.

 

Iespējams, visās vietās tas datu pieslēgums nav vienāds.

Link to comment
Share on other sites

šodienā arī nebūs datu par šodienu, jo skaitītājs nesūta nonstopā datus.. iekš e-st.lv gan būs mazliet aktuālāki dati kā elektrum.lv..

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

 

 

3. Attālināta datu nolasīšana un vadība (piem. konfigurācijas izmaiņas, atslēgšana / pieslēgšana, programm. atjaunināšana)

 

Un ko vada ar šiem skaitītājiem? Ievadus pārlēdz, ja ir divi ievadi? Vai atslēdz ja nemaksā? Komandu slēdzim uz ieslēgšanu un atslēgšanu var padot, piemēram, slēdža motorpiedziņai vai aizsargslēdža ieslēgšanas vai atslēgšanas spolei?

 

Tad jau parastie elektroniskie skaitītāji arī ir viedi. Tiem ir impulsu izeja un tos var arī attālināti nolasīt ar attiecīgu datu koncentratoru (vai kā to ierīci sauc).

 

Tad jau tēlaini pie lāpstas pietinot ar skoču mobilo telefonu (GSM modems) iegūstam viedo lāpstu, jo var attālināti sazināties. :shok: Un ja telefons ir viedais, tad lāpsta kļūst supervieda. Varēs tai GPS koordinātes noetikt, paātrinājumu mērīt ar akselerometru e.t.c.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ko vada ar šiem skaitītājiem? Ievadus pārlēdz, ja ir divi ievadi? Vai atslēdz ja nemaksā? Komandu slēdzim uz ieslēgšanu un atslēgšanu var padot, piemēram, slēdža motorpiedziņai vai aizsargslēdža ieslēgšanas vai atslēgšanas spolei?

Izlasi uzmanīgi, es uzrakstīju ko vada. Atslēgšanas relejs ir iebūvēts skaitītājā. Var protams arī vadīt atsevišķu atslēdzošo iekārtu (lielākām strāvām), bet ST šādu tehnoloģiju neizmanto.

Tāpat, ja piemēram uz dipsleja vienas tarifu zonas rādījuma vietā vēlēsies redzēt divas + kopējo, tad jā - arī to var ieprogrammēt attālināti. 


 

 

Tad jau parastie elektroniskie skaitītāji arī ir viedi. Tiem ir impulsu izeja un tos var arī attālināti nolasīt ar attiecīgu datu koncentratoru (vai kā to ierīci sauc).

Jā. Saproti taču, ka termins viedais nenozīmē neko baisi konkrētu. Vieds ir tāds skaitītājs, ar kuru iespējams iegūt vairāk informācijas nekā ar parasto.

Link to comment
Share on other sites

Tehnoloģiju entuziasti tos viedo skaitītāju grafikus var redzēt arī caur apu telefonā, novilkt exceli un, kas pats galvenais piektdienā, arī samaksāt par kādu citu lietotāju. Šo pēdējo opciju vēl neesmu izmēģinājis, kamēr neesmu savācis klientu numurus no visa mana poģika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Varbūt vēl kādam ir līdzīga pieredze? :)

 

Novembrī pamanīju, ka skaitītājs sadales tīklu mājas lapā neuzrāda patēriņu. Sadales tīkls piemēroja vidējo mēneša pateriņu par pēdējā gada datiem. Decembrī atkal nav fiksējis patēriņu. Uzrakstot jautājumu - wtf?, šie atbildēja, ka nepieciešams izslēgt "eglīšu lampiņas" jo to barošanas bloki traucējot rādījuma nolasīšanu. Ok, tiks izdarīts, bet kaut kā īsti negribētu ticēt, jo tos pieslēdzu decembra otrajā nedēļā nevis novembrī. Pagājušo gad nekas tāds netraucēja. Ok, šogad tika iepirkti papildus "gaismošanas elementi" :D

 

Skatīsies, ko šie atbildēs, ja šo apgaismojumu atslēgšana nepalīdzēs :) 

Link to comment
Share on other sites

ir man t.s. eglīšu lampiņas.. viedajam skaitītājam tas nekādi nav traucējis un netraucē.. šodien/tikko paskatījos e-st.lv visi dati pieejami (aktuālie par vakardienu līdz pat pusnaktij)

Link to comment
Share on other sites

Man pagājušogad arī netraucēja. Būs jāpieprasa, lai slēdz atpakaļ iespēju mēneša beigās ievadīt rādījumu. Citādi jau otro mēnesi +100 kWh :D Nav daudz, bet "obidna" ka jāmaksā par nepatērēto - it kā lietotu izlīdzināto nevis biržas tarifu.

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Būs jāpieprasa, lai slēdz atpakaļ iespēju mēneša beigās ievadīt rādījumu.

Tāda iespēja ir - e-st.lv vari ievadīt patēriņu, ja nav iegūti viedā skaitītāja dati. 

 

 

ir man t.s. eglīšu lampiņas.. viedajam skaitītājam tas nekādi nav traucējis un netraucē.

Traucēt var tikai ja datu lasīšanai tiek izmantota PLC tehnoloģija. Un protams, ka ne visas lampiņas un ne visos gadījumos. 

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Tiešām var (tāda diezgan neuzkrītoša hipersaite), lai gan no sākuma paziņo, ka rādījumi nav jānodod. :)

Link to comment
Share on other sites

Kopā 11 dažādas led virtenes mājā iekšā un ārā, tai skaitā strobojošas ķīniešu. Viss lasās.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
it.kroplis

Es tā saprotu, ka viedie skaitītāji, kuri māk nosūtot atskaiti uz LVE serveriem caur elektro tīku(~ 3 gadus atpakaļ likts). Tā arī netika ieviesti dēļ savas dārdzības? Un kaut ko raida tikai šie bezvadu varianti kurus laikam uzstāda pašlaik!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...