Jump to content

From Windows to Linux


beckham9
 Share

Recommended Posts

Ar šo topiku atjaunošu kādu aktivitāti šajā tēmā.

Gribēju pajautāt, ko es iegūšu, aizmirstot Windows un pilnībā pievēršoties Linux un tā iespējām?

Tas tīri priekš tiem, kuri ir veikuši maiņu uz Linux. Kā jums tagad viss notiekas? Vai ikdienā arī izmantojat?

 

Windows bugojas, ar laiku pie*akājas. Mājās arī atstāj kompi brālim (W7), pēc laika zvana un saka - lec reklāmas, vīrusi utml. Lasīju, ka Linux pats nepiekakā*as. 

 

Vai lietotājam, kurš mājas lietotājs, plaši izmantojis tikai Windows Xp un 7 ar internetu un rakstījis doķus, un sīcis steam, tas nebūs kā 11. pasaules brīnums?

Labots - beckham9
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    14

  • Raimonds1

    15

  • vvv

    14

  • beckham9

    16

Top Posters In This Topic

Es pargājis, Winsuds nemaz neprasas, pielāgot linux var ta lai izskatas pēc winsūda ja grib un ertāk, ( pašam gan labak patīk orginalais xfce izskats )  bet atceries ka ne visas spēles ies uz linux, 

Labots - SweeC
Link to comment
Share on other sites

 

 

ko es iegūšu, aizmirstot Windows un pilnībā pievēršoties Linux un tā iespējām?

 

To pašu, ko pievēršoties islāmam pēc kristietības. 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Bez windows nekādi tik daudz ierīču un programmu, kas strādā tikai ar windows un iespējams mac.

muļķības, ir pietiekami daudz alternatīvas progas kuras strāda 10x atrak nekā analogs uz Winsūda.  

Labots - SweeC
Link to comment
Share on other sites

Gribi dzenāt spēles, sēdi uz M$. Gribi radiniekam nodrošināt sifilisu drošu darba staciju interneta videi un dokumentu rakstīšanai, liec Linux. Mana mamma jau gadus 6 ir uz Linux uzsēdināta.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jāraksta diplomprojekts vai liela apjoma kursa darbs, tad ērtāk būs uz MO, ja dažas lapas, tad nav problēmu arī uz OO, jeb Libreoffice. Ja ir stacionārais dators, tad ir ļoti ērti pielikt papildu disku un Linux uzlikt uz tā, bet Windows disku atstāt pilnīgi neskartu. Tad var lietot to sistēmu, ko vēlas.

Link to comment
Share on other sites

Pāriet uz linux - kā iztaisnot muguru un dziļi ievilkt elpu. Pie win var turētie, ja dikti dikti gribas kapāt zvirbuļus (spēlēt), bet nu jau arī var paspēlēt kazuāli arī ko linuxā. Vai tad ja kāda spec programma, kas tupa tikai win pieejama.

~2 gadi mans nams ir win free zona un nožēlas nav.

 

Un tas neņemot vērā vai tiek iegādāts torrentu lielveikalā vai tiek nomesti zemē X euro par browsera palaidēju.

Dualboot is for pussies!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

muļķības, ir pietiekami daudz alternatīvas progas kuras strāda 10x atrak nekā analogs uz Winsūda.  
 

 

Nu nu  :whistle2: Kādas alternatīvas iesaki veselai čupai gadžetu, kam draiveri tikai win (grafiskās planšetes, printeri, web kameras u.c) Kaut telefonu pāršūt...

Link to comment
Share on other sites

Uz Linux pārgāju gada sākumā, kad dators vienu dienu pēkšņi sāka šausmīgi bremzēties, kas varētu būt divu iemeslu dēļ - tajā dienā objektā viens lempis aiz vada to norāva zemē no zema ķeblīša un es pats sava stulbuma un neuzmanības dēļ noklikšķināju uz apšaubāma linka. Datus nepazaudēju, sabremzēšanās cēloni nemeklēju. Uz to brīdi jau biju nobriedis ka vajag lielāku cieto disku un gribas pamēģināt Linuxu. Tāpēc bija nesen ar Acronis iztaisīta diska kopija. Uzklonēju to uz cita cietā diska un uz tā paša diska uzliku Ubuntu, kas izrādījās ļoti vienkārši. Drusku nācās pačakarēties lai Operai strādātu visi video formāti. Tad nu tagad uz datora ir abas sistēmas. Windows vairs antivīrusu nelietoju un pie tīkla nelaižu. Bez tīkla pieslēguma Windows ir baudāmāks. Nav tās kaitinošās gan antivirusa gan citu programmu atjaunošanās ar prasību pēc pārstartēšanās tajā brīdī, kad tas vismazāk vajadzīgs. Gluži no Windows atteikties nevaru, zem tā darbojas USB osciloskops un šādi tādi auto diagnostikas tūļi, jā un AVR Studio Atmel programmēšanai man tomēr patīk vislabāk, lai gan zem Linux Geany arī nav nekādas vainas. PCB projektēšanas softs KiCad identiski strādā abās vidēs, Eclipse tāpat, LibreOffice arī, pa lielam nekas vairāk mani neinteresē. Programmu atjaunināšanās Linuxam ir nesalīdzināmi neuzbāzīgāka. Nav arī visi tie Windows raksturīgie "navaroti", kas visu laiku tev cenšas kaut ko pateikt priekšā, it kā palīdzēt bet patiesībā kaitina un visu sačakarē, un vēl nākas pielikt pūles, lai to visu atslēgtu. Nu jā, spēlītes nespēlēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es jau kādus pāris gadus lielākoties lietoju Linux. Šad tad ievajagas pārstartēties uz Windows, piemēram ja vajag saražot lielāku čupu ar dokumentiem. 

Parastai ikdienas lietošanai - internets, filmas un citām muļķībām atšķirības nav nekādas. Daudz lietas tagad var arī darīt interneta pārlūkā.

 

Kad jādara kautkas saistīts ar darbu (pārsvarā programmēšana), tad izvēles nav, viss notiek Linuxā. Teorētiski, ganjau varētu tikt cauri ar Windows, bet jau ar čakaru.

 

Jebkurā gadījumā Linuxā nebūs smuki nostrādātu GUI applikāciju katram sīkumam,  pietam lai vēl tos pašus dabūtu strādāt nākas pacīnīties. 

Link to comment
Share on other sites

Man viens linuxists reiz teica - Windows, tas ir priekš nejēgām, Linux, tas ir priekš gudriem. Sava taisnība tajā ir. Īstam linuxistam jāprot pieslēgt gadžetu datoram, pie vajadzības i draiveri uzrakstīs pats, ne tā kā windowistam, spraud tik klāt, viss darbojas. Tātad, Linux ir priekš gudriem. Ar tādu domu arī dzīvojiet, cienījamie Linuxisti. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

muļķības, ir pietiekami daudz alternatīvas progas kuras strāda 10x atrak nekā analogs uz Winsūda.  

Ok, iedod kādas foto un video apstrādes programmas uz Linux, kas strādās kaut vai nedaudz ātrāk kā uz Windows vai OS X, bet nezaudējot funkcionalitāti... 

Link to comment
Share on other sites

ieleja, nebūt, nē. Neironizēju. Visu cieņu Linux lietotājiem. Nerunāju es par parastu lietotāju, es, piemēram, viesnīcā stāv dators, var lietot, virsū stāv Elementary OS, ļoti labi, atveru internetu, izlasu ziņas, ja vajadzētu, arī ko izprintētu, jo blakus printerītis stāv pieslēgts. Runāju par tiem, kas to printerīti mācēs pieslēgt Linux datoram. Vai ta nepareizi pateica tas džeks, Linux ir priekš gudriem. Paši redzam, viņu ir mazākums. :) Bez ironijas es.

Link to comment
Share on other sites

Windows bugojas, ar laiku pie*akājas.

Tiešām? Lietoju kopš 3.1 laikiem, kaut kā neesmu pamanījis, kaut gan visi win regulāri spīdzināti ar specifiskām programām.Nē nu ir nobrucis, bet tas vairāk dēļ tā ka paša roka pielikta, veicot visādus eksperimentus. Arī Linux šad tad ir sanācis palietot, visām standarta interneta un dokumentu štelēm, nav ne vaina, faktiski nekādas atšķirības no win,ja vajag  kādu win programmu var palaist ar vine, vai arī papildus uzinstalējot win virtuālo mašīnu.Bet patstāvīgi nekad Linux nelietošu jo vajag kaut ko vairāk par internetu.Man nevajag to jebļu lai palaistu kādu specifisku programmu, kuras linux nav un nebūs. Nebūs jo linux lietotāju % ir mazs un priekš viņiem speciāli neizstrādās.Un linux lietotāju % tā arī paliks mazs kamēr būs visa tā jebļa ar komandrindām.Lai arī tās man nav svešas, atceros no dos(lai slavēts NC un VC) laikiem, es un 90% citu cilvēku dos priekšroku ērtam procesu un komandu grafiskajam interfeisam.Tā nav muļķība vai gudrība, vienkārši slinkums un ērtības. Ceru ka par linuxu neesmu galīgas arhaiskas muļķības sarakstījis (Vine, % ), jo lietoju reti un neregulāri,iespējams ka kādus jaunumus esmu palaidis garām. Ja nu pēkšņi, tad lai kāds palabo.

Labots - LSTP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@ieleja,bet lai palaistu kaut kādu specifisku dzelzi vai operāciju tak vajag.Savādāk nekā.Visādu devaisu ir tik daudz ka gribi negribi saskaries


Vēl domāju ka liela problēma ir fakts, ka liela daļa Win iegādājas torentu veikalos ar ieperinātiem bekdoriem un visādu citu herņu, kā arī makšķerējot aktivizācijas tūļus ložņā pa pēdējām interneta miskastēm, kur nereti noķer svaigam win kādu zarazu. Un pēc tam puņķi un asaras

 

pēc laika zvana un saka - lec reklāmas, vīrusi utml

Linux šādu problēmu nav, novelc uzinstalē, aizmirsti. Nu un protams atkal mazais lietotāju %, nav intereses rakstīt komerciālas zarazas, kudi interesantāks un ienesīgāks ir win ar saviem 90% lietotāju

Link to comment
Share on other sites

 

 

ne tā kā windowistam, spraud tik klāt, viss darbojas.

USB atmiņas visādu telefonu atmiņas, daudzi HP printeri strādā uzreiz, kad tos pieslēdz. Windows mēdz vēl laiku meklēt un instalēt draiveri. Protams, ka ar daudziem dzelžiem ir problēmas.

Nesen lasīju šeit par žēlabām par punkta problēmām uz numpada. Uz Ubuntu rakstot offisā būs komats, bet internetpārlūkā būs punkts.

Link to comment
Share on other sites

Komandrindas nepieciešamība linux tieši visvairāk tracina pieredzējušiem lietotājiem, kas savā sistēmā izmaiņas veic paši vai darbina, kādu no daudzajām linux programmām, kurai īsti GUI alternatīvas nav. 

Mājsaimniecei ir pilnīgi vienalga par komandrindu, interneta pārlūks, video, audio un torrenti strādā... 

 

 

 

USB atmiņas visādu telefonu atmiņas, daudzi HP printeri strādā uzreiz, kad tos pieslēdz. Windows mēdz vēl laiku meklēt un instalēt draiveri.

 

Njā līdz nonāc pie ierīces, kurai draiveris nav kodolā iekšā, tad sākas sexxxxxxxx meklēt google visai garas pamācības, kur novilkt draiveri, kā uzlikt un kā iekārtai piespiest strādāt. Jebkurā gadījumā windows draiveri uzliks ātrāk vai novelkot no interneta vai iedodot no CD. 

Link to comment
Share on other sites

Čomam darbā bij "nelegāls" kompis. Nodomāju - nu nevajag to windowsu, un uzliku PCLinuxOS. 2 gadus lietoja, pierada.

Tad kautkas sapisās, uzliku Lubuntu. Tas ar jau 3 gadus lietojas. Nav sūdzējies.

Drukā uz Canon MF un uz kautkādu A3 DeskJetu, dati no šārēm, pašam 1 šārēts folderis, savu Nokia Lumia var pieslēgt.

Un kamēr nav ko darīt, skatās arī flash filmas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Linux kā OS ir labs. Ja dators nepieciešams tikai internetam un pāris A4 lapu uzrakstīšanai - būs OK. Ja mājās ir kāds spēļu fanāts, vai ja vajag datoru nopietnākam darbam - būs švaki. Spēles mani sen jau neinteresē, bet profesionāls darbs ar grafiku un video gan. Sorry, bet jau kādus 18 gadus gaidu, kad uz Linux parādīsies kaut kas vismaz attālināti līdzvērtīgs Final Cut, Premiere Pro, Photoshop, kā arī iespēja darbināt profesionālu filmu skaneri ar visām papildus iespējām, līdzīgi kā SilverFast Ai Studio. Arī ar nopietnu analogā video capture karti vai pro skaņaskarti uz Linux būs problēmas.

 Jā, būs jautājums - cik ir tādu, kam tas viss vajadzīgs? Jau sākumā teicu - mājsaimnieču vai neliela ofisa līmenī, arī koderiem, Linux būs OK, nopietnam darbam - tikai Win vai ābols, vismaz kamēr beidzot neparādīsies lietojami softi un dzelžu atbalsts. (Ja būtu - sen būtu aizmigrējis, jo kā otrā OS man Linux (dažādi, sākot ar Caldera, Suse, Shlack, Mandrake, tagad Mint ir jau kādus 18 gadus - softu nav).

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

draiveri, eh. mūžsenā problēma. jau mēnesi uz arch gaidu nvidia apdeitu, lai izlabotu gļuku ar VGA/DVI pieslēgtiem monitoriem. aka, ja monitors tādos nestandarta lielumos, tad šitāds brīnums rādas. ->

http://imgur.com/fl3BDiI

vienīgais workarounds, cik nu spēju atrisināt, downgreidot draiverus, līdz ar to kernelis, šķiet, jārauj zemāk. nobody haz time fo dat.

 

ak jā, vel viens workarounds - samazināt izšķirtspēju tam ekrānam, tad aiziet fullskrīnā.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

par to komandrindu, ko lieto tikai specifiskos gadījumos specifiski cilvēki

Tiešām? Es vāji stādos priekšā, kā iekš linux iztikt bez konsoles, ja tu dari ko vairāk, kā sērfo netā un lito kkādu OO. Daudzas lietas iekš GUI ir tik ļoti caur pakaļu uztaisītas, ka daudz ātrāk un ērtāk ir konsolē izdarīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

bet to jau viņš arī teica. parasts ierindas cilvēks pat neatvērs to konsoli, lai apdeitus uzliktu. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Programmēt? Ne visi var pateikt nē Win vai iOS. Nevar. Ko vajag, to lieto, ir tādi, kas lieto Linuksi, iOS, Win. Pēc vajadzības.

Nemaz nerunājot, ka sīšārps ta priekš Win.

Biznesā vairāk Win, serveriem Linux, ta Win ar lieto. Citus OS retāk.

Katram savi plusi, savi mīnusi. Linux jā, maz vīrusu, bet rūtkiti ta ir.

Kā jau te cilvēki saka, Win ir ļoti daudz lietojumprogrammu, kurām nav alternatīvu citām OS. Piem, kaut diagnostikas softi.

MAC sākumā bija vairāk lietojumprogrammu poligrāfijas nozarei. Viņi kaut kā to nišu 90 ajos ieņēma, neskatoties uz daudz lielāku cenu.

Link to comment
Share on other sites

Linux ir serveru sistēmu. Windows lietotāju ... ar pieteikamu drošību. Starp citu ransonware ir atnācis uz Linux serveriem :( Tākā lietotājam windows serveim linux / ms

Link to comment
Share on other sites

Ok, iedod kādas foto un video apstrādes programmas uz Linux, kas strādās kaut vai nedaudz ātrāk kā uz Windows vai OS X, bet nezaudējot funkcionalitāti... 

bet lūdzu Corel AfterShot 2, XaraLX, pa video nezinu  nav bijuse vajadzība 

Labots - SweeC
Link to comment
Share on other sites

Vai lietotājam, kurš mājas lietotājs, plaši izmantojis tikai Windows Xp un 7 ar internetu un rakstījis doķus, un sīcis steam, tas nebūs kā 11. pasaules brīnums?

 Viss atkarīgs, kas un kā instalēs un nokonfigurēs.

Piemēram. Softs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet lūdzu Corel AfterShot 2, XaraLX,
  Tev vispār ir nojausma, ko nozīmē normāls grafikas darbs, sevišķi foto apstrāde ??? Praktiski lietoju tikai RAW formātu, ir mēģināts uz Linux gan RAW therapie, gan Darktable - lai Dievs nogrābstās.  Tevis minētajiem, tāpat kā Gimp, līdz Capture One, Photoshop, Lightroom kā līdz Galaktikas robežai un atpakaļ.  Nesaku, ka ar tiem neko nevar izdarīt, bet - daudz ko nevar tik ērti, ātri, vienkārši (ar pāris peles klikšķiem vai karstajiem taustiņiem), plaginu, salīdzinot pat ar Paint.NET, par photoshopu nerunājot, praktiski nav, nu ko tad es - sēdi ar savām rozā brillēm un priecājies, es tikmēr pastrādāšu un, ja Mikrosoft ar savu politiku novedīs tik tālu, ka Windows vairs nevarēs normāli lietot - pāriešu ābolu nometnē.  Patiesībā viena vienīga Final Cut (kurš viennozīmīgi ir labāks par Premiere Pro un AviD) dēļ vien būtu vērts migrēt (jo Final Cut ne uz Win, ne *nix nav līdz šim palaists).
Link to comment
Share on other sites

Varbūt sāc ar to, ka izlasi vismaz Gimp manuāli?

Lielākajai daļai normālo lietotāju video apstrādei vairāk par OpenShot sniegtajām iespējām nemaz nevajadzēs.

Labi, ka neesi pieminējis tādas problēmas Linux praktiskajā pielietojumā, kā kādas vecas kurtuves softu, kurš darbojas zem DOS un dongla.
Ja tev darbam tas ir vajadzīgs, tad lieto.
Jūzerim parastajam, lai apgrieztu bildi, fotošops nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Linuksisti gimp, openoffice libreoffce jau patsmit gadus ceļ pjedestālā, kā alternatīvu adobei, ms. Tomēr šīs programmas stipri atpaliek no adobes, ms produktiem. Protams tas nenozīmē, ka linux programmas ir nelietojamas, es teiktu ka 90% lietotājiem viņas izpilda visas vajadzības.

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

liecies mierā ar to open/libre. tad labāk google docs, vai icloud numbers webā lietot. tur līdz lietojamiem produktiem kā ar kājām līdz mēnesim.

Link to comment
Share on other sites

 

 

es uz Maca lietoju tādu Pinta, kas atgādina Paint.NET

Uz Linux arī ir.

Gimpa lietošana tiem, kas apguvuši shopu var smadzenes izmežgīt, taču, ja apgūst, tad mājas vajadzībām pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka tādas Linux versijas priekš lielākās daļas Abobe produktiem eksistē, bet maz ticams ka tiks izlaistas, kamēr testēšanas, izlašanas un supporta izmakss pārsniegs teorētisko peļnu, kuru varētu iegūt. 

Linux ir labs tur, kur tas ir labs, kautvai gadījumos, kad OS ir maksimāli jāpielāgo esošajai platformai. Tākā man pārsvarā nākas strādāt ar visādām specifiskām ierīcēm, tad sanāk rakstīt kodu priekš Linuxa un tas tiek darīts Linuxā. Tikai teorētiski tas būtu izdarāms kādā citā OS.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Es gribētu teikt tā - ja nevari atļauties nopirkt (tieši nopirkt) Winduli, sēdi uz pingvīna.

 

A tā ikdienā lietoju gan Win (darba stacijām), gan FreeBSD (Serveriem gan vienkārši šāres, gan winduļu domēnos kā kontrolieri), gan vairākus Linux variantus (darbastacijām). Katrā gadījumā visu izšķir pielietojums.

 

Tas, ka uz pingvīniem nav vīrusu, vai baisās infekcijas, kuras šifrē datus - tā ir tukša muldēšana. Neviens nevar būt drošs ne uz pingvīniem, ne winduļa ne iOS. Var pietikt arī ar to, ka tas Tev būs pirmajam :)

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...