Jump to content

Akmeņi pirtij.


andrai2
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Gribēju iekurināt pirti, bet konstatēju, ka akmeņi ir izdeguši,  būtu nepieciešami jauni pirts akmeņi, principā derēs jebkurš akmens, kurš lielāks par dūri, bet ne lieli laukakmeņi, pats esmu pieRīgā Mārupē.

 

Gribēju pajautāt, vai kāds zin kādu vietu, kur var salasīt divus spaiņus akmeņu...?

 

Nez moš kādām sētā mētājas tad varam vienoties par "samaksu" , vai moš kāds zina, kādu laukmali. vietu un var ielkt google marķieri

 

Nav par IT, bet moš kāds zin kur dabūt pirts akmeņus, būtu labi 10 km ap Mārupi tos akmeņus dabūt.

 

Paldies!

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

aizbrauc uz tuvāko grants karjeru un salasi
Nu bet tieši tā - kāda problēma pašam salasīt - karjerā vai kādā upē, nezinu gan kā ar upēm mārupes apkārtnē.
Link to comment
Share on other sites

Bija, bija, tur gan diskusija vairāk par to kādus akmeņus vajag pirtij, nevis kur atrast divus spaiņus akmeņu. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja grib salasīt akmeņus dabā, tad jādodas uz Kurzemes pusi, kur jebkurā lauka malā būs pa čupai. Mārupes apkārtne ir bijušās kāpas bez akmeņiem. Man liekas, ka tādus pelēkos akmeņus pirtij varēja K-rauta vai depo nopirkt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet KATRS akmenis nederēs, jo ir tādi, kas sprāgst
Un tu arī..., bet jā, taisnība akmeņus ar jocīgiem uzrakstiem TNT, Dinamīts etc., labāk krāsnī nelikt.

Re kur tas topiks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man liekas, ka tādus pelēkos akmeņus pirtij varēja K-rauta vai depo nopirkt

 

Depo esmu redzējis, tik cena bija kosmiska. Bet nu ja vajag tikai 2 spaiņus, moš vienkāršāk un lētāk nopirkt, nevis braukāt un meklēt kur var salasīt. 


 

 

akmeņus ar jocīgiem uzrakstiem TNT, Dinamīts etc., labāk krāsnī nelikt.

Dinamīts, tāpat kā praktiski jebkura modernā sprāgstviela krāsnī vienkārši sadegs, lai sprāgtu vajag detonatoru.

Link to comment
Share on other sites

karpeli tu apēd, pēc pāris stundām izstāsti un viss. akmens pirtī kalpos pāris gadus.

Link to comment
Share on other sites

lai maksātu par akmeņiem ir jābūt īpaši apdāvinātam. ja vajag varu padalīties ar vietām kur var dabūt labus akmeņus par velti

Link to comment
Share on other sites

projektēšana

 

 

Akmeņi 0,33 eur/kg - dārgāki kā kartupeļi...... Kuda mir katejsa.....
 

tas taču loģiski-akmens tilpummasa ir lielāka nekā kartupelim :D

Link to comment
Share on other sites

Vai nu nopērc gatavus vai lai salasa kāds, kas to saprot. MadlienPaudisCilveeks saka taisnību, upes akmeņi der, bet jāskatās, lai ir tumši un viendabīgi, nekādi krāsainie, raibie, svītrainie, sarkanie un citādi dažādie neder, jo dzīvos ļoti īsu mūžu.

 

p.s. 

Par sālsūdeni ir buļļa kakas. 

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Jā, nu nezinu, bet dzirdēts, ka senie latvieši šādiem mērķiem izmantoja upes ūdeņu nogludinātos akmeņus. Pluss, tie ir par brīvu. Tiešām arī nesaprotu, tos, kas gatavi akmeņus pirkt depo. Sameklē tuvāko upi, savāc un met garu, peries uz nebēdu.

Link to comment
Share on other sites

6€ par 20kg.... Tādas 2 pakas un pirts krāsnij pietiks... Tie ir 12€. Tad parēķinām cik maksā degviela, laiks un izdomājam vai pašam vākt akmeņus atmaksājas... Kā arī ne jau jebkurā upes vietā būs tie akmeņi...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Arī esmu dzirdējis par to ka upēs ir viszajibatākie akmeņi, bet salasu vienkārši laukakmeņu kaudzēs.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

ricijs - uz veikalu tāpat jābrauc ar auto (nu var jau arī ar sabiedrisko akmeņus vest, bet biļeti jāpērk), degviela tērējas, laiks arī tiek tērēts sastrēgumos, pie luksoforiem. Rinda veikalā.  Plus mīnus jau diezgan vienādi, tikai kam kā šķiet izdevīgāk. Man kilometrs līdz upei, bez rindas, korķiem, luksoforiem, laiks gan paiet meklējot atbilstošas formas un lieluma. Tāpēc man tāds viedoklis par to akmeņu pirkšanu. Citam, protams, tā ir vienkāršāk.

Link to comment
Share on other sites

tuvākā upe Rigā laikam Daugava? Kur tur piebraukt akmeņus savākt?


ā, klients no Mārupes - tur būs Mārupīte :)

Link to comment
Share on other sites

Mums pie Grobiņas dzelzceļa uzbērumam izmantoja intresantus melnus akmeņus no Zviedrijas vai Norvēģijas, ja paspēj salasīt pirms piedzīti ar eļļu, var meiģinat? Par zagšanu soda, tikai informācijai.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Neesmu no rīgas vai mārupes. Tāpēc man tas risinājums ir tāds, kā esmu aprakstījis. Rīdziniekiem un vispār pilsētniekiem, protams, savādāk. Tāpēc arī depo ir iespējams nopirkt akmeņus. Viss taču kārtībā, saprast jau itkā var. ;)  Pērk akmeņus pirtij.

Link to comment
Share on other sites

Būšu zaļš un teikšu, upē akmeņi jāber iekšā, lasot arā noplicinam upes ekosistēmu :D

Btw kāpēc upē labāki? Nevar būt, ka jūs te enerģijām ticat?

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Fufelis ir par upes akmeņiem. Reiz gāju pa upi meklēt, jo vajadzēja āra kamīnam plakanus akmeņus, kas sastopami ir tikai tur. Tāpat saplaisāja un sabira pēc laiciņa.

 

Vispār akmeņi ar ir dažāda materiāla, cietības. K-Rauta nopērkamiem akmeņiem nav jātērē pusdiena, lai tos salasītu, aiznestu līdz autiņam, noberztu no aļģēm un atvestu mājās. Tie 12 EUR ir sīkums. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Jāsaprot tas ka pielasītie laukakmeņi ilgi uzņems temp, tas ir ilgak būs tie jakarsē, tie karautā nopērkamie, atri uzkarsīs.

P.S. ir tie harvia akmeņi un arī harvia krasniņa, pirts gatava ir 30min laikā, ar dažam mazām pagalītem...protams ja grrib daudz uzmest lai bieži tvaiks tad gan ilgak japakurina, bet nu es piemeram nēsmu 80+grādu cienītajs

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Loģiski, ka sīkums tie 12e , es vienkārši saku no viedokļa, kā kuram ērtāk.

 

Par akmeņiem kā tādiem. Gludiem akmeņiem poru mazāk, neskādē arī aukstāks ūdens uzmešanas brīdī atšķirībā no remdena saslidīta, kādu arī normāli izmanto. Parasts laukakmens tomēr šķautņaināks, poraināks jau ar plaisām no dabas apstākļu maiņām. Tekošā ūdenī stāvējis akmens biku savādāks. Karoč katram savs.

Par enerģijām nezinu, neesmu visādu māņu ticīgs.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Izdevīgi, neizdevīgi... Murgs. Ieguldījums taču savai baudai un labsajūtai, un ne jau vienai lietošanas reizei. 

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Upes akmens ir rūdīts, n-tos gadus gludināts no straumes + turējis režīmu 'afigeķ ku auksts līdz afigeķ kā piens temp.'

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas tad tā par rūdīšana - 0-25 grādi? Drīzāk lauka malā mētājies akmens izbaudījis  -30 - + 60 (saulē), sniegu, lietu, vēju. 

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Akmens rūdās ilgstošā tekoša ūdens ietekmē, ar teperatūras svārstībām, kas nav straujas. Tieši tāpēc upes akmens nav trausls un tik uzņēmīgs un jūtīgs pirts lietošanā. Ilgstošā laika posmā ir nogludināts, noslīpēts. Laukakmens, kā jau es teicu (dabas apstākļu ietekmē) un arī tu teici - izbauda augstāku, zemāku  tempratūru (salīdzinājumā ar ūdenī gulošu akmeni) , straujāku tās izmaiņu, ir porains un jau ar plaisām. Pirtēšanos kā tādu tas neietekmē - tikai laiku,  akmeņu kalpošanu pirtī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik ta gadus šim jārūdās 100 1000  10000, un kā ta nosaka vai ir rūdīts pietiekami, vai  makšķernieks to pagājušogad iemeta no krasta?

Vienalga vai zemūdens vai zemes mūsu zemītē ir atrodami dažādi akmeņi, gan tādi kas izšķīdīs pēc pirmā karstuma, gan tādi kas turēs ilgi. Jāprot atpazīt kas ir kas un jāvērtē katrs akmens, nebūs no upes visi piemēroti un kārtu pārāki par citiem.

Var piekrist, ka pie jūras, kur aktīva vilņu darība, var gandrīz visus ņemt, neuzturīgie sen būs sadrupuši viļņu ietekmē.

 

No pieredzes arī Vidzemes akmeņainajā piekrastē ir būvēta čigānu pirtiņa no jūras akmeņiem, plaisāja tāpat kā Vidzemes ārēs no lauka lasītiem. Tāpat pirts krāsnī vesti dažādi no upes, jūras vai lauka, visi ik pa laikam ir jāpārcilā un jāmaina. Man gan pirts krāsns ir pa vecai modei, kur liesmas iet cauri akmeņiem.

 

P.S. Visi vietējie akmeņi, tāpat ziepjakmens ir sūc, jāliek žadeīts, jašma utml. ekosti :>

 

P.P.S. Par pirtīm nav vērts strīdēties, katram ir savas idejas, rituāli, galvenais, lai jūtas labi pēc šī burvīgā notikuma.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...