Jump to content

wireless atkartošanas režīms


seasoldier
 Share

Recommended Posts

Saimnieks būs priecīgs, ka internets vispār būs un klienti, vairs nesūdzēsies par Interneta neesamību. Vajadzība pēc interneta tur ir ne tik daudz dēļ tā, ka banketa viesi nevar uzreiz ielikt ēdienu bildes Instagram vai Facebook, bet gan dēļ viesiem, kuri telpas izmanto kā lētu viesnīcu uz ilgāku laiku (celtnieki, sportisti, tūristi). Ja vietējie vēl var iztikt ar savu mobilo internetu, tad ārzemju sportisti ne pārāk grib tērēties uz viesabonēšanu.
IP kameras viesu mājā tuvākos 50 gadus točna netikt liktas, jo nav jau uz ko skatīties. Un ja, internets būs 1-2MBit arī tas būs labi priekš Lattelcom DSL interneta, kurš vēl tiek dalīts ar Interaktīvo televīziju un saimnieka mājā esošajiem datoru lietotājiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Racer

    20

  • Firza

    11

  • Ronalds

    10

  • seasoldier

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

mana pieredze ar powerlinkiem ir ka nevar ņemt pašus lētākos. Jau tie ko LTC tirgo klientiem ir so so, ja citu negatīvo faktoru nav tad vēl +/- darbojas. Ja cilvis nopēk kādu lētučus, tad tie bremzē visu tīklu, ne tikai konkrēto pieslēgumu. Lago tīkls, krīt ārā puse paketes utt

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lattelcom DSL interneta, kurš vēl tiek dalīts ar Interaktīvo televīziju un saimnieka mājā esošajiem datoru lietotājiem

 

Dsl gan jau ka uz garas un ne pārāk  kvalitatīvas līnijas.... Plus tv, plus saimnieka datori - tur  jau nav ko dalīt. Lai viesi par ineta trūkumu nesūdzētos (un neaizietu pie konkurentiem) es paņemtu viesu mājai 4g ar rūteri.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

es paņemtu viesu mājai 4g ar rūteri.
Tie (ārzemju sportisti) kam ļoti vajag to WIFI internetu uzrodas labi ja 3 x gadā. Bet, ja kāds balles laikā grib paskatīties e-pastu, tad viņam pietiks ari ar 1-2Mbit.  
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu tad ņem AP režīmu - tur jau automātiski viss liekais būs atslēgts.

 

Tas verķis ko mēģināju izrādījās beigts, tagad no krājumiem pieslēdzu šādu TP linku AP režīmā un viss rukā - neko i nevajadzēja baigi konfigurēt. Vienīgi radās interese, vai varu jamo nokonfigurēt tā, lai tiem, kas pieslēgušies, nets iet, bet šāres, kas lokālajā tīklā (PC un WD TV LIVE manā gadījumā) nav pieejamas. Ja jamais būtu rūteris, tad sapratu, ka varu citu subnetu taisīt, bet šai gadījumā īsti gudrs netieku. Palasījos mazliet manuāli, modes ir AP Mode, Multi-SSID Mode,Client Mode, Repeater Mode (WDS / Universal ), Bridge Mode. Pārējās atkrīt, bet vai AP, vai Multi-SSID Mode režīmos var panākt to ko vēlos? Cik saprotu AP režīmā, ja sāks dalīt savas adreses (subnets), tad nets pazudīs, vai ne tā? 

Saprotu, ka lameriski jautājumi un ir man cilvēks, kurš šito sadarītu, vienkārši pašam interesanti palika, jo neesmu ar šo darbojies. :)

Link to comment
Share on other sites

Ar standarta rūtera firmwari tas nesanāks. Sanāks ar dd-wrt, openwrt vai mikrotiku.

Uz AP jāliek DHCP kurš dala ip no cita subneta un strādā tikai uz wifi interfeisa, tad jākonfigurē rūtings un firewals.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Multi ssid - tiek vairāki wifi tīkli veidoti - tipisks pielietojums - vecāku un bērnu tīkli. Bērnu tīkls tiek atslēgs līdz nav savākti klucīši, iznests musars un izvests pastaigā suns.

1175733_580132482045294_1784669779_n.jpg

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

mana pieredze ar powerlinkiem ir ka nevar ņemt pašus lētākos

Kurus tu iesaki? 

Link to comment
Share on other sites

es esmu "atēdies" jau no tiem ko LTC tirgo... Zinu tikai pāris gadījumus kad klients apmierināts ar pirkumu un saka ka viss OK. Iespējams ka vienkārši prasības ļoti minimālas. Mūsējie tehniķi atbrauc uz pieteikumu, nomet pa grīdu CAT5 kabeli, nodemonstrē ka problēma powerlinē un viss, vari nest atpakaļ uz veikalu. Veikalā atkal var neņemt pretī, jo beigti tie nav - sasprauž vienā el.pagarinātājā un darbojas. Tas gan viss par tēmu iTV, darbināti tiek iTV dekoderi un katrs sprakšķis elektrotīklā ir redzams uz TV ekrāna. Un LTC jau nav vienīgie, kas tirgo powerline adapterus. Ir bijuši gadījumi kad klients nopērk i-neta veikalā 2x lētāk un tad raustās ne tikai tas iTV dekoderis kas aiz tā, bet viss modēms-rūteris. Laikam dzen iekšā kautkādu kakofoniju.

Un atbildot uz jautājumu - neko neiesaku, iesaku censties tomēr pieturēties pie CAT5 vada. Paldies dievam, ka man pašam pagaidām nav gadījusies situācija kad vienīgais iespējamais risinājums ir powerline. 

Link to comment
Share on other sites

seasoldier

veči , varētu tomēr palīdzēt man tikt līdz secinājumam ? 

kā jau redzat , pievienoju bildi kā viss pie manis izskatās.

sanāk tā , kur ir 1. ( mājas ) un 2. ( garāža ) ir internets , bet kur 3. (pirts) nav internets.

ko man jānopērk , lai varētu sataisīt lai būtu 3. ( pirtī ) arī internets?

man ir doma tāda , ka varētu paņemt tos powerline vai zyxel un vienu iespraust mājās , otru pirtī . 

bet izlasot jūsu viedokli par tiem powerliniem tagad nav velmes pirkt viņu , ja viņš tiešām nekam nelīdz.. 

ko man darīt ? mēģināt iegādāties tos adapterus  ? 

 

p.s man vadus nekādīgi nesanāk vilkt.

post-101183-0-92064700-1450032255_thumb.png

Labots - seasoldier
Link to comment
Share on other sites

seasoldier

mh , antena ir diezgan laba manta izskatās. varētu arī pamēģināt to. 

atvainojos , no mājām līdz garāžai ir kādi 60m , un no mājām līdz pirtīj ir kādi 220m +-

bruģis uzlikts , bet nesanāks nekādīģi vilkt , nedrīkst.. 

tomēr powerline būs labāks vai ne? 

Labots - seasoldier
Link to comment
Share on other sites

seasoldier

kas vispār pēc kvalitātes būs labāks , antena vai powerline , ja apkārt pa teritoriju ir saslēgtas IP cameras ?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkiem šur tur joprojām ir tendence likt kameras ar analogajiem raidītājiem. Tie kā reiz plosās 2.4GHz diapazonā.
Perfektāku WiFi slāpētāju grūti iedomāties.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

seasoldier

kameras jau ir uzstādītas un novilktas no katras vadi ... 

sanāk , man pietiktu ar divām 2.4 Ghz antenas ? vai tomēr ņemt Mikrotik  , ko iepriekš minēja ?

kā tās antenas darbojas vispār ? ķer signālu un padod tālāk , tas viss? 

Link to comment
Share on other sites

seasoldier

veči , domāju ka ņemšu mēģināt 2 antenas pa 2.4 GHz. 

man tik viens jautājums , kā tās antenas darbojas ? 

sanāk , ka pie vienas antenas pieslēgsies interneta vads , bet otru antenu var uzlikt uz otras ēkas un būs pa visu teritoriju tīkls ? un tas ir reāli ka tās antenas kuras bija norādītas , spēj raidīt līdz 15km ?  

Link to comment
Share on other sites

seasoldier

es atvainojos , bet man neaizleca bišķīt..

pirmo antenu pieslēdzam pie interneta , tas ir skaidrs . Bet , kāda jēga tad no otrās antenas , ja pirmā

antena spēj raidīt līdz pat 15km ? 

labi ir , ja pat nopirkt tās divas antenas , tad priekš kam jāpieslēdz pie otrās antenas rūteri vai switch ? (tā antena taču raida to signālu apkārt cik sapratu , priekškam tad to rūteri jāslēdz klāt ? ķip lai varētu pieslēgties pie tās antenas izmantojot rūteri ? ) 

Labots - seasoldier
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Apgreidojos uz jaunāku TPlink rūteri un mazliet netieku galā. Ideja tāda - bij rūteris pie stacionārā datora, kuram pienāca interneta kabelis un tālāk dalījās pa vadiem uz TV un citām ierīcēm, kā arī strādāja bezvadu režīmā. Nopirku jaunāku rūteri un izdomāju mazliet pamainīt mājas tīkla konfigurāciju, izmantojot abus rūterus. Veco atstāju kā ir, tikai atslēdzu radio daļu (wifi), savukārt jauno pieliku no vecā aizejošā LAN kabeļa galā pie TV. No jaunā paņēmu tālāk uz SAT, TV utt. caur LAN kabeli un izmantoju arī wifi. Viss ir jauki, bet ir tik viena problēma - ka dabūt, lai es redzētu šāri no iekārtām, kas ir pieslēgtas pie pirmā rūtera, skatoties iekārtās, kas ir pie otrā un otrādi. Respektīvi, lai abi rūteri būtu vienā tīklā. Nojēgas nav un ir čoms, kas to varētu sadarīt, bet pēc nedēļas. Varbūt nav tik sarežģīti un kāds var ieteikt kā? 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Jautatajs ir ipasi apdalits. Nu kam tev abus ruterus it seviski ja ieprieksejais ir krāms. Mekle ieks gugles informaciju par tiltiem. Seit ir mikrotika lobijs, vislabakais ko varam ieteikt, nahrenizet abus tplinkus pataisno pa logu ara..

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Esmu apdalīts, šaubu nav, bet šādi saliku, jo aptrūkās LAN galu. Vecajā variantā no rūtera gāja LAN gali uz stacionāro kompi, 2. stāvu, TV, SAT, un WD pleijeri. Saliktas ir vēl dažas ierīces pie TV un bij doma vienkārši pie TV pielkt sviču, kas vienu no rūtera galiem sadalītu. Tā kā paņēmu jaunu rūteri, jo vecajam tieši wi-fi pasākums sāka gļukot, likās, ka varētu racionāli izmantot arī veco. Ja pasākums ir bezjēdzīgs, tad ok - metīšu mieru. 

 

P.S. Par Mikrotiku skaidrs, bet paldies par kūkām - neberiet pērles cūkām - tam es vispār neko nemācēšu sakonfigurēt. :D

Link to comment
Share on other sites

Sanāk jaunais rūteris ir pieslēgts "aiz" vecā caur vadu ?
Ja tā, tad:
#1 rūterus savieno ar "switch" portu blokiem. (neizmanto jaunajam rūterim WAN portu).
Iespraužot linku jaunā rūtera WAN portā tu automātiski sadali tīklus divos L3 segmentos, kas arī traucē iekārtām automātiski vienai otru atrast.
#2 uz jaunā rūtera obligāti jāslēdz ārā dhcp serveris

Un jābūt laimei.

Vienīgā nianse, kas uzreiz jānotestē vai no jaunā rūtera wifi interfeisa dhcp requests korekti aizbridžosies līdz vecajam rūterim (jo uz tā būs dhcp serveris.)

 

 

ps: atbildu tikai uz uzdoto jautājumu. Cik tas pēc dizaina slikti, vietējie fleimeri tev izstāstīs  ;]

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Iemetot aci gōglē atradu variantu, ka galvenā doma ir atslēgt DHCP serveri uz otrā TP-Linka (DHCP->DHCP settings->DHCP server disable) un piešķirt tam fiksēto IP adresi no sabneta (teiksim 192.168.1.111( Ja pirmajais dala 192.168.1.*** adreses)) (Network->LAN->IP Address) . Savieno abus rūterus caur LAN (dzeltenajiem vai kādi tur TP-linkam bija) portiem un būtu LAN<->LAN savienojums. t.i. lai savienotu otro TP-linku ar pirmo neizmantot otrā WAN portu.

Labots - Jainit
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Saslēgti rūteri ir caur vadu (atbildu hero). Atslēdzu otrajam DHCP un pārspraudu vadu no WAN uz LAN - viss aizgāja. Prātā nevarēja ienākt, ka vadu var likt LAN portā otrajam. Tā kā sajēgas nav, tad automātiski likās, ka jāliek iekš WAN porta - kā pienākošā. Liels Paldies!

 

P.S. Vēl jautājums - tā kā viens andrīštelefons tika izmantots kā ip camera, lai tiktu klāt no ārpuses, rūterim bij piefiksēta adrese telefonam un noforwardēts ports. Tagad tas ir jādara kurā rūterī - tajā, kas ir wifi (2.), vai tajā, kas ir pie WAN? 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vēl jautājums - tā kā viens andrīštelefons tika izmantots kā ip camera, lai tiktu klāt no ārpuses, rūterim bij piefiksēta adrese telefonam un noforwardēts ports. Tagad tas ir jādara kurā rūterī - tajā, kas ir wifi (2.), vai tajā, kas ir pie WAN? 
 

tajaa kas ir pie WAN

otrs tagad ir tikai switch

Link to comment
Share on other sites

p.s.

 

Es jauno, jaudīgo liktu pie ienākošā wan, lai ruterē un dala lan un waifaju, veco,  švako pieslēgtu jaunajam lan portā, LAN swiča režīmā, kā aprakstīts augsyāk.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jautājums - tā kā viens andrīštelefons tika izmantots kā ip camera

 

Portu translācijas jātaisa tajā, kurš pieslēgts pie provaidera.

Tavā gadījumā vecais rūteris. (Jaunajais rūteris tev vispār kā rūteris netiek izmantots)

Labots - hero
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaapeec?? ar ko atskjiraas pirmaa router iebuuveetais swicjs no otraa?   speciaalists, mlje... un taadi lien visur ar saviem "veertiigajiem" padomiem. vakar vienam cilveecinjam sjitaads "specs" bija iestaastiijis, ka ddr no ddr2 atskjiraas tikai ar roba atrasjanaas vietu un ddr2 saaka razjot lai no cilveekiem naudu izspiestu.   kropleeni nedaneesaatie! 

 

esi izliecies vai debiils?

kamerai vinjsh veelas piekljuut no aarpasaules,

porti tad arii jaaforwardee uz iekaartas kura nodroshina izeju uz aarpasauli nevis ieksheejaa tiikla switcha

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kamera iet caur wifi un vispār man viss ir skaidrs. AP mode nav vajadzīga, jo jamais jau tagad strādā kā svičs. Visiem paldies! Negribēju kašķi par padomiem un niansēm. :(

Link to comment
Share on other sites

 

 

mhhhh. tiesji sjobriid tavs wifi tiesji straadaa apmode :>

 

To es sapratu. Izlasīju ko uzrakstīju - neprecīzi - gribēju teikt, ka nav jēga slēgt 2. rūterim AP modi, jo jamais jau to dara. Tā bij vairāk atbilde uz šo:

 

 

 

Tak nelieto otro rūteri kā rūteri, bet kā AP.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vispār pasākums laiku pa laikam kārās nost, it sevišķi, ja torrentus kačāju (no stacionārā PC, ka caur vadu pie galvenā (1.) rūtera pieslēgts). Atslēdzot no špaņa otro rūteri (kurš sviča režīmā), viss atkal gāja normāli. Palasījos netā un tiku skaidrībā, ka pat switcha režīmā nepietiek tikai ar DHCP atslēģšanu - vajag arī IP adresi, kas nav 1. rūtera adrešu apgabalā un vēl šo to ar DNS un gateway iebakstīt. Lēnām sāku iebraukt tīkla konfogurēšanā - ja nojuks radiolietu pasākums,  būs jāpārorinetējas uz IT lietām (juoks, protams). :)

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tu vel ar ziedinjiem tur spelejies.. pirms parorientejies, labak sagaidi kadu puvusu tomatu seja - dzelzis nestrada, un oficialais supports melo, un kad vinjus pieker melos, tad izradas ka vel lielakas nejegas par tevi pasu. Bet tikmer ka minimums prieksnieks blauj ausi, ka biznesa procesus bremze, klienti gaida, un tiks pazaudets kads daudzmiljpnu iepirkums/projekts.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

switcha režīmā nepietiek tikai ar DHCP atslēģšanu - vajag arī IP adresi, kas nav 1. rūtera adrešu apgabalā

Nevis kas nav rūtera adrešu apgabalā (subnet), bet kas nav DHCP diapazonā. IP adresi vajag tieši tādu, kas ir kopējā subnetā, lai var tikt klāt abu iekārtu konfigurācijai. Piemēram:

WAN (gateway) rūteris rūtera režīmā: 192.168.1.1

LAN rūteri switch/access point režīmos: 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4, ...

DHCP: 192.168.1.100-254

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sagribējās 2. rūteri arī palaist rūtera režīmā, bet tā lai tai pašā subnetā dala adreses - izrādās, ka laikam tā gluži nevarēs. :( Sagribējās tāpēc, ka gribēju Guest wifi tīklu, kas laistu tik pie interneta, bet ne pie LAN. Būs jādomā kas cits.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Dibenvariants, bet vajadzētu strādāt - iekš ugunsmūra (uz rūtera kas paredzēts dolbajobtīklam) saliec ko šādu..

dst address in range 192.168.1.1/16 -> drop

src & dst address in range 192.168.1.1/16 -> drop

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...