Jump to content

Debian, Apache un windows-1257


Jorsh
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Atvainojos, varbūt tups jautājums izklausīsies, bet pirmo reizi bakstu Linuxi un saskāros ar vienu problēmu. Izvēlējos pre-instalētu ISPConfig + Debian 8 serveri un plānoju tur turēt vienu lapu. Uzkrāmēju jau lapu testa nolūkos uz servera un saskāros ar vienu problēmu, ka serveris visu spiež un attēlo iekš UTF-8 encodinga, lai gan lapai esmu specifiski uzstādījis attēlot windows-1257.

 

Te būs testa kods, kur ir norādīts tas windows-1257:

 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1257" />
<title>te būs brīnums</title>
</head>

<body>
te pēc dažām dienām būs brīnums...
</body>
</html>

un lapu attēlo uz servera šādi:

post-1234-0-70949700-1449754734_thumb.jpg

Jautājums - kāpēc serveris tā rīkojas? Ja pareizi saprotu, ka pie vainas varētu būt servera un/vai apache locale? Kā to es varētu nomainīt?

Milzīgs paldies jau iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Un tieši tagad negribās mocīties, lai tiktu no tā vaļā... :) Kaut kad jau... bet ne tagad...

Link to comment
Share on other sites

Jorsh - a cik tad tur tā darba atvērt visus lapas failu kaut vai Sublime un visus barā pārkonvertēt uz UTF-8, un tad batch find > replace "windows-1257" uz "utf-8". Ja lapai nav miljons failu, tad tas ir reāli 15min darbs...

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet datubāzē viss ir seivots no windows-1257 un tur to ierakstu ir... nu daudz...

 

Bet kā Apache serveri piespiest lietot windows-1257? Mēģināju rediģēt /etc/apache2/conf-enabled/charset.conf uz windows-1257 un CP1257 - nepalīdz... :( Ir kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm vari pamēģināt .htaccess AddDefaultCharset windows-1257

Link to comment
Share on other sites

 

 

Hmmm vari pamēģināt .htaccess AddDefaultCharset windows-1257

Neiet. Tas pats.


 

 

2. man liekas, ka Apache nav nekādi īpaši jāpiespiež lietot to "windows-1257", vienā serverī man ir gan "windows-1257" un "utf-8" (vēsturisku iemeslu dēļ), drīzāk problēma ir kaut kur citur

Njā, interesanti, kā atrast, kur ir tā problēma...? :( Eeh... :(


 

 

Kam taa daabas kljuuda veel vajadziiga? Pirms gadiem naacaas mociities, lai no windows-1257 tiktu valjaa.

 

Tomēr saņēmos un uzsāku procesu... paldies par ieteikumu!


 

 

1. var jau nokonvertēt pēc vajadzības kaut ar:

Paldies par funkcijas piemēru. Šī man tagad palīdz konvertēt visus db ierakstus vienu pa vienam. Mēģināju iet visam sql dumpam pāri - nesanāca. Nekas. Moš 1-2 dienu laikā pārkonvertēšu... :)

Link to comment
Share on other sites

kads tev defultais encodings ir mysql?

Link to comment
Share on other sites

Defaultais ir UTF-8 Unicode (utf8), bet mana šī problēma bija pat bez mysql iesaistes. Tb. vienkārša dažu rindu testa lapa (kā piemērā augšpusē), kura negāja, kā nākas. Bet tas nekas, tēma ir jau atrisināta - iesvīdu dažas dienas un visu lapu un datubāzi pārtaisīju uz UTF-8 un dzīvoju tagad laimīgi... :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...