Jump to content

Maza, klusa keisa izvēle. (Pamatplate opcija)


Fruzz
 Share

Recommended Posts

No vienas epopejas jaunā. :D

 

Nekad tā īsti ar datora korpusiem darīšana nav bijusi, tik cik fiziski tas atradies pie manis, bet nu vajag.

 

Iesakiet labu  mitx korpusu un labu, klusu barokli ~250-300W

 

Paralēli šiem arī pamatplati uzreiz. (Intel) Uzsvars uz spēju regulēt ventilatorus. (Tādu fīču manīju Fujitsu Esprimo e900)

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

Keisa ventilatori mūsdienās nav vajadzīgi pa lielam. Cpu ventilatori visi māk apgriezienus regulēt. Psu propelleri ir klusi. ssd diski netrokšņo vispār! po kāds keiss- ņem kuram izskats labāk patīk!

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē kluss korpuss? Biezs metāls, vibro izolācija? Es lietoju http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002041, nav mazs, bet ir kluss, nekas negrab, nav arī rezonanses skaņas. Korpusā ir 5gab HDD (mehāniskie) - nedzird. Nedaudz dzird lielo ventilatoru, kurš dzesē HDD, tomēr skaņa ir vienkārši kā vēja šalkoņa. Kamēr nav slodze, nekādas citas skaņas nedzird. Arī naktī - kompis darbojas 24/7.

Link to comment
Share on other sites

1) Neskaties matx - skaties mitx ar VGA slotu :)

2) Keiss tik ļoti būtisku lomu nespēlē uz skaņu.

3) PSU šajā gadījumā būs skaņas avots - to vajag klusu :)

 

Te ir labs info par detaļām un skaņas līmeņiem - http://www.quietpc.com

Link to comment
Share on other sites

intervall

Phanteks Enthoo Evolv


Jā, klusu barokli ir grūti atrast, tāpat kā keisa ventus.

Esmu pamēģinājis daudzus fanus, pagaidām klusākie, kādus esmu atradis - pat par visiesm bequiet'iem - enermax cluster advance


Fani pwm, bet ātruma diapazonu var manuāli regulēt uz fana.

Link to comment
Share on other sites

Drīzāk sāc no otra gala - meklē plati, ja to atradīsi, meklē keisu, kad būs zināms keiss, tad sapratīsi kādu barokli vajag (form faktoru).

Kaut kā tā...

 

P.S.

Es šitam esmu gājis cauri - nelielas galvas sāpes būs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

intervall

Vairumam mitx ir baigās problēmas ar gaisa cirkulāciju.

Ja komponentes nav ar lielu tpd, tad vari apskatīt bitfenix phenom mini-itx(pie referer ir pa lēto) vai ja vajadzētu labāku cirkulāciju zalman m1.

Viss ir atkarīgs no budžeta, plati arī ieteikt nesanāks, kamēr nav zināms, kāds cpu.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Normālu plati neatradīsi, vismaz @ salidzini.lv man nesanāk atrast. Tikai lētās h61.

Vēl variants - šādus dinozaurus var dabūt caur referer - pagājušonedēļ pat uzraka z77 extreme 6 jaunu.

Bet - var trāpīties gan lietota, gan jauna, random. 

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Te videokarte taisīs pamatīgu trobeli, par pārējo komponentu troksni var nesatraukties.

Link to comment
Share on other sites

Gribi klusu pc - ņem ar pasīvo dzesi un korpusā pie videokartes liec klusu propelleru.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Tā kā nevar atrast mitx, tad atliek ieteikt ko citu.

Asus h61m-k - šai ir funkciju regulēt fanus, bet var pieslēgt 1 fanu.

MSI h61m-p31/w8 - šai jau 2us.

Keisu - saprotu, ka gribi pēc iespējas mazāku - Zalman T4 vai T5. Ir bijis T4, mazākais kādu esmu redzējis ar matx formfaktoru, domāju, ka mazāks pat nav uzražots.

Tikai te atkal usb3 nebūs.

PSU - vari ņemt jaudīgāku - pat sanāks lētāk, kādu 400w vai 430w, tiem normaālas cenas & vismaz nākotnē noderēs.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Ja grib klusu kompi (piem. izmantot kā htpc), tad gpu un psu vajag pasīvo dzesi, vai arī silent mode ar 0 rpm, ja nav slodzes. Keisam nozīme klusuma ziņā nav diez ko liela salīdzinoši.

Es teiktu, ka ventilatoru regulēšana nav obligāta, ja var iegādāties Noctua vai līdzīgus propellerus, kam ir iespējams uzlikt +/-700 rpm.

Priekš sevis esmu iztestējis dažādus variantus.

Apstājos pie šāda htpc kombo, iepriekš esmu mēģinājis būvēt klusu kompi, bet dēļ kādas no komponentēm tas nav izdevies.

- Fractal Design 605 case (2 case propelleri, bet arī tos varētu nomainīt uz nedaudz klusākiem ar zemākiem apgriezieniem)

- Seasonic fanless PSU

- pasīvās dzeses video (ja izmantotu geimingam, tad izvēlētos piem. Asus gtx 970-980 modeļu strix sēriju ar 0 apgriezieniem, kad nav slodzes)

- kkāds intel cpu (laikam 2500k no vecā pc, negribēju meklēt citu) ar Noctua 750 rpm dzesi

- SSD

 

Rezultāts beidzot ir labs.

P.S. jaunajiem cpu ar iebūvētu video bez atsevišķas kartes var iztikt. Es izmantoju daļas (MB, gpu, cpu, ssd) no vecā kompja.

Labots - optimuss
Link to comment
Share on other sites

1. jāsaprot kas ar to mITX kasti tiks darīts.

2. izmērus parasti ierobežojošs faktors ir no tā kas tiks krāmēts iekšā

3. jo mazāks korpuss, jo specifiskāks heatsink, cooler un PSU, arī dārgāks.

 

no ventiem iesaku Noctua, attiecīgi cena par kvalitāti, veiktspēju

ja mITX platse ir 17x17cm, tad ir atrodamas arī tādas interesantas plates kas ir 17x22.6cm, kuras arī lien atsevišķos mITX korpusos + šīm platēm 1x PCIe vietā ir 3x PCIe (1 x16, 2 x1)

ir pārdošanā vecais Chieftec FI-02BC korpuss (265x90x270mm), jo sanāca tikt pie lielāka gadžeta ko esošajā nevarēja iespraust (iespējams gada sākumā upgreidošos un varēs dabūt jau citu keisu un partus, bet vēl domāju).

 

pašlaik šāds (285x215x290mm)

post-94416-0-94822300-1450338153_thumb.jpg

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Keisa ventilatori mūsdienās nav vajadzīgi pa lielam.

.... oho, atkal jauna informācija, nezināju šo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Keisa ventilatori mūsdienās nav vajadzīgi pa lielam. Cpu ventilatori visi māk apgriezienus regulēt. Psu propelleri ir klusi. ssd diski netrokšņo vispār! po kāds keiss- ņem kuram izskats labāk patīk!
Par tiem keisa ventilatoriem nepiekritīšu. Jā, cpu māk regulēt apgriezienus, bet tas, ka viņš ātrāk griezīsies jau nemainīs to, ka keisā nav normālas gaisa plūsmas.
Link to comment
Share on other sites

Mūsdienu cpu ražo maz siltuma un ja vien datorā nav jaudīga videokarte vai kaudze ar diskiem psu ventilators mierīgi tiek galā. 

Link to comment
Share on other sites

Nu mazā keisā var nebūt jaudīga videokarte. Ja keisā ir daudzi HDD un jaudīga diskrētā videokarte, tad keisa propellerus vajag.

Es skatītos uz to, cik keiss ir praktisks - proti, cik ērti tur var izvietot to, ko tur paredzēts izvietot. Man kādreiz kritērijs bija arī izlaužamu aizmugures plāksnīšu neesamība, proti normālas pieskrūvētas.

Te reku daži interesanti keisi:

http://www.pcgamer.com/the-best-micro-atx-and-mini-itx-cases-for-your-next-pc-build/

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...