Jump to content

PSRS vai Latvijas radio aparāti


Kitai
 Share

Recommended Posts

Savulaik, pamatenē, kad biju sadomājies drauga iedvesmots kļūt par DJ - tika dabūtas 2 Ārijas un mikserpults. Ārijas kāpēc? Jo Ārijām bija ātruma regulators.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tai laikā nemaz slikti neizskatījās, salīdzinājumā ar visā pasaulē ražotajiem atskaņotājiem.

 

Aha, noteikti, uz visu duālu, garardu un japāņu fona galīgi slikti neizskatījās mhh. Tāpat kā spīdola bija pārāka par visiem sony. Es saprotu ka nostaļģija un tā, bet kaut kā pārāk atrauta no realitātes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

@@nnoname, , gribi teikt, ka 70-80.gados  pats reāli lietoji " duālus, garardus un japāņus" un slaidā lokā uzspļāvi nabaga letiņu idiotiem? Protams, bija jau daži- jūrnieku un padomijas nomenklatūras dēliņi, kas ar tiem varēja spēlēties, bet vairumam letiņu vulgaris vajadzēja siekaloties gar Stučkas ielas komis-bodes vitrīnām  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

nnoname, 1960 gadā Spīdola tiešām bija pat pārāka par Sony tā laika aparātiem, kuriem pat īso viļnu nebija. Piemēram tas pats Dual  http://vinylnirvana.com/vintage-turntables-for-sale/dual-1019-turntable-fully-serviced-solid-walnut-plinth-475-plus-shipping/ kautkā baigi līdzīgs un ne par matu nav labāks par 73 atskaņotāju. Jā, bija augstākas klases atskaņotāji, bet es tak teicu, ka Akords bija ne no augstākā plaukta.

Link to comment
Share on other sites

Es gan neesmu nekāds sony vēstures eksperts, bet salīdzini kaut vai tr-814 konstrukciju ar spīdolu. Nemaz nerunājot par to, ka tajā pašā gadā sony bija kabatas radio, kādus padomijā sāka ražot pēc gadiem, nez, 20? Ādolfs Irbīte nenoliedzami bija izcils dizainers, taču diemžēl padomju materiālā bāze, konjunktūra un plānveida ekonomika darija savu, neko konstruktīvi oriģinālu un kvalitatīvu padomju laikā nevarēja saražot pēc definīcijas, ir tikai daži izņēmumi, kas apstiprina likumsakarības. Tas tavs links ir par restaurētu 1965. gada eksemplāru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoneim un ar ko tad tas Sony ir krutāks par Spīdolu. Spīdola ar savu sadalīti īsviļņu diapazonu viennozīmīgi ieliek soņkam. Labi runa jau nav par konkrētu modeļu salīdzināšanu, bet par pašu principu, ka, pēc kara, vēl Latvijā radiorūpniecība bija līmenī. Jā krievu detaļu bāze to kavēja, katru gadu ar vien vairāk un vairāk. Nebūtu mums bijusi  krievu okupācija, vss ar radiorūpniecību būtu pasaules līmenī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Nebūtu mums bijusi  krievu okupācija, vss ar radiorūpniecību būtu pasaules līmenī.
Jā, radiorūpniecība piederētu kādam lielam koncernam. 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā būtu, mēs neviens precīzi nevaram pateikt. Fakts ir viens, krievu okupācija viennozīmīgi bremzēja Latvija sattīstību un krieviem nekad nav bijusi attīstīta radiorūpniecība.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labi runa jau nav par konkrētu modeļu salīdzināšanu, bet par pašu principu, ka, pēc kara, vēl Latvijā radiorūpniecība bija līmenī.

 

Pirma VEF Spīdola 1960 gadā bija galvas tiesu pārāka par SONY tā laika uztvērējiem.


Kā nu nav, ja pretnostatī spīdolu visiem sony, par kuru modeļiem tu pat neko nezini?
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoname, es protams nezinu visus Sony 1960 gada radio modeļus., bet Google rāda, ka nekas tur baigi kruts nebija un Spīdola ne ar ko neatpaliek  https://www.google.lv/search?q=sony+tr-814&biw=1045&bih=445&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwivz-CYw5jKAhXLXSwKHeaaBPA4FBD8BQgGKAE#tbm=isch&q=sony+transistor+radio+1960

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, tu определись - tad ne ar ko neatpaliek vai ir galvastiesu pārāka par tev nezināmiem modeļiem?

Link to comment
Share on other sites

80 gadu beigās man viens gados vecs kungs stāstīja, ka bija starptautiskajās izstādēs gūtas godalgas, es tikai neatceros, kas konkrēti. Laikam 60 gadu pašā sākumā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man grūti saprast, kapēc Tev tāda tieksme noliegt visu, kas Latvijā tika ražots labā līmenī. Laikam latviešu mentalitāte nostrādā- ko ta mēs, mums jau nekā nav un nav bijis.

 

Man savukārt grūti saprast, pēc kuriem maniem izteikumiem Tev šāds priekšstats par "visa noliegšanu" - par Irbīti kā izcilu dizaineri, par Simfonijām kā foršām akustikām vai par vēl ko? Ir mazliet kaitinoši šie nostaļģijas māktie absolutizējošie apgalvojumi bez seguma, uz ko arī mēģināju norādīt, bet nu whatever...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, Sony mikrenes tāpat aizņēmās gan krievi, gan latvieši. Abava, Kandava piemēram.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sony mikrenes tāpat aizņēmās gan krievi, gan latvieši.

 

Ja tas bija laikā, kad latviešiem neprasīja, tad nebūs nebūs īsti korekti teikt, ka Latvieši aizņēmās (nospieda). Jaunajos laikos jā - jo latvieši neražo mikrenes, tā pat, kā lielākais lērums dažādas elektronikas ražotāju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

man daudziem kaimiņiem un paziņām bija dažādu modeļu VEF. īpaši kotējās VEF206, jo tam bija 13, 16, 19 metru diapazoni. Es 206 VEF barabānu dabūju caur pazīšanos un ieliku VEF202. Naidnieku balsis, uz augšējiem diapazoniem, netraucēja. Lai gan, arī ar parastu vefiņu labi varēja uztvert gan Brīvo Eiropu, gan Amerikas balsi. Ar Festivālu klausījos Luksemburgas radio.

 

Absolūti nekā pret VEF - kā jau rakstīju, virtuvē vefiņš rukāja uz nebēdu. Luksemburgu klausījāmies ar brāļiem uz Melodijas bez papildus antenām - magnētiskā labi darīja savu darbu. :)

 

 

 

Kāda vēl gumija direct drive konstrukcijai? Un mēsli viņi bija visi pēc kārtas, tā bija veiksme ja kāds normāli funkcionējošs pagadījās.

 

Hmm, 99.9% esmu pārliecināts, ka tieši Ārijai skrēju uz Latgalīti gumijas meklēt. Var jau būt, ka atmiņa pieviļ, bet nevar būt, ka Ārijai bij kāds cits modelis ar gumiju? Noteikti neesmu eksperts Ārijās, bet kaut kā spilgti tas palicis atmiņā.

Link to comment
Share on other sites

Ārijas bija vairākas. Ārija 102 ar stroboskopu (vaikāviņutur) bija ar tiešo piedziņu, pārējās bez.

Link to comment
Share on other sites

Racer, es arī Luksemburgas radio klausijos ar magnētisko antenu. Uz dipolu mani uzvedināja lielais audiopirāts Lapinskis. Viņš vienmēr fanojis par skaņu vidējos un īsajos viļņos ar amplitūdas modulāciju. Viss jau darbojās, bet  skaņas kvalitāti tas baigi neuzlaboja. Kā augšu nebija, tā nebija.

Ja par Festivālu, tad tas 1958 gada izstādē Expo Briselē dabūja sudraba medaļu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Par kādām augšām tur varēja būt runa, ja pat teorētiski max frekvence bija 4,5 kHz. Kopējais AM joslas platums 9 kHz :D

Labots - ivo
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, ka tur nekas labs nevar būt, bet Lapinskis vēl mūsdienās fano par AM radio skaņu. Laikam jaunības dienu nostaļģija. Viņa Radio Merkurs arī mauc vidējos viļņos, lai gan daudz labāk būtu uz FM strādājis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lapinskis vēl mūsdienās fano par AM radio skaņu.

Tajā pašā laikā vinila skaņu "noliek"... dīvaini 

Link to comment
Share on other sites

 

 

es arī Luksemburgas radio klausijos ar magnētisko antenu. Uz dipolu mani uzvedināja lielais audiopirāts Lapinskis. Viņš vienmēr fanojis par skaņu vidējos un īsajos viļņos ar amplitūdas modulāciju.
 

 

Luksemburgai iekš AM bija savs īpašais tembrālais regulējums. Kad klausījos tās kasetes, no sata rakstītās, skaņa bija sterila - nebija tas.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz skolnieka gados krāju naudu un pats pirku Lapinska lentas un kasetes. Bij man vājība, ka disenes griezu un prasības pašam bij augstas... Vienīgi darvas piliens medus mucā bij saruna ar Dailes Zigi pirms gadi 8, kad bieži ietusēju Biites blūza klubā - viņš nenormāli nolika Lapinski un klārēja par rentgena platēm uz kurām esot rakstīta īstā skaņa. Neesmu ne viena, ne otra fanāts, bet atzīstu, ka Lapinska ieraksti bij labi - kopēju tai laikā no lentām uz kasetēm uz nebēdu.

 

P.S. Atsaukšu atmiņā arī maģus un pastūžus no tiem laikiem un iepostēšu ko atceros.

Link to comment
Share on other sites

bet atzīstu, ka Lapinska ieraksti bij labi

te varētu gari oponēt, bet rakstīt lauž. Lapinska ieraksti skanēja "lieliski", bet.. INR, DNF, Dolby... lieliski piekompresēta skaņa ar uzvilktam augšām - ideāli skan uz S90 i no Majaka i no Jupitera... Man te viena kaudzīte labā stāvoklī ir, varam uztaisīt objektīvu paklausīsānos. Nesen ieciparoju no 19 cm/s halftrack JL lentēm Super 78 un Super 79. No mūsdienu viedokļa mazliet jocīga skaņa. Nu jā, rīt laikam Lielo Audiopirātu satikšu arī personīgi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

te varētu gari oponēt, bet rakstīt lauž. Lapinska ieraksti skanēja "lieliski", bet.. INR, DNF, Dolby... lieliski piekompresēta skaņa ar uzvilktam augšām - ideāli skan uz S90 i no Majaka i no Jupitera..

 

Pārfrāzēšu. Teiksim tā - ņemot vērā tā laika ierakstu pieejamību, rakstītāju prasmes un zināšanas, kā arī pieejamo aparatūru un tumbas uz kā spēlēt - Lapinska ieraksti bija labi. Derēs? ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pārfrāzēšu. <skip> Derēs?

Pēc šovakar divām stundām pavadītām Jura sabiedrībā piekritīšu. Derēs. Spēka strīdēties vairs nav ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nav psrs aparāts bet Negribas jaunu tēmu taisīt 

Interesē kāds labs FM uztvērējs, Der kopā arī ar Pastiprinātaju bet var atseviški. 

 

Diez kāds šim te ir modelis.  Tam resīverim Itkāsony 1978 gada

 

post-61919-0-44403000-1455638836_thumb.jpg

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/reseivers/klofd.html

 

Bet diez vai dabūšu tikai Resīveri 

Link to comment
Share on other sites

Labs FM uztvērējs būs ar ciparu skalu un frekvenču sintezātoru un RDS. Šitais ir vecs lūznis uz kura fig sapratīsi, kādu staciju esi uzgriezis un der tikai nostalģijas uzdzīšanai. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...