Jump to content

Windows 10 + Ubuntu 14.04 dual boot, katrs uz sava cietā


artuuuurs
 Share

Recommended Posts

Kāda ir pareiza procedūra, lai varētu startējot PC grubā izvēlēties bootot Ubuntu vai Win10, ja katrs ir uz sava atsevišķa cietā, un ja vajadzības gadījumā es gribētu, lai var bootot katru arī tad, ja otrs cietais nav piesprausts?

 

Cik saprotu, vienkāršāk ir, ja pirmo instalē Windows? Vai vēl kas jāņem vērā?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Windows grib, lai tam būtu pirmais disks vai pirmā partīcija. Es boot menedžeri instalēju uz Linux diska un BIOS uzlieku, lai tas pirmais būtojas. Tad Windows var jebkurā laikā pārinstalēt un nav nekādu problēmu, ka Windows izdzēš Linux boot menedžeri. Nav nekādu problēmu, ja izņem Linux disku. Laikam nebija problēmas arī izņemot Windows disku.

PS. uz mana datora ar abiem SATA diskiem nav problēmu izņemot jebkuru disku.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Var arī tā, ka uz abiem diskiem uzlikt identiskus boot menedžerus (grub), taču katrā no tiem norādīt, kurš OS ir būtojamas pēc noklusējuma. Izņēmi to, uz kura windows, palika linux disks, kam uz grub noklusētais ir linux. Izņēmi linux disku, palika disks, kam uz grub ir noklusētais windows. Tiesa, pārinstalējot vienalga kuru, grubs jāpieliek atpakaļ. Pozitīvais šeit ir tas, ka var mētāt diskus krustām šķērsām bez jebkādām problēmām.

Aigara variants - civilizētāks ;)

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...