Jump to content

PC mūzikas producēšanai un skaņas apstrādei.


Juuras_Asfalts
 Share

Recommended Posts

Labvakar tauta! Manā plānā ir komplektēt šādu PC mājas ierakstu studijai:

 

1 )Sitēmplate (AMD):

Giga Byte GA-F2A68HM-S1 Rev. 1.1
  • Form Factor: mATX
  • USB3.0 pieslēgvietas: 2
  • SATA 3 Porti: 4
  • Procesora ligzda (socket): Socket FM2+
  • Mikroshēmu kopne (chipset): AMD A68H
  • Atmiņas kopne: DDR3 2133MHz (2400MHz OC)
  • Integrēta videokarte: Only with iGPU-ready APU

2) Procesors (AMD):

AMD A8-7600 (4C, 3.1GHz, 4MB Cache, 65W, FM2+)
  • Procesora ligzda: Socket FM2+
  • Kodolu skaits: 4
  • Cache: 4 MB
  • Takts frekvence: 3.10 GHz
  • Thermal Design Power: 65W
  • Semiconductor Fabrication Process: 28nm
  • iGPU: Radeon R7

3) Dzesētājs:

Arctic Cooling Alpine 64 Plus, CPU Cooler

4) Atmiņa (RAM)

Kingston 8GB, DDR4, 2400MHz, CL15, Single stick, Hyperx Fury Black
  • X.M.P: Ir
  • Apjoms: 8 GB
  • Maksimālā takts frekvence: 2400 MHz
  • Atmiņas tips: DDR4
  • CL: CL 15
  • KIT: Single module

5)Cietais disks (HDD 3.5''):

Western Digital 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA III, Blue
  • Apjoms: 1 TB
  • Pieslēguma interfeiss: SATA III
  • Apgriezieni: 7200 rpm
  • Buferis: 64 MB

6) DVD+ / - RW, BD - R:

Samsung SH-224FB, DVD+/-RW, 24x, SATA, Black
  • Pieslēgums: SATA
  • Iekārtas tips: DVD+/-RW
  • LightScribe: Bez LightScribe
  • Krāsa: Melns
  • Iekļauta programmatūra: Bez programmatūras

7) Video karte:

Giga Byte GeForce GT210, 1GB, GDDR3
  • GPU Full: GeForce GT 210
  • Biti: 64 bit
  • Operatīvā atmiņa: 1024 MB
  • Atmiņas tehnoloģija: DDR3
  • Atmiņas frekvence (effective): 1200 MHz
  • Dzinēja ātrums (GPU speed): 590 MHz
  • Dzesēšana: Standard Cooler
  • Pielietojums: Home Cinema

8) PSU (barošanas bloks):

Giga Byte Hercules Pro 580, 500W
  • Jauda: 500W
  • 80 PLUS certification: N/A
  • PFC: Nav norādīts
  • +12V_1: 30A
  • +12V_2: 30A
  • +12V_3: 0
  • +12V_4: 0
  • Modulārie kabeļi: Nav
  • Ventilatora izmērs: 12 cm

9) Korpuss:

Cooler Master Force 251, Black

 

Vai visi šie komponenti der kopā un var noformēt PC un ir pietiekoši spēcīgi, lai strādātu ar midi klaviatūru un tādiem softiem kā Ableton, Reason, FL studio, Samplitude?

 

Vai man nepieciešama piem. Gembird 5.1 skaņas karte, ja ar USB kabeli pie PC tiks pieslēgts  

Focusrite Scarlett 6i6 Audio Interfeiss?

Pie Scarlett ar XLR kabeļiem tiks pieslēgti studijas monitori, mikrofons u.c. instrumenti.

 

Vai man nepieciešams iegādāties tīkla karti, lai varētu pieslēgties internetam?

 

Paldies par info!

 

 
Link to comment
Share on other sites

Nav vajadzības pēc ārējās videokartes šajā gadījumā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

Datoru pats kopā nelikšu, bet iedošu detaļas cilvēkam, kurš ar to nodarbojas - uzdodu jautājumus, lai zinātu kuras detaļas pirkt. :)

Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

Gatavs komplekts dārgāk maksā, jo man piemēram nav vajadzīgs korpuss pa 90 eiro un mega jaudīga videokarte. Videokarte vajadzīga, lai PC rādītu ekrānu un viss, korpuss vajadzīgs, lai detaļas nav kartona kastē jākrāmē - visa sāls ir tajā, ka man vajadzīga augsta datora veiktspēja, lai apstrādājot piemēram 25 skaņu celiņus uz Samplitude vai Reason PC nebremzētu.

Paldies par ieteikumu - Mana budžeta griesti ir 450 eiro.


Hoonda - laiks ir nauda! ;)

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, ka vairākus tūkstošus programmatūrai var atļauties, bet kompītim žmiedzas tikai līdz 450 eur  :mrgreen:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kāpēc ņemt amd, kas cepjas, tam pc jābūt cik vien iespējams klusam būt!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

@@Kaspars12, kāpēc tu domā, ka tur kautkas baigi cepsies?

 

 

attiecībā uz komplektāciju - jā, tā video karte nav vajadzīga. GT sērijas kartes ir tīra naudas tērēšana (samaksā par principā nekādu performance), it īpaši, ja ir integrētais GPU procesorā, kas arī ir šajā A8 AMD APU (kuriem priekš cenas ir diezgan labi iGPU). un priekš tāda budžeta jau kautkas uz A8/A10 AMD APU arī jaskatās.. Pentiumu jau nu nav jēgas ņemt.

 

un barokli pat pietiktu, ja būtu 350W.. sistēma ar AMD APU patērētu labi, ja 200 pie slodzes. tāpēc labāk skatīties kādu Fortron (FSP), vai Corsair no lētā gala. 300-400W.

 

un tai platei ko meti der DDR3 operatīvā.

Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

Mikrofons 500 eiro, studijas monitori ap 800 eiro utt., rēķini pats - kompim paliek 450 eiro. Apple ir doma iegādāties ar laiku, jo pagaidām pamatu lieku uz telpas akustikas noformēšanu un dzelžu (midi, bungmašīna utt.) iegādi. Mūzikas producēšana ir dārgs prieks.

Mikrofons 500 eiro, studijas monitori ap 800 eiro utt., rēķini pats - kompim paliek 450 eiro. Apple ir doma iegādāties ar laiku, jo pagaidām pamatu lieku uz telpas akustikas noformēšanu un dzelžu (midi, bungmašīna utt.) iegādi. Mūzikas producēšana ir dārgs prieks.

Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

:-D

Es jau neapvainojos, vienkārši vajag starta datoru, kuram varu atvēlēt 450 eiro, lai palaistu ierakstu studiju! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja kas, man viens paziņa, kura muzons LV ir pazīstams(ne jau tuc tuc), p'deējos dažus gadus mūziku radīja uz P4... Tagad viņam jaunāks kompīc, arī vairākus gadus vecs. Vienmēr par viņu esmu brīnījies, kā ar tiem lūžņiem, kas viņam ir, izdodas radīt muzonu, kuru izpilda LV ļoti populāri mūziķi...

 

Jauda šajā pasākumā nav noteicošais. Galvenais lai RAM ir vismaz 8GB un lai skaņas karte normāli darbojas ar ASIO. +lai ir brīvs slots PCI normālas skaņas kartes iespraušanai - par USB aizmirstam.

 

P.S. Uzreiz ir jāiegādājas LABS baroklis ar labiem filtriem. Pretējā gadījumā 90% USB mikrafonu būs trokšņi - nu nav viņiem normāli filtri. + ir aizdomas, ka visai lielu dalu no kompja cenas sastādīs arī normāla skaņas karte. Vēlams, ar XLR3 ieejām priekš miķiem...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

USB mikrofoni nav labi - vokāla ierakstam jāizmanto tikai un vienīgi kondensatoru mikrofoni, kuri pa taisno iet caur skaņas karti. Ja skaņas kartei nav jēdzīgi preampi, tad starp miķi un skaņas karti jāliek atsevišķs mikrofona preamps.

Es cik skatos jaunākās paaudzes skaņas kartes, tad pārsvarā visas ar USB slēdzas pie PC. Mājas studijas apstākļos tas ir ērts un vienkāršs variants, attiecīgi, skaņas kartei slēdzas klāt mūzikas instrumenti. Skaņas karšu tirgū Scarlett 6i6 arī ir no ceļamā gala. Vidēja līmeņa skaņas māsterēšana no šādas skaņas kartes sanāk - mājas apstākļos ir neiespējami dabūt Prodigy kvalitāti!

Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu

 

 

AMD A8-7600 (4C, 3.1GHz, 4MB Cache, 65W, FM2+)
Kādeļ izvēle krita tieši uz APU procesora? Zema frekvence tikai 4 kodoli.

Link to comment
Share on other sites

Es sapratu, ka ņemsies pamatā ar MIDI un virtuālajiem sintiņiem un efektmašīnam.

 

Tādā gadījumā (un arī citos gadījumos) galvenais ir skaņas karte ar labu ASIO un SSD, kur kešojas daudzgigabaitīgie sempļi. Pārejais ir otršķirīgs.

 

P.S. Es darbojos ar SoundBlaster Live! .

Link to comment
Share on other sites

Ja ar mūziku nodarbojas tā nopietni, tad SoundBlaster būs par švaku. Ir specializētas, mūziķiem domātas kartes, iespējams tāda autoram ir padomā.

Pieminēts gan nav. Tāda skaņas karte var maksāt kā viss pārējais dators.

Link to comment
Share on other sites

Hackintosh arī ir opcija. Vismaz cik ir nācies padzīvoties pie viena studijā, tad viņš tieši uz hackintosh darbojās. Teica, ka pēc tam ņemšot īstu Mac un varēs turpināt strādāt uz tā.

Link to comment
Share on other sites

Juuras_Asfalts

Es izmantošu ārējo skaņas karti Scarlett 6i6, kura no vidējā līmeņa skaņas kartēm ir bomba - cik parunāju ar cilvēkiem un noskatījos arī apskatu par viņu 9 vinnējusi balvas utt.)

Inspektors Caps - paldies par informāciju - nezināju par SSD pilnīgi neko!

WildGun - kādu skaņas karti tu izmanto?

Link to comment
Share on other sites

Pirkss, ja iet runa par mūsdienu Creative podjobkām, tad protams, ka par īsu, jo tur jau ir tikai kodeki. Visas "smalkās"

 lietas dara CPU. Manam Blasterim virsū ir 10K1 audioprocis, kurš, neskatoties uz pieklājīgo vecumu, visu dara pietiekoši labi manām vajadzībām. Neesmu nekāds profiņš, bet šad tad paniekojos ar Sonāru un softsintiņiem. ASIO 16 ieejas un 16 izejas ar 8ms aizturi man pilnīgi pietiek, lai darbinātu SampleTank, TTS-1, un Hammond B4, piemestu kādu WAVu un vel dzivajā šo to pieklimperētu. Ar visādiem Audigi bulkiem, FXiem, Cinema un tamlidzigiem sūdiem nekas tāds nav iespējams. Kaut ko jau darīt var, bet tad vajadzīgs nikns CPU.

 

Starp citu, visai iecienītajām E-MU 0404 kartiņām arī virsū stāv tas pats 10K1 vai 10K2 procītis.

Es darbojos ar SoundBlaster Live! .
Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

Inspektora Capsa komplektācija "spot-on". un priekš budžeta FXinieks 8320E būs ideāls.

 

bet vai ar 120GB krātuvi pietiktu? tas atkarīgs ko taisies glabāt lokāli uz PC, un vai ir kādi ārējie datu nesēji.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps jau visu pateica, vienīgi šajā gadījumā SSD laikam tomēr nebūs labākā izvēle, jo mūzikas studijās ir tonna visādu starpmateriālu, samplu, un visa kā cita jāglabā, kā rezultātā 1TB disks (varbūt Western Digital Black series, kas nav dārgs, bet būs atliektiem galiem gan ātruma gan izmēra ziņā) tomēr būtu labāka izvēle. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

shadow118
GPU: Modernas paaudzes pilnīgi normāla FullHD dekodēt spējīga mazjaudīga videokarte ar D-Sub (VGA), DVI, HDMI izejām un pasīvo dzesēšanu (bez maza trokšņojoša ventilatora, kas pēc dažiem gadiem sāk gaudot un nobeidzas, jo ir sliktas kvalitātes).

Tur ar integrēto nevar iztikt? 

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Inspektors Caps

 

 

ieteiktu ņemt SSD un HDD sagādāt vēlāk

Biedriem ar lasīšanu tomēr ir lielas problēmas...

 

Un nebūtu jau slikti, ja autors gala beigās ierakstītu arī ko paņēma utt. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...