Jump to content

Accenture programmēšanas skola


Gantikus
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Vēlētos dzirdēt kādas atsauksmes par Accenture programmēšanas skolu. Šobrīd tā tiek piedāvāta portālā prakse.lv. Vai ir grūti? Cik reāli pēc tam tikt praksē un iegūt darbu šajā uzņēmumā? Kas būtu jāzina piesakoties? Būs jāpilda kāds tests pirms uzņemšanas? No cikiem līdz cikiem ir mācības?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tur pēc tam liks strādāt....  par minimālo    

 

un nebija tā, ja atsakās vergot, tad jāmaksā par kursiem? 

Link to comment
Share on other sites

  1. Vai ir grūti?
  2. Cik reāli pēc tam tikt praksē un iegūt darbu šajā uzņēmumā?
  3. Kas būtu jāzina piesakoties? Būs jāpilda kāds tests pirms uzņemšanas?
  4. No cikiem līdz cikiem ir mācības?

 

 

  1. Nevajadzētu būt grūti, parasti visi kas grib pabeidz.
  2. Ļoti reāli. Jo labāki rezultāti apmācībās, jo lielāka iespēja tikt labā projektā, bet pavisam noteikti, tikt pamanītam atlasē uz projektiem.
  3. Viss atkarīgs no tā, cik cilvēki piesakās. Nedomāju, ka konkurence būs pārāk liela. Šķiet, ka bija tests par angļu valodas zināšanām, par basic programmēšanas terminiem un nedaudz par tehnoloģiju, kura tiek apmācīta.
  4. Parasti pilna darba diena, t.i. ~9:00-17:00

Pats gāju Java bootcampu 2013. gadā.

 

 

 

un nebija tā, ja atsakās vergot, tad jāmaksā par kursiem? 
 

Teiksim tā, viņi arī ir saprotoši, bet ir kaut kāda robeža. Ja tu nedod ziņu, vienkārši neierodies un pat necentīsies paskaidrot kāpēc, tad iespējams liks samaksāt.

 

Atalgojums, protams, ka nav minimālais. Tiekot pareizajā projektā, pirmajos gados iegūtās zināšanas var daudzkārt atspēkot naudas starpību, kuru varētu saņemt strādājot citā uzņēmumā.

Labots - rejectee
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viņi gribēja ,  lai es tur strādāju par 300 latiem    :)     bez kautkādiem kursiem.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Būtu izmantojis iespēju, tagad gan jau pelnītu tik pat cik UK... :p

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kādu laiku atpakaļ esmu bijis uz vasaras bootcamp, bija no 8-9 no rīta un 6-8 stundas ar pusdienu pārtraukumu. Nodarbībass notika pie VEF tilta esošajā bibliotēkā uz izdalītiem laptopiem (kas uz vietas stāvēja). Pirmā nedēļa bija apstāsta programming language basics par konkrēto valodu, un otrajā bija grupu darbs, kur bija kopīgi jāuztaisa kopīgs projekts, kur ar noteiktām izmantojamām tehnoloģijām jāuztaisa kaut kāds serviss.

 

Pēc tā pasākuma, kādai daļai noteikti piedāvā pievienoties Accenture, bet tā nebija spiesta lieta - t.b. nepievienojos. Varbūt kaut kas ir pamainījies un tagad līgumā ir kaut kas arī par apmācības maksas segšanu, bet manā laikā tas tā nebija. 

 

Pirmo reizi tur ierodoties (pirms uzņemšanas) iedeva uzdevumus uz n-lapām, lai aizpilda, visādas basic lietas par programmēšanas pamatu izpratni, bet šķiet bija teikts ka prasa 1-2 stundas. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

viņi gribēja ,  lai es tur strādāju par 300 latiem
 :taunt: mjā
Par tēmu draugs pāris mēnešus atpakaļ sāka pēc tās skolas ~500e uz rokas 
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

un nebija tā, ja atsakās vergot, tad jāmaksā par kursiem?

Tikai tad, ja viņi tevi grib ņemt.

Viens pacančiks aizgāja,  atstrādāja, tagad kāpj pa karjeras kāpnēm. Viņam pašam patīk. Darīja to kopā ar universitāti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būtu izmantojis iespēju
 

 

tajā iestādē var "taisīt karjeru" kļūstot par kautkādu "sistēmanalītiķi",   man viņi tā teica     :)

es nevēlos būt dārga sekretāre

Link to comment
Share on other sites

Kāds sakars sistēmanalītiķim ar sekretāri? Pirmais ir nopietns IT amats, otrs - der pat blondīnēm...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāds sakars sistēmanalītiķim ar sekretāri?

Vai ne, jo vairāk viņš runā, jo sliktāks priekšstats par viņu un viņa darba devējiem, UK IT kantoriem (vismaz man).

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

Man piedāvāja atnākt uz interviju. Cik nopratu pēc telefona sarunas, tad praksē ņem principā 90%. 6 Mēneši prakse. Pieļauju, ka tajā laikā ir minimālā (par summām nejautāju). Pats noteikti pat būtu aizgājis (lai iegūtu pieredzi. Slikta pieredze ir arī ļoti vērtīga. :D ), bet sapratu, ka nespēšu apvienot ar studijām jebšu "studē" vai "gūsti pieredzi Accenture''. Neesmu vēl padevis atpakaļ ziņu, bet noteikti, ka izlaidīšu šo variantu. Pats gribēju iet uz Front End, respektīvi, iegūt pieredzi, galvenokārt + naudu pārtikai, bet svarīgi bija apvienot ar studijām. Žēl, ka nesanāca. :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāds sakars sistēmanalītiķim ar sekretāri?
 

 

tas laikam ir apmēram tas pats,  kautko raksta wordā

Link to comment
Share on other sites

MarisO, tikai viens raksta to, ko vienmēr, pamainot kaut kādus sīkumus, otrs ieslēdz smadzenes un ANALIZĒ klienta biznesa procesus un meklē risinājumus kā tos realizēt ar rīcībā esošajiem rīkiem. Kaut gan OK, noteikti manis teikto nesaprati...

 

Laikam jau tiešām UK ar prgorammētājiem viss ir slikti, un nav dzirdējuši ne par arhitektiem, ne analītiķiem, scrum etc šiem noteikti vispār ir lamu vārdu. Tātad līmenis - kā Indijas programmeriem, kuri gadījumā, ja kaut kas nedarbojas OK, iešuj konkrēto uzvedību, nevis analizē kas un kāpēc ir noticis.

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Man piedāvāja atnākt uz interviju. Cik nopratu pēc telefona sarunas, tad praksē ņem principā 90%. 6 Mēneši prakse. Pieļauju, ka tajā laikā ir minimālā (par summām nejautāju). Pats noteikti pat būtu aizgājis (lai iegūtu pieredzi. Slikta pieredze ir arī ļoti vērtīga. ), bet sapratu, ka nespēšu apvienot ar studijām jebšu "studē" vai "gūsti pieredzi Accenture''. Neesmu vēl padevis atpakaļ ziņu, bet noteikti, ka izlaidīšu šo variantu. Pats gribēju iet uz Front End, respektīvi, iegūt pieredzi, galvenokārt + naudu pārtikai, bet svarīgi bija apvienot ar studijām. Žēl, ka nesanāca.

Kurš ta tev kurss un kas tās par studijām ? 1-3. noteikti var apvienot. 

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

 

 

Kurš ta tev kurss un kas tās par studijām ? 1-3. noteikti var apvienot. 

 

@nevertell

1. Aizmirsu pieminēt, ka x3 nedēļā ir treniņi (Un nē, tos atceltu tiešām nevaru). Datorzinātne. LU.

Labots - Ezeliitis
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nezinu neko par treniņiem, un zinu, ka tie var būt diezgan nopietni.

Tikai saku, ka pazīstu vairākus cilvēkus, kas no otrā kursa regulāri strādāja un mācījās ar labām sekmēm.

Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

Nu, ļoti iespējams. Man gan ir grūti iztēloties, kā cilvēks var aiziet uz lekcijām (~10:00 - 15:00 vidēji) un vēl ietilpināt 6h darba @accenture. (Nemaz nerunājot par citām sadzīves lietām). Laikam, ja ļoti grib - var visu. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

tas, ka cilvēkam patīk programmēt un Londonā nav vajadzības "kāpt pa karjeras kāpnēm", ir saprotami un normāli

Kopš kura laika analītiķis ir kāpšana par karjeras kāpnēm no "senior developer"? Man liekas ka tur parasti nonāk caurkrituši programmētāji, kam īsti programmēt nepatīk/nepadodas.

 

 

 

Nu, ļoti iespējams. Man gan ir grūti iztēloties, kā cilvēks var aiziet uz lekcijām (~10:00 - 15:00 vidēji) un vēl ietilpināt 6h darba @accenture. (Nemaz nerunājot par citām sadzīves lietām). Laikam, ja ļoti grib - var visu.

Uz visām lekcijām jau nav obligāti jāiet. Te nu ir jāizvēlas, vai beidzot augskolu gribi būt teicams students (nekas) vai jau junior-mid līmeņa programmētājs. Nerunājot nemaz par lietām ka strādājot redzi kas no tā bullshita ko māca ir svarīgi un kas nē. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja ir jājautā - tad bez (lāču)kukuļa cauri netikt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šis apgalvojums ir aplams. Senior Developer nekļūst par analītiķi, bet par labu analītiķi arī neviens nekļūst no zila gaisa, tāpēc lai sarakstītu papīrus, ir jārubī fiška, ko tur rakstīt. Caurkritušie programmētāji parasti aiziet taisīt savus biznesus vai "biznesus" un visiem stāsta, cik kādreiz bija diženi speciālisti.  Vismaz man zināmie analītiķi kādreiz ir kaut ko programmējuši, bet tā nodarbe nav bijusi sirds lieta, kā arī labiem analītiķiem daudz vairāk maksā nekā viduvējiem programmētājiem, tāpēc izvēlas to, kas vairāk padodas. 

 

Kopš kura laika analītiķis ir kāpšana par karjeras kāpnēm no "senior developer"? Man liekas ka tur parasti nonāk caurkrituši programmētāji, kam īsti programmēt nepatīk/nepadodas.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani vienmēr ir pārsteidzis tas, ka Accenture bīda koncepciju "programmēšana ir domāta jauniņajiem".

Pirmkārt jau tas, ka pie zināma pieredzes līmeņa aizmūk cilvēki uz citu vietu, kur maksā vairāk. Tātad augšējais kompetences līmenis tur būtiski neattīstās.

Otrkārt, kaut kā jocīgi būtu strādāt firmā, kur masveidā izmanto jauniņo/studentu darbaspēku. Iemācījies kaut ko javā - forši, piedalīsies projektā. Bet koda kvalitāte no tā? Bet uzturamība? Cik man zināms, Accenture vārds nodrošina kantorim iespēju dabūt projektus, ko tas savādāk nedabūtu - ne jau mājaslapa par mani un manu suni. Jocīgi, ka lielākos projektos jauniņos iesaista. Grūti iedomāties, kā tas varētu neatsaukties uz kvalitāti - varbūt uz pieredzējušo laika rēķina, kuriem paiet laiks, mērdžrekvestus izskatot un audzinot programmēšanas vietā.

tumblr_m2cus5t8xq1qaw7z9o1_400.jpg?w=100

Labots - usver
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vēlētos dzirdēt kādas atsauksmes par Accenture programmēšanas skolu. Šobrīd tā tiek piedāvāta portālā prakse.lv. Vai ir grūti? Cik reāli pēc tam tikt praksē un iegūt darbu šajā uzņēmumā? Kas būtu jāzina piesakoties? Būs jāpilda kāds tests pirms uzņemšanas? No cikiem līdz cikiem ir mācības?

 

* Par kādu skolu tu runā, ir daudzas skolas?

  * Pats gāju uz Java skolu, bet tādas ir vairākas (atkal) un pasniedzēji arī ir vairāki (jau atkal)

    * Man pasniedzējs bija Valdis Vītoliņš. Manuprāt ļoti labi pasniedza un pats arī \loti labi saprot lietas. Par citiem pasniedzējiem ir dzirdēts ... savādāk.

* Vai ir grūti, no paša sagatavotības atkarīgs

* Prakse būs 100%, pašlaik Assventure Latvijā ļoti aug un līdz fiskālā gada beigām ir jābūt pieņemtiem n jauniem darbiniekiem, kur n ir stipri virs 100

* Tests ir visaptverošs un samērā viegls

* Piesakoties jāzina ka Assventure nav sapņu darba vieta, un ir lietas kas var nepatikt. Pēc bootcamp iespējams vajadzēs izvēlēties departamentu, kur strādāt. Iesaku departamenta izvēles procesā ņemt vērā atsauksmes no esošajiem/bijušajiem darbiniekiem par teamlead.

* Lai nebūtu jāmaksā nodokļi, "algu" izmaksā caur universitāti, kā stipendiju. Tātad, lai saņemtu stipendiju ir jābūt studentam un bez akadēmiskajiem parādiem.

Labots - Morzek
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

* Lai nebūtu jāmaksā nodokļi, "algu" izmaksā caur universitāti, kā stipendiju. Tātad, lai saņemtu stipendiju ir jābūt studentam un bez akadēmiskajiem parādiem.

Tad sanāk, ka tie, kuri nav studenti, nemaz nedabūs samaksu par praksi?

Link to comment
Share on other sites

 

Sekmīgākajiem Programmēšanas skolas dalībniekiem konkursa kārtībā piedāvāsim iziet apmaksātu praksi, kā arī iespēju kļūt par Accenture darbiniekiem.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar ko tavuprāt atšķiras prakse no algota darba?
 ]

Jāraksta atskaite universitātei. Visādi citādi aptuveni tas pats.

 

Nezinu, kā ir ar nestudentiem, Accenture jau laikam baigi patīk teikt, ka viņi algo tikai akreditētus speciālistus.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vai 12.līmenis nozīmē, ka cilvēks ir pabeidzis 12 klases?

Link to comment
Share on other sites

Assventure ir amatu/algu līmeņi. Jo mazāks cipars, jo krutāk.

* 1-5 ir Assventure leadership
* 6-(~8) ir Executive, Manager, Lead utml.

* (~8)-12 ir coderi

* 13 ir interni

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un kur ir algu reģioni katram līmenim?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...