Jump to content

Datora komplektācija, 600 eur.


Ntex
 Share

Recommended Posts

Labdien!
Vēlos uzzināt zinošu cilvēku viedokli par manis sakomplektētu personālo datoru. Dators pamatā paredzēts datorspēlēm un studijām. Budžets datora iegādei ir 600 eur. Vēlos uzzināt vai mana komplektācijā ir izvēlētas labākās komponentes price/performace ziņā, vai iespējams kādu komponenti aizstāt ar citu labākai veiktspējai? Papildus vēletos uzzināt vai šīs komponentes viena ar otru sader un nebūs problēmas ar mb slotu trūkumu vai arī PSU vadu trūkumu?

Koplektācija:

VoY9SAZ.jpg

Labots - Ntex
Link to comment
Share on other sites

Ir labi. Vienīgais vai mātesplate atbalst USB 3 uz priekšējiem portiem!?

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

USB 3 abi ir aizmugurē, bet manām vajadzībām domāju, ka tas nav būtiski.
Nekad nēesmu izmantojis SSD, tapēc man tas netrūkst.

Link to comment
Share on other sites

Nekad nēesmu izmantojis SSD, tapēc man tas netrūkst.

Vispār ļoti iesaku, bet kopā ar HDD, jo SSD ātri var aizsist pilnu.

 

Ja spēles ko spēlēsi nav tik apjomīgas vari sākumā ņemt ar šo

http://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_ssd/adata_ssd_premier_pro_sp550_240gb_sataiii_asp550ss3240gmc

un tad piepirkt HDD klāt.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār ļoti iesaku, bet kopā ar HDD, jo SSD ātri var aizsist pilnu.
 

 

Izmēģināšu nākotnē, jo pašlaik budžets ir tāds, kāds viņš ir un SSD ir papildus 80 eur, kurus nākas nogriezt no pārējām komponentēm.

Tātad nekadas problēmas ar šādu komplektāciju nebūs?

Labots - Ntex
Link to comment
Share on other sites

Nebūs .... SSD ir vajadzīgs tikai lai sintētiskie testi būtu labāki reāla lietošanā būtiski uzlabojumu salīdzinājumā ar HDD protams nav, bez tam atkrīt  SSD problēma ātrs nolietojums teiksim SSD disku lai nebūtu problēmas maina reizi 2 gados .... Jo vienkārši mirst bloki tam brīnumam.

Link to comment
Share on other sites

Točna tādu barokli? To iemet misenē un ņem šo -

145bc24137.jpg

Jā, šis 550W PSU pavilks tādu sistēmu bez probļemi.

 

Korpuss arī tāds kā nekāds, ieteiktu piemest tos bakšus un paņemt normālu:

cab7b61fc9.png

 

Par SSD - nu bļāviens, noņem to 4GB GPU versiju un sagrabini kādam 120GB SSD. Tāpat tā videokarte nav tik jaudīga lai tos 4GB noslogotu. 2GB pietiek.

40c8494dcc.png

Esmu lietojis šādu SSD vairāk kā pus gadu un problēmas nebija. Tie, kas te bļauj pa Kingston SSD, tad V300 daļa bija sūdi, ne šī versija.

 

Samaini GPU uz šo:

2db44bdcba.png

+1 gads vairāk garantija un piemetot tos ~25€ tiec pie SSD kas ir nepieciešams katram datoram. 

 

P.S.

1a.lv ĻOTI laba atlaide Asus R9 380 videokartei (skatīt nedaudz augstāk). Personīgi nezināju, ka R9 380 videokartes ir GTX 970 un R9 390 cenu diapazonā. Smieklu deva garantēta.  :yahoo:

P.S.S.

Skatos, ka tā ir dahuja videokartēm. "Atlaides 20-40%". 

131fe9422a.png

Kopš kura laika 750Ti maksā virs 200€? Arvien vairāk sāk riebt 1a mārketings.

Labots - Guest
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pardon par oftopic, SSD esmu redzējis ne tikai reklāmā, tādu esmu ielicis daļēji darbam domātam portatīvajā, bet šobrīd es tomēr nesaku, ka ssd obligāti vienmēr un visur, jo praktiskais ieguvums ir, bet ne jau tāds ūber kā reklāmās, vai forumā reizēm ieraksta, nepavisam nē..... un ir taču tādas jomas, kur tāds ssd vispār nepiedalās vai praktiskais pielietojums nav nepieciešams.....

Link to comment
Share on other sites

Es domāju lai cilvis dzīvo ar HDD. Tāpat ja nekad nav izbaudījis SSD ātrumus, tad neredzu jēgu kaut ko skalot. Cik topicos nav šis jautājums SSD/HDD pārcilāts ...

Link to comment
Share on other sites

Autoram - ja nesajēdz, ka pat 37Eur vērts SSD tev to sistēmu padarīs ikdienas lietošanā daudz ātrāku, kā visi pārējie komponenti kopā ņemti, tad tiešām nav jēga pat tev kaut ko stāstīt. Nu kā var nesajēgt cilvēki, ka HDD kopš laika gala ir bijis pudeles kakls ikdienas operācijām. Kā var salīdzināt 50-80MB/sec pudeles kaklu ar 450-550MB/sec SSD? Tur nekādas reklāmas nevajag, bet smadzenes ieslēgt.

 

Tiešām - ja cilvēks par piecu vakariņu cenu nespēj ielikt SSD iekš 600Eur vērta datora, tad nu i nafig...


 

 

un ir taču tādas jomas, kur tāds ssd vispār nepiedalās vai praktiskais pielietojums nav nepieciešams
Nu, nu - apgaismosi, cik procesos netiek izmantots PF, netiek lasīti dati no diska, netiek tempi glabāti? Cik bieži tev HDD lampiņa uz korpusa piecas minūtes nav iemirgojusies darba laikā? :) Gudrinieki... Labots - J.Reinis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Autoram - ja nesajēdz, ka pat 37Eur vērts SSD tev to sistēmu padarīs ikdienas lietošanā daudz ātrāku, kā visi pārējie komponenti kopā ņemti, tad tiešām nav jēga pat tev kaut ko stāstīt. Nu kā var nesajēgt cilvēki, ka HDD kopš laika gala ir bijis pudeles kakls ikdienas operācijām. Kā var salīdzināt 50-80MB/sec pudeles kaklu ar 450-550MB/sec SSD? Tur nekādas reklāmas nevajag, bet smadzenes ieslēgt.   Tiešām - ja cilvēks par piecu vakariņu cenu nespēj ielikt SSD iekš 600Eur vērta datora, tad nu i nafig...


Kā jau teicu SSD pēc tam pēc tam piepirkšu. Cik lasiju, katra diskusija izvēršas par SSD tēmas strīdu.

 

Energoefektivitāte, kas barošanas blokiem ir ļoti svarīga.
 
Cik lasiju starp silver/bronze ir 4% starpība, vai šī starpība ir būtiska?

ZfAKtO2.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik lasiju starp silver/bronze ir 4% starpība, vai šī starpība ir būtiska?
Ir jāskatās uz brendu nevis to efektivitāti FSP neapšaubāmi būs labāks. 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik lasiju starp silver/bronze ir 4% starpība, vai šī starpība ir būtiska?

Starp labu firmu un mazzināmu firmu barokļiem atšķirība ir tāda, ka labu firmu barokļi nodrošina gana daudz ampērus uz 12v līnijas, bet sliktu nodrošina vairāk ampēru uz 5v linijas, bet mazāk uz 12v.

 

Piemērs. Ķīniešu nezināms Supermax baroklis 300W un FSP 300W baroklis.

 

Supermax uz 12v līnijas ir 16A jeb 192W, bet FPS ir 22A.

 

Abi ir 300W, abiem bronzas efektivitāte. Kurš labāk spēs pabarot datoru??!!

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Ir jāskatās uz brendu nevis to efektivitāti FSP neapšaubāmi būs labāks. 

 

Starp labu firmu un mazzināmu firmu barokļiem at''skirība ir tāda, ka labu firmu barokļi nodrošina gana daudz ampērus uz 12v līnijas, bet sliktu nodrošina vairāk ampēru uz 5v linijas, bet mazāk uz 12v.

 

Ok pierunājāt, piemetīšu tos dažus eur un ņemšu to Forton FSP 550W.

Labots - Ntex
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja cilvēks par piecu vakariņu cenu nespēj ielikt SSD iekš 600Eur vērta datora, tad nu i nafig...

Pārfrāzēšu... Tas ir kā nopirkt M3 un braukt ar norautu ručņiku. Tie, kas nekad nav jutuši SSD spēku, nekad nesapratīs par ko ir runa. Pat lētākais ADATA vai tam līdzīgs lētucis rada patīkamu kultūršoku.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nu beidziet tak! Autors teica - vēlāk pirks. Nu ko ņemas? Kā tādi sektanti!

 

Pie tam kompim būs 8GB RAM, tātad nebūs visu laiku swapošana un bremze! Tas, ka kompis bik lēnāk startēsies, progas lēnāk laidīsies, lēnāk lādēs lielus datu apjomus - nu un?! Mok autors nav neirotiķis un var paciesties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā tādi sektanti!

Mēs vienkārši iesakam autoram, ka piemetot smieklīgu naudas summu uzreiz vismaz tiešām būs pilnīgi izmantots dzelža potenciāls. Piemērs ar sporta auto ar norautu rokasbremzi šeit bija lieliski vietā. Protams, ka var nopirkt pēc gada, un otrreiz papriecāties par 'paātrinājumu' bet priekš kam iegrūzt tādu summu kārbā, un atstāt pašu lēnāko pudeles kaklu, gluži kā 10 gadus vecā datorā? Es saprastu, ja autors liktu absolūto budžeta kārbu par 300Eur, tad protams ka labāk paņemt lietotu video, lai vismaz uz min settingiem kādu spēlīti palaist. Taču uz 600Eur kārbu papildus 37Eur par savu trešdaļu jūtamā ātruma pieauguma ikdienas lietošanā tiešām manuprāt ir no-brainer lēmums.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tanī budžetā labāk kaut kur citur to 37 eiro ieguldīt. Nekāda runa par SSD tur vispār nevar būt jo jau tā uz visu tiek ekonomēts!

Labots - Toļiks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Parādi SSD par 37EUR?

C'moon, nopietni? 

Cik grūti atvērt salīdzini.lv?  Speciāli Tavā vietā - https://www.salidzini.lv/search.php?q=120gb+ssd

 

 

Tanī budžetā labāk kaut kur citur to 37 eiro ieguldīt

Kur - barošanas blokā??? :D DVD fuckinajā draivā, ko vispār hvz kādēļ tur autors ielicis, ja tepat forumā viņam daži cilvēki par velti iedotu piecus tādus???? 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Kur - barošanas blokā???  

Neiet runa par to kāds ssd tev tur sanāks par tiem 37 eirikiem ? 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

kāds ssd tev tur sanāks par tiem 37 eirikiem
Tāds, kas vismaz trīs līdz piecas reizes ātrāks par jebkuru HDD.. :D 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

PSU var šo - lēts, labs, kluss un full-modular + flat kabeļi un visi melni :D

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

+ flat kabeļi un visi melni

Nezinu varbūt kā kuram bet es to par plusu nevaru nosaukt jo izskatās viņi atbaidoši un lēti.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Nja... Mok var iztikt arī ar kādu ebay iegādātu lielo flašku, varētu vēl lētāk? Ielikt lētu draņķa SSD, tikai lai būtu, pēc tam pirkt atkal? Neredzu loģiku.

Notebukiem jā, bez SSD nav lietojami - dēļ pēc definīcajas lēnajiem mehāniskajiem notebuku HDD. Turpretī šeit būs desktops ar normālu mehānisko.

 

Es labāk no sākuma paņemtu ar mehānisko, un tad nopirktu LABU SSD. Mehāniskais any way būs vajadzīgs, kaut vai lai būtu kur glabāt svarīgo un lielapjoma info.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nja... Mok var iztikt arī ar kādu ebay iegādātu lielo flašku, varētu vēl lētāk? Ielikt lētu draņķa SSD, tikai lai būtu, pēc tam pirkt atkal? Neredzu loģiku. Notebukiem jā, bez SSD nav lietojami - dēļ pēc definīcajas lēnajiem mehāniskajiem notebuku HDD. Turpretī šeit būs desktops ar normālu mehānisko.   Es labāk no sākuma paņemtu ar mehānisko, un tad nopirktu LABU SSD. Mehāniskais any way būs vajadzīgs, kaut vai lai būtu kur glabāt svarīgo un lielapjoma info.

Piekrītu. SSD es varēšu jebkurā laikā nopirkt kā upgreidu. Bet ja es tagad nopirkšu pc ar SSD un iztērēšu viņam, piemēram, 50 eur uz video kartes rēķina, tad vēlāk es to videokarti nevarēšu upgreidot par tiem 50 eur.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nezinu varbūt kā kuram bet es to par plusu nevaru nosaukt jo izskatās viņi atbaidoši un lēti.

Jā tas ir "na ļubiteļa".

Man kretinē slīvotie un it sevišķi lēti slīvotie, kur katrs savā krāsā.

Kad meklēju pēdējo barokli, tika likts uzsvars uz kabeļiem, jo ir windowed nzxt korpuss, kabeļus vajadzēja "flat", pašus vadus un konektorus melnus.

Pat dārgajiem bequit'iem flat kabeļi ir ar krāsainiem konektoriem :D 

Link to comment
Share on other sites

Man kretinē slīvotie un it sevišķi lēti slīvotie, kur katrs savā krāsā.

Mūsdienās jau ļoti daudzi barošanas bloki pat "dārgā gala" izmanto tos lētos "flat" melnos spageti makaronus kas bojā visu peizāžu.  :D

03-ul.jpg

Labots - Design
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mūsdienās jau ļoti daudzi barošanas bloki pat "dārgā gala" izmanto tos lētos "flat" melnos spageti makaronus kas bojā visu peizāžu. 

Nu labāk tā, nekā dzelteni / brūni / sarkani :D Un ar normālu cable management jau šitos varētu diezgan piedienīgi sakārtot

Link to comment
Share on other sites

Nu labāk tā, nekā dzelteni / brūni / sarkani

Labāk dzelteni / brūni / sarkani tos divus centimetrus nekā visā garumā melni bet bez tā apvalka kas izskatās 10 reizes sliktāk. :D

Un ar normālu cable management jau šitos varētu diezgan piedienīgi sakārtot

Sakārtot jau var jebkurus kabeļus bet kā viņi izskatīsies tajā high end sistēmā. Nedaudz šķebina tas ka pērkot reāli dārgu barokli līdzi nāk tie lētie flat kabeļi kas bojā visu kopējo sistēmas izskatu it sevišķi ja sānā korpusam eksistē logs.

Labots - Design
Link to comment
Share on other sites

Šodien parādijās vēl viens jautājums. Vai ir atšķirība ņemot ramu vienā modulī vai divos? Domāju tieši veiktspējas ziņā.
7qXsjam.jpg

Link to comment
Share on other sites

Testos dual channel parasti ir nedaudz ātrāks, apmēram 5-10% parasti. 

 

euler3d-ram-results2.jpg


Reālās dzīves testos gan parasti pat 5% uzlabojumu ir grūti sasniegt. Piem WinRar vai Adobe PS testi uzrādot apēram 3-5% max ātruma pieaugumu starp single un dual channel.


Piem video enkodēšana - single vs dual ch:

 

adobe-premiere-time.jpg


Labāk sakasi tos pāris Eur starpību uz šitādiem sīkumiem, un nopērc taču to SSD, for fuck sake - tas gan tev dos ātruma pieaugumu lielāku kā visi signle/dual RAM'i uz pasaules. :D Apbrīnoju cilvēku stūrgalvību.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čau visiem.

Tiek komplektēts dators cenā ap 550 - 600eur tādām spēlēm kā Black Ops3, GTA5, Fallout4, Mad Max, Rainbow Six: Siege, BF Hardline uz FULLHD monitora.

Komplektācija:

k7lwuuh3zkhq7o3uruzy.jpg

 

dvd iekārta būs vajadzīga

ssd nav iekļauts, jo tiks izņemts no esošā pc

 

Vai kko ir vērts mainīt? Varbūt kādā citā i-veikalā būtu izdevīgāk? Vai Skylake i3 nāk ar dzesi?

Labots - robcixx
Link to comment
Share on other sites

Vai kko ir vērts mainīt?

RAMu uz tādu, kas sastāv no vienas plāksnītes.

Varbūt korpusu uz Fractial design Core 1000 vai ko līdzīgu, jo šis tomēr tāds bling bling.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

OK

 

bet kā ir šobrīd ar CPU dzesētājiem, tie nāk līdzi Skylake i3?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...