Jump to content

Pastiprinātāja izvēle


magnat
 Share

Recommended Posts

Labvakar, lūdzu jūsu palīdzību pastiprinātāja izvēlē. Tātad nepieciešams 2 kanāli pastiprinātājs tumbām Magnat monitor supreme 2002, 225w nom, 450w max, 93dB. Ražotājs norāda ka var slēgt pie pastiprinātāja no 30w līdz 450w. Gribētos lai tumbas pilnvērtīgi skanētu, ko diez vai spēs nodrošināt 2x30w pastūzis? Vēl svarīgi būtu lai pastiprinātājam būtu optiskā ieeja. Nav saprotams cik tām tumbām ir pretestība, jo ražotājs raksta 4-8omi, bet viņām nav iespējams neko pārslēgt. Vai piemēram šis resīvers spēs tās tumbas normāli kustināt? http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Pioneer+Receivers/VSX-921-K

Itkā jūtība ir liela pietiekoši, ari salidzinoši mazas jaudas pastiprinātājs spēs viņas darbināt? Bet cik tas varētu būt? Un resīveri kam būtu optiskā ieeja atrast ar jaudu lielaku par 100w uz kanāli pie 8 omiem jau ir loti grūti. Vai ar to pietiek? Un pie cik omiem tā jauda jāskatās šīm tumbām? Aparatūra būs 20 m2 istabā pagaidām pieslēgta pie tv.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Inspektors Caps

    6

  • nnoname

    12

  • Kaspars12

    12

  • magnat

    7

nu nav tur nekaadi 93dB, knapi 90dB salasiisies.... Formaali taa ir 4 omu akustika attieciigi leetaa gala 8 omu resiiverus jau nu tur nevajadzeetu slegt klaat . cita lieta, ka 20m2 istabaa diezvai arii vairaak vajag par tiem 20-30w

Link to comment
Share on other sites

Kaut ko tu tur putrojies, vajadzīgs 2 kanālu pastiprinātājs, bet piemēram liec 7.1 resīveri. Vajag opredeļitsa. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tad pastiprinātājs vai resīveris?

konkrētais resīveris ir bijis lietošanā - pilnīgi bezcerīgs variants. Nav spējīgs iekustināt neko un nekur.

Link to comment
Share on other sites

Stereo pastūži ar ciparu ieeju nemēdz būt, nu vismaz ar skandām samērīgā budžetā. Ja nu vienīgi atsevišķi lietoti eksemplāri no 80-to beigām/90-to sākuma.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Kas ir dac? Ja domā pārveidot no optiskā uz analogo signālu, nebzudīs kvalitāte? Tam marantz linkā nav jauda.. Vai tad tāds der? Galvenais jautājums cil jaudīgu vajag, tā jau pilns ss ar resīverirm līdz 100w uz kanālu, man pietiks ar tādu? Pagaidām doma par šādu Denon avr-3300, ko sakat?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
vajag aparātu ar optisko ieeju, un vienalga cik kanāli. Darbināšu divus.

 

 

Autor, Tu pats kaut ko arī saproti vai esi cērpjama aita ? Jo tas pēdējais teikums ir krimināls. Tam pioneer resīverim ir 80w, ja darbina tikai vienu kanālu, 2 kanālu variantā varētu būt smieklīgi 50w, nedomāju, ka vairāk.

 

Tev jāsaprot, Tu gribi kino 5.1 veidot, vai klausīties pa īstam mūziku ? Lai kādu skaņu ņemtu no Tv, tā būs sūds, nav jēgas iecepties par DAC zudumu/nezudumu. 

 

Ja gribi kvalitāti, pērc labu cd atskaņotāju vai labu DAC un slēdz pie datora un klausies wav/flac mūziku, ne youtube video klipus ar kaku skaņu!

Esmu par ronalds_ ideju, jo pērkot pliku stereo pastiprinātāju būs plašas izvēles iespējas, ja gribēsi ar optisko ieeju, nekā. Daži modeļi. Izvēlies labu stereo pastiprinātāju un piepērc pārveidotāju(DAC). Varēšu pat testam iedot.

 

Ja gribi, lai iesaka pastiprinātāju nosauc budžetu.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Budzets 300eur. Slēgšu tikai pie tv pagaidām. Cik tas dac maksās in kur viņu var nopirkt. Tas denon man neder? Kas tas par sviestu par to pioneer, vinam ir 80w uz kanālu, ne jau kopējā jauda. Jautājums ir cik vajag jaudu tām tumbām, pagaidām neviens to nav pateicis.

Link to comment
Share on other sites

Jauda nav skaņas kvalitātes rādītājs. Mans pionieris "kliedza" skaļi, bet tikai pilnībā iztrūka basi... Grīdas akustika skanēja kā datora tumbiņas. Saprotu, ka šādi izpildās lielākā daļa resīveru, jo basu paredzēts iegūt no subja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja domā pārveidot no optiskā uz analogo signālu, nebzudīs kvalitāte?

Un kas, tavuprāt, notiek tajos pastiprinātājos ar optisko ieeju?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans pionieris "kliedza" skaļi, bet tikai pilnībā iztrūka basi...

 

Gan jau ka nejēdzi uzstādījumos pateikt ka nav saba un arī zemās frekvences jāspēlē front akustikai! Tik bēdīgu resīveri, ka pilnībā basi iztrūktu vēl nav gadījies sastapt!  

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
vēl nav gadījies sastapt!  

 

 

Tur arī atbilde, kurmis sastapa :D

 

Atgriežoties pie tēmas.

 

Autor, Tev der arī lietots pastiprinātājs ? Ja tā, tad uz tavu budžetu ss sanāk Rotel RA-06, kas būs kā reize, vēl optikas pārveidotājam paliks nauda.

 

Ja gribās svaigu, tad es ņemtu standarta DENON PMA-720AE, kas būs pietiekami. Ieslēgsi loudness uz amp un acīs būs mirdzums :) Ja nepatīk Denon, ņem Yamaha R-S300 vai Pioneer A-30-K. Visi +- vienādi. Gaumes lieta. Ar laiku izmetīsi tās skandas un arī pastiprinātāju, kad sapratīsi, kas ir skaņa un, kas ir wati!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

teoreetiski, ar to pioneer resi nav tik svaki. vinjam aizmuguree 300 vai 500w no tiikla , taatad 2 kanaalus pilniibaa nobarot vinjsh teoreetiski var. tajaa pashaa laikaa, es jau ieprieksh rakstiiju, ka 4 omu akustiku pie standarta 8 omu resiivera nevajag sleegt . buus tur kroplji un papildus resiivera dedzinaashana ar zem-omiigu , tam neparedzeetu slodzi.

par tumbu jaudaam. Jebkura tumba skan pie jebkaadas jaudas, arii pie 0,1 un 1w un 10w. nevajag tajaa tumbaa barot 80 vai  200w lai vinja skaneetu. Nesaprotu kaapeec cilveeks ir tik spiitiigs un iespringst uz resiiveriem, laikam jau patiik viss gatavs bez iespringshanas un nedomaashanas .

Link to comment
Share on other sites

Jā es negribu iedzilināties, man neinteresē teorija, gribu pieslēgt tumbas kautkam vienkārši lai nāk skaņa un ērti lietot. Paldies Kaspars par konkrētiem ieteikumiem, izejot no tā ari drosvien skatisos.

Paskatijos Kaspara piedavatos variantus, Būs atšķiriba vai slēgšu pie pastiprinātāja vai resīvera? Kapēc neņemt denon avr-3300, kam ir 105w uz kanālu , bet ņemt pastiprinatajus ko iesaka kaspars, kam ir 40-50w 3reiz dārgāk? Turklāt resīverim +būs optiskā ieeja, radio un iespēja vēlāk pieslēgt vēl kautko. Nesaprotu

Labots - magnat
Link to comment
Share on other sites

:) par vēlu nav nekad :) nezinu ko lai dara

A kur dabūt pārveidotāju opt uz analogo?

Par rotel ra-6 ir sliktas atsauksmes testos

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par rotel ra-6 ir sliktas atsauksmes testos
 

 

Atšķirībā no pio (vai jebkura cita megaražotāja lētā gala) resīveriem, kuri gan ir izcili, visi, kā viens.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Nelauzi galvu, paņem ss pioneer A-30k, laba cena, kastīti testam iedošu. Pēc tam nopirksi pats vai atpirksi no manis, ap 15eur tādas maksā.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jebkura tumba skan pie jebkaadas jaudas, arii pie 0,1 un 1w un 10w. nevajag tajaa tumbaa barot 80 vai  200w lai vinja skaneetu.

skaņa un mūzika ir divas dažādas lietas.

Tumbām un pastūzim ir jābūt jaudīgiem un muzons ir jāklausās nu ne jau uz pilnu klapi. 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

magnat, mazāk nodarbojies ar filozofēšanu un teorētisku spriedelēšanu!

 

Ja esi Rīgā, uzmet PM, iedošu stereo pastiprinātāju uz 2x50w, paklausīsies, sapratīsi vai vajag vairāk, domāju, ka nē :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja nevari šo,tad tev vienalga

Hmz, tās 3.5k tur interesanti ir par ko? Dizainu?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Long John

Varbuut kaadam biedram ir paardoshanaa moderns stereo pastuuzis par labu cenu?

 

Vecajam Denon PMA-720 saak chakareeties viens kanaals, pochu pagroziisjana un ieeju paarsleegshana paliidz, bet peec kaada laika atkal saak kaut kas gljukot...

 

Skatos uz Denon PMA-720ae vai liidziigu. Gribeetos ar pulti.

Link to comment
Share on other sites

Android1

Ja nu gadījumā tomēr iznāks gādāt jaunu, tad uzmetīšu, kas ir man mājā.

Man gan pašam ir stereo resīveris Yamaha RN-500. Skan ok, cik nu es saprotu. Parasti gan vienkārši uzslēdzu fonam un baigi neiedziļinos skanējumā. Jaudas rezerve arī ir sakarīga. Principā, kā saprotu, tad tas RN-500 ir līdzīgs parastajiem pastiprinātājiem AS-301/501, tikai ir apkrauts ar tīkla resīvera funkcijām. Resīveri, bez tīkla opcijām, šajā gadījumā būtu RS-300/500/700.

 

Potenciāli, šie varētu būt kā viens no variantiem, ko izskatīt, bet nu jāskatās vai sader ar skandām un gaumi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

saak chakareeties viens kanaals, pochu pagroziisjana un ieeju paarsleegshana paliidz, bet peec kaada laika atkal saak kaut kas gljukot

jāiztīra poči un slēdži ar kontaktu ķīmiju 

Link to comment
Share on other sites

Kur nest veco pastuuzi uz apkopi (Riiga)?

Nezinu vai pats gribeeshu jaukt, pirkt kjiimijas un tiiriit....

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

jozhix, elfa forumā uzprasies un paši pieteiksies palīdzēt, bet pirkt jaunu amp pie šādas problēmas ir vairāk kā traki :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...