Jump to content

Dators 1080p filmām.


Eyecng
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Vēlētos iegādāties datoru, kuru pieslēgt pie televizora, lai skatītos 1080p filmas. Bet pats, diemžēl no šīm lietām diez ko nesaprotu.

Varbūt kāds var ieteikt man datoru, kas spētu tādu uzdevumu veikt?

Labots - Eyecng
Link to comment
Share on other sites

Principā jebkura mūsdienu ofiskārba ir spējīga 1080p pavilkt pat ar integrēto video - nav vairs tie laiki. Turklāt integrētajām mūsdienās ir HDMI vai vismaz DVI.

 

Ja tā nopietni par tēmu - priekš kam datoru, ja ir vesela čupa Digital Media Player tirgū pieejama, kas ir daudz lētāki par lētāko datoru, ir aprīkoti ar android un spēj atskaņot lokālo video/audio bibliotēku, māk spēlēt no tīkla diskiem, uz tiem var palaist pat torrentu ar remote vadību.

Piemēram, Vismaz pirms pusgada šī skaitījās viena no vislabākajām izvēlēm tirgū price/performance ziņā -

http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html?wid=1

Spēj pavilkt ne vien 1080p bet arī 4k, ir visas vajadzīgās lietotnes (Youtube, Netflix, etc.), ātra un ar ļoti labām atsauksmēm visos review.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Principā jebkura mūsdienu ofiskārba ir spējīga 1080p pavilkt pat ar integrēto video - nav vairs tie laiki.

Atomiem un daudziem tevis minētajiem media atskaņotājiem varētu būt problēma tikt galā ar HEVC.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atomiem un daudziem tevis minētajiem media atskaņotājiem varētu būt problēma tikt galā ar HEVC.

tur reiņa norādītajā linkā tāda maza ikona ar hevc.Ko tas varētu nozīmēt?Meli? 

Link to comment
Share on other sites

Visiem specializajiem pleijeriem ir viens kopīgs liels trūkums - īslaicīgs suports. Jo specializētāks dzelzis, jo lielāka varbūtība, ka pavisam drīz (līdz ar katru nākamo softa apdeitu) uz tā var nedarboties jaukie, foršie online servisi. Piemēram, Youtube. Lielākā problēma ir tā, ka pārsvarā visi šie servisi šādās ierīcēs daudzmaz izmanto specializētas aplikācijas. Ražotājs nesamaksā par licenci un pūt tūtē. Nokačātās filmas, protams, tas neskar (lai gan arī tām ir tencence izmantot arvien jaunas kodeku versijas), bet kopumā nākotne pieder ierīcēm, kas maksimāli pietuvinātas datoriem, vai vismaz distributīviem, kas darbojas uz datoriem.

Mans ieteikums ir turēties pie sākotnējās domas un nokomplektēt kādu no ofisa kārbām aptuveni 280-300 Eur robežās. Būs iespēja augt. Ierīce derēs ne tikai šaurai specializācijai, bet varēsi arī izmantot visas citas iespējas. Vajadzēs, nākotnē pieliksi videokarti, ramu utt.

 

Mājas izklaidei izmantoju pārbūvētu toshiba laptopu uz linux os uin kodi. VIenlaicīgi ir gan kompis brouzēšanai, gan uz otrā monitora KODI (XBMC).

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Valduha, es ne par konkrēto modeli (liekas visai OK variants). Es par to, ka tam ir jāpievērš uzmanību un kuru katru ņemt nevajadzētu!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visiem specializajiem pleijeriem ir viens kopīgs liels trūkums - īslaicīgs suports.

 

Ja ar šo specializajiem ir domātas  Reiņa pieminētās Android kastes, tad tev nav taisnība nevienā sava gvelzuma punktā.

Supports ietekmēs to, ka nebūs OS apdeitu. Bet tos tādam media pleijerim nevienam nevajag. Visādi citādi tas ir pilnvērtīgs dators. Arī kodeki mainās ne biežāk kā reizi 5 gados.

 

Un tā kā Win10 tagad jau ir funkcija Cast to, tad vispār nav nekādas vajadzības pēc datora fiziskas slēgšanas pie tv.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Android ir cits stāsts. (Tas skaidrs). Un tomēr, ja arī par piemēru ņemam Reiņa minēto aparātu, tur jau sanāk (ja ar visiem maksājumiem) gandrīz vai puse no pamata līmeņa stacionārā datora, uz kura var kurbulēt ne tikai androidu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Spēj pavilkt ne vien 1080p bet arī 4k, ir

patups jautājums - vai h.265 atbalsts specenē nozīmē automātiski arī  h.264 atbalstu ?

Link to comment
Share on other sites

Volters - paņem noliec blakus stacionāro PC (kaut vai portatīvo) un blakus Android kasti (uz daudzām ir dual boot - gan andris, gan Win (8 vai 10); Izmērs tomēr ir dikti svarīgs; Vienīgi uz ko var ieberzties android kastēm - Wifi uztveramība un ātrums caur wifi - viss pārējais - FullHD un 4k filmas var rullēt, youtube utt. iet. nafig čakarēties ar kompi, kas izmēru/skaļuma/el.patēriņa ziņā ir arhaisms, ja vajag tikai funkcionālu kastīti:)

 

P.S - jautājums "spečukiem" - kāds ar šitādiem ir bakstījies? - http://tehnoshop.lv/gigabyte-brix-gb-bace-3000-n3000-ddr3l-1600-hdmi-usb-3-0-2123469.html - šādu varbūt var izskatīt kā alternatīvu? Vienīgi RAMS un SSD jāpiepērk klāt.

Labots - zulus
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jautājumi: vai tas Tev paredzēts kā otrais dators mājās un vai TV māk atskaņot media failus no ārējām datu ierīcēm ( USB flash, ārējais HDD) ? Varbūt tev pilnībā pietiktu ar >8 GB USB flešku? :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

vesela čupa Digital Media Player tirgū pieejama, kas ir daudz lētāki par lētāko datoru, ir aprīkoti ar android
 

 

Man atkal daudz reālāka alternatīva liekas Intel NUC, bija šāds te Android brīnums, Minix kaut kāds tur H8 Plus vai kāds tur tas pilnais nosaukums, ļoti kareklīga un piņķerīga, YouTube tikai mobilā versija ar visām no tā izrietošajām sekām, XBMC updeiti diezgan mokoši, normālu peli-kavu pielikt nevar, tā viņu gyro figņa nebij lietojama, turklāt vairākas vienkārši nobeidzās un nestrādāja korekti vairs. Intel NUC, protams, sanāk dārgāk, un ja izvēlas kādu no top versijām, tas ir padārgs dators jau, bet toties vienkāršāk lietojams.. imho

 

 

 

 

Varbūt tev pilnībā pietiktu ar >8 GB USB flešku?
 

 

Un kā Tu tajā 8GB fleškā ieliksi normālas kvalitātes 1080p filmu?

 

 

 

nafig čakarēties ar kompi, kas izmēru/skaļuma/el.patēriņa ziņā ir arhaisms, ja vajag tikai funkcionālu kastīti:)

 

Par Intel NUC laikam neesi dzirdējis...

Link to comment
Share on other sites

Man kā reiz ir minētais Minix. Un nav nekādu problēmu. Viņu oriģinālo pulti gan nelietoju, bet bez problēmām strādā Airmouse - kur ir pele ar klavieri apvienota.

HD filmas iet bez kādas raustīšanās. Vienīgās problēmas ir ar krievijas izcelsmes saturu. Kaut kā šie pamanās sačakarēt tos failus tā, ka šamie rīstās un klepo, ja uzliek oriģinālo eng skaņas celiņu.

Link to comment
Share on other sites

Norchello, lasīt nemaz nemāki? par ko ir tēma?

 

Any way, autoram - http://www.ebay.com/itm/111774078429?_trksid=p2050601.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI111774078429.N36.S2.R5.TR7- kāpēc nepaņemt kaut ko šādu (jāatrod tik lai līdzīgs sūtās uz LV)? Te pat bootā bija tēma, kur cilvēki teica, ka šis esot Ok dampīc...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Norchello, Tu esi ğēnijs! Visi te tizlojas, bet izrādąs, ka cietais disks ir vislabākais risinājums filmu atskaņošanai. Starp citu, zupu ar var no cirvja izvārīt... :D

Link to comment
Share on other sites

Otkārt no kurienes tāda agresivitāte :shok:

 

Izteikta netolerance pret stulbumu !

Link to comment
Share on other sites

Norchello, vai tiešām esi āmurs, un domā ka pilnīgi visiem TV ir iebūvētie media pleijeri, un ja ir, tad tādi, kuri "ēd" visu?

Labots - rubb
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pag,iznāk tā ja es pieslēdzu arējo hdd pie tv un skatos tajā filmas tad esmu stulbs un man obligāti jāpērk jūsu ieteiktie verķi un tad būs cool,tad būšu pirmais čalis ciemā?

Nē, iznāk, ka tu esi stulbs, jo cilvēks meklē atskaņotāju, nevis failu glabātuvi, bet tu peries ar savu cieto disku.

Cietais disks != atskaņotājs !

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bēdīgi paliek, ka cilvēki neķer būtību, bet padomus alkst dot. :( rubb un MIGs jau paskaidroja, bet laikam jau jāpiekrīt kārtējo reizi Ķirzakam par indigo efektu...

Link to comment
Share on other sites

Racer - Tu taču paņēmi media plejeri, kādas atsauksmes?

Es paņēmu sievai virtuvē šo verķi: http://ru.aliexpress.com/item/TV-Box-Android-2G-Ram-M8S-OTT-TV-BOX-Amlogic-S812-Quad-Core-8GB-ROM-tv/32481113949.html, sieva starā, filmas skatās, pat mūsu TV kaut kā ir dabūjusi, man tagad ir absolūts miers. Neesmu dzirdējis ka būtu kādas problēmas. Tādu aparātu arī topika autoram vajag.

Link to comment
Share on other sites

Racer, tas jau laikam tas pats, ko es ieteicu, tikai bez klavieres :)

Link to comment
Share on other sites

Tavam tad ir īsts 1000 tīkls?

Link to comment
Share on other sites

Atbilde - viss daudzmaz normāli strādā. Teikt, ka idēli nevaru, bet ir ok.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un nav nekādu problēmu.
 

 

Un kā ar youtube? Reklāmu bloku var uzlikt? HD un 4K normāli velk? Man šīs kastes vairs nav, bet cik atceros, nekādus blokus uzlikt nevarēja, jo Android, un ar kvalitāti arī čābīgi, plus vēl tas search nekāds iekš Android versijas un tas, ka nestrādā linki uz video, kas ir uz PC versijas teiksim, tāpēc vien man tas Minix nepatika.

 

Tāpat arī XBMC pamatīgi lagoja uz šī, salīdzinot ar PC, kur XBMC lido (nu dzelži tomēr ne tādi), tad uz Minix tas vienmēr vilkās.

 

 

 

 

Viņu oriģinālo pulti gan nelietoju, bet bez problēmām strādā Airmouse - kur ir pele ar klavieri apvienota
 

 

Šāda arī bija, arī sāka lagot pēc kāda laika un nevarēja vairs piedabūt strādāt normāli.

Link to comment
Share on other sites

kappa - man tevis ir žēl,  citi māk lasīt, tu prasi lai tie, kas lasījuši tev stāsta. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...