Jump to content

Bankas kartes PIN aizsardzība


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Varbūt kas ir turvāk informēts par bankas kartēm varētu man pastāstīt, kas ir kas.

Es visu laiku domāju, ka maksājumu kartes ar čipiem un PINiem ir drošas pret neautorizētu lietošanu.

BET šodien vienā uzkodu automātā samaksāju ar bankas čipa karti nevalidējot transakciju ar PIN kodu. Vai tas tā tagad ir normāli?

 

Kam tad tas PIN kods ir nepieciešams, ja jau es varu norēķināties vienkārši ievietojot karti automātā?

Tad jau nekur tālāk par tām magnētiskajām lentām un parakstiem nekur tālāk neesam tikuši?

Link to comment
Share on other sites

@@_dunduks_, izskatās, ka tas uzkodu automāts vk nolasīja magnētisko joslu.. arī man ar visu čipu ir bijuši gadījumi, kad nācies vilkt karti un pa vecam ar parakstu uz čeka, jo redz atrodas POS, kas nogļuko un čipu nepaņem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)

Nē, magnētiskās lentes maksājumiem tur ir cita vieta, lai to var visā garumā nolasīt.

Man tā bija čipa lasīšana, jo karti ievietoju ar čipu pa priekšu un tikai par 1/4 no garuma (līdz standarta klikšķim, kas nosaka, ka karte ievietota pilnīgi).

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Uz tilta, kas savieno SE ar DK, noskaita no kartes 48 eur, neko tev nejautājot, a tu par sviestmaizi esi pārsteigts. :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Atsevišķām bankām laikam var līdz 30 eur maksājumu veikt nospiežot tikai OK ekrānā.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
Uz tilta, kas savieno SE ar DK, noskaita no kartes 48 eur, neko tev nejautājot

Man šajā gadījumā ir pie kājas, ka tam u vas v Šveciji. Man interesē LV.

Man amerikā benzīntankos arī neviens neko nejautāja, kad ar magnētisko lentu maksāju.

 

 

Atsevišķām bankām laikam var līdz 30 eur maksājumu veikt nospiežot tikai OK ekrānā
Nu es pat nekādu OK nespiedu. Izvēlēlējos preces numuru un viss. Laikam to arī var uzskatīt par 'ok'.

Mani vairāk interesē drošība, jo cik atceros, kad mums bankas ieviesa šīs kartes, PIN koda aizsardzību uzsvēra kā ārkārtīgu drošības garantu, ja vien pin kodu pats neuzrakstīji uz kartes.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Simsons2

 

 

Man amerikā benzīntankos arī neviens neko nejautāja, kad ar magnētisko lentu maksāju.


Amerikā tak normāli visur ar mag joslu maksāt. 
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas tas par automātu - degvielas, Depo, rimi, bankomāta? Kartēm ir daudz un dažādi pakalpojumi un sīkiem darījumiem drošības prasības ir samazinātas, lai paātrinātu procesus.

 

 

BET šodien vienā uzkodu automātā samaksāju ar bankas čipa karti nevalidējot transakciju ar PIN kodu.
 
Link to comment
Share on other sites

Lidostā Colas aparāts arī neko neprasa, noskaita 2.5 vai 2 un viss.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
Kas tas par automātu

Es tak rakstu, ka uzkodu (snickers, kit-kat, zelta rieksts u.c. snaki) automāts.

 

Tikko aplūkoju to automātu vēlreiz - jā, automāta var maksāt ir gan ar čip-karti, magnētisko lentu un arī ar Visa payWave un MC payPass, bet mana karte nav bezkontaktu karte. Parasts standarta MC čips, ja vien tur nav kaut kāds wireless defaultā iebūvēts.

Laikam jāzvana uz banku un jāprasa skaidrojums, kas par desām.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz jau bija tāda fīča, ka nelieliem maksājumiem var arī neko neprasīt, t.i. tieši tādos automātos.

 

Ar bezkontaktu (NFC vai tml.) kartēm ir lielāka jautrība. Arī pat karti nevajag, pietiek telefonu ar aktivizētu šo maksājumu fīču. Tur tik piereģistrē firmu, nopērc atbilstošu termināli, pieslēdz bezvadi internetu, un ej uz autobusu vai tml. un pelni naudu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Diez vai kāds spers maksājumu karti, lai varētu tusēties pie snickers automāta.  Droši vien karte atļauj noteiktu summu noņemt bez PIN. 

Link to comment
Share on other sites

( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

 

Amerikā tak normāli visur ar mag joslu maksāt. 

 

Man viens zināms frukts palīdzēja amerikāņiem, šeit pat Eiropā noņemt naudiņu no konta caur magnētisko joslu.  Finālā rūtota saule pāris gadus un tikai vienā bankā atļāva atvērt kontu. Pēc 5 gadiem tik atļāva izsniegt maksājumu karti.

Link to comment
Share on other sites

Es protams ideju saprotu un skaidrs, ka šokolādīti pērkot viss ir OK, bet kā sabiedriskajā transportā kontrolieris var pārbaudīt, esmu es maksājis, vai nē?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man viens zināms frukts palīdzēja amerikāņiem, šeit pat Eiropā noņemt naudiņu no konta caur magnētisko joslu. Finālā rūtota saule pāris gadus un tikai vienā bankā atļāva atvērt kontu. Pēc 5 gadiem tik atļāva izsniegt maksājumu karti.

Atliek secinaaat, ka laikam jau tiem Amerikaanjiem taa karte, bija nonaakusi pie vinjiem, ne sevishkji legaalaa celjaa! :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

matrixxxx

Man Sweda dabatkarte.

Paveelu vakaraa zvana no Sweda un jautaa vai es atrodos kkaadaas tur USA salaas.

Saku, ka protams nee.

Sweds atbildeeja, ka taa jau likaas, jo redzam shodien tepat Riigaa vaiktu dariijumu ar to karti.

Sweds pats uz aizdomu pamata nebija apstiprinaajis dariijumu un noblokjeejis karti.

Lieki piebilst, ka karte bija manaa makaa.

 

Rezumee, nevajag pat manu karti, pietiek nokopeet datus ;)

Link to comment
Share on other sites

Bet, protams. Pērkot kaut ko internetā ar karti, ne visās vietās ir tā drošā iepirkšanās iespēja, kad papildus kodi jāievada, pie mūsējiem i-veikaliem pēdējā laikā neesmu pieredzējis, ka nebūtu, bet pasaules i-veikalos daudz kur ir tā - ievadi kartes datus, pirkums noticis. Vai tie dati nenoklīdīs, nevar zināt.

Link to comment
Share on other sites

Tak visi normāli cilvēki, priekš iepirkšanās internetā, uztaisa atsevišķu karti uz kuras bezjēgā naudu netur. Man pilnīgi pofig, ja kāds to noklonē, tāpat tur naudas nav. Ieskaitu naudu kartē priekš konkrēta pirkuma un miers.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pērkot kaut ko internetā ar karti, ne visās vietās ir tā drošā iepirkšanās iespēja

 

ja kartes izdevējs nodrošina 3D secure, tad pirkums ar zagtu karti jau būs tirgotāja problēma, kurš to savā galā nenodrošina.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Tak visi normāli cilvēki, priekš iepirkšanās internetā, uztaisa atsevišķu karti
Njā... Normāli
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Normāli cilvēki izmanto Paypal.. es kartes datus nekur nedodu, izņemot LV lapās, par kino vai tml..

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Normāli cilvēki izmanto Paypal
Jā, jā, pastāsti kā rezervējot viesnīcu vai auto nomā, vai pērkot aviobiļeti, es varu samaksāt ar PayPal? Atradušies Normālie....
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Par PayPal arī neteiktu, ka vot tas priekš normāliem. Tā ir laba opcija, labi, ka tāds PayPal ir, bet pavērtējiet paši, kāda aizsardzība tam PayPalam... e-pasts un parole, čau, visi normālie...

Link to comment
Share on other sites

@@_dunduks_, īstenībā bieži vien pat tas ir iespējams. Protams, katram pašam ir jāizvērtē savu maksājumu līdzekļu drošība un izmantošana.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag turēt maksājumu kartes piesaisti Paypal pastāvīgi, tikai tad kad vajag. Tur bez pogas Add ir Remove un viss būs droši.

Link to comment
Share on other sites

Maksājuma kartes datus tač vienreiz jau ievadīji. Esi pārliecināts, ka nospiežot pogu Remove, kartes dati viņiem uzreiz "aizmirstās". Viss droši mūsdienās gandrīz nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Es lietoju paypal jau vairāk kā 10 gadus. Un neesmu novērojis kādas problēmas ar datiem. Un kādā sakarā, lai paypal paliktu kādi dati par karti, ja lietotājs no konta to atsaista?

Paypal, ja kas nav vienkārši lapelīte, bet gan reāla finanšu institūcija ar atļaujām un licencēm.

Link to comment
Share on other sites

 Tepat forumā tēmā par PayPal ķidājām iespējas tur pievienot bankas konta numuru. Ar dažām viltībām var pievienot. Ja bankas konts pievienots, var aizvākt karti no tā pajpala, atstāt tikai konta numuru un pirkt caur to. Nezinu, kā ir jaunam lietotājam, varbūt nemaz karti nevajag, izveido tik kontu, pievieno bankas konta numuru.

 

Skat. #41

 

 Reāla finanšu institūcija ar atļaujām un licencēm nav nekas absolūts.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Kā iedomājies pirkt caur Paypal ar konta numuru? Būs vēl jātiek tajā, tas ir savā internetbankā.

Link to comment
Share on other sites

Var jau priekš katra pirkuma ņemt jaunu karti, ja tik ļoti bail no visa.

Link to comment
Share on other sites

hehe, tā ir jauna iespēja, kas parādījusies PayPal priekš Latvijas lietotājiem, senāk tāda nebija. Viss tā pat, kā ar karti. Kā tu ar karti pērc? Tač arī pie katra pirkuma kartes datus neievadi. Novirza tevi uz PayPal kontu, kurā tu ielogojies, un tik nospied - apstiprināt. Tā pat ar to bankas konta numuru, pajpals atvilks no tava konta, kad tu būsi apstiprinājis. Papēti šo iespēju. Katrā ziņā, šī opcija ir drošāka, kāds potenciālais krāpnieks ar tavu bankas konta numuru nevar iesākt neko, kurpretīm, zinot tavus bankas kartes datus, var daudz kas notikt bez tavas ziņas.

 

Skat. #41

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Kādā veidā Paypal ko atvilks no bankas konta? Kā? Viss ko viņš var, tas ir tikt līdz internetbankas mājaslapai, jo kontu viņš tagad zina. Paroles un kodu kartes arī nosūtīji? Tās ir dažādas lietas, maksājumu karte un bankas konts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neesmu vēl mēģinājis pirkt caur PayPal, kopš bankas kontu pievienoju, lai redzētu, kā tas strādā. Iespējams, ka pa starpu būs kaut kāds redirekts uz bankas lapu, kur kodu ievadīšanu prasīs, tas drošībai par sliktu nenāks. Nē, nē, bankas paroles un kodu kartes neprasīja. Ieej savā PayPal kontā un paskaties, sameklē forumā tēmu, kur šito izrunājām, lai vieglāk saprast kā.

 

Skat. #41

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

:sarkasms:

Tiešām.

Tu nebiji pats uzsācējs, bet aktīvs tēmā rakstītājs gan. :)

hehe, tu neesi pamēģinājis savam PayPal kontam karti noņemt, atstāt tikai bankas kontu. Kādas iespējas paliek?

Link to comment
Share on other sites

Par šo konkrēto lietu uzsāku es. Man Paypal ienākums ir lielāks nekā izdevums un citi līdzekļi nav nepieciešami. Karti noņemt/uzlikt vari kaut katru dienu.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs. Jāatzīstas, es pats sapinos savos spriedelējumos. Taisnība tev, bankas konts, tā ir papildus iespēja, kad jāizņem nauda no PayPal konta. Pirkšanai, protams, bankas karte vajadzīga. Ja neko nepērk, ir tikai ienākumi, tad, jā, var iztikt arī bez kartes.


Pārsvītroju savus maldus iepriekšējos postos.

:)

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Es atkal kādu laiku atpakaļ nošokējos, ka norēķinoties ar karti, ir pārdevēji, kas var redzēt konta atlikumu. Piemēram Neste :)

Labots - Artic^MX
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...