Jump to content

Bankas kartes PIN aizsardzība


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

No bankas konta nopirkt neko nevar, tikai pārskaitīt uz Paypal kontu. Pie kam caur trešo personu kam ir konti Latvijas bankās, tās ir 2 vai 4, neatceros.

Link to comment
Share on other sites

Pārskaitīt uz PayPal kontu, lai pašā PayPal kontā stāv nauda. Tā var, vai ne. Skaties, varēs pirkt arī bez bankas kartes. Pērkot nauda noņemsies no tavas PayPal naudas. Tomēr ir opcija - pirkt caur PayPal bez bankas kartes.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Jā, tā. Ātrums kad ienāk Paypal kontā atkarīgs kāda ir banka. Tur ir dažas tikai.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Es atkal kādu laiku atpakaļ nošokējos, ka norēķinoties ar karti, ir pārdevēji, kas var redzēt konta atlikumu. Piemēram Neste
Stāsti, ko tieši un kā neste redz!

Vēl LVL laikos bija, ka Neste vispirms rezervē 70 LVL (tagad varētu būt 100eur) un ja nav tāda atlikuma, tad nekāda degvielas ieliešana nesanāk.

Bet vai Neste tiešām redz mana konta atlikumu - par to es stipri šaubos.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. ļoti ļoti interesanti.. tagad ieskaitīšanai palikušas tikai Swedbanka un SEBs.. agrāk bija arī Citadele un Nordea vēl toč.. dīvaini, kur pazuda..

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka Neste konta atlikumu neredz.

 

CAP, tāpēc ka agrāk gāja caur trustpay.eu , tagad trustly.com

Link to comment
Share on other sites

Kā ir? Vai naudas ieskaitīšanai PayPal kontā vajadzīga VISA karte, kas piesieta PayPal kontam?

Link to comment
Share on other sites

Paypal nevar ieskaitīt no kartes, nekādas. Tas nav pirkums.

 

Un pat ja būtu, kas maksātu komisiju kura šeit būtu neizbēgama.

Labots - hehe
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc es to uzprasīju. Tagad manam PayPal kontam karte vairs nav VISA, bet MasterCard. Tikko izmeklējos savā PayPal kontā, kur tā iespēja uzlikt naudu uz PayPal konta, krustu šķērsu meklēju, kamēr uzdūros "Add funds is not available". Točno atceros, savu laik tiku licis naudu no bankas uz PayPal konta, viss strādāja, toreiz man bija VISA. Vai tas nav saistībā ar to, ko tu raksti #48 komentārā?

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX
Stāsti, ko tieši un kā neste redz! Vēl LVL laikos bija, ka Neste vispirms rezervē 70 LVL (tagad varētu būt 100eur) un ja nav tāda atlikuma, tad nekāda degvielas ieliešana nesanāk. Bet vai Neste tiešām redz mana konta atlikumu - par to es stipri šaubos.

 

Ieskaitīju kontā ~ 12 EUR, ieliku karti, izvēlējos sūkni un lēju cik dod.

Sāka liet ar pilnu jaudu, un tuvojoties summai sūknis jaudu samazināja.

Sūknis apstājās tieši kad kontā bija smuka nulle.

 

----

 

ja atlikumu neredz, tad es nesaprotu kā sūknis zināja kad apstāties. bruteforce? :D

Labots - Artic^MX
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

 

 Tepat forumā tēmā par PayPal ķidājām iespējas tur pievienot bankas konta numuru. Ar dažām viltībām var pievienot. Ja bankas konts pievienots, var aizvākt karti no tā pajpala, atstāt tikai konta numuru un pirkt caur to. Nezinu, kā ir jaunam lietotājam, varbūt nemaz karti nevajag, izveido tik kontu, pievieno bankas konta numuru.

Citās zemēs tā var darīt, Latvija visdrizāk nē. Man noņem pa taisno no konta, bez kartes, saucas Direct Debit. 

Link to comment
Share on other sites

vw, naudas uzlikšanai ar karti nav sakara. Kā tad viņu uzliki? Ieveda tavā internetbankā, pareizi.

 

Artic^MX veikalā arī pie 12€ viss apstāsies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, caur internetbanku bija, pasen tas notika, bet tur PayPalā bija attiecīga poga, kuru nospiežot, tālāk viss notikās. Tagad skatījos, nav nekā tāda, atvēru Site Map, spiežot uz Add funds, izleca tas paziņojums. Var jau būt viņiem pašiem kaut kādi pārtraukumi, nav nemaz tik gludi viss tajā PayPal accountā.


Redz, kā AndrisBB izstāstīja. Nemaz tik neloģiski nebija tie mani spriedelējumi. Vienkārši neesam mēs A klases valsts.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau default viņam tā droši vien, viņš pats būs to atļāvis. Es negribētu ka visādi švaļi, pat ja tas ir Paypal var piekļut manam kontam.

 

Poga ir joprojām, uz Transfer Money.

Link to comment
Share on other sites

Arī Transfer Money pamēģināju, tur vienīgās opcijas NO: PayPal konta nauda; UZ: mans bankas konts. Tas gan manā gadījumā joprojām nenostrādā. Nav tur iespēju no bankas konta uz PayPal kontu.


hehe, štrunts, ka PayPals ar visiem pārējiem švaļiem, skaties biedram ArticMX benzīna sūknis piekļuva, pa nullēm visu nometa galā. :)

Link to comment
Share on other sites

Tūlīt mēģināšu.


Paldies hehe. Tur bija jāspiež uz teksta Jūsu banka atblatsa Trustly. Jā, tiešām, izvēlēties varēja tikai SEB vai Swed. Tad bija Trustly lapa, kurā jāievada bankas kodi, nemaz uz internetbanku nenovirzīja... Atgriezos PayPal kontā, nauda jau bija tur, tātad zibenīgi.

Secinājums. Var pirkt izmantojot PayPal nelietojot bankas karti. Tik iepriekš naudiņa jāieliek PayPal kontā. Jautājums tik, vai līdz tam var nonākt bez kartes vispār, tas ir, izveidot PayPal kontu, kuram piesaistīts bankas konts, karte ne, un tādā veidā darbināt pirkšanas procedūru.

Link to comment
Share on other sites

Benzīna sūknis caur karti nometa kuru tur viņš pats iebāza un vēl ar PIN apstiprināja. Kontiem jābūt diviem, lielajai naudai un mazajai, ar karti.

 

Kāpēc lai nevarētu, man kartes tur nav.

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

 

 

Artic^MX veikalā arī pie 12€ viss apstāsies.

 

Kas Tev apstāsies? Pārdevējs zinās cik gramu gaļas man notirgot, lai kontā paliktu apaļa nulle?

Link to comment
Share on other sites

Ne pārdevējs, ne Nestes darbinieks nezinās neko. Tik tas aparātiņš, kurā tu savu karti ieliksi, dos ziņu pārdevējam, ka tavā kontā pietrūkst naudas, kā aparātiņš zinās? figviņzin, laikam redz. Līdzīgs aparātiņš ir Nestē, tik laikam bišķi piemērotākas konstrukcijas, tas ar kaut ko redz tavā kartē.

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Okey, jāpagaida, ko teiks citi biedri par hehe teoriju, kas ir darbojušies ap POS.

Teorētiski jau tā varētu būt, bet tur sanāk baigi daudz pieprasījumi, un tiem vēl jānostrādā ļoti īsā laikā.

vvv, tos aparātiņus programmē cilvēki, un visas tās lietiņas parasti kāds arī redz.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāpēc lai nevarētu, man kartes tur nav.

Aizvākt karti tagad var, jo parādījās iespēja pievienot bankas kontu. Senāk taču nebija tādas iespējas.


 

 

vvv, tos aparātiņus programmē cilvēki, un visas tās lietiņas parasti kāds arī redz.

Es taču to pašu saku. Akli ticēt nevar nevienam. Tie, kas domā, ka ir kāds pavisam drošs veids, maldās, jo katrā sistēmā ir kādi posmi, kur blakus var stāvēt cilvēks, un redzēt. Vai tas ir maksājot ar karti kaut kur pie ķīniešiem, vai tas ir PayPal, jāpatur prātā - kāds redz. Pilnīgi nopietni.

Link to comment
Share on other sites

Aizvākt karti vienmēr ir varēts. Kāpēc lai viņa tur būtu? Paypal reģistrācijai vai tad vajag karti obligāti?

Link to comment
Share on other sites

Kaut ko jau vajag. Redzēji, ar zināmu čakaru bankas konta pievienošana Latvijas lietotājiem bija, vajadzēja uz veco lapu pārslēgties...Katrā ziņā, kaut kādi dati par lietotāju tiek pārbaudīti no viņu puses, kādā brīdī tava karte tur ir, kaut kādas saites ar tavu banku notiek, tad tu aizvāc to karti kādā brīdī, vari darīties... hehe, tavā gadījumā, kā tu stāsti, pats vairāk sell nekā buy, tev pastāvīgi PayPal kontā nauda, tad viņiem tava karte vai konts mazsvarīgs. Nezinu, kā būtu ar naudas pievienošanu plikam PayPal kontam, ja nav piesaistīta ne bankas karte ne bankas konts, vai nav nekad bijusi, nav viņi pat redzējuši, kas tev par banku. Vai izdotos?

Link to comment
Share on other sites

Nevajag tur neko. Karte ir tīri tam lai ir kur paņemt naudu pirkuma apmaksai. Ja katru otro dienu nepērcies, tad kartei tur nevajadzētu atrasties. Arī uz veco versiju man nevajadzēja pārslēgties, es pat vairs neatceros kā viņa izskatās. Varbūt tāpēc ka business.

Link to comment
Share on other sites

man ir Payoneer karte (USA), arii pin nekur neprasa, tik atliek ielikt karti terminaalii, uz cheka teoreetiski prasa, lai paraada ID, bet nu nekur nav prasiits, 50% gadiijum pat parakstu neprasa. Bet nu neyuru vairaak par 300-500$ uz karti ikdienaa, taadeelj iipashi neuztrauc, ka vareetu sanaakt nepatikshanas

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Protams, ka Payoneer neprasa PIN, tā jau nav čipkarte, bet tikai ar magnētisko joslu.

Link to comment
Share on other sites

OffSide

Ar Citadeles karti jau kā ar e-talonu varot arī norēķināties sabiedriskajā transportā. Tur jau arī nav fizisko pogu, ko spaidīt.

Nez tik-kontrolei tad jārāda bankas karte? :close_tema:

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tur cita štelle. Uzreiz no kartes neko nenovelk, novelk nākamajā dienā un lētako iespējamo scenāriju - brauksi 10 reizes, nenovilks 11.50, novilks kā par 24h etalonu.

Respektīvi, RS pie tavas naudas netiek un braukt var ari ar 0.00 kartē - RS uzticas, ka banka viņiem samaksās un no tevis piedzīs.

Validators ieraksta info par validāciju kartē un piefiksē pie sevis, dienas beigās datus izkrauj uz RS un nosūta Citadelei, kas attiecīgi ietur no konta.

Sanāk tāds pēcmaksas e-talons, kuru varētu arī bez bankas starpniecības realizēt - ja kādam RS būtu pacietība nemaksātājus medīt. Bankai to izdarīt tomēr vienkāršāk.

 

Pašam ir tā karte, ta kā ar sabiedrisko braucu reti, tad ļoti izdevīgi - nav jāmeklē kioski, jātur makā kaut kādi debila dizaina papīrgabali, par sīceni var nedomāt.

Cita lieta, ka savu bankas karti kontrolierim esmu gatavs uzrādīt un pie kontroles verķa pielikt, bet rokās nedošu.

Link to comment
Share on other sites

@@OffSide, aha.. tieši tā.. kontrolei rādi karti un pietuvini viņu tam aparātam.. rokās gan tavu karti neņems.. :D un atņemt arī nevar (atšķirībā no e-talona)

 

priekš etalona funkcijas tur kartē iebūvēts otrs čips.. un cik es esmu manījis.. naudu noņem diezgan fiksi (nevis nākamajā dienā)

Link to comment
Share on other sites

Man ir trīs dažādas Citadeles bankas kartes. Ar kuru tad es tramvajā varu braukt? Ar sabiedrisko transportu gan neesmu braucis gadus divdesmit un ceru, ka nebraukšu,  bet tīri intereses pēc?

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Man ir trīs dažādas Citadeles bankas kartes. Ar kuru tad es tramvajā varu braukt? Ar sabiedrisko transportu gan neesmu braucis gadus divdesmit un ceru, ka nebraukšu, bet tīri intereses pēc?
citadele šo fīču šķiet ieviesa kaut kad pagājšgad. tur šķiet jābūt e-talona logotipam virsū, ja nav, tad nevari braukt
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Contacless parasti var viegli nobloķēt. Ja uzliek pa virsu citu RFID, neviens lasītājs vairs nespēj to atpazīt.

Link to comment
Share on other sites

@@Mezavecis, te tak bija gadījums, kur vienam cilvēkam vilka nost gan no etalona, gan citadeles mc etalona kartes.. tā kā.. nevienmēr tā ir panaceja.

 

@@Didzis, win-win komplektā esošā MC karte ar etalona logotipu..

Link to comment
Share on other sites

( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

 

Ar kuru tad es tramvajā varu braukt?

 

Ar to, kurā vairāk naudas nākošajā dienā pēc brauciena.

 

RS normāli dati, zin kur un cikos konkrēts cilvēks brauc. 

Link to comment
Share on other sites

mājas tirāns

lasu un brīnos, kāds sviests ir cilvju galvās, pie tam laiku pa laikam kāds visu saliek pa plauktiņiem, tad paiet gadi 5 , parādās jauna lietotāju paaudze un viss sākas no jauna:)

daži principi, kas visu saliek savā vietā:

- karte kā tāda ir vai norēķinu (jebkura darbība ir iespējama tikai pie online pieslēguma pie bankas sistēmas, kad tirgotājs var uzzināt, ir vai nav tev nauda) vai uzticības (kredīt) - kur norēķins ir iespējams tirgotājam uzticoties tavai bankai, ka tā naudu samaksās arī tad, ja tev kontā naudas nav. kredītkartes pēc definīcijas balstās uz pieņēmuma, ka ir kāda summa (100 dolāri, 1000 dolāri vai savādāk), kurus banka pārskaitīs jebkurā gadījumā (izejot no kartes veida - parastā, zelta, platīna - kartes krāsa nosaka šīs garantētās summas apjomu)

- attīstoties online tehnoloģijām (iespējai tirgotājam noskaidrot reālo atlikumu) , šis dalījums atcēlās , izejot uz principu, ka  visu noskaidro on-line, nelāda uzticība nav vajadzīga,. Kā vēsturiskā liecība no šīs pārejas ir palikusi embosēšanas pazīme (paskaties uz savu karti - vai cipari ir reljefi vai lāzergravēti - un padomā kāpēc ? tāpeč ka Āfrikā vai ASV vēl ir palikuši veikali, kur process ir offline, bet karti izvelk caur embosēšanas kopijas iekārtu - uzliek papīra lapu un pāvelk pāri speciālu rāmi - un pēc tam zvana pa telefonu uz banku - ir vai nav nauda kontā..)

- tad sākās pāreja no magnētiskā celiņa uz iebūvēto čipu. Te ir vēl viena ideja ieslēpta - proti, var gadīties , ka čips identificējas, tad nosūta bankai maksājuma pieprasījumu, bet tā neatbild. šādiem gadījumiem visiem čipiem ir tā saucamais OFFLINE limits darījumiem , kad banka nav kontaktā. Parasti tas tiek uzlikts kā limits maziem darījumiem, problēma ir tā, ka ir dažāda izpratne, kas ir mazais darījums. Rietumos tas var būt 100 dolāri, Latvijā tas var būt 5-10 eiro. Bet tas ir atkarīgs no tavas bankas un tās uzticības tev un taviem darījumiem. tieši tāpēc Coke automāts tev iedos 10 bundžas, bet 11-o atteiks ..

- vēl pilnai skaidrībai ir jāizprot, kas notiekas online darījuma procesā (ATM vai tirgotājs nosūta naudas rezervācijas pieprasījumu bankai <> tā tiek rezervēta vai darījums atteikts <> tad notiek pats darījums (pārdošana) <> tad tirgotājs nosūta bankai konfirmāciju, ka darījums ir noticis un pabeigts <> un tikai tad rezervētā nauda pārskaitās pārdevējam.  Rezervācijas laikā pircējs darījumu var apstrīdēt, ja vien viņš to nav ar 3D secure online  jau apstiprinājis

 

Ja izpratīsi, kā strādā norēķini, tad nebrīnies un uzticies !

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...