Jump to content

[fleims] AMD vs nVIDIA


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Antons ar lielo burtu
(labots)
22 minutes ago, N4a said:

Jā, varētu teikt, ka darījums ļoti labs. 4K@60FPS gamings ir reāla lieta (nu, ja esi gatavs tērēt vairāk par midrange kartes cenu). 

Nezināju ka GTX 1060/RX 470 ir low end.

Labots - Antons ar lielo burtu
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Antons ar lielo burtu said:

Nezināju ka GTX 1060/RX 470 ir low end.

 

Principā tās ir low end, jo reāli, ja būvē jaunu custom PC, tad nav ne mazākās jēgas ņemt kaut ko zemāku par 470 vai 1060, tās kuras ir zemākas, es vairāk redzu kā upgrade pre-builtiem kur nav zināms kāds PSU līdz ar to droši ka karte bez barošanas bloka maiņas derēs un strādās.

 

59 minutes ago, N4a said:

4K@60FPS gamings ir reāla lieta (nu, ja esi gatavs tērēt vairāk par midrange kartes cenu). 

Salīdzinot ar Titan X Pascal šī te 1080 Ti cena liekas pavisam salda :) 

Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu

Grafisko karšu sadalījums pēc enciklopēdijas datiem.

58b6fc1daf3c1_AMDRX.png.c144d6d7595a6565633d8cd501a3d48e.png58b6fc33196f2_GeForceGTX.thumb.png.b3fcbbb1de444a6b8ed9a5d581dd2404.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Antons ar lielo burtu said:

Nezināju ka GTX 1060/RX 470 ir low end.

Mmm? :D Kā to varēji izvilkt no mana teiktā? 1060/480/470 nesauktu par low end. Mid-range. Ja skatās pēc sērijām/modeļu pozīcijas, tad RX470 būtu low-mid, bet dēļ salīdzinoši labās veiktspējas būtu jāsauc to par mid-range. 

Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu
7 hours ago, aNi said:

Daudz par ilgu viņi ar to vega ņemas. Paņēmu 1070, jo šobrīd reāli nekas cits nebija ņemams. Izņemot 1080, protams.

Nu kā pēc Fūrijas istabā nav vēss ? :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Antons ar lielo burtu said:

Nu kā pēc Fūrijas istabā nav vēss ? :D

Dators nekādu siltumu vairs neizdod, tas tiesa. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Antons ar lielo burtu said:

 

Grafisko karšu sadalījums pēc enciklopēdijas datiem.

 

Un pēc tās pašas enciklopēdijas datiem Latvija ir Ziemeļeiropa.. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pļec, kas tie par 11 GB? Nu kas tas par stulbu ciparu vispār. Ķipa lai 970-geita nesanāk atkal? Mhhh...

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Toļiks
4 hours ago, Crow said:

 

Pļec, kas tie par 11 GB? Nu kas tas par stulbu ciparu vispār. Ķipa lai 970-geita nesanāk atkal? Mhhh...

 

Kas tas par dīvainu jautājumu? Parasti tā notiek videokartēm apgraiza vai nu koru daudzumu, vai arī joslas platumu. Nogriežot joslas platumu automātiski iet nost arī daļa VRAM atmiņas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu
(labots)
7 hours ago, kappa said:

Un pēc tās pašas enciklopēdijas datiem Latvija ir Ziemeļeiropa.. :) 

 

Tieši tā! Un ne tikai pēc enciklopēdijas datiem.

Labots - Antons ar lielo burtu
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Toļiks said:

Kas tas par dīvainu jautājumu? Parasti tā notiek videokartēm apgraiza vai nu koru daudzumu, vai arī joslas platumu. Nogriežot joslas platumu automātiski iet nost arī daļa VRAM atmiņas.

Pats tu esi dīvāns. Tehniski es saprotu. Es nesaprotu, nafigam bija vispār jāgriež.

Nu labi, nē. To es arī saprotu. GP102 vafeļu atbirums + nedrīkstēja jau tač pārspļaut Titāniku.

 

...

 

Karoč, man modotajam Caurkritim 4 + HD DLC + uGridsToLoad + grassfade distance un grass apjoms... sāpīgi VRAM pietrūkst. Gribēju visus 12, i ar to būtu par maz.

Uzdāviniet man P6000. Paldies.

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Antons ar lielo burtu said:

Tieši tā! Un ne tikai pēc enciklopēdijas datiem.

Acīmredzami humoru nesaproti..

Link to comment
Share on other sites

AMD vēl grasās izlaist refreshotu RX 400. (RX 500) Nu kam tas ir vajadzīgs? Labāk būtu fokusējušies uz vegu un izlaiduši to ātrāk.

 

Runājot par ryzen - ja nebūs mITX plates, tad dikti žēl, jo interesē tikai tās.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
25 minutes ago, aNi said:

AMD vēl grasās izlaist refreshotu RX 400. (RX 500) Nu kam tas ir vajadzīgs? Labāk būtu fokusējušies uz vegu un izlaiduši to ātrāk.

Jā atkal tik nesenā vēsture atkārtosies ar tik bezjēdzīgo produktu līniju (R9 300 sērija). Vega soloties būt pieejama tikai jūnija, un es kaut ko neticu, ka viņa spēs panākt GTX 1080Ti. Atkal būs dārgais HBM kurš zaudēs lētākajam GDDR5X, jo GPU vienkārši nevelk, un ir par rijīgu...

Link to comment
Share on other sites

Athlons
4 hours ago, Toļiks said:

Jā atkal tik nesenā vēsture atkārtosies ar tik bezjēdzīgo produktu līniju (R9 300 sērija)...

njā... vēl pirms pāris mēnešiem testējām manējo veco R9 280 un kolēģa R9 380... manējā izrādījās ātrāka... turklāt klokojās cik tīk, pretēji 380-tajai, kas sāka rubīties nost... abas msi ražojuma... varbūt vienkārši viņam nepaveicās ar konkrēto eksemplāru...

4 hours ago, aNi said:

AMD vēl grasās izlaist refreshotu RX 400. (RX 500) Nu kam tas ir vajadzīgs? Labāk būtu fokusējušies uz vegu un izlaiduši to ātrāk.

Buratino era stupida... jau 200-tā sērija bija faktiski rebrends, 300-tā - vienkārši ņirgāšanās... lai gan cepums par tik labu arhitektūru, ka var tik daudz reizes rebrendot un turpināt tirgot... man domāt visiem ir apnicis šitais gājiens... neko jau viņi vga tirgū nezaudēs, ja pagaidīs līdz vegai... RX480 ir laba, tur kur ir... nosaukuma maiņa bez jūtama uzlabojuma būs kārtējās auzas...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aNi said:

Runājot par ryzen - ja nebūs mITX plates, tad dikti žēl, jo interesē tikai tās.

 

priekš mITX viņiem vajadzētu izstrādāt citu dzeses stiprinājumu, nez kā esošais, kurš nosedz tādu platību, var tikt efektīvi izmantots uz tās mazās. Tam pašam X99 uz Asrock mITX plates ir samazināts dzesētāja stiprinājums un bez adapteriem tur der vien pāris ūdens dzeses un vēl mazāk gaisa dzeses.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kappa said:

Tam pašam X99 uz Asrock mITX plates ir samazināts dzesētāja stiprinājums un bez adapteriem tur der vien pāris ūdens dzeses un vēl mazāk gaisa dzeses.

Ūdens dzeses nav aktuālas.

 

Tagad pāriet no i7 uz Ryzen personīgi jēgas nav nekādas. Jāgaida nākamā paaudze, varbūt intel beidzot izlaidīs procesorus ar jēdzīgiem gainiem.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks

Ikdienas vajadzībām un spēlēm i7 būs līdzīgs vai pat nedaudz labāks, kamēr sintētika, un smags video renderings nav pirmajā vietā no RYZENA jēgas ir maz. Intel uz mainstream platēm sāks izlaist pirmos 6C/12T procesorus "Coffe Lake" un gan jau arī "Cannonlake". Tik jautājums vai abi šie procesori būs pieejami uz LGA 1151 par otro māc šaubas. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
3 hours ago, Toļiks said:

Intel uz mainstream platēm sāks izlaist pirmos 6C/12T procesorus "Coffe Lake" un gan jau arī "Cannonlake". Tik jautājums vai abi šie procesori būs pieejami uz LGA 1151 par otro māc šaubas.

 

Diez vai, ja pat 7740k un 7640K būs uz jaunā čipa, gan jau ka uz 1151 neredzēt 6C/12T procesorus.  Zinot Intel apetīti, diez vai notiks tādi atpakaļkāpšanas brīnumi kā 6 kodoli uz vecā čipseta.

 

5 hours ago, aNi said:

Tagad pāriet no i7 uz Ryzen personīgi jēgas nav nekādas.

Skatoties kura i7... uzmetu aci kādiem 4-5 jūtūbes apskatniekiem un nākas secināt, ka Ryzen šobrīd vēl nav galīgi gatavs un stabils produkts, problēmas ar RAM, īsti neklokojas un citas lažas, kārtējo reizi apstiprinās tas, ka profiem, kur svarīgs ir rezultāts, par jebkuru naudu, Intel vēl ar vien ir reāli vienīgā izvēle, mājsaimniecēm 7700K ir lētāks, un arī stabilāks, lai arī uz papīra mazāk kodolu.. 

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Toļiks said:

Ikdienas vajadzībām un spēlēm i7 būs līdzīgs vai pat nedaudz labāks, kamēr sintētika, un smags video renderings nav pirmajā vietā no RYZENA jēgas ir maz. Intel uz mainstream platēm sāks izlaist pirmos 6C/12T procesorus "Coffe Lake" un gan jau arī "Cannonlake". Tik jautājums vai abi šie procesori būs pieejami uz LGA 1151 par otro māc šaubas. 

Ja tikai geimo, tad šobrīd 4C/8T i7 ir labākie. Ja patīk, un ir vajadzīgs multi-taskings un esi "creators", kurš renderē video utt., tad 8C/16T Ryzen ir labāka izvēle. 

Es šajā gadījumā arī izvēlētos Ryzen. Nav man tas single-core perf tik traki vajadzīgs. Ja man spēli pavelk ar 60FPS, tad vairs man neko nevajag (piem., 1080p pārsvarā ar Titānu bij ap 10, max 20 FPS starpība ar i7 7700K šķiet. Un FPS tāpat bij simtos abiem, tākā..). Un Ryzen to var izdarīt, tai pat laikā esot vēl par 4 kodoliem un 8 plūsmām vairāk. Ja Intel 8C/16T un 4C/8T CPU būtu vienādā cenā, kaut pirmajam būtu zemāks single-cire perf., tāpat izvēlētos to 8C variantu. 

Link to comment
Share on other sites

Athlons

omg, omg, amd, amd... par pāris % zemāks fps... nekad nemūžam tādi procesori nav derīgi spēlēm... izgāšanās!...

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
50 minutes ago, Athlons said:

omg, omg, amd, amd... par pāris % zemāks fps... nekad nemūžam tādi procesori nav derīgi spēlēm... izgāšanās!...

Nuuuu. Efektivitāte joprojām ir švaka, jo 8c/16t pret 4c/8t un rezultāti ir 50/50 norāda, ka efektivitāte ir zema. Enegroefektivitāte ir ok, bet pats procis nemaz tik efektīvi nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

WildGun
11 hours ago, Toļiks said:

smags video renderings nav pirmajā vietā

Bet ja nu ir? Un ja nu geimings arī ir šad tad? Un ja esošais procis ir FX?

 

Nesaprotu, ko jūs te berzējat savus neizdevušos izaugumus. Varētu padomāt, ka visiem dročeriem ir maksimums. Ir taču jēdziens - pietiekošs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

BremzeLV
(labots)

Amd noteicaka uz 1080p nekas īsti nemainīsies. Tikai uz augstākām rezolūcijām.

Nemēģīnu aizstāvēt AMD,bet tas verķis tikko iznācis, neviens neko nav optimizējis uz jaunās platformas un cik esmu lasījis optimizācija ir lielāatslēgauz lielo power/watt gain. Tie kuri met tos 1080p ir galīgi lieki. Protams, ka 4 kodolīgs intelisbūs labāks, jo lielākādaļa spēles nemaz neizmanto pārējos 4 kodolus. To redzēs tikai pēc kāda laika, kad dev sāks normāli piedomātpie optimizācijām un 8 kodoliem. Ņemot vērā salīdzinošī lielo watu atšķirību, tie 5-10 fps neko nemaina. Tāpat AMD vairāk tēmēs ar saviem CPU uz Serveriem kur power un heat ir lielākās problēmas.

Labots - BremzeLV
Link to comment
Share on other sites

shadow118
1 stundu atpakaļ, Rubenis said:

Nuuuu. Efektivitāte joprojām ir švaka, jo 8c/16t pret 4c/8t un rezultāti ir 50/50 norāda, ka efektivitāte ir zema. Enegroefektivitāte ir ok, bet pats procis nemaz tik efektīvi nestrādā.

Nu, tajā testā Intelim ir 5Ghz, kamēr Ryzen ir 3.9Ghz (tas ka Ryzen augstāk neklokojas, tas ir cits jautājums) bet priekš tik lielas starpības man liekas nav tik slikti 

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
11 minutes ago, shadow118 said:

Nu, tajā testā Intelim ir 5Ghz, kamēr Ryzen ir 3.9Ghz (tas ka Ryzen augstāk neklokojas, tas ir cits jautājums) bet priekš tik lielas starpības man liekas nav tik slikti

OC pret OC. Uz papīra Ryzen būtu jābūt ja ne 50%, tad savus 30% vismaz, ņemot vērā divreiz lielāko kodolu/plūsmu skaitu.

 

Bet tas nenotiek. Kāpēc?

Link to comment
Share on other sites

shadow118
1 minute ago, Rubenis said:

OC pret OC. Uz papīra Ryzen būtu jābūt ja ne 50%, tad savus 30% vismaz, ņemot vērā divreiz lielāko kodolu/plūsmu skaitu.

 

Bet tas nenotiek. Kāpēc?

Ne visas spēles spēj izmantot tik daudz kodolu

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
13 minutes ago, shadow118 said:

Ne visas spēles spēj izmantot tik daudz kodolu

Piekrītu. Tas pats jau uz programmām attiecas - cik daudz ir programmas, kas kaut cik pilnvērtīgi izmanto 8c/16t. Consumer lauciņā - maz.

 

Un ja prasi geimerim, tad izvēle būs par vairāk kodoliem vai lielāku fps?

Link to comment
Share on other sites

shadow118
5 minutes ago, Rubenis said:

Piekrītu. Tas pats jau uz programmām attiecas - cik daudz ir programmas, kas kaut cik pilnvērtīgi izmanto 8c/16t. Consumer lauciņā - maz.

 

Un ja prasi geimerim, tad izvēle būs par vairāk kodoliem vai lielāku fps?

Bet ja tu dari vairākas lietas reizē, tač netiek nodarbināti tie paši kodoli, ne? Kaut vai tā pati spēlēsana + streamošana.

Par geimeriem, atkarīgs vai viņi tikai spēlē spēles vai arī streamo/taisa video. Tikai spēlēšanai pagaidām labāks būs intel, bet ja dari papildus lietas, tad no vairāk kodoliem būs ieguvums. Tāpat tie FPS vairāk atkarīgi no videokartes, lab tur ar Ryzen bik mazāk, bet tā strarpība nav liela, un ja vēl tie kadri iet jau pāri 100, tad tā starpība tur īsti neko nemaina. Un cena arī ir svarīga. Lab, AMD sāka ar augsto galu, būs interesanti paskatīies, kad izlaidīs R5 un R3, kā tie uzvedīsies spēlēs.

Vēl arī tas, ka Ryzen tomēr ir pavisam jauna arhitektūra, paies kāds laiks, kamēr visu noslīpēs

Link to comment
Share on other sites

Vēl atceramies to, ka šī ir pilnībā jauna arhitektūra/CPU un ar laiku veiktspējai būtu jāpaliek labākai, kad viss tiks optimizēts.

 

 

Lai vai kā - Ryzen ir ļoti labs darījums. Bet ja tikai geimo un gribi 110FPS nevis 100 (lol, tāaaadu atšķirību varētu just), tad labākā izvēle ir i7 7700K. 

 

 

@Rubenis - izskatās, ka centies atrast katru mīnusu, lai pateiktu, ka Ryzen succccks un Intel ir dāaaaaudz labāka izvēle. Nu reāli, tu ņemtu 4C/8T i7 ar nedaudz augstāku single-core perfu, nevis 8C/16T CPU. 

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
(labots)
9 minutes ago, N4a said:

@Rubenis - izskatās, ka centies atrast katru mīnusu, lai pateiktu, ka Ryzen succccks un Intel ir dāaaaaudz labāka izvēle. Nu reāli, tu ņemtu 4C/8T i7 ar nedaudz augstāku single-core perfu, nevis 8C/16T CPU. 

Intel ir labāka izvēle man (un tam ko es daru), AMD tev, un Nokia 3310 ir kaimiņu Saškam.

 

Es ņemtu dārgāku Intel, ja man darbs ietu ātrāk uz konkrētā dzelža. Lētāks un vairāk kodolu man nenozīmē neko, ja mans darbs netiek padarīts maksimāli efektīvi un ātri.

 

AMD beidzot ir izdarījuši to darbu, kas viņiem būtu jādara jau gadiem. Vai man tagad jākrīt no prieka??? Nope.

Mani pārsteidz benchi, jo gaidīju, ka Ryzen būs priekšā 7700k visos testos. Pagaidām, kā jau teicu, ir 50/50.

 

Brīdī, kad Adobe jēdzīgi izmantos vairāk par 8 plūsmām, manā darbastacijā parādīsies Ryzen vai jebkas cits, kas dod labu pienesumu manam darbam.

Pagaidām palieku pie sava.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rubenis said:

Intel ir labāka izvēle man (un tam ko es daru), AMD tev, un Nokia 3310 ir kaimiņu Saškam.

 

Es ņemtu dārgāku Intel, ja man darbs ietu ātrāk uz konkrētā dzelža. Lētāks un vairāk kodolu man nenozīmē neko, ja mans darbs netiek padarīts maksimāli efektīvi un ātri.

 

AMD beidzot ir izdarījuši to darbu, kas viņiem būtu jādara jau gadiem. Vai man tagad jākrīt no prieka??? Nope.

Mani pārsteidz benchi, jo gaidīju, ka Ryzen būs priekšā 7700k visos testos. Pagaidām, kā jau teicu, ir 50/50.

 

Brīdī, kad Adobe jēdzīgi izmantos vairāk par 8 plūsmām, manā darbastacijā parādīsies Ryzen vai jebkas cits, kas dod labu pienesumu manam darbam.

Pagaidām palieku pie sava.

Kad šādi argumentē, tad varu tev tikai piekrist. 

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
18 hours ago, kappa said:

Diez vai, ja pat 7740k un 7640K būs uz jaunā čipa, gan jau ka uz 1151 neredzēt 6C/12T procesorus.

7640k 4C/4T un 7740k 4C/8T tie ir pavisam citi processori uz X299 platformas. Par Coffe Lake 6C/12T gandrīz esmu pārliecināts, ka tie būs uz LGA 1151 platformas, Canonnlake tas gan ir cits jautājums, visdrīzāk tanī laikā jau atkal intel būs palaidis jaunu soketu 2018. gadā. 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Toļiks said:

Par Coffe Lake 6C/12T gandrīz esmu pārliecināts, ka tie būs uz LGA 1151 platformas

 

Tur minēts par mazjaudīgajiem U un H čipiem- tie vai tad nebija lapšiem paredzētie? 

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)

Mazjaudīgie lapši ar LGA 1151 soketu. :D Tur tak ir rakstīts pie specifikācijām nu nedomāju, ka tā ir kaut kāda kļūda. Vienreiz var kļūdīties, bet ne divas reizes.

 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
On 2017.03.3. at 11:05 AM, aNi said:

 

On 2017.03.3. at 10:56 AM, tiger23 said:

Tātad geimeriem neder

78fe1a123cdd252c49a88e75a10255a5.png

1.thumb.png.8ddc7a97a33688e2785b9f180dc25c26.png

Patiesība visiem ir jāredz.

 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

  • Guest locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...