Jump to content

Vai tuvojas ES sabrukums?


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Uzsāku jaunu tēmu, manuprāt šī būs tuvākajā laikā ļoti aktuāla, kas  arī ietekmēs mūsu dzīvi Latvijā.

 

Vērojot notiekošo (sakarā ar britu izstāšanos), izskatās, ka skudru pūznis ir izbakstīts ......., ir saradušies nenormāli daudzi eksperti, kas prognozē dažādus tālākos notikumus.

Mans uzskats ir , ka briti būs tikai ieguvēji tālākā nākotnē.

 

Un ja tagad referendumus sarīkotu visas ES dalību valstis, tad rezultāts nebūtu prognozējams ..... .

 

Link to comment
Share on other sites

No entropijas viedokļa pilnīgi droši ka tuvojas. Pašreizējās zināšanas par Visuma uzbūvi garantē, ka visa matērija ar laiku sabruks.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Protams, ka pēc šī notikuma arī ES mainīsies, jo diez vai kāds izliksies, ka nekā nav bijis. Ta jā pašā laikā es neredzu citas valsts, kuras tiešām vēlētos izstāties.  Visādus antiglobālistus, eiroskeptiķus (kuri ir stiprā mazākumā) neskaitu, jo  tiem nekad nav bijis objektīvs skats uz reālu nākotni, kā vajadzētu attīstīties demokrātiskai sabiedrībai. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

androidz

Tuftas padzīšanai - britu referenduma rezultāts, bija drīzāk emocionāls, nekā racionāls, un galvenais iemesls bija merkeļes politika attiecībā pret čurkām bēgļiem, no kā rodas jautājums vai tiešām supeduper politehnologi un analītiķi to nespēja izskaitļot? Varēja? Tad kas, kļūda vai smalks aprēķins? Ja smalks aprēķins, tad kurš no tā var vinnēt? Nu piemēram var iepirkt britu uzņēmumu akcijas pa lēto, vai briti izdzen baltos čurkas (aka tūbijs) un tie dodas strādāt pie fričiem, fričiem letiņi, leiši un poļi noteikti labāk patiktu uttt. Droši vien tufta... bet tāds topiks.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

rapsis1990

Cerams, ka sabruks un pēc iespējas ātrāk. Britu referendums lieliski parāda šo "liberālistu" patiesās sejas un cik totalitārs režīms valda ES.

Pēc sabrukšanas būtu jāaizveido līdzīga savienība, bet tikai lai tā būtu balstīta uz ekonomisku sadarbību nevis varētu uzspiest valstu nākotni jebkurā jomā kā tas patlaban notiek.

Link to comment
Share on other sites

Janka420

Lielākā daļa iedzīvotāju nemaz nezina, ko īsti nozīmē izstāties no ES un kādas ir tam sekas. Tie, kas balsoja par izstāšanos nemaz neapzinās par ko īsti viņi balso. Kaut kur lasīju, ka kāda iedzīvotāja nobalsoja par izstāšanos, bet neticēja, ka tas patiešām notiks, un nožēloja savu izvēli. Tad ko vispār var gribēt no šāda pasākuma?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
androidz

Viņi jau tagad var izdzīt, tikai kurš kapās sparģeļu laukos? :) Vietējie angļi?

 

rapsis1990

Te bija tādi prognozētāji, ka eiro sabruks. Kur viņi tagad? 

Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Cerams, ka sabruks un pēc iespējas ātrāk.
  

 

 

 Pēc sabrukšanas būtu jāaizveido līdzīga savienība,

Ģeniāli!!!!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, tuvojas.

Tuvojas arī Saules eksplozija.

Bai ze vei, briti vēl ne no kurienes nav na izstājušies, ne paziņojuši, ka taisās to darīt :)

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

rapsis1990

Palasi vēl BBC utml. kreiso saitus.

 

Līdzīgi par to, ka jātkārto referendums, nekas, ka ntie tūkstoşu balsu ir no Zkorejas u.c. valstīm, nez cik balsis vēl ir fiktīvas no pašas AK.

 

androidz ğeniāla ir tava lasītprasme. :D

Labots - rapsis1990
Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Viņi jau tagad var izdzīt, tikai kurš kapās sparģeļu laukos? Vietējie angļi?
Izdzīt, tagad, kādā veidā? Kamēr imigranti strādā, likumus ievēro, darba devēji ir apmierināti, lai kā vietējie aborigēni pusktētu pabos. 
Link to comment
Share on other sites

rapsis1990

Ja vajadzēs, tad izdzīs arī visus imigrantus - to sauc par DEMOKRĀTIJU, iedzīvotāju gribu.

androidz, tavuprāt, vajadzētu kaut kādus vecuma ierobežojumus balsošanā, jo tieši vecākā gadugājuma cilvēki nobalsoja par AK izstāšanos no ES.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Viņi jau tagad var izdzīt, tikai kurš kapās sparģeļu laukos? Vietējie angļi?

 

Angļiem jau tā doma bija, ka pēc referenduma nākamajā dienā sparģeļu lakos strauji celsies algas un angļi paši ies strādāt, īsti neizprotot, kas ir darbs sparģeļu laukos.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vienmēr būs tie, kas pret. Stabili ieguvumus redz jaunatne, jo ceļo, strādā, bet pensionāri redz pārsvarā tikai tv un tās propagandu. Tā tas ir visur. 

 

Kamerūns ar visu savu bandu ir populists un cerēja, ka varēs izbraukt ar tādu pašu scenāriju, kā ar Skotijas referendumu. Diemžēl vairums nobalsoja pret, jo pirms 2 gadiem nebija bēgļu problēmas un to paredzēt nekādīgi nevarēja. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

un kaa ir ar faktu, ka lielbritaanija dotee es ar 11 miljardiem eur gadaa?

 

Tajos miljardos arī ir Lielbritānijā strādājošo imigrantu daļa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

lielbritaanija dotee es ar 11 miljardiem eur gadaa? 

 

Bet cik viņi saņem pretī?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

rapsis1990

Mezaveci kāda vēl propaganda, tu vispār kādu ārzemju, angļu portālu lasi? Populārākie mediji to vien darīja kā propagandēja un propagandē ES, tika pat izmantotas slavenības, bet nekas nesanāca... Jauniešiem skolā tiek propagandēts cik laba ir ES utt. Tur arī ir tā balsošanas atšķirība.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Diezgan sakarīgs viedoklis. http://klab.lv/users/indulgence/762790.html

Ne līdz galam piekrītu, bet pavērojiet Džonsona un Farādža sejas nākamajā dienā. Izteikumi krietni klusāki. Iekrituši. Cerēja, ka paliks 49%, no ES neizstāsies, bet nākamajās vēlēšanās iegūs vairākumu. A ņikā...

Bai ze vei, ja neesi ES, tad lai tirgotos ar ES, jāmaksā zolīdas summas. Faradžs jau šodien pieprasīja treid-dīlu bez tarifiem, par ko viņu, protams, izsvilpa. Eku var paskatīties ar visu LV tulkojumu pārējām svešvalodām. http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/plenary/video?date=28-06-2016

Ā, un akciju tirgus vērtības skar arī lielu daļu LV cilvēku - pensiju otrie un trešie līmenīši... :)

Bet kaifojiet vien.

 

ŠItas, būtībā, ir līdzīgi, kā ja pirms 2-3 vēlēšanām būtu iedots valdību taisīt - kas nu tur toreiz bija - Saskaņa vai kaut kas pirms tās - nav svarīgi - ap*irstos un būtu miers. Tagad, diemžēl, tas vairs nestrādā. Bet fakts, ka viņiem labāk patīk būt opozīcijā un vērot, kā letiņi plēšas, izšķirošos brīžos piedāvājot kādu savu balsi apmaiņā pret sev vajadzīgo - paliek fakts.

Labots - versatile
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Finanšu sektora milži ir nobāzējušies Londonā tikai dēļ passporting rights. Tās ir tikai EU memberiem, Šveices bankām tādu nav. Finanšu sektora gada nodokļu tiešais pienesums apmēram 70Mljd. vietējo tugriku. Pat, ja tikai 10 proči sektora tagad notinās uz ES, jau aiziet mīnusos viss ekonomiskais ieguvums.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

rapsis1990

Atsevišķi cilvēki nevar izmainīt mēdiju retoriku. Mēdijam interesē tikai raust naudu un celt savu popularitāti. Jo skaļāks virsraksts, jo vairāk auditorijas. Tā dara visi - tvnets, cnn,  lenta. ru utt.  

 

Lielākā daļa dzeltenās preses ir propaganda un maz tur no pētnieciskās žurnālistikas. 

 

Un tie, kas neaizgāja nekur arī neaizies. Mums te arī tādi pilns, kas avīzes nelasa, ziņas neskatās. Attopas tad, kad likums ieviests un brīnās acis iepletuši. 

 

 

tie, kas vispār neaizgāja uz referendumu? 
Labots - Mezavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Finanšu sektora milži ir nobāzējušies Londonā tikai dēļ passporting rights.

A Francija tikmēr priecājas un vēlas aizstāt Londonu :)

Būtu ļoti amizanti, ja beigu beigās nepieprasītu izstāšanos - cirks pēdējā pakāpē.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

A Francija tikmēr priecājas un vēlas aizstāt Londonu :)

Gudlak. Tās bankas tomēr, lielākoties, angliski bazarējošas. Īrijai lielākas izredzes, ne velti jau tagad daudzas kompānijas tieši tur bāzējas. Finansu sektors bija izņēmums, jo, nu, Londona :))

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būtu ļoti amizanti, ja beigu beigās nepieprasītu izstāšanos - cirks pēdējā pakāpē

 

Uz to jau velk ja pat Boris Jonsons saka ka nekur nav jāsteidzas un Farādžs arī tur no saviem vārdiem atsakās ....

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Būtu ļoti amizanti, ja beigu beigās nepieprasītu izstāšanos - cirks pēdējā pakāpē.

Nu, laiku ir nopirkuši. Kamerons to nedarīs, kamēr viņa vietā nāks cits... Plus, var jau pieprasīt, bet tad var pārdomāt... Visu ko jau var.

Bet ir diezgan skaidrs, ka ja UK tagad vinnē 3-4 miljardus gadā, tad akciju tirgū pakāstie pāris triljoni kādu laiku tomēr atstās mīnusos, tīri matemātiski. Nerunājot par sagaidāmajiem tarifiem.

UK nebija Šengenā, tā ka ar šantāžu par robežkontroli īsti cauri neizbrauks.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

 

 

un galvenais iemesls bija merkeļes politika attiecībā pret čurkām bēgļiem,

A ko tai merkelei un olānam vajadzēja darīt, noskatīties, kā begļi nočakarē Grieķiju, kurai jau tā lielas problēmas? Kāda jēga no tā ES, ja dalībvalstis nav draugi un nenāk palīgā? 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Viņi tak visi atvaļinājumos dodas, lai varētu apdomāt šo visu :D

Diez vai kopējās šī cirka izmaksas, neskaitot rezultāta sekas (MILZĪGAS), sasniedza 200 kk GBP?

 

superKrona, noteikti vajadzēja darīt kaut ko citu! Brexit un pārējo valstu neapmierinātība liecina par to, ka esošais risinājums nebija tas labākais variants. Ko? Nav ne jausmas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

versatile

Protams, bēgļus vajadzēja apšaut. Tāpat kā sloksnēs sagriezt letiņus, kuri pirms 2004.gada brauca uz UK strādāt. #sarkasms


UK nevar bez Eiropas (es nesaku ES) un Eiropa nevar bez UK. Realitāte. Britu impērijā saule tomēr riet un jau labu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Ar bēgļu problēmu mierīgi būtu tikuši galā ātri un efektīvi, ja ES būtu daži federatīvai savienībai raksturīgi elementi - piemēram centralizēta drošības spēku un robežkontroles pārvaldība. Tikai to diemžēl negrib pieņemt daudzi no tiem, kas citus tepat lamā par stagnātiem, kuri nav gatavi pārmaiņām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Protams, bēgļus vajadzēja apšaut.

Debīli vai nē, bet visi jau nebūtu jāapšauj. Pirmos apšautu (smagi sodītu), pārējie nenāktu.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ja citē, tad citē līdz galam. Letiņus, saki, pirmos, kas brauca nelegāli strādāt, vajadzēja sloksnēs griezt? Tiešām esat aizmirsši nieka 12 gadus senas avīzes, kur stāstīja, kā čakarē latviešus, atņem pases, liel strādāt n reizes zem minimālās un to pašu noņem par dzīvošanu piesmirdušā vagoniņā? Tie nelegāļi ne ar ko īsti no sīriešiem neatšķīrās - valodu nezināja, valstī bija nelegāli, nodokļus nemaksāja, čupojās savās kopienās. Tagad no šī vismaz daļa ir mainījusies, bet vai tiešām ļoti?

 

Starp citu, ja nu tomēr ES sabruks, tad es piekritīšu tiem, kas saka, ka sabrukuma sākums bija nevis Merkele, Olands, bēgļi vai kas cits, bet EU15->EU25 2004.gada 1.maijā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Kurš griež kādu loksnēs? Apšauj vai nē :D

Protams, ka apšaušana ir sviests, bet stingrāka kontrole tur kā vēl noderētu.

Jā, man liekas, ka arī pirmos nelegālos letiņus vajadzēja sašņorēt un sūtīt atpakaļ/sodīt.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kontrole noderētu, bet ja robežvalstis ir relatīvi nabadzīgas, ar grūtībām apsargāt robežu + skaidri apzinās, ka tajās bēgļi nepaliks, tad veidojas asimetriska motivācija... Tapēc VISIEM jāaizstāv kopīgas intereses. ES deva naudu robežām un vienlaikus piekrita mazināt migrantu slogu Grieķijai. Nepatīkama izvēle, bet kāda tā būtu vienai pašai palikušai Grieķijai?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...