Jump to content

Jautājums mehāniķiem konstruktoriem - bērnu ratiņi - visurgājējs


Usins
 Share

Recommended Posts

Jebšu jūs gultiņu nesat ārā?

 

Diendusu guļ izvēdinātā telpā ar pavērtu logu, gultiņā. Vasarnīcā tāpat - izguļas un atkal ārā. Odi, dunduri, ik pa laikam liels karstums.. iekšā nav ne vainas.

Kad bija viens vienīgs bērns, tad daudz staigājos pa klusām vietām ar vienu guļošu. Tagad noteiktā laikā abus uz diendusu gultās un viss. Lielākais nekādos ratos ārā negulēs.

 

Ratiņiem ir 2 fundamentālie tipi: kulbas rati un sēžamrati. Aprakstīju pat detalizēti fāzes, kad un kā katrs tiek izmantots - lai autors saprot, ka lielā kulba patiesībā drīz vien būs jāliek nost un bērnu varēs nest atsevišķi - kaut ķengursomā augšā pa kāpnēm, kas ļoti atvieglos sievu (nes saliekamos ratus atsevišķi kā čemodānu, kas ir nesalīdzināmi ērtāk kā stiept visus kulbas ratus, no bukšiem sargoties).

 

 

 

0..0.5 gadi - lielā kulba, bērns guļ (līdz vēlam rudenim)

0.5 gadu jubileja (+/-) - lielos ratus adekvāti cilvēki liek nost un ņem saliekamos "sporta" (daudz vieglākus). jo bērns sāk sēdēt, skatīties laukā un jāņem ar muguras atbalstu.

0.5 .. 1 gads - bērns sēž sporta ratos, skatās apkārt, pats nestaigā.

1...1.5 gadi - staigā kājām, bet kad nogurst pēc dažiem metriem/desmitiem/simtiem metru, tad iesēžas. Guļ ratos, ja ir noguris/ir guļamais laiks.

 

 

Tev bija protests par to, ka kulba pusgadu tik vajadzīga un pēc tam pāriet uz sēžamratiem ar muguras atbalstu (kuri ARĪ mūsdienās ir atgāžami), kaut vai izmetot kulbu no 9-in-1 ratiem:

 

Nu kādu pie vella "pusgadu"? Mūsējam pēc nedēļas būs pusotrs gads, ratos 99.99% laika pavada guļus stāvoklī

 

 

Man liekas, ka lielos vilcienos manis aprakstītais saskan arī ar jūsējā ratu izmantošanas vēsturi, atšķiras tik nianses.

Mums ir Peg Perego Book priekš mazā (tie paši 1.5g), piemēram, zoodārzam, Tērvetes parkam, kā arī ilgākai dzīvošanai vietējā parkā - mantām, tējas padzeršanai atpūtas brīdī, eventuālai iziešanai uz kādu veikalu pēc tam. Protams, reizēm atlūst arī garākā pastaigā, bet aizvien retāk (guļ diendusu mājās vai pasnauž mašīnā pārbraucienos). Ja bērns pēc vairāku kvartālu iziešanas vairs nevar tikt līdzi vecākajam, tad lai atpūšas uz brīdi sēžot. Ja ir tikai viens, kuram varat vienmēr pielāgot soli un plānot atpūtu bez ratiem - brīnišķīgi!

 

Es ļoti novērtēju iespēju salikt plakanu un nest kā čemodānu aiz viena gala. Nesalīdzināmi ar lielajiem kulbas ratiem (un par ko vispār arī bija runa).

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ronalds

    9

  • binary

    17

  • Usins

    24

  • J.Reinis

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nafig bērnus vajag, ja tās sagādā tādas problēmas? Kā tie bērni pirms tam ir auguši, kad visa šī nebija, tas ir nesaprotami, smiekli caur asarām!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Diendusu guļ izvēdinātā telpā ar pavērtu logu, gultiņā. Vasarnīcā tāpat - izguļas un atkal ārā. Odi, dunduri, ik pa laikam liels karstums.. iekšā nav ne vainas.

Pret odiem, dunduriem lieliski palīdz siets. Mēs pret kukaiņiem uz ratiem izmantojam loga pretodu sieta atgriezumu.

Mums iekšā karstums lielāks nekā ārā, ēnā - ar visām vēdināšanām.

Bet nu jā, katram savi apstākļi.

 

Tev bija protests par to, ka kulba pusgadu tik vajadzīga un (..)

Nevis kulba, bet rati.

Ir, protams, rati, kuri der tikai kaut kādam īsam dzīves posmam, bet ir arī universālāki (t.i., daudz ilgāk kā pusgadu) lietojami.

Kādi ir autoram - nav ne jausmas. Viņam te ieteica mainīt ratus - ja nomainīs, tad arī nav ne jausmas, uz kādiem (pusgadu lietojamiem vai tomēr universālākiem).

 

Ja ir tikai viens, kuram varat vienmēr pielāgot soli un plānot atpūtu bez ratiem - brīnišķīgi!

Nu jā, tas ir mūsu variants. Turklāt pastaigas pagaidām pārsvarā māju tuvumā un vietējā pilsētā - vairāk par kilometru-diviem nesanāk.

Cik noprotu, arī autoram pagaidām ir viens bērns.

 

Es ļoti novērtēju iespēju salikt plakanu un nest kā čemodānu aiz viena gala. Nesalīdzināmi ar lielajiem kulbas ratiem (un par ko vispār arī bija runa).

Jā, ja var ērti nest, tad tas ir liels pluss. Mūsējos vienā rokā tā īsti nevar paņemt. No otras puses - vienīgais, ko ar tiem Peg-Perego Book mēs varētu darīt - nest rokā, jo palietot viņus tāpat nevarētu. Nēnu vasarā vēl varētu, bet pavasarī/ziemā/rudenī būtu pagrūti. Lai gan arī vasarā pa meža takām nez kā būtu…
Link to comment
Share on other sites

mī un žē..

 

labi, ka manai sievai nesagādāja problēmas uzstiept i ratus, i bērnu, i reizēm paiku pat uz 5. stāvu, kad dzīvojām Rīgā un vienu brīdi nebija mašīnas, kur atstāt un arī pagraba nebija.. Reizēm darīja sekojoši.. uzstiepa bērnu kulbiņā un pēc tam atsevišķi ratu daļu i nekas.. bieži vien ārā gāja uz to laiku, kad es jau no darba un tad kopā uznesām.. vēlāk jau, kad uzradās vāģis turējām ratus bagažniekā, a bērnu uzstiept jau vispār nekāda problēma.. Jelgavā dzīvojot gan pa ziemu rati pagrabā.. vasarā tagad mašīnas bagažniekā.. vispār reizēm man par sievu jāpabrīnas.. tiek galā ar 2iem bērniem, ratiem un vēl paikas maisiem.. tiesa, vecākais dēls jau tagad liels.. ar savām kājām pastāvīgi pārvietojas jau kopš pusotra gada.. ratos nav sēdējis. kopš piedzima jaunākais. a jaunākais jau no mēnešiem 6iem sēžamratos tusē i paguļ..

 

Šitā visa māžošanās par tiem mehānisiem, 6. stāvu.. tas ir vk nonsenss..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uzstiepa bērnu kulbiņā un pēc tam atsevišķi ratu daļu i nekas..

Jā, kad bērns ietilpa kulbiņā, mēs arī varējām izņemt kulbiņu ar visu bērnu no ratiem. Bija pat laiks, kad bērns atļāvās nepamosties no tādām darbībām.

Kaut kādā brīdī gan tas laiks, kad bērns ietilpst kulbā, pāriet. Bet gulēt ratos tāpat vēl patīk.

 

vēlāk jau, kad uzradās vāģis turējām ratus bagažniekā, a bērnu uzstiept jau vispār nekāda problēma..

Guļošu, ja? Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

@@Smii, it kā jau ir, bet kā pats autors rakstīja:

Pārvākties vajadzēs kad bērns pieaugs, jo vajadzēs savu istabu, bet pagaidām negribas, jo viss pārējais ir ļoti labi šeit.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tiešām bērnu obligāti jādabon augšā guļošu, turklāt kulbā? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@binary,  kad bija mazs un vēl kulbā un miedzinš cieš, tad arī guļošu.. i vēl mājās ratos nogulēja dažreiz ntās stundas.. a tajā posmā, kad jau likām mašīnā ratus pa āru paspēja atgulēties un ņēma rokās i nesa.. gulēja vai nē.. tas jau kā bērns vēlas..  ar to miegu arī nevar pārspīlēt un bērnam ir jāpierod pie režīma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai tiešām bērnu obligāti jādabon augšā guļošu

 

Tie kuri dzīvo privātmājās - tiem nekad nesaprast tos, kuri atļaujas bērnus dzīvojot dzīvoklī!

 

Manējai ar šo nekādi nebija problēmu - rati stāvēja ārā, ja nu vajadzēja - kas tur uz pirmo stāvu privātmājai uznest. Sīkā guļ ārā - atstājam suni ārā lai sargā un paši ejam iekšā.

Vienu vārdu sakot - man ir grūti iedomāties kā tas ir ar sīci pilsētas dzīvoklī....  

Link to comment
Share on other sites

No visām idejām, kas šeit pavīdējušas, visvairāk man patika:

1. pa logu izkārts trīsis :mrgreen: (kaut kur topika sākumā)

2. vietā - švelleri uz sesto stāvu

Pašam ir bijuši gan bebji, gan rati, gan daudzdzīvokļu mājas (3.un5. stāvs) , bet laikam esmu pārāk sens un neatceros, ka tas būtu sagādājis kaut kādas problēmas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Visbrīnišķīgākais ir "mēs" formāts - mēs guļam, mums sāp zobs un mēs esam pielaiduši bikses.

 

Normāli veči kļūst par vecenēm un sāk sinhronizēt savas virtuālās mēnešreizes tehnikas forumā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Normāli veči kļūst par vecenēm un sāk sinhronizēt savas virtuālās mēnešreizes tehnikas forumā.
Tas ir labākais, šī foruma, apzīmējums, varētu teikt, pat sauklis, īsi, bet kodolīgi !!!!  :)  
Link to comment
Share on other sites

Kāpt pa kāpnēm uz sesto stāvu augšā, lejā ir veselīgi. Bet kaut vai piemēram, kad ģimene atbrauc no kaut kurienes, katrs ar savu čemodāniņu uz 6 stāvu pa trepēm, skarbi.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Es atzīstos, ka nesaprotu, kur īsti ir tā problēma. Bērnu uznes uz dzīvokli un pēc tam ej pakaļ ratiņiem. Ratiņus, uzvilkt augšā uz 6 stāvu, kas sagādā problēmas? Pie tam, vienreiz dienā, kā pats saki. Kas tajā ratiņu konstrukcijā tik trausls? Vai ratiņus vēlies pārvietot pa kāpnēm, kopā ar tajos guļošo bērnu? Nu tad :shok:

Tas pats ar lejā braukšanu, ja šādi centies to risināt.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

Visbrīnišķīgākais ir "mēs" formāts - mēs guļam, mums sāp zobs un mēs esam pielaiduši bikses.

Slinkums visu pārlasīt. Varbūt vari konkrētus fragmentus nokomentēt, lai mēs varētu operatīvi palabot savus komentārus?
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1, kā saka, visvairāk ģeniālu ideju ir kapos - tieši tāpēc, ka vairums ideju palikušas noklusētas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bērnu uznes uz dzīvokli un pēc tam ej pakaļ ratiņiem.

 

Tas strādā piemēram privātmājā un iespējams mazpilsētā.

Rīgas centrā scenārijs būs apmēram tāds - uznesam bērnu, pēc ratiņiem (īpaši ja nav galīgi lētais gals) varam arī nekāpt, jo viņiem jau sen kā kājas pieaugušas....  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es atzīstos, ka nesaprotu, kur īsti ir tā problēma. Bērnu uznes uz dzīvokli un pēc tam ej pakaļ ratiņiem. Ratiņus, uzvilkt augšā uz 6 stāvu, kas sagādā problēmas? Pie tam, vienreiz dienā, kā pats saki. Kas tajā ratiņu konstrukcijā tik trausls? Vai ratiņus vēlies pārvietot pa kāpnēm, kopā ar tajos guļošo bērnu? Nu tad :shok: Tas pats ar lejā braukšanu, ja šādi centies to risināt.

 

Manējie uzvelkās un raud ja pirms miega atstāj uz 2min nesot ratus augšā/lejā. Tādēļ es transportēju pa trepēm kopā ar ratiem, kamēr šis kratās un bolās uz lampām. Aizraudājušos bēbi iemidzināt ir laikietilpīgi :D:D:D

 

Baigi patika ideja kur uz ratiem uzliktas ričuka riepas (kā kāpurķēdniekam). Tik ričuka riepām vajag atrast kādu vieglu elastīgu aizvietotāju. Moš ir vērts pamēģināt "saadīt" kopā divas zobsiksnas.

Link to comment
Share on other sites

IronSoul

@@binary,


 

 

Rati - 
.

 

man ir šādi tik vecā versija (biku savādāks nosaukums ) ļoti labi rati, bet pasmagi. Man sieva nevar uznest uz otro stāvu ar bērnu kopā un otru pie rokas. Risinām vienkārši - viņa atstāj kāpņu telpā un kad atbraucu no darba es uznesu. Mums gan ir normālas durvis (un kaimiņi sakarīgi) ar moderno kodu. Daudz kur citur tā nevarētu.  Jāpamokās 2 gadiņi un tad jau skries pati. Lielā jau kaut cik pati kāpj (2.5g) :D

 

 

 

 

 

Izskatās labi, malacis. Tagad tik fiksāciju lai var pagriezties. un pēc tam kad viss kedā no alumīnija konstrukciju ar gultņiem lai nečīkst. :)

Labots - IronSoul
Link to comment
Share on other sites

man ir šādi tik vecā versija (biku savādāks nosaukums ) ļoti labi rati, bet pasmagi. Man sieva nevar uznest uz otro stāvu ar bērnu kopā un otru pie rokas.

Es viņus knapi uz terases uzceļu, kur nu vēl nest uz otro stāvu šaurā kāpņutelpā… Ne tāpēc, ka smagi, bet tāpēc, ka nav ērti paņemami.

Kad vajadzēja pāris reizes uzstiept uz kaut kādu 6. stāvu (ar guļošu bērnu, kam vēl stundu-divas jāguļ), tad divatā - viens turēja priekšā ar līku muguru, otrs aizmugurē ar gaisā izstieptām rokām.

 

Baigi patika ideja kur uz ratiem uzliktas ričuka riepas (kā kāpurķēdniekam).

Sausā, saulainā laikā - jā, varbūt arī laba ideja. Dubļos, sniegā, "izejamās" drēbēs - nu nezinu gan.
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Visu cieņu meistaram :) tagad to visu no vieglas un vēlams bieži lūztošas plastmasas un aidā tirgot!

Link to comment
Share on other sites

mēs paši atstājam bagāzniekā ratiņus (centrs 5 stāvs (var teikt  6.), sīcim ir iegājies, ka ārā tiks pēc 18.00 un tad jau 21.00 nakts miegs, laika posmā no 18.-21 divas īsās aizdusas, katra uz ~15minūtēm, pēdējā ēšana ~30minūtes pirms iešanas ārā, lai nebūtu tā, ka parkā jāņem rokās, jo atraudziņa nav izgājusi, brīvdienās gan pa āru daudz ilgāk, nu bet ar to neaizraujos, jo d vitamīnu tāpat pa pilienam jādod dienā, savukārt signalizācijas / sirēnas var pamatīgi sabiedēt mazo, ja viņš ir iegājis dziļākā miegā. Es pat neesmu iedomājies staipīt sīko ar visu kulbiņu uz augšu - ja gadījumā arī saniķojas (kas, par brīnumu ir ļoti reti (kolikas arī nav bijušas un pirmās potes bija bez temperatūras)), tad auto krēsliņā iesēdinu un stiepju augšā, jau krēsliņā niķis pāriet. Sīcim 3 mēneši. Un jā, ja tomēr rodas vēlme iet ar sīko dienā ārā, tad es atstāju auto pagalmā un pats ar ričuku vai kājām uz darbu, man tas problēmas nesagādā. 

 

Jebkurā gadījumā, domāju, ka šis moments, kad ripini ratiņus pa kāpnēm , ir samērā riskants, jo

a) tpu, tpu, tpu , sieviete var paklupt un palaist rokturi vaļā (ja neiestrādāsi bremzes kuras ieslēdzas tiklīdz rokturis palaists vaļā + inerce)

b) kas notiks, kad kāds riteni nesīs augšā? 

c) kas notiks, ja pusceļā atcerēsies, ka gāzes plīts nav izslēgta? 

 

sorr, bet jaunās māmiņas uz visiem stresiem/bezmiegiem tā jau ir pārgurušas un čp gadīties var ļoti ātri, lai noignorētu šos trīs punktus

Labots - HTC
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(..), savukārt signalizācijas / sirēnas var pamatīgi sabiedēt mazo, ja viņš ir iegājis dziļākā miegā.

Ja aizgājis dziļākā miegā, tad no sirēnām vecāki dabūs trieku vēl pirms sīcis būs acis kaut nedaudz pavēris.

Biju "mazliet" pārsteigts, ka bērns pat nepakustēja, kad cauri korķiem lēnām brauca kaut kādi operatīvie ar sirēnām Brīvības/Pērnavas krustojuma tuvumā, kur tai sirēnu skaņai nav kur izkliedēties - troksnis tāds, ka ausis krīt ciet. Citā reizē jau bez stresa gāju, zināju - štrunts par sirēnām un citiem trokšņiem, sīcim tā ir kā fona mūzika.

Link to comment
Share on other sites

binary, jā, tā bija pirmos 2 mēnešus, ka varēja trokšņot cik grib un fonā laist vēl skaļu mūziku, bet nu tagad jau ~2 nedēļas, kad guļ, man uz pirkstiņiem jāstaigā, saausās pat kad kaķis lec.. Tiesa, cik manu- statiskie trokšņi īsti netraucē, tieši sirēnas/signalizācijas, principā trokšņi kas nav ierasti vai izceļās uz pārējo fona, bet nu naktī, toties guļ kā jēriņš. Aiziet gulēt deviņos, paēd ap pusnakti un tad jau līdz pieciem / sešiem rītā turpina šņākuļot, parasti, kad modinātājs man 7 zvana, abi jau atkal guļ  :)

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

nu beidz, tomēr tas ir tik forši, kad mazais pekausis skatās virsū un ķiķina, tas atsver pilnīgi visu, pat bezmiegus un nogurumus  :)

Labots - HTC
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

IronSoul

man pirmais plānots, otrais nē, bet arī ar prieku sagaidīts. Prezis nevietā :D 

 

@@HTC

mēs paši atstājam bagāzniekā ratiņus

 

 

kamēr biju atvaļinājumā ar šādi darījām + kaimiņi ar kādu laiku tā darīja. Ja auto stāv pie mājas ok variants. Bet tagad abiem vairs tā nesanāk :(

Labots - IronSoul
Link to comment
Share on other sites

Būšu nedaudz cinisks, bet cik daudz problēmu aiztaupa

Rada vairāk problēmu nekā aiztaupa.
Link to comment
Share on other sites

skolnieks_2

Piekrītu HTC, lai kā arī nebūtu - ir labi ar mazo cilvēciņu un ģimeni :)

A tiem, kas te bubina par kondomiem utt, tāpat jums neaizies kamēr nebūs sīkā, ir lieki kaut ko skaidrot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būšu nedaudz cinisks, bet cik daudz problēmu aiztaupa 
 

 

ir efektīvāks veids. jo sievietes grūti pierunāt līdz pensijai nodzīvot bez bērniem. gejus vieglāk.

tumblr_nn7s3iqhUv1smw1qbo1_500.jpg

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

/offtopic

 

A tiem, kas te bubina par kondomiem utt, tāpat jums neaizies kamēr nebūs sīkā, ir lieki kaut ko skaidrot.

Es agrāk gribēju, vairs negribu. Ar katru aizejošo gadu gribu aizvien mazāk. Nepalīdz ne 'īstā sieviete', ne kas cits. Var te izplūst gari un plaši par maniem apsvērumiem, bet uzreiz pateikšu, ka uz mani arguments "būs savs, citu dziesmu dziedāsi" absolūti nestrādā.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

visi prezervatīvi tikai atliek brīdi, kad sieviete pateiks, ka grib bērnu. it sevišķi - kad sajutīs, ka vilciens aiziet.

Kā variants - mainīt tās sievietes, tiklīdz sākas runas par bērniem. vai vazektomija. bet arī nav garantēts.

 

В начале отношений, мои родители договорились на одного ребенка. После первого она начала принимать таблетки, но что-то пошло не так - появился я. Мама психанула, пошла к врачу и вставила спираль. Год спустя, врач извиняясь, говорил, что неправильно вставил ее и что мама беременна опять... После третьего ребенка психанул уже папа и обрезал себе семенные канальца, чем незамедлительно решил "порадовать" маму. Результат - близнецы. Мы - семья очень хитрых сперматозоидов.

http://bash.im/quote/439494
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...