Jump to content

Partition Master


suhinsh
 Share

Recommended Posts

Sveiki, tauta!

 

Nepieciešams padoms - uzliku Partition Master sadalīt cietni (500 GB par 300+200). Šams paprasīja restartu, pēc kā melns ekrāns jau kuro stundu. HDD lampa pa laikam mirgo, tas dod kaut kādu cerību, bet nu jau visu dienu :(

Ja tam kāda nozīme - Win8, HP Probook 4540s. Ir kādas idejas ko man iesākt tagad? :)

Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka jā. Piemet cietni pie cita kompja un paskaties kas tur darās. Gan jau ka sačakarēji windu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tikai samazināju esošo vienīgo partīciju, 200 GB palika unalocated. Windowsu varu pārinstalēt, tas sīkums, galvenais datus izcelt.

Labots - suhinsh
Link to comment
Share on other sites

Zinu, notizlojos. Šobrīd vairāk interesē - ko darīt tālāk, nevis kas bija nepareizi :) Slēgt ārā un likt cietni pie cita datora vai tomēr vēl gaidīt, ka pamodīsies?

Link to comment
Share on other sites

Ar humora izjūtu man viss kārtībā, bet šo nesapratu. Jau rakstīju, ka bekgraundā kaut kāda aktivitāte notiek, jo hdd lampa mirgo, vienīgi aizdomīgi ilgi jau

Link to comment
Share on other sites

Es tomēr riskēšu pats, ne ar tādiem vien miroņiem esmu ticis galā, gribēju tik dzirdēt kādu ieteikumu no speciem vispirms

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Nepieciešams padoms - uzliku Partition Master sadalīt cietni ... Šams paprasīja restartu, pēc kā melns ekrāns jau kuro stundu

 

 

Es tomēr riskēšu pats, ne ar tādiem vien miroņiem esmu ticis galā

Žēl, ka cilvēki nemācās pat no savām kļūdām.... jo īsti vīri bekupus netaisa.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Žēl, ka cilvēki nemācās pat no savām kļūdām.... jo īsti vīri bekupus netaisa.

Nevienā brīdī nenoliedzu, ka tas bija vieglprātīgi un stulbi, bet viss labs, kas labi beidzas :) Piespraudu cietni pie PC un visu sadakterēju.

Patiesībā pirmo reizi ko tādu izdarīju, kā OS partīcijas dalīšana bez bekapa, bet arī pēdējo reizi, tas toč! :)

Link to comment
Share on other sites

Iestartē kaut vai mini wondows xp, vai kādu linuxi laivā un skaties kas tev tur pa sūdiem ir. varbūt varēsi datus smuki izkopēt un instalēt pa jaunam. Nesaprotu kāpēc nedalīji ar windows disk management...

Link to comment
Share on other sites

Tikai līdz 50% no diska, kas parasti pie lielajiem izmēriem zaudē jēgu.

Link to comment
Share on other sites

Ntajiem datoriem sistēmas partīcija ir gan samazināta, gan palielināta, lielāko tiesu ar EaseUS Partition Master, bet ir izmantots arī Disk Management.

Līdz šim problēmas nav bijušas, bet protams bekaps ir sava veida garantija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Līdz šim problēmas nav bijušas, bet protams bekaps ir sava veida garantija.

Pa lielam jau arī te nekādu problēmu beigās nebija, paķēra tik uz izbrīnu mazliet :) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

katraa zinjaa standartlietotaajam nekaada daliisjana partiicijaas nav nepieciesjama un ir pat katiiga. jaabeidz vilkt liidzi tas paradums no w98 laikiem!
Kāpēc? Pie pārinstalācijas ir kur nogrūst failus.
Link to comment
Share on other sites

 

 

arguments, ka ja cetajam kas notiek, tad dati paliekot veseli, vispaari ir totaalaa beernudaarza(t.i tavaa) liimenii. usjok?
No kurienes tu šito izzīdi?

 

 

 

cik biezji jaapaarinstalee? reizi 5 gados?
Atkarīgs cik ātri sapiš.

 

Vienalga ir ērtāk, kad cietnis sadalīts, it sevišķi torentu kačātājiem.

Link to comment
Share on other sites

 Kādreiz dalīju disku partīcijās, bija datoros cietais disks, kuru arī bija labi sadalīt, tā vismaz spečuki mācīja. Tagad ir SSD, uz kura sistēma un softi, un HDD, uz kura faili. Nedalu neko nekādās partīcijās. Man tā patīk. Neko nesaku, ja kādam patīk tās partīcijas, lai veido acis pārgriezuši. Kopš W7 laikiem ar disku menedžeri ir ļoti vienkārši veidot partīcijas, dzēst partīcijas.

 Sava taisnība ir Lizārdam. To atceros, vienai kolēģītei darbā jaunu datoru datorists sainstalēja, sadalīja viņai disku partīcijās, ar domu, ka uz C diska būs OS un programmas, to tādu mazu atstāja, bet uz D diska faili. Tak viņa karināja savu datoru regulāri, krauj tik visu desktopā, failus, bildes (toreiz tikko digitālie fotoaparāti ieskrējās), C disks ta mazs, regulāri pārpildīja to, tādi viņai bija ieradumi, neveidoja viņa nekādas mapes tajā lielākajā D diskā, tad lūk, priekš tādas tupas lietotājas, tiešām, nafig tādas partīcijas, nebūtu dalīts disks partīcijās, darbotos bez bēdu, a tā kārās viņai dators ik pa laikam.

Link to comment
Share on other sites

Un to, ka jaunam kompim ar 500Gb, 750Gb, 1000Gb sistēmas partīcija ir pa visu disku(izņemot repair partīcijas) , jūs uzskatāt par normālu.

Tas ir apmēram tas pats, kā restorānā 1., 2.,3., ēdienu pasniegt vienā bļodā. Un tad kad ir sūdi, mēģināt kaut ko hļopsīt ārā?

Man tik daudz laika nav.

Es parasti daru tā: C partīciju samazinu uz 80-120 Gb un pārejais priekš visa cita kā.

Un pārinstalēt WIN7 no ražotāja paredzētās particījas, Windows smuki uzinstalējas uz izveidotās 100Gb partīcijas, protams ar visu drazu, bet datu partīcija paliek neaiztikta. Drošības pēc datus var pārkopēt, bekapot.

Ideāls variants: SSD sistēmai, pārējais uz HDD.

Un lietotājiem jāiemāca, ka desktops nav nekāds sludinājumu dēlis, ku var lipināt visu, kas vien ienāk prātā.

Tur pie ntajām 10 ikonām grūti ko atrast. Labāk lietotājam uz D diska izveidot mapi, kur to visu mest iekšā.

No sākuma visi pretojas, ka datus jāsaglabā ne tā, kā mūsu visvarenais dievs Microsoft paredzējis, bet ar laiku pierod.

Un kad ar Yes,Yes,yes......, WINs ir nobeigts, tad bezmaz pučo kājas, ka visi dati ir atsevišķi.

Tā protams ir mana pieeja. Krieviem ir labs teiciens: каждый по своему с ума снодит.

Labots - tu16
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nav problēmu, ieleja. Ar Windows var visādi izdarīties. Tas stāsts par gadījumu, kur konkrētā lietotāja (glupa lietotāja) ieradumus datorspečuks neparedzēja, gribēja kā labāk, sanāca sliktāk.

Link to comment
Share on other sites

Jā lizard es tev piekrītu, priekš klientiem kuri instalē visu spiežot tikai enter, dalīt HDD tur nav jēgas, sūdi būs tik un tā.

Un paldies dievam man tādu tik pat kā nav.

Es biju domājis klientus, kuri kaut ko domā pirms ko dara.

 

 
Link to comment
Share on other sites

Tas, jā. Mēs sev varam veidot datoros katrs pa savai patikšanai, mēs kaut kā noorientēsimies, kas kur ir. Cik esmu redzējis parasto lietotāju mājas datorus, radiniekiem... - tieši tā arī ir, C diskā defaultās mapes, mape Attēli, tur arī liek savas bildes, desmitiem GB, pats nemaz neliek, bildes no fotoaparāta pašas pēc noklusējuma tajā mapē ievietojas..., tāpat uz desktopa tur daudz ko nejēgā. Nu un kāpēc ne? Vai tas ir aizliegts? Ja lietotājs tā dara, lietotājam tā patīk, lai taču dara. Ko tagad, visiem veidosim partīcijas un sāksim visus mācīt, kā pareizi datoru lietot.


tu16, es domāju, datorlietotāju pamatmasa ir ar visai pieticīgu izpratni par datoriem. Un nav tas saistāms ar - domā pirms dara, nedomā pirms dara.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Es tak neuzspiežu savu variantu, klients var darīt kā viņam patīk. Mums jau labāk, vienmēr ir darbs. Tikai lai beidz ņaudēt, kāpec tik ilgi, kāpēc tik dārgi.

Un cik tad tur darba, lai pārinstalētu WIN? Un kādi tur faili un dokumenti? utttt....

Link to comment
Share on other sites

Tā jau, protams, var pafilozofēt, bet, ja paziņa kārtējo reizi atnes savu kasti, kur windows knapi iestartējas, tad gribot negribot rokas niez sadalīt cietni. Ne viņš mūžam ko bekapos, ne jēga ko skaidrot. Uztaisu otru partīciju, visus my documents vai pictures uz turieni, paliek tikai desktops. Tāpat zinu - ja kas atkal notiks, būs draugs klāt.

Link to comment
Share on other sites

sjaadiem gadiijumiem ir briiniskjiiga lieta - limited account.

 

Kā ar sirpi pa pautiem!

Bet viņiem nez kāpēc tas baigi nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

paliek tikai desktops
Un kādas problēmas pārnest uz D disku? 
Link to comment
Share on other sites

 

 

sjaadiem gadiijumiem ir briiniskjiiga lieta - limited account.
Tā ir vēl lielāka problēma.
Link to comment
Share on other sites

pēdējo reizi hdd partīcījās dalīju pirms vismaz 10 gadiem.. pēc tam pārgāju uz vairākdisku sistēmu un šobrīd lietošanā ir vienkārši 1hdd, 1TB, kas netiek dalīts.. bet katrs jau dara kā gudrāk un pēc vajadzības, un prasmēm. Ja man tā tiešām vajadzēs kko baigi svarīgu noglabāt, tad tam ir ārējais hdd. Dalīšana mūsdienās ir mērkaķošanās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dalīšana mūsdienās ir mērkaķošanās.

 

Tur, kur mūsdienās ir SSD + HDD, nekas nav jādala. Bet radu sīkajiem, kur tikai HDD, dalu gan. Kad sīkie norauj triperi, tad vienkārši sistēmas partīciju no saglabātā imeidža uzlieku atpakaļ 15 minūtēs un viss.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Par partiicijas daliishanu peec uzstaadiitas sisteemas ir muljkjiibas, ka nedriikst to dariit. Gan Windows Disk menedzheris, kaa arii Mac OS X Disk Utility / BootCamp to veiksmiigi dara jau kuro gadu un datu saturs nav pazudis, ne bojaats. Ar treso pushu izstraadaataam programmaam briinumi meedz notikt gan.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

manupraat tiesji tas meesls veido logjiskaas partiicijas

Windows kopš Vista vairs tā nedara. Tagad defaultā tas veido primārās un tikai no ceturtās sāk veidot loģiskās.

 

Iebūvētais "Shrink Volume..." ir daudz ātrāks, bet mīnuss ir tāds, ka tas nemāk pārvietot datus, līdz ar ko samazina tikai līdz tai vietai diskā, kur nu ir trāpījies kāds fails.

 

Taisnība, ka dalīšanas partīcijās vajadzība ir samazinājusies, jo OS tagad pārinstalē reti, tomēr ir pietiekoši arī gadījumu, kur apstākļi un vajadzības ir par labu dalīšanai. Papildus lietām, kas jau minētas, personīgi es datu partīciju formatēju ar 64KB cluster size defaulto 4KB vietā. Datu faili pārsvarā ir daudz lielāki un tomēr 16 reizes mazāku fragmentāciju jūt. Sistēmas partīcijai, kur ir ļoti daudz mazu failu, savukārt, 64KB būtu pilnīgs idiotisms.

 

 

 

Sistēma izveido jaunas defaultajā lokācijā bet turpina lietot pārvietotās.

Tu nejauc mapes ar libraries? Jebkurā gadījumā arī uz W10 tieši tāpat gan mapes var pārvietot, gan libraries konfigurēt...

Link to comment
Share on other sites

Biedra snukurins teiktais parāda savus mīnusus visai tai defaulto mapju pārvietošanai uz saveidotajām partīcijām. Vismaz W10 gadījumā, nevaram vairs īsti teikt, OS nav bieži jāpārinstalē, jāpārinstalē tikai reizi piecos gados... Sākot ar pagājušā gada 29. jūliju pārinstlēšana notiek bieži (kaut vai automātiski) - apgreids uz W10, tad rudenī Threshold 2, tūlīt pat augustā būs Anniversary Update.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...