Jump to content

Kā noņemt portatīvajam BIOS paroli


pcruksis
 Share

Recommended Posts

Ja nekā, tad senos laiko ar lodāmuru. Stacionārajām mātenēm nereti varēja izņemt un nomainīt ar pinceti.

Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Kas notika senos laikos ar lodāmuru, ko varēja izņemt un nomainīt ar pinceti, paroli varēja izņemt ar pinceti?!!


 

 

šis nestrādā?

Vajadzēs pamēģināt. Un ja šitāis nelīdz? 


Ja kāds var noņemt, sakiet cik maksā un es padomāšu.

Link to comment
Share on other sites

Es atceros, ka thinkpados parole glabājas atsevišķā eepromā, bet šim, es domāju, ka tajā pašā SPI fleškā. Tikko bija ļoti svaigs ASUS ar 64mbit 1.8voltu flešku. programmēju iekšā vairākus dumpus. Ar vienu pēkšņi uzradās biosa parole, ar citu uzreiz pazuda. Tā ka nekur citur viņa neglabājas. Protams var izrādīties, ka konkrētajam ir citādi, bet domāju, ka nē.


un RTC bateriju var raustīt nost līdz nemaņai, nekas tur nepazudīs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Es pat nevaru iedomāties kas ir uzlicis BIOS paroli, pēdējo reizi instalēju virsū kreiso Windows 8, un nebija nekādu problēmu, ja būtu bijusi BIOS parole virsū, es taču nevarētu uzinstalēt Windows uz datora kuram BIOSā ir uzlikta parole (?). Vismaz man liekas ka ar uzliktu BIOS paroli nevar pārinstalēt datoru.

 

https://www.asus.com/Notebooks/K53BY/

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs no tā, kādi iestatījumi ir saglabāti. Parole tik neļauj tos mainīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Ja HDD ir bez partīcijām tad ar BIOSu kuram nav UEFI automātiski palaižas W setups pat tad ja DVD nav pirmais boot sarakstā.Nekāds ,,any key,, pat nav jāspiež.

Pie nosacījuma, ka tāds DVD vispār ir būtojamo ierīču sarakstā...

Link to comment
Share on other sites

tieši tā. HDD var būt atstāts kā vienīgais boot devaiss un visi pārejie atslēgti, ja biosā ir tāda opcija.


Papildus tam, lai piekļūtu HDD ir jāizjauc viss dators vai vispār ir uz plates uzlodēts SSD ? Ko tad?

Link to comment
Share on other sites

 Pirms sākt šamaņa dejas, varbūt vērts paskatīties, ko piedāvā F8 (vai kas nu kuram dzelzim) spaidīšana ? Pēdējā laikā, instalējot tikai tā izvēlos, no kā boototies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas noteikti nepiedāvās noņemt biosa paroli.
Tas arī nebūs vajadzīgs, ja tiksi pie izvēlnes. Kā teicu, sen jau, pirms instalēšanas nelienu BIOSā mainīt bootošanās secību, bet ar F8 atveru bootojamo dzelžu sarakstu un izvēlos vajadzīgo. Viss ātri un vienkārši.

  Protams, ja parole jānoņem, lai tiktu BIOSā citu iemeslu dēļ - tad protams nē.

Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Problēmu ar BIOS paroli es pamanīju kad bija jāpieslēdz rūteris http://www.tp-link.com/iq/products/details/TL-WR1043ND.html, stulba situācija, tagad varēs lietot datoru tikai ar vadu un ar pārinstalēšanu problēma. :( Es diez vai varēšu noņemt BIOS paroli, varbūt ir kāda darbnīca kur risina tādas problēmas?

Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Es ne par pārinstalēšanu pieslēdzot, es saku ne pārinstalēt, ne pieslēgt pie rūtera.

Link to comment
Share on other sites

Liekas, ka dažiem laptopiem esmu redzējis, ka "iebūvēto" wi-fi un BT moduli var izrubīt iekš BIOS. Varbūt šis gadījums?

Link to comment
Share on other sites

pcruksis

Nu ta nav neviena, nekur kurš uzņemtos pa sakarīgu cenu noņemt BIOS paroli? 

 

Baidos ja es pats izjaukšu portatīvo, sākšu jaukties dzelžos un BIOSā, tad visdrīzāk pēc mana "remonta" portatīvo varēs pārdot pa detaļām, portatīvais kuru nevar pārinstalēt un pievienot rūterim mani galīgi neapmierina. 

Ja nē, nāksies kādam cirvim iesmērēt portatīvo. Laikam es neesmu tikai pcRUKSIS, iespējams tā darot esmu jau pieaudzis .............

Link to comment
Share on other sites

Bļins, tik problemātiski uzrakstīt visu uzreiz?

Kas tev nepieciešams iekš BIOS, lai tu varētu pieslēgties klāt rūterim?

Un vēl, vai biedra raiviic ieteiktā metode priekš pārinstalēšanas arī nestrādā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pcruksis

 

 

Interesanti, ja ir saglabājušies pirkuma dokumenti tad oficiālais serviss noņmetu paroli (protams par naudu) ?

Dokumenti, čeks un garantija kura jau beigusies, noteikti ir, rīt zvanīšu un painteresēšos par cenām. Paldies par padomu, vispār es neticu ka  serviss labo "sastāstitus" portatīvos. Re kur pat jāzvana nebūs, atbildēs dažu minūšu laikā. https://www.facebook.com/asus.lv/

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Pat tad, ja nevar iebūtot citu disku, var veikt tīro reinstall bez HDD izņemšanas. Jāuztaisa jauna primārā partīcija tādā izmērā, lai tur ietilpst OS setups. Tad tieši tāpat, kā USB flaškā, tajā jaunajā partīcijā uztaisām būtojamu Windows setupu. Kad viss gatavs, ar setupā esošo bootsect.exe pārrakstām diskam MBR (partīciju tabula nezūd), nomainām aktīvo partīciju uz jauno, restartējam datoru un.. voila, esam Windows setupā! Tur, protams, izdzēšam esošās OS partīcijas, uztaisām jaunas un instalējam. Pēc tam jaunajā OS likvidējam setupa partīciju un izstiepjam attiecīgo citu.

 

Pats tā esmu pārinstalējis Windows 7 apstākļos, kad nebija neviena veida diska, no kā varētu būtot. Tikai viena nianse.. šādai procedūrai nepieciešamas taisnas rokas!

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...