Jump to content

Dators spēlēm 700-750 EUR (+vēlos padomu Case izvēlē)


Artifical21
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

pirmajā septembrī atdodu savu veco darba zirgu prom un tā vietā nepieciešama jauna kaste (bez monitora un perifērijas).

 

- Budžets:  - EUR 700-750.

- Svarīgi, lai veikalā visu var salikt kopā - pats nemāku (tādēļ pagaidu variants ir likts Dataleksā)

- Mērķis: - filmas un spēlītes (cerams 1080p, vismaz medium)

- No vecā datora paliek 2TB WD Elemets ārējais HDD, tādēļ iekšā plānoju likt tikai 250GB SSD.

- Dators, tāpat kā iepriekšējais, būs pieslēgts pie TV (Samsung LE320, 32" - mazs input lag, spēlēm derēs)

 

Mans šobrīd saliktais variants ir balstīts uz lietotāja Toļiks komentāru

Pirms pasūtu, būtu pateicīgs, ja gudras galvas iečekotu, vai neesmu pieļāvis kādu milzīgu kļūdu un dators strādās kā nākas!

 

https://drive.google.com/file/d/0B3miHKoPx0AYV294bUtfUTJjOVcxRk1rYVpjSEVLMXBmbi1v/view

 

Četri aspekti, kas rada bažas:

1) Vai RAM būs savietojams ar visu pārējo? No augstāk ielinkotā topika tā arī nesapratu...

 

2) Barošanas bloks - esmu manījis, ka bieži tiek ieteikts Seasonic 520W 80. Vai manai komplektācijai ir nepieciešams šāds upgrade šobrīd izvēlētā Fortron vietā?

 

3) GTX 1060 videokartes brends/modelis. Pagaidām ir maz atsauksmju, bet Gainward izskatās labi cenas/problēmu (klusums, defekti) ziņā. Vai ir jēga piemaksāt 15 EUR par Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix versiju? Kā noprotu, viena no šīs kartes priekšrocībām, salīdzinot ar RX 480, ir labākas overclocking iespējas. Phoenix versijai ir labāks cooling (kas palīdz overclocking ziņā) un backplates, kas novērš GPU sag, lai ko tas arī nozīmētu. Kāds būtu jūsu ieteikums man kā diezgan amatieriskam PC lietotājam, kuram svarīgs arī kastes klusums - clockot šo karti vai labāk neriskēt, kā arī, vai otrajā gadījumā piemaksāt par Phoenix versiju?

 

4) Case - man ir ļoti svarīgi

(i) lai ir kluss, jo dators atrodas guļamistabā un pa nakti dators parasti paliek ieslēgts un

(ii) lai ir elegants, jo tas (priekšpuse) atrodas ļoti redzamā vietā blakus TV galdiņam. Manā gadījumā ideāli, ja ir melns/spīdīgs, vai nu minimālistisks vai ar kādu sarkanu/zilu lampiņu, bet nekā bērnišķīga.

Toļika piedāvātais Fractal Design Core 1000 rada bažas otrā aspekta dēļ - no priekšas viņš ar savu režģi izskatās pēc gaisa sildītāja, vismaz bildēs...Bet, iespējams, gaisa plūsma un klusums šajā cenu kategorijā kompensē dizainu? Papildus, kaste stāvēs uz grīdas (paklāja), tādēļ ir bažas, ka režgotā priekša sasūks putekļus (lietotāji reddit sūdzas par "ring uf dust" šim modelim - man aktuāli, jo ļoti reti tīru kasti)

Fractal Design Core 2300-2500 man neder, jo datoram augšā stāvēs sabvūferis, tādēļ vēlos plakanu augšu bez ventilatoriem. Metu acis uz Design Core 1100 - tas izskatās elegantāk - bet vai es ko zaudēšu gaisa plūdes/klusuma ziņā?

 

Kādi ir vēl varianti, kas varētu saskanēt ar manu komplektāciju un vēlmēm? Dators stāvēs ar kreiso sānu pie sienas, tādēļ caurspīdīgs logs sānā pilnīgi noteikti nav vajadzīgs. Iekrita acīs Cooler Master Silencio 352 - patīkams dizains, bet vai tas būs pietiekami klusāks par Design core, lai atsvērtu cenas atšķirību? Dizaina ziņā man patiktu arī kas līdzīgs Cooler Master Elite K(night) 350 vai Modecom COOL MINI Tower

 

Paldies!

 

Artifical21

Link to comment
Share on other sites

Uldis1337

Sveiks, 

1a.lv un capital.lv arī liekot pc kopā un iesaku to darīt capital.lv jo šie vēl ne reizi nav pievīluši ar kvalitāti.  Par to dataleks tur detaļas ir itkā bieži lietotas un vecas , draugs savu r9 280x 3x mainija uz garantiju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

lietotas un vecas

Tu apgalvo, ka viņi tirgo lietotu tehniku, dēvējot to par jaunu? 

Link to comment
Share on other sites

Janka420

1) Vai RAM būs savietojams ar visu pārējo? No augstāk ielinkotā topika tā arī nesapratu...

Jā, būs savienojams. Neredzu modeļa numuru tāpēc nevaru apskatīties, vai ir plates atbalstīto atmiņu sarakstā, bet tas nav tik būtiski.

 

2) Barošanas bloks - esmu manījis, ka bieži tiek ieteikts Seasonic 520W 80. Vai manai komplektācijai ir nepieciešams šāds upgrade šobrīd izvēlētā Fortron vietā?

Kopā ar low-end videokartēm šis PSU būtu tīri ok variants, bet ar GTX 1060 es ieteiktu pielikt klāt kam labākam.

 

3) GTX 1060 videokartes brends/modelis. Pagaidām ir maz atsauksmju, bet Gainward izskatās labi cenas/problēmu (klusums, defekti) ziņā. Vai ir jēga piemaksāt 15 EUR par Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix versiju? Kā noprotu, viena no šīs kartes priekšrocībām, salīdzinot ar RX 480, ir labākas overclocking iespējas. Phoenix versijai ir labāks cooling (kas palīdz overclocking ziņā) un backplates, kas novērš GPU sag, lai ko tas arī nozīmētu. Kāds būtu jūsu ieteikums man kā diezgan amatieriskam PC lietotājam, kuram svarīgs arī kastes klusums - clockot šo karti vai labāk neriskēt, kā arī, vai otrajā gadījumā piemaksāt par Phoenix versiju?

Abas šīs kartes ir ļoti labas un jauda būs identiska. Arī kllusuma ziņā abas šīs kartes ir ļoti klusas, abām ir 0db fan mode - kas nozīmē, ka pie zemas slodzes ventilatori vispār negriezīsies (pasīvā dzesēšana). Ja neesi pārliecināts par OC, tad aizmirsti par to - uz šo brīdi tie pāris papildus FPS, ko no tā var izspiest, tavu dzīvi jūtami neuzlabos. Abas kartes ir lielas un smagas, tāpēc t.s. bekpleits ir ļoti noderīgs. Card sag ir, kad karte sava smaguma dēļ ar gadiem saliecas/nosēžas, ieliecot PCI-Express slotu. Tas ir pa lielam vienīgais nopietnais iemesls, kāpēc es ieteiktu Phoenix. Izvēle tava.

 

4) Case -

Īsti nesapratu, kāpēc neder Core 2500. VIņam, tāpāt kā jebkuram citam ATX keisam, ir plakana augša. Minimālisma ziņā Fractal Design ir labākais ražotājs tavam budžetam un Core 2500 ir modelis, kuru es ieteiktu. Priekš savas cenas kluss, minimālistisks un vēss korpuss. Pilnīgam klusumam vajadzētu labāku CPU dzesi.

Labots - Janka420
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uldis1337
Uldis1337, 23 Aug 2016 - 16:50, teica: lietotas un vecas Tu apgalvo, ka viņi tirgo lietotu tehniku, dēvējot to par jaunu? 

Nē, nezinu vai atsevišķi , bet saliktus pc jā. raksta ka jauns i7,bet ieguglējot to i7 pārtrauca ražot 5 gadus atpakaļ

Labots - Uldis1337
Link to comment
Share on other sites

Artifical21

Janka420, paldies par ļoti noderīgu atbildi.

 

Tagad sliecos ietaupīt uz videokarti un ņemt parasto versiju - cik papētīju, card sag tomēr ir diezgan reta parādība, un pārsvarā notiek un kartes lifecycle beigām, kad tās vērtība jau ir kritusies, tādēļ šis risks īsti neattaisnos papildus 15 EUR ieguldījumu. 

 

Tā vietā tad ieguldīšu nedaudz uzlabojot barošanas bloku uz 520W 80 - cerams, ka ielīdīs kastē.

 

Paliekot pie Fractal Design, laikam tomēr nāksies izvēlēties 1000 vai 1100, jo, lai arī 2500 ir plakana augša, tajā ir ventilācijas atveres, kuras tiks aizsegtas ar sabvūferi (sarkani iekrāsotais laukums bildē zemāk), kas var slikti atsaukties uz kastes plānoto gaisa plūsmu....

 

https://drive.google.com/file/d/0B3miHKoPx0AYbnBVeXR2WGN6aUoyU2Jwamx6TklRWFBWbnlF/view

Link to comment
Share on other sites

Janka420
Nē, nezinu vai atsevišķi , bet saliktus pc jā.

 

Kādā veidā tu nonāci pie slēdziena, ka detaļas ir lietotas?

 

lai arī 2500 ir plakana augša, tajā ir ventilācijas atveres, kuras tiks aizsegtas ar sabvūferi

Nu un kas par to? Tas, ka tur ir ventilācijas atveres, nenozīmē absolūti neko. Mazliet vairāk siltuma izgaros no keisa iekšpuses virsū sabvuferim, tas arī viss. Tur nav preinstalled ventilatoru, kas pūtīs virsū gaisa plūsmu.

Labots - Janka420
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artifical21
(labots)
Citāts lai arī 2500 ir plakana augša, tajā ir ventilācijas atveres, kuras tiks aizsegtas ar sabvūferi Nu un kas par to? Tas, ka tur ir ventilācijas atveres, nenozīmē absolūti neko. Mazliet vairāk siltuma izgaros no keisa iekšpuses virsū sabvuferim, tas arī viss. Tur nav preinstalled ventilatoru, kas pūtīs virsū gaisa plūsmu.

 

Skaidrs, tad 2500 būs mana izvēle!

 

 

Pilnīgam klusumam vajadzētu labāku CPU dzesi.

 

Varbūt ir kas konkrēts (bet ne pārlieku dārgs), ko iesaki?

 

 

Prieks, ka tik ātri izdevās rast atbildes uz šiem jautājumiem - topiku atstāšu atvērtu ieteikumiem vēl rīt līdz pusdienlaikam, pēc tam veikšu pasūtījumu :)

Labots - Artifical21
Link to comment
Share on other sites

ssd paņemtu citu, imho.

 

ps

neko tur skylake nekarst, respektīvi dārgu kūleru ņemt nav jēgas. uz 50% kluss būs jebkurš kūlers.

Labots - arturz
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

jauns i7,bet ieguglējot to i7 pārtrauca ražot 5 gadus atpakaļ

Nesaprotu, kur problēma. Tur katram datoram klāt ir rakstīts, kas par CPU tur ir iekšā. Gandrīz ne kur netiek tirgoti TIKAI jaunākās paaudzes komponentes, vismaz es nezinu nevienu tādu veikalu.

Tikai tam ar lietotām komponentēm nav itin nekāda sakara...

Link to comment
Share on other sites

Ja uzsvaru liec uz KLUSU kasti, tad ņem labāko cpu dzesētāju, ko vari atļauties. Droši vien kaut ko no Noctua. Galvenais, lai ventilatori ir klusi. Tas pats attiecas uz videokarti. Datora keiss neko daudz to troksni neslāpē.

Pēc manas pieredzes - man ir it kā kruta Fractal Design R4 kaste. Bet cpu ventilatora trokšņa dēļ pie tās nevaru sēdēt. Jā, spalgāko troksni tā noslāpē, bet dūkšana tāpat ir uzbāzīgi jūtama. Savlaik arī uzticējos specenes kastes specenes tekstam, ka tā ir SILENT. Jā tur ir tapsējums, un pati kaste arī ir visai zolīda, bet nu es nekādi to nesauktu par SILENT...

Līdz ar to es ieteiktu apdomāt lētāku kasti, bet pēc iespējas labākus ventilatorus cpu un vga.

Link to comment
Share on other sites

Artifical21

 

 

ssd paņemtu citu, imho.

 

A-data izvēlējos, vadoties no augstāk pieminētā Toļika komentāra, bet tur gāja runa par divreiz mazāku kapacitāti.  Kādas alternatīvas iesaki 240-250 GB diapazonā? 

Link to comment
Share on other sites

šajā cenu kategorijā laikam neko īpaši labāku neatrast. sev ņemtu samsungu 850 pro/evo, crucial mx sērija arī interesanta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artifical21
(labots)

Tikko veicu pasūtījumu, liels paldies visiem par noderīgajiem komentāriem, it īpaši Janka420, arturz un kurtka. 

 

Pasūtījums:

https://drive.google.com/file/d/0B3miHKoPx0AYczQ4VnFSdUNaRkh0cHp2VnJMQ2ZrNExzVFZj/view?usp=sharing

 

Izvēlējos 2500 case, barokli apgreidoju uz  Seasonic 520W 80, savukārt CPU dzesi uz Deepcool Gammaxx 200T (pēc šī varianta ieteikuma bija viens komentārs par labu un viens par sliktu vēl augstvērtīgākai dzesei, tādēļ neko nemainīju). 

 

Kopējā summa ir EUR 782.33 - nedaudz pāri budžetam, par to smuks keiss un mierīga sirdsapziņa :)

Labots - Artifical21
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...