Jump to content

Āra apgaismojums


LMT
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Lauku mājās esmu nolēmis uzlikt āra apgaismojumu. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga pieredze. Ir doma par kādiem 3 led prožektoriem. Kā ar viņiem ir, cik tā gaisma tur ir reāla. Un kādu izvēlēties, jo ir ar reflektoru, ir ar lēcu..

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Ja ieslēdz, tad gaisma ir pavisam reāla. Lēcas varianti ir spotu radīšanai.

Link to comment
Share on other sites

Apstiprinu, gaisma reāla, arī esmu uzlicis led prožektorus un līnijas.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Kā ar viņiem ir, cik tā gaisma tur ir reāla.

Figsnaj, kad es liku, gribēju iespit sanķi, lūdzu Vasjam uzlikt. Beigās viņš uzlika tā, ka tā gaisma tāda sirreāla.  

Link to comment
Share on other sites

Jūs pagalmā strādājat un smalkus darbus dariet, ka lielu gaismu vajag? Man pagalmu apgaismo divas 3W LED hermētiskas lampiņas. Pilnīgi ietiek lai no autiņa līdz durvīm aizietu un atslēgas caurumu saskatītu. Bija man savulaik 500W prožektors ar sensoru. Jā, gaisma liela, bet nafig tādu vajag. Nē, nu ja ballīti taisa, bet tad LED neder. lētie  LED prožektori dod ļoti netīkamu gaismas spektru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ārā tieši vajag auksto miroņgaismu, jo tā dod vislielāko redzamību. Man uz sētu 4m augstumā ir uzbāzts 50W prožektors, kas 500m2 apgaismo, tā lai varētu saskatīt, kur suns atrodas. Rokdarbiem gan gaisma pa vāju un ravēt dārzu arī nevajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Didzim - man ar pagalmā 2x5W LED lampiņas ar siltu gaismu un lielā ar kupolu un 13W LED spuldzi ko var ieslēgt ja nu dikti vajag gaišāk. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Racer

Vienam pagalms ir 10m2, citam 3000m2, tāpēc visos gadījumos tie 10W nederēs :)

 

Tagad taisu āra terasi un uzliku uz 15m2 6x7W LED. Es neteiktu, ka būtu ļoti gaišs. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

kas 500m2 apgaismo, tā lai varētu saskatīt, kur suns atrodas.

 

Skaidrs - cits stāsts. 

Link to comment
Share on other sites

Tā  ir, vienam suns, otram ballīte uz terases, tršam vajag tikai tik daudz gaismas, lai kaklu pagalmā menolauztu. Te viena universāla risinājuma laikam nav.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Manā gadījumā pagalms ir paliels, vajag lai redzu kur uz šķūni pēc malkas aiziet, vasaras tumsā arī ballīti apgaismot. Skatījos it kā uz 20w led prožektoriem, tik nezinu cik tur viņa būs gaiša. Var jau arī jaudīgāku, bet nevēlos šim pasākumam atvēlēt pārāk daudz €.

Link to comment
Share on other sites

 

 

15m2 6x7W LED. Es neteiktu, ka būtu ļoti gaišs. 
 Neņem ļaunā, bet kā ar acīm - viss normāli? Man vienā no mazajām guļamistabām (4x4.5m) ir griestos 4x 10W LED lampas, un tur ir tik gaišs, ka operāciju var veikt. Turklāt LEDi ir ķīnieši, kuriem visticamāk to 10W vietā ir labi ja kādi 7W...

 

Vidēji lielam pagalmam, lai no mājas līdz šķūnim un pa pažobelēm redzētu, ar diviem/trim 20W prožektoriem pietiks atliektiem galiem.

 

Autor - ko tu tur čakarējies vispār? Tie prožektori tagad Latvijas internetveikalos (un pat Depo/Cenuklubā uz atlaidēm) maksā vienkārši smieklīgu naudu. Tak nopērc vienu un izmēģini - tad jau sapratīsi, cik vēl vajag, lai vēlamo teritoriju noklātu, un vai vajadzīgi jaudīgāki, vai nē.


 

 

vasaras tumsā arī ballīti apgaismot
Tā gaisma, kas nāk no lētajiem prožektoriem nu gan ballītes apgsimojumam nederēs ne sūda - visi izskatīsies pēc miroņiem, un ir ļoti nemīlīga. Siltā spektra prožekotri atkal nodrošina sliktāku redzamību, un arī maksā stipri dārgāk! 
Link to comment
Share on other sites

Ja nevajag kustības sensoru un der, ka lampa iesilst pāris minūtes, tad nekā labāka par gāzizlādes spuldzēm pagaidām nav! 

 

Lēti un energoefektīvi  - nātrija spuldzes, ne velti viņas ielu apgaismojumos izmanto. Bet pretīga dzeltena gaisma.

Metālhalīda spuldzes - gaisma ir oki, lūmeni no vata tāpat labāk kā led. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Darba mūžš jā, toties cik patīkama gaisma! Personīgi mani tas nosvēra par labu tieši 75w MH prožektotiem sētā vietās, kur reizēm vajag normālu gaismu(īslaicīgās gaismas ir LED prožektori). Protams, MH arī ieslēdzas ilgi(manējie pilnu gaismu sasniedz pāris minūšu laikā), toties kad ir palaidušies, pasākuma vieta ir izgaismota perfekti...

Link to comment
Share on other sites

40k stundas darba mūžs ledam? Nu teorētiski varbūt.... Praksē diemžēl ir krietni vien mazāk! 

Link to comment
Share on other sites

Kā jau rakstīju citā topikā pirms laika - man hallē ir vairākas 3W LED lampas, kas deg 24/7, un nu jau tūlīt būs četri gadi kā apkārt. Un tās ir no šīs pašas augšminētās lētās ķīniešu partijas. Par visādiem brenda Osram un Philips pat nerunājot. Protams, nevaru noliegt, ka ir redzēts praksē, ka ir arī pilnīgākie noname sūdi, kas izdeg jau pēc gada pusotra, bet nu tas, ka normāls LED novilks daudz ilgāk par halīda lampu, un arī nebūs jāmaina un nav problēmu ar temperatūru/apstākļiem, kā arī instant-on padara to par daudz pievilcīgāku alternatīvu. Vienīgais, kā jau minēja augstāk - ar smuko gaismas spektru LEDi joprojām maksā diezgan daudz. Bet nu tas ir pāris gadu jautājums, kad arī warm-die nokritīsies cena.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis - man tie MH darbojas jau piecus gadus. Kritums apgaismojumā nav. Protams, gadā šie tiek lietoti labi ja kādas dažas dienas. Kā jau rakstīju, nav man šis apgaismojums 24/7 bet ikai uz pasākumiem, piemēram jāņu svinības etc. kad šie MH izbeigsies noteikti MH lampas nomainīšu... uz tādām pašām MH nevis LED. Paralēli man ir arī LED, pie tam labie. Bet nu.. labi, katram savs :) Ja kas atškirību starp MH un LEd var būt nemana ar aci, bet paprovē pafočēt un paanalizē gaismu.

Link to comment
Share on other sites

Man mājas numurs izgaismots ar sarkaniem LED. Deg 24/7 jau septiņpadsmit gadus no vietas. Nezinu, kas tos LED ražoja, bet krievulaiku točna nav. Protams, ķīnieši baltos LED uzforsē un cik ilgi kalpos, neviens nezin.

Link to comment
Share on other sites

Rubb - absolūti nestrīdos, ka gaisma no tiem ir patīkama. Tikai saku savu subjektīvo viedokli, ka manā ieskatā mīnusu vairāk par plusiem, bet nu varbūt citiem tie mīnusi nav tik sāpīgi, un izvēlas halīda lampas. 

Link to comment
Share on other sites

Mazjaudīgie ledi skaidrs ka ļoti ilgi kalpo, jo nekarst. Prožektori - tas jau cits stāsts - man no četriem ķīniešu 50w prožektoriem viens knapi 1,5 gadu izvilka darbinot ar kustību sensoru.

Link to comment
Share on other sites

 

 

man tie MH
  Vari iemest kādu saitu ar, kādi tev MH?
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man griesti ir tumšie, līdz ar to nekas ļoti gaišs nav. Ņemu tādu, kuram nav pliki LED, bet kaut kāds izkliedētājs. Jebkuram LED nevar skatīties virsū. 

 

 

Neņem ļaunā, bet kā ar acīm - viss normāli?
 

 

Bet ar prožektoriem es neņemtu tāds, kur 1 mikroleds spīd pa vidu un mēdz karst/izdegt. Kaut kad bija topiks, kad cilvēki čakarējās ar dzesēšanu.  Ja platība ir liela, tad 50W ir minimums, ņemot vērā cik viņi maksā. 

Link to comment
Share on other sites

20w priekš prožektora ir maz. Tāda miroņgaisma. Man ir 4gab, 50w, un es neteiktu ka ir ļoti gaišs...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas 20W ir tikai mazjaudīgs, bet arī maziņš, kas neko daudz neapgaismos. Max kādiem 50m2 der. 

 

Vēlreiz par to miroņgaismu. Aukstā gaisma 6000K vai vairāk ir tas pats kā ksenona lampas - var vairāk izgaismot ar to pašu jaudu, bet tajā pašā laikā nav piemērota telpās,jo acīm nav tīkama.

 

Man ir šitāds prožektors, tikai bez tālvadību, kur diodes izkaisītas un nedod 1 koncentrētu kūli.

http://www.ledakcijas.lv/lv/led-prozektori/bez-kustibas-sensora/50w-led-smd-prozektors-rgb-krasainais-premium-ar-radio-kontroles-talvadibu-detail

Link to comment
Share on other sites

Tad jau nav tik traki,50kvadrāti man vēl derētu. Nav vēlmes, ielikt lielu naudu. Nestādos, cik tās 50w x4 maksāja, noteikti tik, cik es nevēlos maksāt. Tad jau lētāk halogēns.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es tieši nomainīju 150W halogēnu uz šo 50W LED - rezultātā vismaz 2x gaišāks. To starpību apēdīs elektrības rēķins. Pirms gada tāds 50W maksāja ~50EUR un nedomāju, ka tas ir dārgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es tieši nomainīju 150W halogēnu uz šo 50W LED

 

Kelvini? 

Link to comment
Share on other sites

Ir tā, man jāapgaismo kādi 200kvadrāti +\-. Gaisma tiks ieslēgta labi ja 50 reizes gadā. Uz elektrības rēķinu neiespringstu, tāpēc interesē spožākais un lētākais variants.

Link to comment
Share on other sites

Kā slēgsi iekšā - ar roku vai automātiski ar kustību devēju?

 

Ja ar roku, labs variants 

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/lighting-headlights-headlight/poilo.html

 

Pilnīgi pa kapeikām metālhalīda lamapas! 

 

Vēl labs piedāvājums led prožektoram

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/lighting-headlights-headlight/ppfeh.html

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Minimums 4500K.  Es no šī kantora paņēmu vienu prožektoru izstādes laikā. 

 

 

Kelvini? 

 

Drīzākā laikā vajadzēs pirkt arī otrā mājas pusē un doma ņemt 2x50W priekš 300m2 un nolikt mājai katrā stūrī (nevis pa vidu), jo 180 grādus neviens prožektors apgaismot nemāk,tā lai katru stūri var redzēt un ziemā var sniegu vakarā šķūrēt. Jaudīgāks 1 verķis atkal vairāk izgaismos kaimiņa sētu. 

Link to comment
Share on other sites

Sniega šķūrēšanai paņem pieres lukturi tādu kārtīgu ,un aiziet. Tik nevarēs nevienam acīs skatīties :)

Pēc malkas arī eju ar pieres lukturi, jo šķūnī vienkārši nav elektrības, un tur arī kaut ko vajag redzēt.

Ir viens Petzl pavecs, kā ir arī viens ķīnietis, kas gan vairāk priekš velobraukšanas tumsā pa vientuļām vietām (piem. Jūrmalas veloceliņš). Satiksmē to nevar lietot, nožilbinās ka nemetas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man ir gan baterija, gan tas pie pieres karināmais :) Neviens no viņiem nav ērts, ja kaut kas fiziski tiek darīts - krīt nost, šļūk uz acīm utml.   Ja ir iespēja nodrošināt komfortu, tad priekš kam čakarēties.

 

Brīnums, ka vēl neviens neieminējās par petrolejas lampu vai svecēm :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...