Jump to content

Vai pietiks ar integrēto viedo karti?


lops90
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Parasti draugi/radi lūdz man nokomplektēt spēļu datorus. Bet te man palūdza salikt kopā ikdienas datoru, kam pieņemu lielākais darbs, kas sagaida vismaz tuvākā nākotnē ir HD filmas un neesmu drošs ne par ko... Budžets ~200 eiras.

 

Parukājos un teorētiski varētu salikt kopā kko:

cpu: i3-4160 (~110e)

mobo: H81M-D PLUS (35e)

ram: 2* 4gb 1600, cl9 BLS2CP4G3D1609DS1 (36e)

case:  ~15e kkādu, ka tik plate lien iekšā no 1a

psu:~ 500w kko no lētā gala ~20e

+ salikšanai termopasta, cpu kūleris, vadi.

Nu kopā ceru ap 220 eirām iekļauties.

 

Jāsaka lielu naudu nokož cpu, bet ļoti zemāku īsti arī negribas ņemt, liekas labāk, lai ir ar atliektiem galiem nākotnei. Bet šajā visā procesā man vislielākās neskaidrības rada iebūvētais gpu (Intel® HD Graphics 4400). Kā jau minēju parasti tādus PC nelasu un nav īsti drošības par to gpu. 

Ar Intel® HD Graphics 4400 vajadzētu pietikt ? Vai tomēr mēģinu uzlēgt augstāk par savu dibuā un labāk ņemt mazāku ram, cpu un tās naudas ieguldīt vājā, bet atsevišķā gpu vai uzticamākam PSU?

Link to comment
Share on other sites

Labāk taisi uz Pentium G4400, sanāks krietni lētāk un standarta uzdevumiem nebūs ne par mata tiesu sliktāk, turklāt tas Sylake Pentium nāk ar nedaudz jaunāku grafisko čipu, nez vai tur jūtami labāku, bet nu pēc cipariem nedaudz ieguvums ir.

 

post-69710-0-61241600-1473436775_thumb.png

Labots - kappa
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pietrūkst HDD/SSD . Ņem Pentuim G4400 , un ieekonomēto sadali starp HDD (500gb/18 Eur tepat forumā ) un kvalitatīvu PSU ar 120mm ventilatoru (klusumam) - var arī mazāku par 500W.  Papildus Eur var ieekonomēt atstājot tikai 4Gb ram, spalvaina aizdoma, ka tikai HD filmu skatīšanās un traukiem.lv aplūkošana vairāk nepaņems.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt ko pavisam klusu un miniatūru?

 

ASRock Beebox N3150 (brīvi velk 4K video un komplektā nāk IR tālvadības pults) -- €125

RAM 4GB 1600Mhz DDR3L SODIMM 1.35V (2 gab.) -- €38

SSD SanDisk Plus 120GB - €36

Kopā -- €199

 

Klavierei un pelei gan nauda nesanāca. :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Vai pietiks ar integrēto viedo karti?

KAS tieši pietiks un PRIEKŠ KĀ? Ikdienas datoram "smagākā" 3D renderēšana ir Windows Aero, kam pietiek jau ar AMD 690G čipsetu ar integrētu Radeon X1250, ko izlaida 2007. gadā jeb gandrīz jau 10 gadus atpakaļ! Desktopa renderēšanai prasības nav mainījušās jau kopš Windows Vista, ko izlaida 2006. gadā. Hardwariska video dekodēšana jau kopš Haswell ir pilnīgi visos CPU, tai skaitā Pentium un Celeron. Tad par ko vispār ir jautājums?

 

 

 

nedaudz jaunāku grafisko čipu, nez vai tur jūtami labāku, bet nu pēc cipariem nedaudz ieguvums ir

Kādiem skaitļiem (pamācies, kas ir cipari!)? 3D renderēšanas? Ņemot vērā iepriekš uzrakstīto, kāda mēsla pēc ikdienas datoram būtu svarīgi cik daudz reizes tas pārsniedz reālās vajadzības?

 

Budžetam neadekvāti procesori, RAM apjomi, filmu datori ar tikai 120GB kopējo pastāvīgo atmiņu un pamatplatēm bez DVI/HDMI utt. Jūsu smadzenes ir tā nogeimotas, ka nespēj vairs pat tik vien kā salikt adekvātu vienkāršu budžeta darbstaciju.

post-80104-0-65349700-1473511637_thumb.png

DVI, HDMI, DDR4, vienas +12V līnijas (single rail) moderns PSU, normāls korpuss ar priekšējo USB 3.0 un jēdzīga izmēra 7200rpm HDD. Mācieties, pienapuikas!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādiem skaitļiem (pamācies, kas ir cipari!)?

Psc profesors ierunājās... neesi sajaucis adreses gadījumā? Šis nav gluži fizmatu pēcstundu pulciņš...

 

 

 

DVI, HDMI, DDR4, vienas +12V līnijas (single rail) moderns PSU, normāls korpuss ar priekšējo USB 3.0 un jēdzīga izmēra 7200rpm HDD. Mācieties, pienapuikas!

No kā tur mācīties? Pārcenots PSU un keiss- neviens nekad tādā datora nejutīs starpību starp tavu PSU un kādu lētāko, kas nāks komplektā ar kādu lētāko keisu. Tu iepi... kapeiku uz RAM un vēl kā, lai nopirktu keisu, uz kura noteikti pašam ceļas un tad visiem to smērē..

 

DDR4- nu fizmat paskaidro, ar ko tas DDR4 tajā lēnajā kastē būs labāks par DDR3? Es izvēlējos DDR3 plati un čipus, jo tie galā sanāk lētāk- nezinu kā ar 4GB var pietikt vispār, man atvērts ir tikai Windows 10, skype, Chrome ar 3 tabiem un Spotify- norīts 5.2GB RAM (lab tur vēl dažas sīkas vienības, kas galā salasīs vēl vienu GB, kurus varētu atslēgt, tīri teorētiski varētu ar 4GB pa minimumam izlīst... atveram VLC un tajā pat brīdī zaudējam visu, ko tikko aizverot backgroun softus ieguvām..  a Tu tagad iesaki 4GB... psc.. 

 

Pentium G4400 ir labākais budžeta CPU, neredzu tur nekādu overkill vai ko, piepi.. par cipariem un skaitļiem jau nav māksla.. 

 

Un par to jēdzīgā izmēra HDD pašam smiekli nenāk? 120GB SSD ir 10x labāks risinājums, vienmēr var pielikt ārējo vai ko, bet vismaz pats dators būs jūtami ātrāks, lepoties ar to, ka 2016 gada beigās ieliki datorā 7200rpm cieto ir diezgan dumji.

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

 

 

nezinu kā ar 4GB var pietikt vispār, man atvērts ir tikai Windows 10, skype, Chrome ar 3 tabiem un Spotify- norīts 5.2GB RAM (lab tur vēl dažas sīkas vienības, kas galā salasīs vēl vienu GB, kurus varētu atslēgt, tīri teorētiski varētu ar 4GB pa minimumam izlīst... atveram VLC un tajā pat brīdī zaudējam visu, ko tikko aizverot backgroun softus ieguvām..  a Tu tagad iesaki 4GB... psc.. 

 

Nezinu kā var piekakāt tik daudz atmiņas!!

Man ir 8GB, bet vairāk par 3,5 nav izdevies aizsist.

Un VLC vispār paņem tikai 150MB.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jūsu smadzenes ir tā nogeimotas, ka nespēj vairs pat tik vien kā salikt adekvātu vienkāršu budžeta darbstaciju.

Neskaitot HDD, pilnībā visam piekrītu.

HDD vs SSD ir atkarīgs no lietotāja paradumiem - ir kam 120GB SSD būs atliku likām gan priekš OS, gan priekš filmām, jā, pat HD. Un ir tie, kam ar 1TB būs par īsu. Kurš gadījums ir šoreiz, man nav ne jausmas.

 

 

 

Parasti draugi/radi lūdz man nokomplektēt spēļu datorus. Bet te man palūdza salikt kopā ikdienas datoru, kam pieņemu lielākais darbs, kas sagaida vismaz tuvākā nākotnē ir HD filmas un neesmu drošs ne par ko... Budžets ~200 eiras.

... nevajag uzņemties un pēc tam tēlot gudro tajā, ko nemaz nepārzini.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sapratu, ka ir nedaudz jāpakomentē manis ieteiktais miniatūrais komplekts.

 

Mini PC ir pietiekami jaudīgs prasītajiem uzdevumiem, vienlaicīgi ir ne vien kompakts, bet arī ļoti kluss. Komplektā esošā infrasarkanā tālvadības pults ir ļoti ērta, lai skatītos filmas (kā arī fotogrāfijas un klausītos mūziku). Es līdzīgu pulti izmantoju, lai vadīti KODI (man pašam kā galvenais PC ir Intel NUC).

 

Atmiņas pietiktu arī 4GB vai par mazāk, bet iesaku likt 2 x 4GB divu iemeslu dēļ:

a) divkanālu atmiņa ir vajadzīga, lai skatītos  4K video (ja tas pagaidām nav aktuāli, var iztikt ar vienu atmiņas moduli);

b) cenu starpība starp 2GB un 4GB DDR3L atmiņas moduļiem ne pārāk rosina pirkt pirmos -- tāpēc RAM izmērs sanāk "ar rezervi".

 

SSD ir nepieciešams komfortablam (un klusam) darbam un 120GB izmērs pietiekams OS un programmnodrošinājumam. Varbūt varētu pietikt arī ar 60...64GB, bet atkal -- niecīgā cenu starpība rosina izvēlēties 120..128GB. Filmu glabāšana ir atsevišķs uzdevums, tādēļ to te neparedzēju. Vispār, šī platforma ļauj izmantot divus "diskus". Ja vajag, var izmantot SSD ar mSATA interfeisu un paliek vieta vēl 2,5 collu diskam.

 

Pats grasījos savam televizoram (Philips 43PUT4900) pievienot līdzīgu sistēmu, bet par simbolisku cenu tiku pie Intel NUC, ko arī izmantoju. Manis ieteiktais Beebox varētu būt labāks, jo uztur H.265 HW dekodēšanu, atšķirībā no mana 4. paaudzes i5.

Link to comment
Share on other sites

Paredzu, ka vislielāKā šaize šādos kapeikpi... pasākumos ir PSU.

Inspektors Caps ietaiktais Chieftec 450, ir labākais (cena vs efektivitāte) variants.

Var jau būt, ka var atrast korpusu ar pieklajīgu PSU iekšā, bet ej uzmini nu...

patlaban sēžu uz aizvēsturiska 754 Athlon 3200 ar 1Gb DDR un ķīniešu SSD 64gb.

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

 

 

... nevajag uzņemties un pēc tam tēlot gudro tajā, ko nemaz nepārzini.
 

 

bet biedrs vismaz zina, ka ir šāds forums kur padomu vaicāt, tas jau ir solis uz priekšu

 

varēja vienkāršī ieiet capital/elkor/ms/euronics nosviest savus 200 eur uz galda un pirkt ko piedāvā.

 

kur viņš tēlo gudro - nepamanīju.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@Rom aprakstītais variants arī ir OK. Tur klientam pašam jādomā ko tieši viņam vajag.

 

Psc profesors ierunājās... neesi sajaucis adreses gadījumā? Šis nav gluži fizmatu pēcstundu pulciņš...

Burtus, ciparus, vārdus un skaitļus māca pamatskolas pirmajās klasēs, deģenerāt.

 

Tas Tu iepisi kapeiku, ieliekot pamatplati ar tikai sen novecojušo D-Sub videoizeju 2016. gadā, kad DVI/HDMI ir norma. Ja paņemsi normālas plates, tad redzēsi, ka DDR4 vienkārši maksā tik pat. Tāda der tikai tad, ja liek atsevišķu videokarti, bet šis nav tas gadījums. Tu ieliki pilnīgu neuzticamu mēslu barošanas bloku ar 8cm skaļu ventilatoru un stāsti, ka "nejutīs" atšķirību. Dzirdēs gan!

 

Pentium G4400 ir labākais budžeta CPU

Salīdzinot ar Celeron G3900, tas ir par 24% ātrāks un par 55% dārgāks, bet parastas darbstacijas vajadzībām abiem jaudas pietiek atliektiem galiem. 18 EUR starpība šajā budžetā ir ļoti daudz. Piemēram, tieši tik, cik +4GB RAM. Tādēļ nē, tas nekādi nav labākais budžeta CPU.

 

Un par to jēdzīgā izmēra HDD pašam smiekli nenāk?

Nenāk gan - 1TB ir tīri jēdzīgs izmērs, kur saies gan sistēma, gan dati. Kad autors pateiks, ka datu glabāšana nav vajadzīga, tad arī varēsi bezdēt. Vai tiešām esi tik prātā apdalīts, ka ar 643 rakstiem šai forumā vēl domā, ka Tev, pienapuikam, man ir jāstāsta, ka sistēma ar SSD ir jūtami ātrāka?

 

nezinu kā ar 4GB var pietikt vispār, man atvērts ir tikai Windows 10, skype, Chrome ar 3 tabiem un Spotify- norīts 5.2GB RAM (lab tur vēl dažas sīkas vienības, kas galā salasīs vēl vienu GB, kurus varētu atslēgt, tīri teorētiski varētu ar 4GB pa minimumam izlīst... atveram VLC un tajā pat brīdī zaudējam visu, ko tikko aizverot backgroun softus ieguvām.. a Tu tagad iesaki 4GB... psc..

Psc ir tikai Tava piedir*tā sistēma un līkās rokas. Sāc ar to, ka savā desmitā mēsla Task Manager apskaties Commit charge un Details tabā ieslēdz Commit size kolonnu un sāc tīrīt savu ateju. Vai arī ņem Process Hacker, kur viss jau defaultā rāda to, ko vajag, nevis Microsofta bullšitu. Visdrīzāk Commit būs vēl vairāk par tiem jau tā nožēlojamajiem 5,2GB... :D

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

man atvērts ir tikai Windows 10, skype, Chrome ar 3 tabiem un Spotify- norīts 5.2GB RAM

Varbūt beidzot saved kārtībā savu sistēmu, pirms muļķības raksti?  Pat Photoshopā darbojoties ar  RAW failiem, RAM reti kad aiziet pāri 4GB, bet parastos apstākļos turas starp 2,5 - 3GB (kaut gan ir gan 64bit OS, gan 16GB ram, tiesa i7).

 

 Oops, Inspektors pasteidzās, bet tas nemaina lietas būtību.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

tormozītais diska dročītājs Dropbox klients

 

vari ieteikt gudrāku alternatīvu? t.i. tajā pašā budžetā bet ar mazāk izteiktām augstāk aprakstītām īpašībām? tagad 10eur/mēn 1T, no kā šobrīd izmantoti ~0,3 TB

Link to comment
Share on other sites

Pat Photoshopā darbojoties ar  RAW failiem, RAM reti kad aiziet pāri 4GB

 

 

Nu ko Tu te vari gudri izrunāties- LR norij pats mazākais 1GB RAM- tikko to atverot, kad sāk lietot, tas aiziet gigabaitos, izskatās, ka viss ko Tu LR darbini ir pa kādai vienai bildītei, man 3GB RAM norij tik tā pakopējot pāris settingus niecīgā 40 bilžu JPEG formāta albumā. 

post-69710-0-90187600-1473599868_thumb.png

 

 

 

 

Protams, arī pārlūks lamerim ir Chrome

 

 

 

Protams, visi lameri, izņemot pašu.. Chrome ir ērtākais, ātrākais un vislabāk darbojas ar web.whatsapp un vēl dažiem servisiem, ko tad man, nelietot Chrome tāpēc, ka norīs par kripatu vairāk RAM? Dzelži tam ir domāti, lai tie atvieglotu darbu, nevis jāpiš kapeika uz tiem un jādomā, kā sevi ierobežot.

 

 

 

Burtus, ciparus, vārdus un skaitļus māca pamatskolas pirmajās klasēs, deģenerāt.

 

 

 

Tas arī ir TAVS līmenis- visi citi deģenerāti, a TU viens tāds gudrinieks te...

 

 

Psc ir tikai Tava piedir*tā sistēma un līkās rokas.

 

 

 

Kārtējais spārnotais izteiciens no augsti intelektuāla biedra..

 

 

 

Sāc ar to, ka savā desmitā mēsla Task Manager apskaties Commit charge un Details tabā ieslēdz Commit size kolonnu un sāc tīrīt savu ateju. Vai arī ņem Process Hacker, kur viss jau defaultā rāda to, ko vajag, nevis Microsofta bullšitu.

 

 

 

Lab, šis ir vismaz kāds help- pievienoju screnshot no tā softa- ko man tur tīrīt? Kurš process tur ir lieks un izmetams? no lielajiem atmiņas rijējiem tur ir Chrome, Spotify, LR

 

post-69710-0-51286800-1473600806_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet biedrs vismaz zina, ka ir šāds forums kur padomu vaicāt, tas jau ir solis uz priekšu

Tieši tā, šis ir forums, uz kuru saiti var nodot arī citiem cilvēkiem - lai paši nāk un jautā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

RAMs tagad tiek dots gandrīz par velti, bet te daži atpakaļrāpuļi stāsta pasakas kā gan viņi to RAMu ekonomē, nelietojot to un nelietojot šito

 

Man dabā rams ir 16, bet tiešām, ikdienā vairāk par 3-4 nekāpj. Man darbā pa retam ir situācijas, ka tiek izēsti gandrīz visi 16, tāpēc man arī ir 16, bet autora tēmā nekas par tādām situācijām neliecina.

Link to comment
Share on other sites

Piedošana, ka iesāku šo putru, bet ilgi iesaistīties pašam nesanāca, laika trūkuma dēļ.

Liels paldies VISIEM par viedokļiem.

 

Sapratu, ka pie radinieku "prasībām" un esošā budžeta, ko tomēr vajadzētu arī ievērot

..mēģinu uzlēkt augstāk par savu dibuā..

bija vēl maigi teikts... :D

Beigās centos maksimāli nolaisties uz zemes un parakstījos uz :

 

Ram: Corsair 4GB DDR3 CL9 KIT OF 2 CMV4GX3M2A1333C9 /23,09e

case+psu: GTT Havana 535R 450W /22,90e

cpu: Dual Core G3250 /58,21e

Mobo: MSI H81M-P33 /37,01

HDD: Toshiba DT01ACA050 500GB /43,90e

Kkāds lētais LG dvd-roms (izrādās, ka tāds arī vajadzīgs) /12,26

---------

Kopā: 197,37e

 

 

 

P.S.

Augstāk bija jautājums kāpēc es to daru.-> Jo, ja paskatās dažā labā i-veikalā, tad tur par tādu summu piedāvā gatavus datorus ar cpu, ko var nopirkt par dažiem aliem. Pieņemu ejot uz veikala bodi nekas labāks tur nesagaidītu, it īpaši, ja atnāk pircēji gados, bez jebkādas sajēgas, bet ar naudu rokās...

 

Visiem vēlreiz paldies!

Labots - lops90
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

vari ieteikt gudrāku alternatīvu? t.i. tajā pašā budžetā bet ar mazāk izteiktām augstāk aprakstītām īpašībām? tagad 10eur/mēn 1T, no kā šobrīd izmantoti ~0,3 TB

Vislabākais, protams, ir Synology NAS kā serveris. Lai gan tas var būt arī klients un abi reizē arī. Ja, kā serveris ir Windows dators, tad labākais ir @MAX SyncUp. Vēl šis softs māk būt arī Dropbox, Google Drive un OneDrive klients, tā kā, pat lietojot tos servisus, šis ir vienkārši tehniski labāks klients.

 

 

 

Chrome ir ērtākais, ātrākais un vislabāk darbojas ar web.whatsapp un vēl dažiem servisiem, ko tad man, nelietot Chrome tāpēc, ka norīs par kripatu vairāk RAM?

Redzi.. tā vienkārši nav! Savietojamība visiem Chromium bāzētajiem pārlūkiem ir vienāda, ātrdarbība arī vienāda un citiem pat nedaudz labāka, bet ērtums... Ja salīdzina ar Opera, tad Chrome ir tik apdalīts un neērts mājsaimnieču hlams, ka tur jau ir jāraud. Un tas rij nevis "nedaudz" vairāk, bet gan simtiem MB vairāk!

 

 

 

Dzelži tam ir domāti, lai tie atvieglotu darbu, nevis jāpiš kapeika uz tiem un jādomā, kā sevi ierobežot.

Chrome, salīdzinot ar Opera, neatvieglo pilnīgi neko, tikai vēl padara neērtāku. Ja kaut kas dara to pašu, bet rij daudz vairāk, tad tas ir sūds.

 

 

 

Tas arī ir TAVS līmenis- visi citi deģenerāti, a TU viens tāds gudrinieks te...

Jā, visi, kuri nespēj atšķirt ciparus un skaitļus, ir deģenerāti. Izglītojies, kļūsti gudrāks, vai samierinies, ka esi deģenerāts un citi Tevi tā arī sauc.

 

 

 

Lab, šis ir vismaz kāds help- pievienoju screnshot no tā softa- ko man tur tīrīt? Kurš process tur ir lieks un izmetams?

Tās bildes tikai apstiprināja to, ka Tev tur ir ateja, tā kā redzi - man ir taisnība. Sāc ar to, ka uzliec normālu pārlūku Opera un ieķeksē "Delay loading of background tabs", plus uzliec tam Adguard. Pat fiksā acu uzmetienā tur ir pilns ar mēsliem:

OfficeClickToRun.exe
CorsairHID.exe
SkypeHost.exe
3 gab. NVIDIA*.exe
8 gab. nv*.exe
7 gab. Adobe

Šis parāda, ka instalētājs ir Typical, Yes, Yes, Next, Install spaidītājs ar galveno kritēriju - lai tikai nebūtu jākustina smadzenes!


 

 

te daži atpakaļrāpuļi stāsta pasakas kā gan viņi to RAMu ekonomē, nelietojot to un nelietojot šito smieklīgi!

Smieklīgi gan... ka Tu esi tik truls, ka nespēj saprast, ka citi nevis kaut ko nelieto, bet lieto labākus risinājumus. Redzi, visi nav tik smadzenēs apdalīti, lai lietotu pirmos mēslus, ko tiem kāds pamet priekšā. Citiem ir spēja arī pašiem domāt un analizēt, bezdzimuma bezsmadzeni!

 

 

 

case+psu: GTT Havana 535R 450W /22,90e

cpu: Dual Core G3250 /58,21e

Case+PSU par 23 EUR... Tas ir joks? T.i. jūs liekat pilnīgi jebkādus mēslainus atkritumus, lai tikai dabūtu dažus papagaiļus vairāk? Plus tas Havana 535R taču ir ar barošanas bloku apakšā. Tas jau tā nav gudrs risinājums, bet ne-spēļu datorā tas taču ir pilnīgs idiotisms! Un kā var ielikt G3250, ja tur pat blakus ir G3260 par 4 EUR lētāk? Pie tam tas Pentium G3250 ir tikai par 11% ātrāks par manis ieteikto Celeron G3900, kas ir pusotru reizi lētāks. Jūs ar prātu vispār domājat līdzi tam, ko darāt, vai tikai ķep-ļep un ka tikai ātrāk iesmērēt un atšūties? Ar ko Jūs esat labāki par tiem tieši tāpat neko nejēdzošajiem un "viss pohuj" veikalniekiem?


Ņemot vērā autora pēdējo komplektāciju, piemēroju savu variantu:

post-80104-0-37908800-1473627753_thumb.png

Izrādās, ka tam Inter-Tech MC-02 un citiem viņu korpusiem nāk līdzi, iespējams, lētākais normālais barošanas bloks SL-500 Plus ar 12cm ventilatoru, Active PFC un single rail, kas nozīmē, ka tam ir mūsdienīgs shematiskais risinājums. Šim ir 1xUSB2 un 1xUSB3, plus vēl karšu lasītājs. Vēl korpusa variants varētu būt MA-09, kas maksā gandrīz tik pat un ir pat ar 2xUSB2 un 2xUSB3, bet bez karšu lasītāja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

barošanas bloks SL-500 Plus ar 12cm ventilatoru, Active PFC

insanti, bet baigi grūti tam noticēt

423306_xl.jpg 

Link to comment
Share on other sites

Intertech SL-500 bija krāms (zinu). Neticu, ka SL-500 Plus nav krāms.

Bildē redzams, ka tas īstenībā nav 500W bloks un tāpēc to nevajadzētu pirkt principā.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Da viņi tur kaut kādi četri veidi:

1. SL-500

2. SL-500A

3. SL-500K

4. SL-500 Plus

Par pēdējo. Visas firmeles diezgan droši raksta aktiv PFC, bet gan jau ar max minimalizēto APFC konturu (uz to arī norāda uzlīme: AC ~230V) un kaut kādu ER-28 transformatoru, kas knapi 200W pavelk.  Viņš jau pie minimālās slodzes jauki iepriecinās savu saimnieku ar elektrotehnisko odieri. 

Tur tajā specifikācijā insanti uzrakstīts, ka pie 50% slodzes viņam ir 90% efektivitāte. Tas jau gold sanāk un tur jābūt sinhroniem iztaisnotājiem un ka tik ne LLC, vai kam tādam, primārajā daļā. Nu vienvārdsakot batonus spauž asī. Un nemaksās tāds 22 Eu.

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@Tubus, arī vienkāršākais Active PFC ar vienu induktivitāti, tranzistoru un diodi ir Active PFC. Beidz izvilkt kaut kādas atsevišķas nianses un laist šķidro - pēc efektivitātes sertifikācijas tur nesanāk pat bronza, tikai parasts 80 Plus.

 

Bildē redzams, ka tas īstenībā nav 500W bloks un tāpēc to nevajadzētu pirkt principā.

Abi apgalvojumi ir pilnīgi debīli. Pirmkārt, kas bildē liecina par to, ka nav 500W? Apgaismo mūs, gaišreģi! Impulsnieka frekvenci ieraudzīji? Tukša muca tālu skan... Otrkārt, tieši jauda šajā gadījumā ir pilnīgi pie vienas vietas, jo tēmā apspriestās datora komplektācijas nespēj sasniegt pat 100W.

 

Parasts lētais baroklis: http://www.hartware.de/review_1808_2.html

Zinu tieši SL-500A, kas jau gadiem bez problēmām velk sistēmu ar AMD FX-8320 (125W TDP). Un vēl viens tāds arī bez problēmām ik pa laikam darbina vienu specializētu iekārtu. Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka šis PSU par ~20EUR būs labāks par kaut kādu "Take Me" mēslu ar 8cm ventilatoru vai vispār Case+PSU par ~20EUR.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zinu tieši SL-500A, kas jau gadiem bez problēmām velk sistēmu
 Ja šis ir tavs pozitīvais piemērs...

No more comments

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tu, pļerdak, neesi paskaidrojis kā pēc bildes nosaka jaudu!

 

Nerunājot nemaz par to, ka jau #15 postā parādīji, ka nespēj pat izprast atšķirību starp jēdzieniem "labākais" un "labākais kādā kategorijā".

Link to comment
Share on other sites

vispār ņemot vērā pēdējās latvenergo tarifu vēsmas uz energoefektivitāti vispār nav ko iespringt. Bet nu tāds mēsls kā ANS-450 man sāka vaņot no plikas celkas.

paskatoties tos salidzini.lv lētā gala "PSU ATX 500W", nemaz negribās rakāties tajos meslos: Goldenfield, Spire, Linkword, Akyga(?), Inter-tech, HEDY, IBOX, .. imho, tās ir dažādu sūdu šķirnes... (un kur tad codegen Qory?) 

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

@@lops90,

Ja tic pcpartpicker.com kalkulatoram, tas viss kopā tērēs no 29 līdz 137 W. 450 W barošanas bloks strādās ļoti neoptimālā režīmā.

Un ļoti iesaku HDD vietā izmantot SSD. Var abus kopā, ja vajag daudz vietas glabāšanai, bet tikai ne bez SSD!

 

BTW, mūsdienīgāka platforma (Skylake ar DDR4) sanāk stipri dārgāk vai kādu citu iemeslu dēļ netiek izskatīta?

 

UPD: Pavirši sametot, sanāk Skylake Celeron uz mATX plates (H100) ar 1 x 4 GB DDR4 un 120 GB SSD par €210

Tas viss mistiskā lētā korpusā (iBOX Colorado 801), ar vislētāko LiteON DVD un "be quiet!" 300W barošanas bloku.

Labots - Rom
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

tāds mēsls kā ANS-450

Zināmi visi tie hlami. Tādēļ jau izceļu SL-500, kas tomēr ir par galvas tiesu labāks par tiem. Kaut vai normāla ventilatora dēļ vien jau, bet arī shematiskais risinājums ir labāks.

 

 

 

Ja tic pcpartpicker.com kalkulatoram, tas viss kopā tērēs no 29 līdz 137 W. 450 W barošanas bloks strādās ļoti neoptimālā režīmā.

Es Tev bez visādiem kalkulatoriem varu pateikt, ka dators ar 51W TDP procesoru, vienu HDD/SSD un DVD bez nekā cita pat maksimālajā slodzē netērēs 100W. Tiem lielajiem skaitļiem uz barošanas bloka šādās komplektācijās vari nepievērst uzmanību, jo tie tāpat ir "pievilkti aiz matiem".

 

 

 

Un ļoti iesaku HDD vietā izmantot SSD. Var abus kopā, ja vajag daudz vietas glabāšanai, bet tikai ne bez SSD!

Neaizmirsti par budžetu...

 

 

 

BTW, mūsdienīgāka platforma (Skylake ar DDR4) sanāk stipri dārgāk vai kādu citu iemeslu dēļ netiek izskatīta?

Khm... Paņem acis rokā, deguns parādīs - apskatītie gan Celeron G3900, gan Pentium G4400 ir Skylake mikroarhitektūras procesori. Un manas komplektācijas ir ar DDR4.

Link to comment
Share on other sites

Paņem acis rokā

Es uzdevu jautājumu lops90, komentējot konkrētu viņa izvēlēto komplektu.

 

 

Neaizmirsti par budžetu...

SSD nemaksā vairāk par HDD. Pirmie, protams, ir ar mazāku ietilpību. Par iepriekš minētā 500 GB HDD cenu var nopirkt 120...128 GB SSD, ar ko pilnīgi pietiek OS, SW un vēl dažiem niekiem.

Labots - Rom
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@Rom, skaidrs.

 

Ja liek budžeta SSD bez HDD, tad es liktu vismaz šādu. Tikai par 13 EUR dārgāks par HDD manā komplektācijā un kopā sanāk ~209 EUR.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Ja Adata Premier Pro SP550 ir lētāks par SanDisk SSD Plus (veikalā, kurā es skatījos, ar 120 GB bija otrādi), tad, protams labāk ņemt lētāko no šiem (ņemot vērā, ka SanDisk nesen it kā atteicies no MLC atmiņas šajā modelī). Jautājums -- vai topika autoram vajag tik lielu? Spēļu datoram gan es iesaku 240...256GB SSD (daudzas mūsdienās spēles ir gana lielas), bet šis nav tas gadījums.

 

2u veikalā ir dīvainības ar 240 GB A-Data diskiem. Liekot filtru "240 GB", SP550 vispār neparādās (lētākais maksā €71,55). Toties, atlasot pēc ražotāja, ADATA SP550 240 GB var nopirkt par €3 lētāk, nekā A-DATA SP550 240 GB.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu, vēl jo labāk, ka lētāk... Bet vai kāds tiešām uztver nopietni interneta vaikalu preču parametrus un aprakstus? To informāciju taču tur neviens interneta veikalos ar rokām nevada un tā ir pa taisno no vairumtirgotāju bāzēm, kurās ir totāls haoss. 1a.lv rāda laikam tikai no vienas bāzes, jo ir lietas, kā tur nav. 2u.lv rāda jau no divām, jo piedāvājums ir plašāks un daudz preces ir divos eksemplāros. Vienas bāzes precēm bieži apraksti ir nepilnīgi vai nav vispār, tādēļ filtriem līdz galam uzticēties nevar un visas preces jāpārbauda. tehnoshop.lv lielākai daļai preču apraksti ir vispār nekādi, toties piedāvājums ir vēl plašāks par 2u.lv.

 

Ņemot vērā, ka autoram vajag HDD, vēl pieslīpēju apspriesto komplekāciju.

post-80104-0-57105600-1474062771_thumb.png

Ar SSHD šajā budžetā būs gan vieta datiem, gan SSD līdzīga sistēmas ātrdarbība. Konkrētais disks gan ir 2,5", bet tas nekādas problēmas nesagādās un korpusam ir jau paredzēti stiprinājumi tādiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet vai kāds tiešām uztver nopietni interneta vaikalu preču parametrus un aprakstus?

 

Reti vai kādam ir banāns iekš google.lv /ru lai sameklētu sev vēlamo produktu un izlasītu "par vēžiem kulītē". Nē nu protams, ir tādi kas uzskata ka i veikals ir must have, bet tos parasti par aitām sauc...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...