Jump to content

Kā dabūt nost krāsu ?


Wheeler
 Share

Recommended Posts

Sāku no griestiem ņemt nost krāsu, vai kko krāsveidūgu. Sākumā nāca smuki nost lieliem gabaliem, kā tapete, bet tad vienā momentā prieki beidzās, ne ar špakteļlāpstiņu, ne ar ko citu dabūt nost nevar, noslīpēt arī īsti nesanāk. Krāsa tāda jocīga, kopā ar stiklškiedru, iespējams ar krītu ?

 

Kādas idejas ?

 

20160917_170829.jpg

Labots - Wheeler
Link to comment
Share on other sites

 Kas pamatnē? Pēc bildes izskatās, ka riģipsis. Mazgāt, kā no paneļu griestiem vai apmetuma nebūs labi. Ja nav pārliecības, ka krāsa, ko nevar nokasīt, turēsies, kad sāksi špaktelēt pa virsu, un, ja čakars, lai visu pienācīgi attīrītu pārāk liels, tad jādemontē tas riģipsis un jāmet ārā nafig. Vietā uzskrūvē jaunu riģipsi, maksā riģipša plātnes diezgan lēti.

 Man ir pieredze - nodauzīju no riģipša vecās flīzes, taisījos vietā līmēt citas, vecais riģipsis bija diezgan cietis, vietām papīrs nost, vietām robi izrauti, lai arī centos vecās flīzes demontēt uzmanīgi... Parēķināju, ka riģipša virsmu labošana iznāks dārgāk nekā vietā jauns riģipsis (karkass palika, tas pa jaunu nebija jāveido).

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildes izskatās, ka reģipsis ir nošpaktelēts un tad nokrāsots. Ar ko krāsots var tikai minēt, bet pieņemu kad ar ūdensemulsiju. 

Nezinu, kāpēc vispār nolēmi kasīt nost. Bet, ja jau esi sācis tad ņem lielu, pūkainu krāsotāja rulli, siltu ūdeni un samitrini griestus. 

Kad sāk parādīties burbuļi tad ar špakteļlāpstu kasi nost, bet prātīgi, lai neizrauj robus saslapinātajā reģipša papīrā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Regipsis, isti nost nemt negribas jo virs vina samesti jauni el vadi, esmu jau visus caurumus izlapijis utt. Daudz darba ieguldits. Platiba ap 16m2, pusi esmu dabujis nost :D

Kava,paldies par ideju, pameginasu.

Link to comment
Share on other sites

Ja turas labi un kasīt nost negribas, tad gruntē un špaktelē. Vari  pamēģināt uz kāda griestu m2 vecās krāsas, lai nokalst un tad novērtē kā turas.

Link to comment
Share on other sites

Pie modernām krāsām parasti viss labi turas klāt. Drošībai saskrāpē ar rupju smilšpapīru, nogruntē un nošpaktelē.

Link to comment
Share on other sites

Ar ko labak spaktelet ja nesanak dabut nost?

Un ar ko labak gruntet? Dzilo grunti?

Link to comment
Share on other sites

Pliku regipsi ar sho ar var spahtelet? Regipsis ari ir jagruntee?

Link to comment
Share on other sites

Tā slīpmašīna nav nekāda panaceja! Bet skaidrs ka ātrāk kā ar rokām! Ja vecā krāsa labi klāt turās, kam pa katru cenu viņu plēst nost?

Link to comment
Share on other sites

Pēc krāsas dīrāšanas būs atkal jāšpaktelē, jāslīpē, jāgruntē. Tas ir diezgan zvērīgs laika patēriņš. Pilnīgi iespējams, ka tur jau bijuši defekti tajās plāksnēs, tāpēc laboti un krāsa no tām vietām nost labi nenāk. Vieglāk būs vai nu jaunas plāksnes pa virsu, vai uzlikt griestu paneļus. Ar tiem vispār nekādu putekļu un dažās stundās griesti gatavi.

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

krasa tada tapec ka pirms bijusi krasota nav bijis uzlaists stipri atskaidita krasa grunts vietaa..

''nospaktelet'' tur pasreizeja bridi neko nevaresi lai tas viss dizais spaktelejums un veca krasa neregotos cauri kad busi uzklajis jauno krasu.

vienigais vai nu turpinat kasiit kaa to dari vai ari ar slipejamo masinu, iesaku slipejamo masinu+ atsuceeju, nav vai ta kaada majas jau? nevajag jau neko bling-bling.

 

njemt to festoolu prieks 16m2 jau overkills un nav tolks, bet ar roku kasit visus mazos sudinus ari noriebsies (izskatas ka jau ir noriebies? )

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

 

 

Griestu paneļi tas ir kaut kas tāds ko es jau nu gan neliktu.Izskatās pretīgi.

 

Griestu paneļi ir ļoti dažādi. kaut kā šaubos, ka esi visus redzējis un visi tev bija pretīgi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Es pacelšu šo tēmu. Līdzīga problēma.

Vajadzētu pirms krāsošanas noņemt veco krīta kārtu no betona sienas/griestiem. Pamēģināju gan mazgāt, gan tā pat ar smilspapīru kasīt nost, knapi tīrās. Turklāt baigais čakars, kamēr visu notīrītu (lodžija).

Šorīt biju ieskrējis būvmateriālu veikalā, tur skatos ir grunts speciāli priekš krīta virsmām. kāds gadījienā no jums nav ar kādu no šiem līdzekļiem izmantojis?

Ir doma, lielumu nomazgāt ar ūdeni un pēc tam ar kādu no šiem nogruntēt.

 

 

grunts1.jpg

grunts2.jpg

grunts3.jpg

Labots - base7
Bildes pievienoju.
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Pēc mana prāta, visas tās PVA gruntis vienādas, ja atstāsi biezu krīta slāni vietām (kas pat varbūt neleks nost), kā tiksi galā ar robežmalām

Link to comment
Share on other sites

Ar augstspiediena mazgātāju var dabūt nost.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ja krīts biezā kārtā, tad nekāda grunts nepalīdzēs. Pindzeli rokā, slapinam krītu un ar špakteļlāpstiņu kasam nost. Pēc tam vēlreis ar pindzeli nomazgājam un tad jau var grunti likt. Jā, briesmīgi šmucīgs un riebīgs darbs.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 37 minūtēm , superKrona teica:

visas tās PVA gruntis vienādas, ja atstāsi biezu krīta slāni vietām (kas pat varbūt neleks nost), kā tiksi galā ar robežmalām

Neesmu ķīmiķis, bet vai tad tīfgruntīm ir kāds sakars ar PVA? Un ko tu domāji ar robežmalām?

 

Pirms 15 minūtēm , Didzis teica:

Ja krīts biezā kārtā, tad nekāda grunts nepalīdzēs

Bieza kārta ir relatīvs jēdziens, bet jā, ja ne pilnībā nokasīt tad kaut drusku to krītu samazgāt ir labi, ja krīta ir vairāk par vienu vai dažām kārtām.

 

Tīfgruntis, pat tās kas ne "speciāli krītam", it kā esot labākas un sliktākas, kura ir kura nezinu, gruntējot iepriekš daudzās kārtas ar krīta krāsu (pieņemu, ar PVA vai kādas citas līmes piejaukumu gan, kā mēdza darīt krāsojot sienas) krāsotas sienas, turējušas ir jebkura. Tās, kas skaitās speciāli krītam, nav gadījies lietot, varbūt tās ir niknākas, bet ja ir runa par vairākus mm biezu tīra krīta slāni, šķiet ka arī ar tām varētu būt par īsu.

 

Ja nav plāna to visu špaktelēt, tad sienas, ja uz tām, kā parasti uz sienām, ir krīta krāsa ar kaut kādu līmi klāt (ja paberzē ar pirkstu, gandrīz nesmērē salīdzinājumā ar tīru krītu), es tikai gruntētu, bet tīro krītu uz griestiem, ja tas nav gluži gadsimtus krāts slānis, drusku samazgātu ar otu vai švammi un tad gruntētu. Ja ļoti plāns krīta slānis, tad gruntētu uzreiz. Karčeris arī labs variants, ja ir pieejams un ja nav kaimiņu ko apliet.

 

Jebkurā gadījumā, gruntij jāļauj nožūt kā nākas, un to noteikti nevajag šķaidīt (izņemot, protams, koncentrēto (ir tāda RLK ražojums un gan jau vēl), kura jāšķaida norādītajā attiecībā).

Link to comment
Share on other sites

kukkuru

Mazgājot krītu no sienām, griestiem nedaudz pieliec VAV (parastās ziepes, feiri, vai līdzīgu). Ūdenim samazināsies virsmas spraigums un krietni vienkāršāk varēs samitrināt virsmu.

 

Ja gruntēsi daļēji notīrītu virsmu, diezgan obligāti būs jāšpaktelē 

Link to comment
Share on other sites

Tās krītam ir ''ūdeņaināks''. Dziļak iesūksies. Bet to jēga ir tā ka ja ir bijis krīta slāni, tad pēc tā noņemšanas ar špakteli nevajag ideāli nomazgāt virsmu ka parastai gruntij. Biezam krīta slānim nelīdzēs neviena grunts. Njā vecās krīta krāsa noņemšana ir viens pretīgs/ķepīgs darbs...

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 2 minūtēm , kukkuru teica:

obligāti būs jāšpaktelē

Citādi Eiroremonta Policija sodīs?

 

Pirms 1 minūtes , oxygen teica:

pēc tā noņemšanas ar špakteli nevajag ideāli nomazgāt virsmu ka parastai gruntij

Nez, man šķiet ka arī parastai dziļgruntij nevajag ideāli, bet tev varētu būt taisnība ka tās speciālās dziļāk iesūcas.

Link to comment
Share on other sites

kukkuru
Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Citādi Eiroremonta Policija sodīs?

Jā.  Estētiski.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mana pieredze:

Krīts no griestiem ļoti labi ir nokasāms pa sauso ar špakteļlāpstiņu! 

Pēc tam putekļus sausās veidā arī salīdzinoši viegli savākt kaut ar putekļusūcēju.

 

Kad lielums pa sauso nokasīts, putekļi savākti, tad pārpalikumus var mērcēt ar skābu ūdeni (lietojam etiķi vai nedaudz sālsskābes lai paskābinātu ūdeni) un kasām pa slapjo.

 

Nezinu kāpēc daudzi iesaka slapināt - ķēpa nejēgā, to krīta pļuru savākt ir izaicinājums, un es neteiktu ka pa slapjo labāk tīrās.

 

Pēc tam kad lielums notīrīts - dziļumgrunti un špaktelējam.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Nezinu kāpēc daudzi iesaka slapināt

Varbūt tāpēc, ka kādam tā ķēpa ir mazāk nepatīkama nekā putekļi.

 

Pirms 27 minūtēm , kukkuru teica:

VAV (parastās ziepes, feiri, vai līdzīgu)

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

mērcēt ar skābu ūdeni (lietojam etiķi vai nedaudz sālsskābes lai paskābinātu ūdeni)

Tās sienā palikušās ziepes un skābes pēc tam nekādi neietekmē grunti?

 

Link to comment
Share on other sites

kukkuru

Ziepes grunti ietekmē absolūti nekā, jo gruntī arī ir VAV. Par skābi -- ļoti nosacīti, ja pielieto zemas koncentrācijas.

Bet jebkurā gadījumā mazāk nepatīkami ir, ja uz galvas pil ziepjūdens, nevis sālsskābe.  

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 12 minūtēm , 138 teica:

Varbūt tāpēc, ka kādam tā ķēpa ir mazāk nepatīkama nekā putekļi.

Savā laikā esmu diezgan daudz griestus no krīta kasījis. 

Putekļi - uzvelkam respiratoru un darbojamies. Pēc tam ar putekļusūcēju sasūcam drazu no grīdas! Bet tā krīta/ūdens pļura praktiski nav notīrāma, bez tam neizbēgami tiek iznēsāta pa visu dzīvokli.... 

 

Pirms 3 minūtēm , kukkuru teica:

Bet jebkurā gadījumā mazāk nepatīkami ir, ja uz galvas pil ziepjūdens, nevis sālsskābe. 

Takš skābe jālieto ļoti mazās koncentrācijās. Es liku vienu ēdamkaroti 30% sālsskābes uz 5l ūdens. 

Link to comment
Share on other sites

celtnieki ir lietojuši šito, teica ka labs esot arī uz biezas kārtas. Pats neesmu mēģinājis, nav kur pamēģināt, jo savā laikā visu nomazgāju ar sareni un ūdeni un pēc tam ar fasādes tīfeni pārgāju.

image.thumb.png.e273fcb5e4c825ea9d37eb33db27be29.png


pirms 3 stundām , 138 teica:

Neesmu ķīmiķis, bet vai tad tīfgruntīm ir kāds sakars ar PVA?

nav sakara nekāda. Tīfgrunts molekula ir daudz mazāka par PVA molekulu, un tāpēc tā iesūcas stipri dziļāk, prastiem vārdiem sakot :)

Link to comment
Share on other sites

Jopcik, pēdējo reizi ar šito ņēmos 90-to beigās, tas bij pisec, vnk kasījām nost ar brāļiem senču dzīvoklī. Tad nekādus respiratorus nelietojām. Vēl tagad riebjas atcerēties, bet par jautājumu - piekrītu viedoklim, ka neviena grunts neturēs uz krīta kārtas, tas vairāk ir līdzekli, ja krīta pārpalikumi palikuši uz griestiem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Pindzeles vietā jāizmanto rullītis.

nop, baigi tek lejā ūdens. Vislabāk ir mazais, pumpējamais smidzinātājs !

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Urbšanai labāk ir pa slapjo. Jo ūdens dzesē urbi un labāk aizvada "skaidas"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , vvv teica:

Prasīju tam džekam, kā labāk, pa sauso vai pa slapjo? Viņš teica - hujviņuzin, es visu dienu putekļos, šie visu dienu dubļos.

Pulmonologiem var uzprasīt - moš šie zinās. Tie tādi cilvēki, kas specializējas visās šitajās štellēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

Urbšanai labāk ir pa slapjo.

Droši vien.

Pirms diviem gadiem pasūtīju pakalpojumu sev mājai. Pagraba ārsienā vajadzēja izurbt caurumu ventilācijai, apmēram 10 cm diametrā. Pagrabs nekāds dižais man nav no apdares viedokļa, sienās pliks apmetums, griestos neapdarīts betons, vienīgi grīda izbūvēta līmenī, akurāti noflīzēta. Diezgan dārgs tas pakalpojums, bet pats netiktu galā, vispār jau tiktu, tik nojāšanās man būtu vairākām dienām, pagraba ārsiena tajā vietā aptuveni 1 m biezumā. Atbrauca džeks ar busiņu, iestiepa savu aparātu pagrabā. Es biju sagatavojies baigai segšanai, uz grīdas grasījos saklāt preskartona gabalus, a tas urbējs man teica - nevajag, nafig, būs vieglāk nesegt, pēc tam visu samazgāt, a citādi tev visi preskartoni bojā aizies, dabūsi ārā mest. Jā, tieši ar slapjo urbšanu tas aparāts džekam bija. Nu, neko, lai urbj. Diezgan ātri izmuļļāja viņš man to caurumu, i pusstunda nepagāja. Bet tā telpa, Jēziņ... visa grīda pludoja, sienas, griesti  cauruma tuvumā nošļakstīti ar zampu, berzu, tā arī neatberzu no sienām un griestiem, flīzes izdevās atmazgāt, nosmērētās flīžu šuves gan nedabūju sākotnējā izskatā. Iedomājos, ja pa sauso būtu urbts, durvis uz to telpu aizvērtu, pēc tam ar putekļu sūcēju sasūktu, nepaliktu nesmukumi, kā tagad. Nākošreiz, ja būs vajadzība pēc cauruma pagraba sienā, meklēšu sauso urbēju.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

pagraba ārsiena tajā vietā aptuveni 1 m biezumā

Tā neko sev...  Saviem spēkiem tādā urbumu 10cm diametrā nedabūt.

Link to comment
Share on other sites

Vajag tikai urbt.... Veco pienotavu utml. metrīgajos akmens mūros ar jaudīgāku perforatoru un attiecīgu kroņurbi ir darīts...Vēlamas tikai divas mašīnas,  jo vienai jādziest uz maiņām....

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , vvv teica:
Pirms 54 minūtēm , Ronalds teica:

Urbšanai labāk ir pa slapjo.

Droši vien.

Pirms diviem gadiem pasūtīju pakalpojumu sev mājai

Arī šogad izmantoju urbšanas pakalpojumu, dzelzsbetons, caurums 160mm, sausais variants. kroņurbim galā putekļu sūcējs klāt pievienojās. aplīmēju ar plēvi daudz ko, lai nepieput. maza putekļu migla telpā bija. paņēmu pieslēdzu savu spec. putekļusūcēju. uzreiz gaiss uzlabojās. 20cm sienu  izurba čalis kādās 5 -7 minūtēs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...