Jump to content

finanšu analīze


Guest
 Share

Recommended Posts

kādam ir zināms ļoti labs finanšu analīzes rīks? teiksim man ir dati par pēdējo gadu un gribu viņus dziļāk paanalizēt.

 

itkā jau vecais labais ekselis der, tad būtu noderīgi arī kāds saturīgs raksts ar informāciju ko un kā analizēt.

Link to comment
Share on other sites

Ko Tu vēlies analizēt? ;) kādus rādītājus vēlies skatīties? Mērķis?

Link to comment
Share on other sites

vispārēja interese. mērķis gūt kaut kādu vispārīgu info, kas labi, kas slikti, ko var labāk, ko nevajag darīt, kur problemātiskās zonas utt.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Viss atkarīgs, cik labi dati.

Bet tā, ja stanarta netbanka, tad tai pat excelī sakategorizē pēc konta numuriem un maksājuma nolūkiem un tad iekš pivota.

Būs Tev naudas plūsmas analīze.

Bilanci un peļņas/zaudējumu aprēķinu šādā veidā nesaliksi, protams.

 

Ja ir kontējumi, tad vispār ideāli. Nu tur pa izmaksu centriem, utt. Tā ka - cik smalki dati, tik smalku analizi uztaisīsi.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu exceli... datus var sagriest dažādos griezumos... Tā arī nesapratu vai jāskatās reālās izejošās, ienākošās naudas, vai grmatvedības kontu griezums vai jau kāds detalizēts kostings pa pakalpojumiem, produktiem utt. :)

Ja interesē kas detalizētāk un kādi padomi, tad vari uzsist PM.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

mērķis gūt kaut kādu vispārīgu info, kas labi, kas slikti, ko var labāk, ko nevajag darīt, kur problemātiskās zonas utt.
Tiešām eksistē tāds rīks, kas visu peteiks priekšā? Tipa iemet .csv failu un outputā gatavs rezultāts? Tipa 'šeit ir mēsli' vai 'o šis pēc 4 gadiem apsteigs apple.com zīmolu'.

Jā parādiet man arī tādu tūli - būšu pirmais džeks pilsētā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neesmu pārliecināts, vai ir, bet teorētiski tādu ir iespējams uztaisīt.

Visas formulas, to robežas (slikti/labi) un pārējie nosacījumi nav nekas slepens. Šis tas atšķiras pa nozarēm u.t.t., bet to arī visu ir iespējams aprakstīt.

 

 

šis pēc 4 gadiem apsteigs apple.com zīmolu'

Šis, protams, ir ārpus katras kritikas.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

iešām eksistē tāds rīks, kas visu peteiks priekšā? Tipa iemet .csv failu un outputā gatavs rezultāts?

 

Vidam uzjautā, šiem ir daži app, kas izmet aizdomīgākus kadrus un to rosības :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tiešām eksistē tāds rīks, kas visu peteiks priekšā? Tipa iemet .csv failu un outputā gatavs rezultāts? Tipa 'šeit ir mēsli' vai 'o šis pēc 4 gadiem apsteigs apple.com zīmolu'.

 

es vairāk par personīgo finansu analīzi interesējos kā par investīcijām. ir visādi mint, ynab un citas aplikācijas, bet pirms sāku ar tiem niekoties, gribēju uzzināt atsauksmes par rīkiem ko šeit lieto, ja vispār lieto. 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā citiem, bet swed internetbankā jau tas ir var teikt iebūvēts. Pat automātiski māk vienu daļu salikt pa tēriņu kategorijām. Ir grafiki un tml. Ja grib saprast, cik apēd, tad pietiek.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

es vairāk par personīgo finansu analīzi interesējos
Programmētājam jau bez visādiem appiem nu vajadzētu saprast, kur un cik nauda rodas un kur pazūd (vai sieva paņem)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Dundukam pilnīga taisnība - nav nekāda tāda analītikas brīnum-tūļa, kas derētu universāli jebkādam biznesam vai mājsaimniecībai. Mans kantoris ir savulaik taisījis softu priekš efektivitātes analīzes piegādes loģistikas kantorim, un mums pagāja pusgads, lai tiešām ieviestu eksperimentu-kļūdu ceļā nepieciešamās nianses tikai šim konkrētajam biznesa modelim, tajā skaitā arī pielāgojot datu avotus un to kolekcionēšanas metodes (kas parasti nav iespējams, ja meklē analīzes rīku post-faktum). Autoram iesaku nolaisties uz zemes, un, ja vajadzība ir nopietna, ne ģimenes tēriņus palūrēt, meklēt kādu audita/riska analīzes uzņēmumu, kur to dara profesionāļi.

Link to comment
Share on other sites

Es daudzus gadus exceli taisu ienakošās, izejošās naudas plusmas. Ir kāds ducis kategorijas. Vislielāko škrobi rada kategorija cik tiek apēsts. Ir pat reizes lielāka par citām kategorijām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vislielāko škrobi rada kategorija cik tiek apēsts.

Man kolēģe stāstīja, ka viņa šito izmaksu posteni visai labi samazināja, izmantojot e-maxima.lv - aktrīt/samazinās impulsīvie pirkumi, blandoties pa veikalu :)

Cik viņa stāstīja, tad dārzeņi un augļi no turienes esot svaigāki, jo nākot pa taisno no noliktavas. Vai tā ir taisnība, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Programmētājam jau bez visādiem appiem nu vajadzētu saprast, kur un cik nauda rodas un kur pazūd (vai sieva paņem)

nu tas pa lielam skaidrs, bet man kā programmētājam būtu interesanti būtu paskatīties uz kaut kādiem grafikiem un tādām muļķībām.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu mēģinājis analizēt bet parasti apnīk..kā arī čekus neņemu,bieži maksāju skaidrā un dzeramnaudas vienmēr atstāju...bet tas laikam no rakstura atkarīgs..zinu cilv.pārus,kuri ārzemēs ēd burgerus ceļojumos..jo dārgi ēst kafenē vai restūzi...esmu nesaimniecisks un impulsīvs uz tēriņiem...auto daudz aprij.sikajiem visu ko vajag..hobiji ..katru mēnesi liekas tulit iekrashu un beigās skuju...auto apkope...atkal pāris sotaki pa kāju...tad jaunas brilles vai kurpes darbam..atkal tas pats .un tā pa riņķis..tāds kā apburtais loks..tad octa .tobis kā gribu iekrāt un ekonomiski dzīvot _ tad roltons un sab transports.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik viņa stāstīja, tad dārzeņi un augļi no turienes esot svaigāki, jo nākot pa taisno no noliktavas. Vai tā ir taisnība, nezinu.
Brīžiem pastaigājot pa Slokas ielas Maximu, liekas, ka no turienes viss nāk.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Brīžiem pastaigājot pa Slokas ielas Maximu, liekas, ka no turienes viss nāk.

Skaidrs, tad viņai placebo :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...