Jump to content

Smukumplastmasas tērauda diskiem


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Kaut kā nesāka atrast smukās uzlikas kalpakiem! Cik nu smukas tās var būt...

 

Varbūt kāds ir redzējis veikalos, interesētu Pārdaugava, Ganību dambja rajons.

 

Specializētie riepu, disku veikali uz šiem galīgi neraujas.

 

Varbūt kādam mētājas 16" mazlietoti?

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

1. kaltie diski ir līdzīgi lietajiem, tikai ar savādāku izgatavošanas tehnoloģiju (izturīgāki) pirmais nāk prātā rallija auto

2. kaltiem diskiem dekoratīvas uzlikas parasti neliek

3. varbūt domā tērauda diskus?

4.ja jā, tad tas ko pārdod ir kautkas baiss un derīgs tikai audi 80 pārdošanai uz laukiem, neaizmirstot uzreiz ar vadu savilcējiem nostiprināt.

Daudz kvalitatīāki un arī dizainiski piemēroti parasti ir katra ražotāja oriģinālās dek. uzlikas. Meklē ss.lv auto - rezerves daļas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik ir bijusi saskare, vislabākie ir oriģinālie ražotāja..

Tiesa nemaksā lēti, bet arī visos aukstumos nav trausli un nav vajadzīgi savilcēji, lai nepazaudēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tas ko pārdod ir kautkas baiss un derīgs tikai audi 80 pārdošanai uz laukiem, neaizmirstot uzreiz ar vadu savilcējiem nostiprināt.

+++

Labāk lietotus ļitakus sameklēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

nē, rodrigez, viņš domā tērauda diskus nevis tērauda diskus 

 

sākumā bija rakstīts "kaltajiem" 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

albatross

Liels bija man pārsteigums, ka manam auto pirms kāda pusgada šīs "dekoratīvās disku uzlikas" kādu nakti nozaga -nebiju domājis, ka kaut ko tādu ir vērts zagt. Pēc tā gadījuma iebraucu Depo un pa 3 eiro gabalā nopirku citas vietā - ļoti šaubos, vai šīs kāds zags. Pusgadu ir turējušas godam, pārdzīvojušas arī riepu maiņu, bet par kaut ko vairāk varēs spriest tikai pēc ziemas pārdzīvošanas. 

Link to comment
Share on other sites

nē, rodrigez, viņš domā tērauda diskus nevis tērauda diskus 

Tātad, viņš izlaboja topika virsrakstu šorīt, paskaties taču edit datumu. Tak ne jau velti cilvēks komentēja, vajag drusku domāt līdzi.

 

4.ja jā, tad tas ko pārdod ir kautkas baiss un derīgs tikai audi 80 pārdošanai uz laukiem, neaizmirstot uzreiz ar vadu savilcējiem nostiprināt. Daudz kvalitatīāki un arī dizainiski piemēroti parasti ir katra ražotāja oriģinālās dek. uzlikas. Meklē ss.lv auto - rezerves daļas

+1

Tās plastmasas uzlikas tautas valodā sauc par kalpakiem, un tie ir prastākais un neglītākais, ko savam auto var uzšķūnēt. Bet, ja ir vajadzība, un normāliem diskiem tiešām naudas nav, tad, kā Rodrigez minēja - sameklē vismaz ražotāja oriģinālās disku uzlikas, lai neizskatās pēc pilnīgākā kolhoza. 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

 

 

normāliem diskiem tiešām naudas nav

Savam auto ziemai man ir tieši oriģinālie 16" bleķinieki(ja varētu uzlikt mazākus, ņemut 15" un "augstāku" riepu) un ir arī oriģinālie kalpaki. Vieglmetāla diskus uz ziemu nelieku(17"), jo ziemā patīk gonkot, attiecīgi arī neredzu jēgas likt vieglmetālniekus. Vienīgā sliktā lieta, ko esmu pamanījis konkrēti uz mana auto esošajiem bleķiniekiem - ja braukā pa grantēto ceļu lietainā laikā(arī ziemā tāds laiks gadās), tad iekšpusē sakrājas dubļi un veidojas disbalanss. A tā, IMO ar taupību te nav saistīts, ziemā tieši tas kas vajadzīgs, lai nebūtu jāraustās uzmaukties uz kādu apmali un saskrāpēt smukos vieglmetāliniekus.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vajadzība tīri praktiska, jo jau auto iegādes laikā tika saņemtas jaunas Pirelli riepas uz tērauda diskiem. Pirkt par 400 eiro lietos un pārmaukt riepas uz tiem ir totāli stulbi. Nobrauks šis riepas, tad arī domās tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Nu kā jau teicu - ja ir tāda vajadzība, un citus diskus pirkt negribi, tad vienkārši piemeklē oriģinālās uzlikas, un būs ok.

Link to comment
Share on other sites

Oem stock kalpaki,  kas tam modelim bija no rūpnīcas ir labākais variants . Atrodamai srotos pa piečuku gabalā . 

Link to comment
Share on other sites

Un noteikti ar plastmasas jostiņām jāpiestiprina pie diskiem. Protams, ja nevēlies papildināt to skaitu, kas savus plastmasas gabalus ziedojis ceļa apmalēm...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā problēma ar zūdošām/krītošām plastmasas uzlikām laikam lielākoties ir vecajiem kalpakiem, ja? Jo es pirms pāris nedēļām dabūju te palīdzēt dāmai nomainīt riteni jaunajai Toyotai, un tur to plastmasas kalpaku nost dabūt varēja teju tikai pie lūšanas spēka, pirms tam no četrām pusēm pabāžot skrūvgriežņus zem tiem klipšiem...

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Daži oem kalpaki skrūvejas ar rata skrūvēm papildus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

lielākoties ir vecajiem kalpakiem, ja?

 

Universālajiem čaina ar parodijstiprinājumiem pa 3 eur gabalā 

Link to comment
Share on other sites

nost dabūt varēja teju tikai pie lūšanas spēka

 

Nē, šāda problēma ir arī oriģinālajiem kalpakiem - pārbaudīts praksē uz Audi, VW, Volvo, Opel. It kā nodabūt nost nevar, bet pazūd... tāpēc labāk ar jostiņām piesiet lai ir mierīga sirds. Katrā ziņā man vienalga kā tas maitā estētiku, ziemā par to nav jādomā...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mana pieredze ir tāda, ka 16" oriģinālie kalpaki maksā kosmosu un nav vērts tādus pirkt. Vismaz mersim lietoti lietie diski maksā lētāk nekā jauni plastmasas kalpaki. Lietoti ir tikai 15" atrodami.

 

Savukārt lietiem diskiem ir tāda bēda, ka ziemā ir 10x lielāka varbūtība viņus apskādēt. Kā reiz pagājušā ziemā sanāca uzbraukt virsū apmalei - ar āmuru izklapēja pa 5 EUR un var braukt tālāk vai arī pa 20 EUR nopirkt vietā. Lieto disku var izmest pie mazākās buktes un jāmeklē jauns komplekts, ja pa vienam neviens tādus netirgo.

 

Kāpēc maksāt vairāk? Mošk vēl nokrāsot spilgti zaļus/orandžus, kā to dara brašie zēni pāķos? Tāpat ziemā visi izskatās pelēki un notašķīti ar sāli/dubļiem.

 

 

sameklē vismaz ražotāja oriģinālās disku uzlikas, lai neizskatās pēc pilnīgākā kolhoza. 
Link to comment
Share on other sites

Ja izmantot tērauda diskus, tad labāk bez tām plastmasas parodijām, ja nu vienīgi diski ir tā norūsējuši, ka labāk ar kaut ko nosegt :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja grib nerūsējošus, tad katru otro gadu jāpērk jaunu. Tā melnā krāsa ir tīri simboliski un agresīvā vidē sāk ātri rūsēt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lieto disku var izmest pie mazākās buktes
Oi tikai nevajag, lietie diski arī ir remontējami. Tas protams nemaksā piečuku un process nav izklapēt ar āmuru. 
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, gudrinieki! Kur pirkt? Ir kāds redzējis sakarīgus?

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau jā, lietot diskus remontēt nevajadzētu, jo metāla struktūra pēc tam vairs nebūs korekta. Ja kas, oriģinālie diski parasti ir izturīgi, ja pērk kaut kādus ķīniešu brīnumus, tad tie gan kaut vai pārbraucot pāri kastanim (kas tagad rudenī ir aktuāli) būs ar pumpu un būs jāvalcē...

 

 

Pirkt - Ventspilī parastā veicī esmu redzējis. Es gan ņēmu lietotus oriģinālos, jo tie smukāki - maksāja ~20LVL uz 16" bleķiniekiem (runa ir par Audi).

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Viss atkarīgs, ko tu gribi un ko sakarīgu gribi dabūt. Es pērku Depo/Prisma diskus pa 3 EUR/gab. 2 sezonas izvelk, ja izdodas nepazaudēt. 3. sezonā jau krāsa nāk nost, ieplaisājuši. 

 

Reiz sieva Polo nopirka oriģinālos - nospēra, kamēr bija lielveikalā.

 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Šobrīd jau ir vienalga, bet par oriģinālajiem maksāt īsti nevelk. Saprotu, ka būs tikai drusku mazāks sūds par galīgo ģošu. OK, Depo paskatīšos, bet pirms pāris nedēļām šķiet nebija. Bet varu kļūdīties, jo meklēju logu šķidrumu un lapiņu.

Link to comment
Share on other sites

Man laikam arī tīk "pliki" diski bez kalpakiem.

Protams, ja melni, ne aprūsējuši. Lētais variants - melnās krāsas baloniņš.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja autiņš melns, tad plikie ir ok. Gaišai krāsai pliki bleķi izskatās briesmīgi un sudrabkrāsā tos mālēt ir mazohisms.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Saprotu, ka būs tikai drusku mazāks sūds par galīgo ģošu.

Nu nezinu gan, man šie oriģinālie plastmasnieki ir pārdzīvojuši astoņus gadus ~60k km. Un regulāri braukāju pa lauku ceļiem un dziļu sniegu...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...