Jump to content

programmējams gps uztvērējs ar internetu no sim


Guest
 Share

Recommended Posts

varbūt kāds ir saskāries un jau veicis plašu pētījumu starp daudzajām ķīniešu ierīcīm tapēc pajautāšu pirms sāku meklēt-

 

tātad priekš projektiņa meklēju mazu uz akumulatora esošu gps uztvērēju, kuru var saprogrammēt lai ik pēc intervāla x aizsūta savu ID un koordinātas uz API. Pielietojums auto un cilvēku izsekošana. jo lētāk jo labāk,  pirmajai iterācijai izmērs nav ļoti būtisks, bet jo mazāks, jo labāk.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Man kautkur metajas Ublox dev boards, nav tas lētaikais, bet salidzinot ar lētajiem Sim900 unml darbojas daudz labāk. Var programmēt arī ar mbed.com, ja negribas pašam iedziļināties kā tas čips darbojas, ir jau pieejama biblioteka gan prieš GPS, gan TCP/IP darbojas.

air arī pašam ražotājam visādi tūļi.

 

Ar mazo antenu gan neviens no viņiem telpās normali nedarbojas, var 10 minūtes gaidīt, lai dabūtu nedaudz informaciju, bet ar to kas uz vada ir ok. Kautkur kastēs jabūt vēl dažādiem citiem. Mans favorīts ir mazais uBlox pipuks, darbojas gan  i2c, gan parasts UART, taka var pieslegt pie jebka.

x0s41j.jpg

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kur tur ir GPS? Un kā viņu var programmēt lai sūta koordinātas uz API?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

U-blox GPS, Arduino, A6 GSM/GPRS?

Man arī bija doma izglītošanās nolūkos ar ko tādu paspēlēties, izmantojot google map api.. bet pagaidām esmu domu atmetis.

 

Kas par specifisku vajadzību, kamdēļ neder kāds no jau gatavajiem risinājumiem GPS sekošanai?

Link to comment
Share on other sites

Nafigam ir jāmēģina kaut kas ķīmiķot uz Arduino un ko vēl tik ne, ja ir piejami lēti, pārbaudīti, labi strādājoši off-the-shelf risinājumi?

 

Paziņa sev uzņēmuma automobiļos salika šos te ķīniešus - https://www.aliexpress.com/item/New-GPS-Tracker-Most-Powerful-Magnet-60-Days-Standby-Time-Accuracy-Position-Free-Installation-Free-GPS/2051903622.html?spm=2114.01010208.3.68.VL3cV9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=8715e5f5-4399-4426-8837-69585826d5a6

Ļoti apmierināts, precizitāte +/- 10m, iekšā akselerometrs, kas ziņo, kad auto sāk pārvietoties. Var uzlikt arī lai ziņo, kad ar darba auto pārsniedz ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

Nav ne jausmas ko grib Koop, iespējams ka viņam pietiek arī ar tādu off-the-shelf, bet visdrīzāk viņš grib postot datus pats uz savu api, nevis kautkādu Ķīniešu servisu.

Atmegas (Arduinos) gan es nelietoju, bet ublox moduļus izmantoju bieži dažādos produktos, tapēc dev boardi ir baigi noderīgi prototipu veidošanai. Viss jau atkarīgs no prasmēm, man atrāk uzrakstīt nelielu firmwari kas lasīs pa taisno no moduļa nekā pētīt un eksperimentēt ar KTR ražojumiem :D 

Link to comment
Share on other sites

pa lielam meklēju off-the-shelf ierīci, bet tādu, kuru var sakonfigurēt, vai sliktākajā gadījumā pārfleshot/uzhakot, lai info sūta nevis uz ķīnu, bet manu serveri. dev boardiem mīnuss, ka gala rezultāts būs liels un trausls. vajag mazu un mazliet izturīgāku par jēlu olu.

 

 

 

Kas par specifisku vajadzību, kamdēļ neder kāds no jau gatavajiem risinājumiem GPS sekošanai?

 

taisu savu servisu savām specifiskajām vajadzībām, tirgū esmu redzējis vienu arhaisku risinājumu par kosmosu un tikai uz īri, pilnībā slēgtu.

Link to comment
Share on other sites

šo biju atradis, bet nekur nebija skaidri rakstīts, ir viņš konfogurējams vai nav.

 

laikam jau jānopērk, tad arī sapratīs :D

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Varu pārdot savu TK102 eksemplāru.

Pēc tās ķīniešu instrukcijas tā arī nesapratu, kās tas darbojas. Cik atceros (man tas plauktā stāv neizmantos jau kādus 4 gadus), kaut kā biju pielauzis, ka darbojas ar sms starpniecību, bet nu baigi customizēt visādas fīčas man ļoti nesanāca. Kastīte ir, bet instrukcijas gan ir pakāsta. Un tikai viena baterija.

Cena - lielā čili Toskānas pica +2L coca-cola pudele. Pašsavākšana Rīgā.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Tajā linkā bija kaut kur apraksts. Minēts kaut kāds xexun protokols. Rakstīts, ka esot iespēja mainīt servisu- tātad servera IP. Ja API kā tāds ir savs un maināms, tad varbūt der.

Cik lasu, defaultā ir sms režīmā- nosūtot pieprasījumu uz tracjeri, tas atbildē nosūta savu atrašanās vietu. Lai izmantotu kā online trackeri, jāpārslēdz gprs režīmā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tiku pie agregāta. kāds varbūt zin kā šādas koordinātas saucas, vai tulkojas? 8744N02410 1110E032 nekāda info tam ķīnietim nevar atrast :D

Link to comment
Share on other sites

Google par cn koordinātām saka GCJ-02 un BD-09 Varbūt kaut kas der.

Link to comment
Share on other sites

kaut kā neienāca prātā, ka ķīnieši nejēgs normāli stringu sadalīt pa daļām. koordinātes sūta vienkārši kā grādus un minūtes un pareizā koordinātu daļa ir

 

"(087072898277BR00161109V5655.8165N02409.9297E004.0203332000.00,247,002,421,791,21,421,792,25,421,1652,19,00000000L00000000)" 400 172 "-" "-"

 

kas tulkojas kā 56°55.81650', 024°09.92970'

Link to comment
Share on other sites

Ta tas ir visiem kuriem esu redzejis, piemeram UBlox izdod ko tadu:

$GPGLL,4717.11634,N,00833.91297,E,124923.00,A,A*6E
Link to comment
Share on other sites

tavā gadījumā ir normāli delimeteri, es sākumā vadijos pēc "." kā delimitera, izrādās tas ir komats un viss tiek sūtīts kā viens strings bez nekādiem delimiteriem.

Link to comment
Share on other sites

tavā jā, manā ir sērijasnumursfirmwareversijakoordinātasunlaikamtimestamp, nebūte N un E pa vidu, fig viņu zin kā no turienes var izpīpēt koordinātas, vai ka platumam pirmie 3 simboli ir grādi un pārējais minūtes

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...