Jump to content

Lamināts uz koka grīdas


Wheeler
 Share

Recommended Posts

Remonts gandrīz pabeigts, atliek vien ieklāt grīdas, bet pirms likšanas pārņem pārdomas.

 

Ir koka grīda, kura mazliet čīkst, tas laikam nekas, esmu sācis skrūvēt skrūves vietās kur ir naglas un čīkstona praktiski pazūd, un dēļi arī nekustās, bet kā jau dēļu grīda tā nav ideāli taisna, daži dēļi mazliet pavērpušies, cits mazliet vairāk izbīdījies utt.

 

Vai uz tādas virsmas ir prātīgi klāt laminātu ?

 

Apakšā likšu Isoplast 5mm apakšklāju. Vai viņš spētu izlīdzināt nelīdzenumus un novērst lamināta deformēšanos ?

 

https://www.k-rauta.lv/p/apaksklajs-gridas-segumiem-isoplaat-850x590x5mm/73b

 

Varbūt likt apakšklāju divos slāņos ? Vai varbūt kādu MDF, vai grīdas reģipsi ?

 

Platība ~ 50m2. Lamināts 8mm.

 

P.s

 

Variantus, ka jāslīpē grīda man neieteikt, nepatīk "parasto" dēļu skats.

Labots - Wheeler
Link to comment
Share on other sites

Jāskatās kāda ir nelīdzenumu starpība. Paskaties veikalā uz iepakojuma pieļaujamos nelīdzenumus. Var arī plāno OSB. Vari kritiskajā istabā salikt laminātu un paskatītiess kā uzvedas ar tavu isoplast

Link to comment
Share on other sites

Jāskatās kāda ir nelīdzenumu starpība. Paskaties veikalā uz iepakojuma pieļaujamos nelīdzenumus. Var arī plāno OSB. Vari kritiskajā istabā salikt laminātu un paskatītiess kā uzvedas ar tavu isoplast

Tāpat jebkurš lamināts pēc 5 gadiem izskatīsies pēc lietotas vieglas uzvedības sievietes

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

''Tāpat jebkurš lamināts pēc 5 gadiem izskatīsies pēc lietotas vieglas uzvedības sievietes''  -  žēl,protams,ka esi ieklājis tik sliktu laminātu sev dzīvoklī.Man ir pirms 10 gadiem likts uz dēļu grīdas.Izskatās,kā tikko klāts.Tiesa,33.klase,izturīgais pret dilšanu.Vari atbraukt apskatīties uz Ogri.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Un paskatoties pret gaismu šuvju vietas nav redzamas, un ikdienà iestaigāto taciņu nav? Tehnoloģiski nav iespējams nolaminēt šuves, lai ar laiku viņas nepaliek redzamas. Viss sākās ar šuvēm vai dzilums no smiltīm. Ja ir nofrēzējums sākotnēji, tad šuvju problēma atkrīt.

Lakotu dēļu grīdu var ik pēc pieciem gadiem viegli uzslīpēt un vēlreiz nolakot.

Liec kaut ko no šī http://prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/apaksklaji

 

Vai grīda pēc formas nav šķīvis, tas ir vidus ir zemāk/augstāk pret malām? Un padomā vai liekot apakšklāju, laminātu durvis varēs atvērt. Var sanākt, kā durvis var atvērt līdz pusei un tad atduras pret grīdu.

Link to comment
Share on other sites

Paņem nežēlojot visu saskrūvē kur čīkst, un palasi vēl  ko citur, tas jautājums nopietns, tur varbūt dēli vajag konkrēto izcelt un apakšā ko paveikt. 

 

Kad nekas nečīkst un nestaigā ņem līmeņrādi vai vismaz kādu taisnu sliedu un meklē "bedres" visas prātīgi aizlej / aizšpahtelē ar kādu grīsas izlīdzinātāju, iepriekš gruntē. Lej ļoti prātigi, jo slīpēt pēc tam negribi.

Link to comment
Share on other sites

Man arī palika apakšā vecie dēļi. Bija ieliekumi. Uzliku tādu pašu isoplaat. Centos likt, lai šuves pārklājas ar dēļu salaidumiem. Lamināts likts perpendikulāri dēļu virzienam.

Lamināts kaut kāds vidējas cenas, ne lētākais, ne dārgākais. Arī jau kādi 10 gadi, pie tam daļēji jaukts, jo vienam tika izsists caurums, un bija ar ko aizvietot. Dilumu tā kā nemanu. Vismaz ne tā, ka ikdienā dzīvojot. Varbūt jāapskatās ar lupu :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

 

 

Kad nekas nečīkst un nestaigā ņem līmeņrādi vai vismaz kādu taisnu sliedu un meklē "bedres" visas prātīgi aizlej / aizšpahtelē ar kādu grīsas izlīdzinātāju, iepriekš gruntē. Lej ļoti prātigi, jo slīpēt pēc tam negribi.

Šitā ir pareizi! 

Link to comment
Share on other sites

Ja kaut ko lej pa virsu, tad virsmu vēlams gruntēt, likt vismaz armējošo sietu, iespējams, vēl kaut ko. Ja to neizdarīs, pēc laika tā izlīdzinošā kārta var atdalīties, "aizpeldēt" kaut kur uz sānu un tml. pēc tam būs apakšā pumpas. 

Ja tiešām ir tikai kādi 3mm nelīdzenumi, un grīda kā tāda globāli nav šķība, liec virsū tās plātnes un laminātu. Viss. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

visas prātīgi aizlej / aizšpahtelē ar kādu grīsas izlīdzinātāju, iepriekš gruntē.

 

Garām! Tie pleķi ar garantiju atleks no dēļiem vai sadrups! Būs vēl sliktāk! Katram materiālam ir minimālais biezums, ko špaktelējot bedres nevar ievērot! 

Ja lej izlīdzinātāju, tad tikai pa visu grīdas laukumu un ieteicams ieklāt stikla šķiedras sietu.

Link to comment
Share on other sites

Man tāds vienkāršs jautājiens - kāpēc izvēle uz laminātu, nevis noslīpēt un nolakot dēļu grīdu, kas (manuprāt) ir gaumīgāk, glītāk un dabiskāk? Dēļ tā, ka biežāk jāatjauno vai citi iemesli?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man tāds vienkāršs jautājiens - kāpēc izvēle uz laminātu, nevis noslīpēt un nolakot dēļu grīdu, kas (manuprāt) ir gaumīgāk, glītāk un dabiskāk?

Tev pašam mājās koka grīda ir? Esi tādu kopis, uzturējis, mēģinājis dabūt kaut kāda skatā?

 

Ja tā vispār ir kaut kāda daudzstāvenē, tad tur nekāda vērtība tādai. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atvainojos jau iepriekš par oftopika jautājumu- interesēja vai gadījumā kādam nav pieredze ar korķa grīdām?

Link to comment
Share on other sites

Dēļu grīdas daudzstāvenēs ir no diezgan sūdīga materiāla. Un tās ir parasti vismaz reizes 4-5 krāsotas ar grīdas krāsu. Nenormāls čakars ir dabūt to visu nost un noslīpēt vēl pēc tam.

Iepriekšējā miteklī to izdarīju tikai koridorā un virtuvē. Pietika man un nevienam neiesaku.

Link to comment
Share on other sites

Lai dēļu grīda būtu smuka, telpā jānodrošina stabils klimats, citādi nespēsi pildīt šķirbas un tml. Es visādus elastīgos un citus brīnumus izmēģināju. Tā kā man arī nav kaut kāda klimata sistēma, tad mitrums mājā staigā tuvu 2x atkarībā no sezonas. Protams, var to dēli piegāzt ar ķīmiju un tml., tad jau tas arī vairs nestaigās tik ļoti, bet tad kāda jēga no "dabiska" materiāla. Senie ļauži tādu koka dēli lika tikai tāpēc, ka viņiem nekā cita nebija un tas bija nedaudz patīkamāk par klona grīdu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev pašam mājās koka grīda ir? Esi tādu kopis, uzturējis, mēģinājis dabūt kaut kāda skatā?

 

Ir. Tāpēc jau jautāju. Bija kādreiz arī 2-istabu dzīvoklī ar normāliem dēļiem. Krāsa gan bij kādas 3 vai 4 kārtas un attiecīgi čakars, bet viss ir izdarāms un rezultāts ir tā vērts (manuprāt). Mājā tagad ar ir, bet bij problēma normālus (izžuvušus) dēļus dabūt - vedu no Miķeļtorņa kādreiz un ar bij jāslīpē utt. Kopšana nekāda baisā nav vajadzīga ar nosacījumu, ka izdarīts ir kvalitatīvi (man visās vietās arī paziņām jau vairāk kā 10 gadi to labi izveic viena ukraiņu brigāde) un ir nevis eļļots ar eko padarīšanām, bet ar normālu laku. Vienīgā vieta, kas nobružājas ir koridors. Par tām šķirbām - ok. ja gribās, lai tādu nebūtu, tad tā ar laiku ir problēma jo materiāls ko liek šķirbās mēdz staigāt (faktiski paši dēļi staigā) un pēc laika dalās. Esmu atstājis šķirbas. Vasaras mītnē, kad istabā bij iemetusies sēne, jaunus normālus dēļus atrast nevarēju ātri, tad nu saliku Kuršos pirktus līmētos - ar ir ok. Noteikti neaģitēju par dēļiem, tik pasaku, ka man pašam labāk patīk un painteresējos, kāpēc izvēle par labu laminātam. Jāatzīst, ka tikai 1 reizi, bet esmu dzirdējis, ka paziņa nomainīja laminātu pret dēļiem dēļ alerģijas bērnam (tur gan var būt daudzas nianses ar lamināta sastāvu).

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Es tikai par koka grīdu :) pašam mājās noslīpētas + lakotas, ar kopšanu nekādu problēmu. Principā uz vienu telpu slīpēšanai viena diena jārēķina, bet skats pēc tam ir tā vērts, neviens lamināts klāt nestāv. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

(manuprāt) ir gaumīgāk, glītāk un dabiskāk?

Gaumes mēdz atšķirties - esi dzirdējis? 


 

 

bet skats pēc tam ir tā vērts, neviens lamināts klāt nestāv.

Man arī ir koka grīdas. Liec kā gribi, slīpē kā gribi, tāpat ar laiku (pie tam pēc 1-3 gadiem nevis 10) špaktele sāks līst ārā no šķirbām, šķirbas plesties utt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

koka grīdas

Redzi, dēļi, žūstot, saraujas, cik atceros, spundēto dēļu grīdu vajadzēja gadu noturēt bez naglošanas,lai pēc tam šķirbu nebūtu. 

 Ar plāno OSB /DSP situāciju var mēģināt saglābt, bet tas naf lēti.

Link to comment
Share on other sites

Spundētiem grīdas dēļiem jābūt 8-10% mitrums (kā galdnieku lietas kokiem). Jānotur telpā 3-4nedēļas, lai pielāgojās telpas mitrumam. Un nav jātur tiešos saules staros

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Garām! Tie pleķi ar garantiju atleks no dēļiem vai sadrups! Būs vēl sliktāk! Katram materiālam ir minimālais biezums, ko špaktelējot bedres nevar ievērot!  Ja lej izlīdzinātāju, tad tikai pa visu grīdas laukumu un ieteicams ieklāt stikla šķiedras sietu.

 

 

ir materiāli kam minimālais biezums ir tuvu 0mm un lieliski špahtelējās bedres, vismaz ap 2003 gadu bija tādi materiāli.

 

reku pirms pāris gadiem Knauf domāja, ka viņiem tāds irot http://www.la.lv/vecas-gridas-jauna-dzive/

 

Tu bieži esi redzējis laminātu kurš šūpojās jo apakšā atlekusi špahtele? tās jau nav flīzes, kas pašas vairs neturās, tur teorētiski pat smiltis paberot bedrēs, kādu pāris gadus varētu iztikt :D Pat ja atlec, nekur tālu viņa neaizleks, un vispār vajag izmantot labus materiālus. 

 

 

Pievienots Vakardien, 06:37 Rodrigez tiešām?!.... Diletants

 

 

paldies, noteikti ņemšu vērā un arī topika autoram tavs ieteikums gan noderēs

Labots - rodrigez
Link to comment
Share on other sites

 

 

vispār vajag izmantot labus materiālus. 

betons nestaigā un nečīkst ja labi ieliets. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mēģināšu laikam klāt, tad pa tiešo, uzklājot apakšā tikai to isoplastu. Cerams, ka būs ok :D

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos jau iepriekš par oftopika jautājumu- interesēja vai gadījumā kādam nav pieredze ar korķa grīdām?

 

Ir korķis trijās telpās. Plāksnēs kā lamināts, pēc uzlikšanas vienreiz apstrādāts ar kaut kādu vasku laikam. Tīrīts tiek katru dienu. Nez tāds pieradums, kaķis mazliet ar nagiem ir "pastrādājis". Kopumā esmu ļoti apmierināts.

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tīrīts tiek katru dienu.

Tu ko? Nopietni? 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ir guļamistabā. Tā ka katru nakti "uzkāpju uz korķa". Labāku klājumu ne-intensīvas lietošanas telpām iedomāties nevaru. Būs jau gadi 10. Kad taisīšu remontu, noteikti ielikšu visās guļamistabās. Bet lēts prieks nebija - bija senajos laikos 22 LVL/m2, no rūpnīcas pārklāts ar kaut kādu tur "dimanta laku" vai kā nu tas mārketinga termins saucās. Nolietojumu praktiski neredz.

Link to comment
Share on other sites

Par laminātu uz nelīdzenām koka grīdām.

 

Gadus 10 atpakaļ  cilvēkam ar ierobežotiem līdzekļiem liku 4 istabu dzīvoklī laminātu uz greizas un čīkstošas koka grīdas. Protams bla bla, bla..., bet skrūves nepažēloju.

Nu tad es viņam grīdu izlīdzināju ar visu pieejamo makulatūru: sākot no reklāmas prospektiem, līdz armētajiem kartoniem. Starpība starp sienām un telpas vidu bija ap 2,5 cm.

Pa virsu biezākā tajā laikā pieejamā poliuretāna plēve 2 kārtās (kokskaidas plāksnes tad nebija).

Un - lai cik dīvaini tas nebūtu, klients apmierināts. Arī pats vakar tur biju. Izskatās Ok. Nav pat šķirbu zem grīdlīdtēm.

Un, ja kas, kartons un papīrs ir baigi labā skaņas un siltuma izolācija un arī labs izlīdzinošais materiāls.

 

P.S. Un tādas koka grīdas 9 un 5 stāvenēs Ķengaragā nenoslīpēsi - greizi, saplaisājuši dažāda izmēra dēļi.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

es nemaz nemeginatu variantu- slipet vecas gridas, jo 99% ka izskatisies daudzmaz pec suuda ja tur viss ir skibs un greizs un vins ir ieprieks bijis krasots/spaktelets vairakas reizes ar gridas krasu - NO CHANCE!

 

Kopsh esmu paris vietas ielicis sev parketu ,laikam esmu uz visiem muzhiem veiksmigi aizmirsis par tadu suudu kaa laminatu.

LV jau vispar cik ta parkets maksa? 15.99eir m2 depo redzets kas jau izskatas daudzmaz ok un viss jau gatavs tik saklikskini kopaa kaa laminatu..

spundetie delji vispar bij kadi 7-8eir m2? Uzmauc smuku elljas toni ( normalas kvalitativas ELLJAS Nevis suuda laku)  un parkets tev par laminata cenu,tikai vienigi tas ka miksts diezgan.

+ ari parketam/deljiem isti nevajag nekadu dizho lidzenumu gridai ne ari super dargu apakspaklaju.

Link to comment
Share on other sites

@@www.MistersPimpausis.lv, spundēts dēlis samests uz "nevajag nekadu dizho lidzenumu" drīz vien izskatīsies pēc tāda paša kakuča kā vecā grīda, un šādi dēļi pēc ielikšanas ir jāslīpē! Eļļa vai laka, personīga izvēle, ar laku var iegūt augstāku izturība. Uzliec cieta koka dēļus, nekas nebūs mīksts :> Ar parastiem spundētiem grīdas dēļiem dari ko gribi būs šķirbas pie mainīgā gaisa mitruma.

Arī trīsslāņu parketam vajag taisnu pamatgrīdu, ja nepieciešams nelielus nelīdzenums izlīdzina ar to pašu apakšklāju ko laminātam, piemēram, ~1.5eur/m2 "dārgo" kokšķiedru.

Ja sāk skatīties cenu kategorijās virs 20eur, tad es ņemtu oša/ozola masīvkoka dēļus un taisītu grīdu kas izturēs 100gadus, un pie vajadzības varēs noslīpēt. Lamināts un trīsslaņu parketi, apnīk izskatas vai saskrāpē, met miskastē un pāris stundu laikā tiec pie jauna.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Man vienam liekas ka Krauta mazliet pa treknu grib par draņa Krono 32.klasi?

Tādā cenā var iegādāt 33klasi ar jau pielīmētu apakšklāju, bet tas gan būs 12, nevis 8mm.

Protams, dēļi būtu jāpieslīpē, ja ir tiešām 3mm nelīdzenumi, bet tad jau uz viņiem var klāt to apakšklāju un laminātu un būs viss labi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ar laku var iegūt augstāku izturība

Lakas jau arī tagad nav vairs vecās labās - kaut kādas uz ūdens bāzes, konsistence atgādina (atvainojos) vīrieša sēklu. Ir man vienā istabā tāda grīda - nekādas izturības tur nav - dilst ka prieks. Var jau būt ka grīdas dēļi mīksti (karēlijas priede) un tur tā vaina. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lakas jau arī tagad nav vairs vecās labās - kaut kādas uz ūdens bāzes,

 

Tas gan taisnība. Man tā ukraiņu brigāde pirms gada pārlakoja mammai dzīvoklī grīdas (8 vai 9 gadi pagājuši kopš pirmās apstrādes) un izmantoja vecmodīgo laku, jo no jaunajām eko nesmirdīgajām iesaka bēgt pa gabalu - max 2 gadi kaut cik turot.  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...