Jump to content

Rūteris pats no sevis nobruka.


Chaba
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Vai kāds varētu man palīdzēt ar padomu vai nez ko vēl?

Šovakar sākās gļuks. Mans ASUS RT-56UB1 sāka šausmīgi strādāt. pingojot lokāli rūteri, mazākais ms-830 un uz augšu. Internetā pasēdēt nereāli, konektējās klāt pusstundu, ieiet rūtera 192.168... arī pusstunda jāgaida. Atverot vaļā, WAN IP rādījās kā 192.168.. , lai gan man ir Lattelecom DSL pieslēgums, kur WAN jābūt reālai IP adresei. 

 

Log rāda ik pa brīdim "kernel flush one'' ; dev_rx_data_frm(): duplicate frame drop it. 

 

vēlāk sāka man mest erroru, ka esot IP konflikts un tpc jāmaina no 192.168.1.1 uz 2.1

Mājas tīkls ir ASUS kā rūteris un Linksys kā AP. Šādā kombinācijā forši strādāja no 2016. gada sākuma.

Tikko viss zaje**l un pieliku atpakaļ iepriekšējo TP link rūteri, kas skapī gadu nodzīvoja. Viss strādā, nekādu kosmisku ms

Kādam ir kāda nojausma, kas ar to ASUS notika?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tagad fermeri uzdarbojas ne tikai uz datoriem, bet arī uz rūteriem. Noteikt sūda nomiršanas cēloni pat shēmas autors un gaišreģis kopā nespēs. Nogrūd SSā to asus, linksys un tplinku, un vietā nopērc audi 80 (obligāti ar gāzi) un mikrotiku.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pēc šitādas reklāmas uz mikrotiku pat virsū skatīties negribēsies.

 

 

 

Tagad fermeri uzdarbojas ne tikai uz datoriem, bet arī uz rūteriem. Noteikt sūda nomiršanas cēloni pat shēmas autors un gaišreģis kopā nespēs. Nogrūd SSā to asus, linksys un tplinku, un vietā nopērc audi 80 (obligāti ar gāzi) un mikrotiku.
 
Link to comment
Share on other sites

"Atverot vaļā, WAN IP rādījās kā 192.168.. "

Ne obligāti, dsl modemam ir defaultā divi porti datiem (1 un 4)

- viens dabū publisko IP

- otrs ir sabridžots ar dsl modema wifi un tiem ir iekšējā IP.

 

Es no galvas neatceros kurš ir kurš

 

Pieslēdzies ar kompi aiz modema sava asusa vietā - kādu ip tu saņem 1. un kādu 4. portā.

un iespraud asusu tajā portā, kur dabū publisko IP. - domāju problēma pazudīs.

 

Kāpēc? jo Asus WAN adresi dabū no 192.168.1.x tīkla

un Asusam uz LAN porta arī ir 192.168.1.x/24 tīkls

Problēma gatava

 

TP links strādā iespējams, jo viņam uz LAN porta ir 192.168.0.x/24 tīkls un adrešu pārklāšanās nav.

 

Vēl viens variants kā ātri pārbaudīt manu teoriju, ja tu saki, ka tev rūtera lan ports pingojas ar aizturēm, norauj WAN porta vadu, domāju sakari ar LAN gw normalizēsies.

Protams, ir vēl potenciāli tev viens pacients (linksys rūteris), bet par to kas tas ir par devaisu, kā pieslēgts un konfigurēts - nākamajā sērijā (ja šis nepalīdzēs)

 

ps:

Kāpēc tas pēkšņi "pats no sevis no tika". Dodu garantiju, ka kaut kas tīklā tomēr tika mainīts ... kaut vai tīrīji putekļus, izkrita vadiņš un iesprauda citā dsl modema portā (alkohols, tumsa,  steiga [vajadzīgo pasvītrot] dara "brīnumus")

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Paldies! Rīt pamēģināšu.

 

ASUS rūteris skaitās mēsls pilnīgākais? Ja tā, tad kāda firma skaitās OK mājas lietošanai (20Mbit)?

Link to comment
Share on other sites

ASUS ruteri ir normāli SOHO ruteri. Man bijuši 2 Asus ruteri, abi savu prasto darbu darīja labi. Gribi pa smalko, ņem mikrotik, tika nāksies pamatīgi pamācīties tā konfigu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...