Jump to content

Cepeškrāsns jauda


laucis
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Meklēju citās diskusijās, bet neatradu to, ko tieši meklēju.

Vēlos iegādāties cepeškrāsni, bez plīts, šobrīd ir gāzes un tas mani apmierina.

Dzīvoklis, 1-fāzes pieslēgums, kārojamā krāsns 2.5-2.8kw. Mājās vēl ir veļas mašīna, el. čaiņiks, virt. nosūcējs un ledusskapis. Veļas mašīna ir uz atsevišku vadu novirzīta vannas istabā, bet uzvirtuvi cits, diezgan paresns, kāds šķērsgriezums, nezinu, no tā neko nesaprotu.

Jautājums vai ir ok slēgt tīklā šo ierīci. Skaidrs, ka visas ierīces dzīvoklī vienlaicīgi nevajadzētu slēgt un tas nekad arī netiek darīts. Skatos, ka parastajam ir el. tejkannai ir 2kw, bet tā tiek darbināta tikai īslaicīgi.

Vēl man nav skaidrs - interneta veikalos pie apraksta lasu tādus jēdzienus kā piem. standarta karsēšana 0.89 kw, karsēšana ar konvekciju 0.88kw tai pašā laikā maksimālā pieslēgšanas jauda ir 2.78kw....

 

Paldies par atbildēm.

 

laucis

Link to comment
Share on other sites

Tie 2.78 noteikti ir maksimums, kādu slodzi var radīt. Cepeškrāsns jau uzsilda uzstādīto temperatūru un tad viņu tikai uztur, līdz ar to sildelementu tikai īslaicīgi ik pa laikam pieslēdz, lai nekrīt temperatūra. Ja tev tas resnais vads no kāpņutelpas sadales atvilkts, tad droši vari izmantot un nebēdāties.

Link to comment
Share on other sites

Sildelementi mēdz būt divi. Parasti tiek lietots viens 1kW, un tas pats tiek slēgts ārā, kad sasniegta vajadzīgā T. Abi kopā tikai grila režīmā ar durvīm vaļā.

Link to comment
Share on other sites

ir man el.cepešnieks.. dzīvoklim ir 1f/20A.. nekādu problēmu. Vienlaicīgi ar cepešieku darbojas tv/dators.. apgaismojums.. ledusskapis.. veļamašīnu gan neatceros, ka būtu mēģinājis reizē darbināt. :D

 

pašam ir šāda - ZANUSSI ZOB-35712XK Maksimālā pieslēguma jauda: 2,78 кWh 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

2,78 kW ir ok, var slēgt, ja vien drošinātājii nav uz 10A. 


Tas, kas cepenei ir svarīgāk, lai ir grila sildelements un max t. ir vairāk nekā 250 °C. Teiksim 275 °C. To reizēm apzīmē arī vienkārši kā max, kas aiz/vairāk par 250°.
Uz sitiena neredzu, cik tam Zanussi, bet, spriežot pēc jaudas, vajadzētu būt vairāk nekā 250°.


 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas, kas cepenei ir svarīgāk, lai ir grila sildelements un max t. ir vairāk nekā 250 °C

 

Hmm.. Un nez kam to vajag?

 

Es nekad neesmu izmantojis temperatūru virs 220 grādi. Neesmu sastapis recepti, kur būtu prasīts karstāks!  

Link to comment
Share on other sites

Kad notiek pirolīzes tīrīšana, tad ir virs 220 oC

Cepeškrāsnīm, kam ir elektroniskā vadība, parasti ir strāvas ierobežojuma pārslēgšana. Piemēram, Imax 13 vai 16A. Pēc noklusējuma ir mazākā strāva

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Sveiki labdien!

Paldies par izsmeļošajām atbildēm!

Nākošajās brīvdienas būs ar ko nodarboties :)

laucis

Link to comment
Share on other sites

Ir dzīvoklī BOSH cepene ar pašatīrīšanās funkciju kurai jauda 3650W. Ja godīgi, tad vēl ne reizi vēl nav bijusi vajadzība viņu attīrīt. Specenē rakstīts ka pirolītiskās pašatīrīšanās laikā krāsns uzkarst līdz 480 grādiem.

 

Dzīvoklī ir tikai 1 fāze on kopējais pievads 20A, uz cepeškrāsni atsevišķs 16A automāts.

Zinot šos parametrus cenšos cepeni nedarbināt vienlaicīgi ar indukcijas virsmu, elektrisko čaiņiku 2.4kW, veļas mašīnu, trauku mašīnu, gludekli vai fēnu. To kad ieslēdzās ledusskapis un elektriskais boileris es vēl pagaidām nekontrolēju un nav bijusi vajadzība.

Apgaismojums LEDā. Bet vispār ir brīžiem situācijas kad gribētos saslēgt visu uzreiz.

Ja no sākuma likās ka būs grūti sadzīvot ar tik mazu kopējo jaudu (20A uz vienas fāzes), tad realitātē nav tik traki, bet jāsadzīvo ar to, ka tēju varēs uzvārīt tikai tad, kad cepetis būs gatavs.

Labots - meeris
Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
Es nekad neesmu izmantojis temperatūru virs 220 grādi.

Tā varētu būt.

Pagājušo svētdien sieva ar ultimātu piespieda cept [pirmo reizi] krāsnī vistu! Norādīja, ka tas jādara pie 180 grādiem!  :sarkasms:

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

Man ir 16A, atsevishks resnais vads uz cepeni un atsevishks vads uz virsmu. Virsma indukcijas bosch, apaksha arii bosch cepene ~3600w.

elektrisko cainiku esmu izsviedis misenee, uz indukcijas man aatraak uzvaraas cainiks nekaa elektriskajaa un liekas, ka mazaak arii W rij. Abu skopaa sleedzu + veel tvaika nosuceejs + fonaa televizors ledusskapis, dazreiz kompis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Hmm.. Un nez kam to vajag?


Grilēšanai. Paskaties cepenes manuālī – tur daudz garšīgu lietu minēts:) Tad lūk – uz 250° dažas no tām sanāk sliktāk vai vispār nesanāk.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...