Jump to content

pc nedarbojas


ugishz
 Share

Recommended Posts

sveicināti!

 

kā jau virsraksts saka, man pc nedarbojas.

pārstāja darboties aptuveni pirms 3 dienām. pēdējo reizi kad viņš strādāja visu darīju kā parasti, vakarā kad gāju gulēt, spiedu shut down un likos uz auss. priekšā bija 2 darba dienas un šīs 2 dienas kompis netika kustināts it nemaz, neviens cits viņu neizmanto.

pēc 2 dienām darbs ir cauri, no rīta ceļos augšā, slēdzi kompi iekšā, bet nenotiek pilnīgi nekā. izdarīju visu defaulto, izslēdzu barokli, pārspraudu vadus no jauna, ieslēdzu barokli, joproj nekā.

te nu es sapratu, ka lieta ir nedaudz nopietnāka. atvēru keisu. sāku čekot kas par lietu. pārspraudu power un reset button knopkas, joprojām nekā.

nākamais ko daru, pārspraužu vadu kas iet no psu uz mātesplati (24pin), to darot, pēkšņi iedegas visi ledi, viss griežas, bet monitoros nekas neparādas.

labi, viss man griežas, bet joprojām power un reset pogas nestrādā, saspraustas ir pareizi. tātad "ieslēgt" un "izslēgt" kompi es varu tikai kustinot mātesplati, kas ir mega dīvaini un man šķiet, ka tā tam noteikti nav jābūt.

šķiet, ka psu man darbojas, ja jau var iegriezt hdd, cpu fan, gpu fan un pats psu arī griežas, bet joprojām uz monitoriem nekas neparādas.

power pogai leds strādā.

mēğināju ramus samainīt vietām, tad atstāju tikai vienu, joprojām nekā.

mēğināju moni likt klāt pie mātesplates. nekā.

izņēmu procesoru, vizuāli viss kārtībā.

mēğināju resetot cmos, arī bateriju ņēmu ārā.

spīkers nekad nav bijis likts iekšā, tagad pamēğināju ielikt un kustinot mātesplati, iedarbināt pc, bet spīkers klusē. atgādinu, ka power pogai leds deg, viss griežas, bet neko nerāda un nestrādā ne reset, ne power poga.

 

sāku domāt, ka pie vainas plate vai procis.

 

mobo: asrock b85m

cpu: intel i5 4440 3.5ghz

gpu: nvidia 760

psu: coolermaster 650w

ram: 2x hyperx 4gb

Link to comment
Share on other sites

Gan jau ka mācplate beigusies, ja nemāki pats atrast, kur nav kontakta tad jāpērk jauna, jo tā meklēšana noteikti maksā dārgāk kā pati plate .....

Link to comment
Share on other sites

Paziņai kkas līdzīgs pirms pāris dienām bija, viss itkā griežās bet nav signāla uz monitora. Izspriedām, ka MB būs pie vainas, samainam, bet bez rezultātiem. Beigās aiznesām uz diagnostiku - teica, ka cpu beigts.(tikai jautājums kā pie velna viņš nobeidzās)

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

CPU visdrīzāk var nokaut vainu idiots liekot iekšā, vai arī uzkrāmējot 1+ KG smagu vēja ģenerātoru, ar debīli nepiemērotiem siprinājumiem. Uz Haswell vel pārāk neizpaudās blakusefekti, bet us skylake gan.

Link to comment
Share on other sites

labi, pieņemsim, ka tas varētu būt cpu, bet kāpēc tad nestrādā power poga?

 

cpu strādāja ļoti labi un iepriekš nebiju kustinājis vispār, ielikt viņu jēdzu, cooleris arī labs, ne tas kas defaultā nāk līdzi.

 

katrā ziņā ļoti dīvaina problēma,man nepatīk tas fakts,ka varu piedarbināt visu, kustinot mātesplati. neko tādu iepriekš es nebiju dzirdējis/redzējis

Labots - ugishz
Link to comment
Share on other sites

manā gadijumā bija fx-6300 ar stock dzesi (aluminija klucis). CPU vizuāli bija smuks, visi PINI vietā un viss taisns. Ar power ari bija interesanti, varēja ieslēgt itkā normāli, bet izslēgt nevarēja, bija jāslēdz ārā psu). Nekādi beep, kapa klusums.

Nekādas dižās opcijas jau nepaliek, nest uz diagnostiku, lai nav tā kā paziņai pa beztolku izmest 60 jurīšus platei.

Ir dzirdēts, ka CPU ir jābūt vismaz siltam, ja auksts, tad ir skaidra lieta. (cik tur tā taisnība, nav ne jausmas)

Link to comment
Share on other sites

kādu minūti vai divas es cpu atstāju bez dzeses, pieliku pirkstu klāt un bija diezgan auksta virsma. vai tas nozīmē, ka cpu beigts? ļoti, ļoti iespējams.

bet tas, ka pakustinot mobo es iedarbinu psu, līdz ar ko viss sāk griezties, nenozīmē, ka tādējādi es ieslēdzu pašu kompi... i mean, pamēğinat paši kustinot mobo iedarbināt kasti, varu derēt, ka nemaz nesanāks. kaut kāds voodoo shit man ar viņu notiek.

paldies par viedokli visiem! tiešām.

bet gribētos līdz galam izurbt šo lietu, lai beigu beigās neesmu nopircis 2 jaunas detaļas, kaut gan vajadzēja tikai 1

Link to comment
Share on other sites

 

 

te nu es sapratu, ka lieta ir nedaudz nopietnāka. atvēru keisu. sāku čekot kas par lietu. pārspraudu power un reset button knopkas, joprojām nekā.

 

šitas ir miljonu vērts :yahoo: nekā personīga.

Link to comment
Share on other sites

nevis "kosjs paraugs kā nevajag darīt", bet lūdzu uzraksti kas tieši tiek nepareizi darīts, jo nu jau es mēğinu gandrīz visu, lai noskaidrotu kas noticies. uz humoru man pagaidām baigi nevelk

Link to comment
Share on other sites

nevienā vietā neesmu minējis, ka plate strādā vai ir bojāta

 

tas, ka plati neesmu izvilcis ārā, nenozīmē, ka man saprašana nav nekāda, profrsionālis es arī neesmu.

slinkums un besis? ļoti iespējams.

nevajag būt tik negatīvam, esi nedaudz saprotošāks pret citiem, paldies. ļoti novērtēšu to

Labots - ugishz
Link to comment
Share on other sites

Nākamais. Ar testeri pārbaudi spriegumus, ko dod ārā PSU. Tas, ka griežas ventilatori neko vēl nenozīmē.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kā tas ir, māteni kustinot ieslēdzas? Nav gadījumā lielais mātenes 24-pin barošanas vads ne līdz galam iesprausts? Man vienreiz tā bij, kad tīriju kompi, biju viņu izspraudis, pēc tam liekot visu kopā laikam nebiju ielicis līdz galam atpakaļ un neslēdzās iekšā. Vajadzēja vēl pāris mm dziļāk :D 

Link to comment
Share on other sites

shadow, varu apzvērēt, ka vads noteikti ir iesprausts kārtīgi, varu video ielikt ar to kā tas reāli izskatās. es saku, dīvainākā lieta ever

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Man bija tā ka nospiežot ieslēgšanas pogu, griezās ventilatori, bet nekas cits nenotika. PSU bija beigts. Vai nu nes uz  diagnostiku, vai meklē no čomiem psu, cpu, mb. Es sāktu ar psu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nākamais ko daru, pārspraužu vadu kas iet no psu uz mātesplati (24pin), to darot, pēkšņi iedegas visi ledi, viss griežas
 

 

malacis, ar ieslēgtu špani raustīt MB barošanos... Ja mātenei vēl nebija kaput, tad pēc šādām atrakcijām vari droši to izmest. Nopērc jaunu un tad pasauc kādu kam vairāk saprašanas, lai nenobeigtu vēl to.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā to, ka sūtot no i-neta veikaliem, darbojas distances līgums (bez jebkādas runas 14 dienu laikā var atgriezt preci) - var veikt eksperimentus ar faktiski visām komplektējošajām daļām:D

Link to comment
Share on other sites

šķiet, ka īsti nemāku rakstīt un jūs daudz ko pārprotat.

daudziem varbūt liekas, ka ūdeni arī leju iekšā

Labots - ugishz
Link to comment
Share on other sites

 

 

dīvainākā lieta ever

Ir tā,ka divu dienu laikā pat nēesi sācis pat kompi izjaukt. Tikai spaidi,loki un brīnies,ka spuldzītes mirgo un kuleri griežas....Meklēt daļas ko nomainīt kaut vai uz izslēgšanas principu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...