Jump to content

Intel E5200 uz Q9650 - vai ir vērts?


kappa
 Share

Recommended Posts

Heyy dzelžu guru,

kaut kā te pētot lietoto krāmu tirgu uzdūros vecajiem top dzelžiem par relatīvi zemām cenām: Q6600 tā zem 20 euro, Q9650 ap 40-50 juriki, kaut vai tas pats E8600 10-15 euro... Atceros, ka laukos vēl ar vien darbojas kaste ar E5200, paskatījos mātesplati, lai arī galīga štrunta ražotāja (ECS), tā atbalsta visus šos procesorus, domāju varbūt tad ir vērts nomainīt procesoru un pavilkt datora darba mūžu vēl kādus pāris gadus, vai tomēr nav vērts? Neko ļoti tur neviens nedara- Windows 10, jaunākais MS Office, Opera un Internet Explorer, Skype, Team Viewer, Picasa, Drop Box un kaut kas jau vēl, pa kādai flash spēlītei.. Vai šiem uzdevumiem vispār sajutīs kādu ieguvumu no tiem top procesoriem?  

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

nevertell

SSD tā pat būs jūtamāks. Bet nu pats skaties benčmārkus starp q6600 un q9650, un izdomā, vai ir jēga. Vēl ņem vērā, ka ja plate veca, tad tai būs izteikti grūtāk nobarot resnāku proci, tas pats attiecas uz barokli - značit ir iespēja, ka paildzinot mūžu aparātam reāli dzīves mūžš tiks saīsināts. It īpaši, ja tā ir kāda švakā ECS plate.

Link to comment
Share on other sites

Paldies!

SSD tur jau ir, baroklis ir kaut kāds FSP 350W, un plates modelis ir G31T-M - nav ne mazākās jausmas cik tā plate stipra vai švaka, kompis savulaik tika ņemts no RD Electronics kā gatavs komplekts- neko labu tie tur noteikti nelika :D 

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

Elektropatēriņš (Typical TDP) :

E5200 - 65w.

Q9650 - 95w

 

Tiešām domājat ka tie papildus 30w būs problēma?  

Takš MB ražotājs raksta ka CPU tiek uzturēti! Neredzu te ne mazāko problēmu!

 

Bet! Papildus ātrdarbība te tiek iegūta uz papildus koru rēķina.

 

http://cpuboss.com/cpu/Intel-Pentium-E5200

http://cpuboss.com/cpu/Intel-Core2-Quad-Q9650 

 

Single core aplikācijās ieguvums būs neliels. Vēl vairāk  Q6600 single core performance ir pat sliktāka kā E5200 dēl zemākas takts frekvences! Tas, kas uz tā pc tiek lietots pa lielam nemāk vairākas cores efektīvi izmantot, domāju ka nav jēgas! 

Link to comment
Share on other sites

intervall

Uz E8600 apgreids būs jūtams- gan single, gan multi threaded performance ir par  ~45 % lielāka. Un par čiriku, kāpēc gan ne!?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Single core aplikācijās ieguvums būs neliels. Vēl vairāk Q6600 single core performance ir pat sliktāka kā E5200 dēl zemākas takts frekvences! Tas, kas uz tā pc tiek lietots pa lielam nemāk vairākas cores efektīvi izmantot, domāju ka nav jēgas!

Tu ignorē tādas nianses kā FSB un ķeša. Pamanāma atšķirība ir starp E6600 un Q6600 (E5200 nav bijis manos nagos), nemaz nerunājot par Q9650 (zvērs starp šo laiku pročiem). Es teiktu, ja pa 40€ vari dabūt - uz priekšu!

Link to comment
Share on other sites

Es balsoju jā, jo es pats nesen gribēju pirkt Intel Skylake mobo+cpu priekš sava biroja datora kuram bija divkodolu procītis AMD 4550B bet tad atcerējos ka vēl ir variants ielikt 4-kodolu proci tai pašai mātesplatei, nopirku ebayā AMD Phenom 9650 no dienvidkorejas par 20 usd, atnāca ļoti ātri un esmu sajūsmā - vairs nav nekāda laga, viss notiek zibenīgi, atšķirība ir kā diena pret nakti.

Link to comment
Share on other sites

Es vēl uz E8300, kuram tur bija kaut kāds vēl OC spēlēju BF3. Domāju ja vari dabūt Q (quad core), tad atšķirība starp E5200 būs kā diena pret nakti. 

 

Vispār jēdzīgs CPU jaudas pieaugums beidzās ar Intel Sandy Bridge sēriju. Pašam ir 2600k un 2500k un neredzu jēgu upgreidoties. 

Link to comment
Share on other sites

Skatos ka daži biedri māk rakstīt, bet ar lasīšanu viņiem ir bēdīgi.... Izlasījāt manu postu, linkus apskatījāt?

 

 

 

Tu ignorē tādas nianses kā FSB un ķeša. Pamanāma atšķirība ir starp E6600 un Q6600

 

 

un esmu sajūsmā - vairs nav nekāda laga, viss notiek zibenīgi, atšķirība ir kā diena pret nakti.

 

 

Domāju ja vari dabūt Q (quad core), tad atšķirība starp E5200 būs kā diena pret nakti.

 

Te nevajag domāt vai fantazēt, bet paskatīties performance testu rezultātus!  

Es ieliku linkus no cpuboss.com saites

Single core performance:

E5200 - 4,9 papagaiļi

Q9650 - 5,5 papagaiļi. Jūtams ātrdarbības pieaugums, vai ne? ;)

 

bet Q6600 - tikai 4,8 dēl zemākas takts frekvences! 

 

Tātad, ja aplikācija māk daudzas kores izmatot, būs jūtami labāk, bet ja nē - tad lielas jēgas nav! Un MS office + skype nemāk daudzas kores izmantot! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

es savā laikā no e7200 uz e8500 upgreidojos.. piemetu vēl mazliet RAM klāt un ieliku jaunu gpu..jauns keiss un hdd + widescreen monitors.. un kompim sākās jauna dzīve.. no oriģinālā pc palika tikai mātesplate un baroklis :D

 

nomainot tikai pliku cpu jaudas pieaugums īsti nebūs jūtams.. te jādomā kompleksi.. iespējams, ja var, tad piemet vēl RAM

Link to comment
Share on other sites

Es jau ieteiktu arī māteni pa tiem pašiem 10-15e iecelt kurai ir 4 ram sloti un tad ar papildus ram pie Q6600 vai Q9650 būs pavisam patīkami strādāt.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Q9650 ir nedaudz pavecs un tādējādi lēnāks, bet joprojām „zvērs". Tomēr, lai izmantotu visu potenciālu, nepieciešama laba māmiņplate, vēlams ar P43 vai P45 čipsetu, kur procesoru var virstaktēt līdz 4 Ghz vai pat augstākās frekvencēs, un kur var saspraust DDR 3 atmiņas moduļus. Tad tā ir pilnīgi aktuāla sistēma, laukos joprojām kurinās viens līdz 3,7 Ghz virstaktēts Q9550 uz ASUS P5Q3 plates, -spēlītes, multimēdija, filmas, viss darbojas, turklāt ļoti ņipri.

Link to comment
Share on other sites

Te nevajag domāt vai fantazēt, bet paskatīties performance testu rezultātus! Es ieliku linkus no cpuboss.com saites

Un es tev varu ielikt linku uz CPU world, kur ir pavisam cits rezultāts.:

http://www.cpu-world.com/Compare/494/Intel_Core_2_Quad_Q6600_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_E5200.html#bench1

Es nefantazēju, es runāju par savu pieredzi, neviens no sintētiskajiem testiem tev nerāda kā darbojas Win - cik ātri atveras mapes, cik ātri notiek ielādes.

 

 

Tātad, ja aplikācija māk daudzas kores izmatot, būs jūtami labāk, bet ja nē - tad lielas jēgas nav! Un MS office + skype nemāk daudzas kores izmantot!

Nezinu par kādu Office tu runā, bet pirmie multithread mēģinājumi jau bija iekš 2007 Exeļa. 2010 Office jau bija pilnībā optimizēts multithreadiem.Savukārt Skaips diez vai strādās sliktāk uz Q6600 kā uz E5200.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Piebildīšu, ka pat youtube māk izmantot vairākus kodolus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un es tev varu ielikt linku uz CPU world, kur ir pavisam cits rezultāts.:
Kas tur pavisam cits?

 

 

 

Piebildīšu, ka pat youtube māk izmantot vairākus kodolus.
Video aplikācijas māk izmantot daudzas kores. Konkrēti youtube arī uz e5200 spēlē fullhd video bez problēmām! Kur labums? Mazāka cpu noslodze iekš task manager? :D 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms pāris mēnešiem, veicu tieši šādu orģiju uz savas kastes. No E5700 pārgāju uz Q8300. Tikai mate manā gadījumā ir ECS G41T-M7.

Testus nekādus neveicu, bet uz kopējā "čuja", nekādu ātrdarbības pieaugumu laikam nejūtu.

 

No spēlēm esmu tikai World of Tanks fans, bet arī tajā kaut kādu ātrdarbības pieaugumu neesmu jutis - varbūt, kādu lieku reizi mazāk nolago un daži FPS vairāk.

 

Tā ka ja gribas paspēlēties, var mainīt, bet galīgi jūtama performances pieauguma nebūs.

 

Tiesa - cepjas gan viņš vairāk ar stock dzesi, ja E5700 dragājot WoT, turējas 60 grādos, tad Q8300 cepjas līdz pat 74 grādiem kas ir viņa max robeža.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Uhh, tik daudz atbilžu... 

 

Par plati- nav īsti variantu pa lēto atrast labu plati, ja vēl var noķert kādu CPU+Mobo komplektu, a tā plikas plates ir diezgan cenā, tāpēc šobrīd apskatu vairāk kā opciju tikai viena paša procesora nomaiņu.

 

Operatīvā atmiņa tur ir 2+1, teorētiski var nomainīt uz 4GB, lēti un par ļaunu jau nenāks.

 

 

Skatos dažu cīnās par single core veikstpēju- Pass Mark'ā arī redzams, ka Single Core uz E5200 nav sliktāka par to Q6600, bet nu vai tiešām Win 10 nejūt nekādu starpību no vairāk corēm? To pašu MS Office izmanto diezgan daudz un tas tur lielākos darbos pamatīgi iebremzē, nez, paskatoties task manager uz sava pc, atverot MS Office, var redzēt aktivitāti ne tikai pirmajā līnijā bet arī citās. Tiešām E8600 būtu labāks nekā kāds Quad?

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

No spēlēm esmu tikai World of Tanks fans, bet arī tajā kaut kādu ātrdarbības pieaugumu neesmu jutis
vai tad WoT nebij no tām spēlēm, kas tik vienu kodolu izmantoja? Tur itkā arī tad nevajadzētu just atšķirību 
Link to comment
Share on other sites

 

 

To pašu MS Office izmanto diezgan daudz un tas tur lielākos darbos pamatīgi iebremzē, nez, paskatoties task manager uz sava pc, atverot MS Office, var redzēt aktivitāti ne tikai pirmajā līnijā bet arī citās.

Visdrīzāk atkarīgs no tā ko tieši tu kalkulē, tev var būt viena gara aprēķinu ķēde, kura nav sadalāma paralēlos procesos, tur nekāda uzlabojuma nebūs. Var pamēģināt testu ar kādu sarežģītu CPU smagu procesu, kurš nav sadalāms un panākt 100% noslodzi uz vienu kodolu. Tad nokopēt to pašu procesu vairākas reizes un redzēt vai Excels atpazīs ka šis ir sadalāms un izmantos vairākus kodolus vai arī turpinās ar vienu, tikai aizņems ilgāku laiku. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet nu vai tiešām Win 10 nejūt nekādu starpību no vairāk corēm?

Jūt. Uz Win7 pilnīgi noteikti jūt, gan jau uz Win10 nav savādāk. OK, ja godīgi, tad no E5200 upgreids uz Q6600 tiešām nav tās naudas vērts, ja ņem tad uzreiz Q9650.

Ideja par Xeoniem ar nav slikta, bet tur vēl vajag adapteri no LGA771 uz LGA775, palielināmo stiklu un nedrebošas rokas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ideja par Xeoniem ar nav slikta, bet tur vēl vajag adapteri no LGA771 uz LGA775, palielināmo stiklu un nedrebošas rokas.
 

Var jau piemaksāt 1-2 euro un būs jau ar uzliktu adapteri.

Link to comment
Share on other sites

Man jautājums kā nespeciālistam- kāpēc kaut kas jāadaptero un jādomā vai ir vērts vai nē, ja pa ~100Eur sanāk pilnīgi jaunas iekšas (ja skatās pirmajā postā aprakstītās vajadzības), t.i., skylake pentiums un atbilstošs dēlis. Ja galīgi negribas izdot pat smiekla 100Eur, tad var pameklēt kādu ss.lv komplektiņu ar vismaz Ivy bridge, pa lēto. Nesaku, ka tas komplekts ir mega jaudīgais, bet nosauktajām vajadzībām- nets un ofiss- super. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Par 30 naudam beigas iekjeru Q9550. Pec neliela uzdevumu testa uz konkretas kastes sapratu ka jaunu komoi tur nevajag, bet Lattelecom interneta TV pamanas noslogot procim abus kodolus teju uz max, ta ka nav gluzi vis single core vien, citas darbibas gan neko daudz to cpu nenoslogoja.

 

Jautajums tik aktuals par dzesi- vajag kadu 775 ligzdai derigu, kadi varetu but varianti max maza budzheta ietvaros ar sis ligzdas atbalstu? Veca baig aizputejusi, gribas mest na... tadu ne njemties un tirit tur kaut ko.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Man jautājums kā nespeciālistam- kāpēc kaut kas jāadaptero un jādomā vai ir vērts vai nē, ja pa ~100Eur sanāk pilnīgi jaunas iekšas (ja skatās pirmajā postā aprakstītās vajadzības), t.i., skylake pentiums un atbilstošs dēlis. Ja galīgi negribas izdot pat smiekla 100Eur, tad var pameklēt kādu ss.lv komplektiņu ar vismaz Ivy bridge, pa lēto. Nesaku, ka tas komplekts ir mega jaudīgais, bet nosauktajām vajadzībām- nets un ofiss- super.
vecais xeons 5450 pārsit to debesuezera peni 1000kārtīgi performancē
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jau kādu gadu vecos Xeonus lieku iekšā kompjos un neviens man vēl nav sūdzējies. Cena - kapeikas, veiktspēja - ļoti laba.

 

Pats uz Xeon X5450 sēžu un gan strādāju ar Adobe un spēlēju spēles. Kopā ar labu karti iet viss uz urrā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jau kādu gadu vecos Xeonus lieku iekšā kompjos un neviens man vēl nav sūdzējies

 

Kādas dzeses Tu uz tiem liec? Intel stock ir paredzēta 77W TDP vai pofigā var likt virsū uz Qxxxx un Xeon ar? 

Link to comment
Share on other sites

Kādas dzeses Tu uz tiem liec? Intel stock ir paredzēta 77W TDP vai pofigā var likt virsū uz Qxxxx un Xeon ar?

Atkarībā kādu Xeonu. 90W parasti lieku stock dzeses. Tiem, kas 120W vienmēr brīdinu, ka vajag labu dzesi un tad attiecīgi piekomplektēju klāt kaut ko labāku kā stock. Temperatūras testēju ar 24h stresa testiem, neļauju kāpt augstāk par 60 grādiem bez OC.

 

Pašam X5450 stāv uz 4Ghz (stock 3.00Ghz) ar CM T4 un temperatūram max ir 78 grādi.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Es tagad ar paņēmu Ebay Xeon X5450 par 14Eur un pasūtiju peremičku, likšu uz plates ar Q45 čipsetu. Ar X5355 uz Gigabyte ar q35 čipsetu viss izdevās lieliski.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Var mierīgi aliexpress ņemt, nevajadzēs nekādas "peremičkas". Tur tie xeoni jau modificēti un max lēti, pakaļ met.

Link to comment
Share on other sites

Varētu, lūdzu, par šito ķīmiju kaut ko smalkāk? Kura čipseta platēm derēs pieķīmiķotais E5450, cik liela iespēja nofeilot? Kas vēl jāņem vērā? Skatos, ka E5450 pat ir mazliet, mazliet vairāk papagaiļi nekā Q9650. Grūti noticēt, ka cenas atšķirība ir tik krasa, bet tas varbūt dēļ tā, ka nav gluži plug & play?

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

 

 

Varētu, lūdzu, par šito ķīmiju kaut ko smalkāk? Kura čipseta platēm derēs pieķīmiķotais E5450, cik liela iespēja nofeilot? Kas vēl jāņem vērā? Skatos, ka E5450 pat ir mazliet, mazliet vairāk papagaiļi nekā Q9650. Grūti noticēt, ka cenas atšķirība ir tik krasa, bet tas varbūt dēļ tā, ka nav gluži plug & play?

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/ 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varētu, lūdzu, par šito ķīmiju kaut ko smalkāk? Kura čipseta platēm derēs pieķīmiķotais E5450, cik liela iespēja nofeilot? Kas vēl jāņem vērā? Skatos, ka E5450 pat ir mazliet, mazliet vairāk papagaiļi nekā Q9650. Grūti noticēt, ka cenas atšķirība ir tik krasa, bet tas varbūt dēļ tā, ka nav gluži plug & play?

 

Mainu LGA 771 --> LGA 775 adapterus pret tumšajām šokolādēm ( 50 - 75% ). Sīkāk PM.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sēžu vēl uz Q9650. GTA5 strādā ka prieks.
Neesi vel pamēģinājis tādus "šedevrus" kā Mafia 3 un Wach Dogs 2. 
Link to comment
Share on other sites

Mainu LGA 771 --> LGA 775 adapterus pret tumšajām šokolādēm ( 50 - 75% ). Sīkāk PM.

 

Manīju, ka tos serveru pročus jau tirgo kopā ar lipekļiem un pat gatavus kur nekas nav jālipina un jāgriež, tik liec virsū un iet.

 

Vēl paliek aktuāls jautājums par dzesi. Ja tagad ir E6700, kam TDP ir 65W, tad ar esošo stock dzesi priekš E5450 (80W) varētu būt par īsu. Kurš varētu būt lēts un pietiekami efektīvs cooleris? Ar šo būtu OK?

 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/korpuss_dzesesana/coolers/spire_kepler_rev_2_sp985s1v2

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...