Jump to content

Boot.lv installfests


MZM
 Share


Recommended Posts

Sakarā ar LAKAs akciju vai nerodas tautai vēlme sarīkot kādu nelielu un neofic. installfestiņu?

 

Nepieciešami rekvizīti:

1) Pāris interesenti, kam gribas Linux/BSD uz saviem datoriem;

2) Neūberkūlas problēmas arī der (protams, ar visu datoru komplektā);

3) Atbilstošie datori, kur to mantu likt;

4) Telpas ar ātru ineta pieslēgumu un ieteicams BEZ ārzemju traffika uzskaites (lai var updatēties no ārzemēm);

5) Vēl kāds bez manis, kurš gribētu palīdzēt ar padomiem.

 

Ja būtu liela interese, varētu mēģināt caur LAKA sarunāt atkal RTU, taču tad točna tā, lai kaut kas arī tur notiek icon_wink.gif

 

OK. Gaidu idejas, komentus, mīļākās alus un čipšu zortes utml. icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja man pieejamaa laikaa, tas esmu ar mieru stiept savu kasti, uz kuras slacka nepakamo neliida virsuu.... vieni errori... icon_redface.gif uz blakus kastes viss bij O.K.... icon_eek.gif

Link to comment
Share on other sites

Ar Windows XP instalācijām var piedalīties?

Uz sacensību!

Kurš ātrāk saliks updatētu un sakonfigurētu sistēmu icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Me
Ar Windows XP instalācijām var piedalīties?

Uz sacensību!

Kurš ātrāk saliks updatētu un sakonfigurētu sistēmu icon_smile.gif

 

 

Tas vareetu buut jautri. Nemot veeraa ka, lai tiktu pie updeitiem nepiecieshams FireWall (izmantojot auto update).

Katraa zinnaa, lai uzvareetu nepiecieshama speciaala strateeggija.

Bet noteikumos vajadzeetu piemineet, ka nedriikst izmantot kreisaas SP2 verisjas.

 

Bet vispaar baigais sviests, laabaak vienkaarshi sanaakt un iedzert.

Link to comment
Share on other sites

japiekrit,Me...labak sanakt visiem barina un sadzert..parak cakarigs tas pasakums iznak....

paskat, varbut dazam labam tada kopeja sanaksana var but saistama ar personiga biznesa uzsaksanu!!icon_smile.gif))

joks, bet ja nu tomer kas jedzigs...

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

kas sev kautko grib tas lai liek. viss.

 

e=d. ka tik tu izkristu pa savu logu blum.gif

Link to comment
Share on other sites

nu buuti interesanti windas instala ssacenes, bet ne tikai windas bet arii pilnu office paketi un citas programmas

Link to comment
Share on other sites

japiekrit' date='Me...labak sanakt visiem barina un sadzert..parak cakarigs tas pasakums iznak....

paskat, varbut dazam labam tada kopeja sanaksana var but saistama ar personiga biznesa uzsaksanu!![img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif[/img]))

joks, bet ja nu tomer kas jedzigs...

 

Installfesti tāpat parasti beidzas ar iedzeršanu, bet vismaz sākumā (kamēr skaidrā) var padalīties pieredzē, iegūt vērtīgus padomus utml.

 

Ar to WXP var sacensties, tikai jaliek Offisa progas arī, un pie reizes jāuztaisa klasters no 3 datoriem ar web, PHP/ASP, SQL icon_wink.gif

Mēs liekam Debian icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

2004. gadā viss bija savādāk. Degviela tikko bija palikusi dārgāka, jo iestājāmies ES. Pirms tam 95e maksāja 32 santīmus, tagad veselus 40.

 

Pēc gada sāks pūsties nekustamo īpašumu cenas. Bet 2004. normālu 2 istabu dzīvokli Rīgas centrā joprojām var nopirkt par 20 000 latu. Pēc gada tie jau būs 40 000, pēc diviem 60 000, bet pēc trim 100 000.

 

2004. visi joprojām interneta klubos spēlē CS 1.6

 

2004. Krievijā jau ir Putins. Bet mums - Vaira.

 

2004. mans dators ir Toshibas Satellite laptops ar Pentium 2 procesoru. Jau tad viņš bija ļoti vecs, tomēr pēc gada es viņu pamanījos pārdot par 60 latiem.

 

toshiba_satellite_4010cdt_002.jpg

Labots - Smii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nu! Mēs ķīpenes kojās internetu ievilkām liekas 1998 gadā. Datori bija praktiski katrā istabiņā, dažās pat pa divi!

2004 jau dsl un internets pa kabeļu tv tīkliem jau bija plaši izplatīts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

2004 gadā jau dators vispār bija retajam,internets-par to bija dzirdēts.Daudzi tiko bija pārgājuši uz krāsu TV.

Kādā tad tu lauku pakaļā dzīvoji toreiz, it kā es arī ne Pierīgas laukos dzīvoju....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2004. gadā arī laukos jau viss bija. Pirmo mobilo nopirku, šķiet, 98. gadā. Aiz tā iemesla, ka tobrīd šķita, ka pie mums laukos, Cēsu pusē Lattelecom nu nekādi nespīd, bet mobilie uz to brīdi jau bija kļuvuši lēti ,un LMT zona tīri laba visā Latvijā. 2003. gadā kā necerēts brīnums nāca Lattelecom līnija ar visu DSL internetu. Tā gan noturējās tikai 10 gadus. Pirms gada sāka čakarēties, montieri kaut ko mēģināja remontēt, pēc tam Lattelecom paziņoja, ka līnija gara, remontēt nav vērts, atjaunot arī ne. Bet tad jau bija 4G, bet parasto telefonu pat pensionāri vairs nelieto.

Labots - M_J
Link to comment
Share on other sites

 

 

2004 gadā jau dators vispār bija retajam,internets-par to bija dzirdēts.Daudzi tiko bija pārgājuši uz krāsu TV.
Nu tev ir prasības, tikai piecus gadus iepriekš elektriskā lampiņa bija izgudrota! 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nu! Mēs ķīpenes kojās internetu ievilkām liekas 1998 gadā. Datori bija praktiski katrā istabiņā, dažās pat pa divi!

Nu sveiks koju biedr! Kurā mājā dzīvoji? Ja no pieturas, es 2.

Pirmais nets bija pa koaksiālo kabeli, gļučīja nejēgā. Quake, Blood un Starcraft tīklā rāvām uz nebēdu, tad vēl DOOM spēlējām. HoMM1, 2, 3.

Mans pirmais mob, Ericson 628, ar lielo baču.

erga628b.gif

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans pirmais mob, Ericson 628, ar lielo baču.

Bez lielās bačas nekā, jo tad tikai nedēļu varēja izvilkt :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bez lielās bačas nekā, jo tad tikai nedēļu varēja izvilkt

4-5 dienas ar lielo baču gāja, tas nebija tik taupīgs.

6110 ar lielo baču līdz divām nedēļām.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Nja, man pirmais telefons bija Nokia 2110, pirms tam vēl pāris gadus lietoju arī peidžeri - NEC, ar smuku lielu ekrānu :) Bet, parādoties mobīlajiem un SMS peidžeri izmira. Nez, kaut kur vēl lieto peidžerus?

 

Operators un mobīlā nr tā arī ne reizi nav mainījies :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad jau droši vien nezināsi arī to ka lielākā daļa vēl joprojām sēž pie vecajiem labajiem kineskopu TV?

 

Es joprojām nosiekalojos, kad ss.lv kāds CRT Loewe parādās. Vienreiz pat gandrīz nopirku, tikai sapratu, ka īsti nav kur novietot. Un ģimene manu sentimentu varētu nesaprast...

Link to comment
Share on other sites

Mans pirmais telefons bija Nokia 1610, darbā iedeva. Otro pirku pats, šādu. Tolaik kosmoss, jo mazs un ar krāsainu ekrānu!

 

Siemens-S25-3.jpg

 

Slokā vieta ir. Bet ir arī jautājums - vai man to tiešām vajag :)

Labots - Smii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

...1610 ar krāsaino? Tok zini?

ieleja, tas ir peidžeru infrastruktūra vēl ar vien eksistē?

Link to comment
Share on other sites

...1610 ar krāsaino? Tok zini?

Viņš par Nokia 1610.

Krāsainais ir Siemens 35, laikam tas modelis? Tomēr nē.

Labots - Zuxters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zuxter, tok, jā, bildītē cits aparāts :) Nujā, arī Siemens kādreiz ražoja telefonus :)

Link to comment
Share on other sites

Palasot Snukurins postus es sāku justies vainīgs, jūtos kā budzis un buržujs, kas uzkundzējies saviem līdzpilsoņiem...

Link to comment
Share on other sites

Krāsainais ir Siemens 35, laikam tas modelis? Tomēr nē.

 

 

Siemens S25 

 

Pa infrasarkano portu varēja fona attēlus un melodijas sakačāt. Un bija 20 sekunžu balss ieraksts. Un tas viss 2000. gadā.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

2004. gadā jau telefoni maksāja mazāk par "kosmosu" Kā arī telefonus jau dalīja operatori par velti, protams cenu par telefonu iekasējot no nejēgā dārgajiem tarifiem. Dārgo telefonu laikmets beidzās ap 2000. gadu.

 

Datori mājās jau parādījās kādu laiku pirms 2004. gada, tomēr maksāja salīdzinoši kosmosu un vairākumam tie bija lietoti un bez interneta pieslēguma. Internets (dsl) bija dārgs ja nemaldos vilka ap 30 vai 40ls mēnesī... Tikai ap 2005 gadu parādījās lēti dsl tarifu plāni. Protams tie, kas dzīvoja daudzdzīvokļu mājās tika ātrāk pie lēta interneta no kabeļoperatoru tīkla.

Link to comment
Share on other sites

Es par to siemens samaksāju kaut ko ap 160 latiem, ja pareizi atceros. Līdz 2000. gadam internetā sēdēju ar modemu un maksāju par minūtēm. Nakts IRCošana ar meitenēm bija reāli elīts un dārgs pasākums :)

Pēc tam jau bija internets darbā.

 

Pirmo datoru pats sev nopirku ap 1998. gadu, par 200 latiem, jaunu. Tas bija kaut kāds 200 mhz Pentiums ar 32 Gb ram un 2,5 Gb disku. 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Celka 633MHz uz Chaintech MB, 64 Ram, video iebūvētā 4MB. Vēlāk tika apgreidots uz 512Ram un 64MB ddr video.


Pirku Fortexā.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Hmm,

 

kautkā man nelīmējās, varbūt kļūdos, man pirmais bija Samsung C100 2004tajā, man šķiet, ka LMT deva līdzi pieslēgumam kā pirmos "mazcenas" mobilos? Maksāja jauns kkur ~110 lvl

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un jā tie 400 Ls bija vērtīgāki nekā tagadējie 1000 Ls
 

 

98. gadā 400 ls bija aptuveni 10 minimālās algas pārrēķinot uz mūsdienām sanāktu 3600€. Protams, ja rēķinam nodokļu atvilkumus tad gan jau, ka tie 400ls bija visas 15 min algas... Kā arī tajos laikos ārpus Rīgas pa 400ls jau varēja nopirkt dzīvokli vai pat māju...

Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@Zuxters,

 

saisos.

 

Domāju mēs te pie 2004. gada palikām, bet izrādās cilvēki nostaļģijā tālāk aizgājuši, tad lai nu iet:

 

Pirmais ģimenē lietotais:

 

$_1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs saprotat no telefoniem, mans pirmas bija šis, ar viņu varēja naglas sienā dzīt!

 

post-97578-0-11079700-1448030752_thumb.jpg


Kad parādījās GSM tika nomainīts uz šadu, jo daudz par LV bija jābraukā! 15W izejas jauda!!!

 

post-97578-0-66963500-1448031050_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...