Jump to content

Totaly fanless computer + ektrēmā barokļa dzese


Jetijs
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Par manu iepriekšējo nedarbu var lasīt šeit.

To visu nedzudz uzlabojot, respektīvi, pieliekot ja esošajiem 2 radiatoriem vēl 4 gabalas, sanāca pilnīgs bezplopelleru dators:

 

radiatorsm.jpg keissm.jpg

 

viss jau būtu labi un skaisti, taču mani nelika mierā doma, ka mans baroklis tomēr vēl mēdz karst tā kā maita, par ko var spriest, veroties sekojošajās bildēs. Kā redziet tad spolītes un tie mazie štrunti - pretestības, bez gaisa karst uz vella paraušanu. Nākamajā bildē redzams manu pūļu rezultāts, kad pielipināju tiem štruntiem un spolei pasīvus raģikus. taču rezultāta nekāda, tāpat karst kā maita :)

 

 

baroklis_(0).jpgbaroklis_(1).jpg

 

Nu un tad manā slimajā galvā ienāca doma, jāpabāž visas barokļa daļas zem šķidruma, jo waterblokus sataisīt visiem mazajiem štruntiem nav reāli, tāpat kā pagarināt vadus lai aizlaistu līdz vaterblokam. biju dzirdējis, ka destilēts ūdens elektrību nevada :) Tā nu iegādājos pāris plāksnītes orgstikla un sāku urbt. Beigās jau izskatījās tīri tā neko :)

 

baroklis_(2).jpgbaroklis_(3).jpgbaroklis_(4).jpg

 

Izvilku pa mazajiem caurumtiņiem vadiņus, visu korekti salīmēju, pārbaudīju vai netek un kastiņa ar iekšām gatava. Pieslēdzu pie strāvas un skatos - ventilators griežas, tātad vadi savienoti pareizi :)

 

baroklis_(5).jpgbaroklis_(6).jpg

 

Taču ne viss ir tik rožaini, kā liekas, lai panāktu ka tas viss strādā nācās ziedot divus barokļus, labi ka man bija divi veci lieki :) Pirmajā bildē redzams kā izskatījās baroklis, kad biju nepareizi savienojis vadus :) , jo biju dzirdējis, ka uz katru štekeri izejošajā vadu mudžeklī visas krāsas atbilst vienādām strāvām :) kā redzam tad tas tā nemaz nav. Savukārt otrajā bildē redzams kas notika ar otro barokli, kad vadi bij savienoti pareizi, taču izdarīju prātam neaptveramu secinājumu - destilēts ūdens vada elektrību. Protams man tas baroklis pirms tam bija pārklāts ar 5 kārtām lakas, bet kā redzams tad tas nelīdz, jo laikam tak pastāv kautkādi sasodīti elektriski lauki vai kas cits. Nu lūk tā.

 

baroklis_(7).jpgkakam.jpg

 

Nu nebija man miera, jo biju dzirdējis, ka eļļa gan nemaz nevada elektrību, tā nu atkal atgriezās entuziasms un iegādājos jaunu barokli, taču šoreiz strādājo jo īpaši rūpīgi - tomēr pirkts! Tā nu ievietoju kiškas kastiņā. Sameklēju internetā, ka esot tādas transformatoru eļļas, kas nevada elektrību un ir ļoti šķidras pie tam bez krāsas - ideāls variants. Tikai problēma tajā, ka vienīgie kas šādu eļļu piedāvā, nedod to mazumā, un mucu pirkt man galīgi ņeahota. Tā nu nolēmu notestēt parastās eļļas. Uzliku testerim pretesību 2000 KiloOmmi un skatījos ko rādīs, būtībā jau pie tādiem ommiem jau vadur rokā turot testeris kautko uzrādīja, ūdenī protams vairāk, taču eļļā nekā :) Beigās izvēlējos hidraulikas eļļu, jo tā visšķidrākā un dzidrākā.

 

baroklis_(9).jpgbaroklis_(10).jpg

 

Taču jautājums bij sekojošš, vai ta leketrovadītspēju nevar ietekmēt kautkādi tur elektriskie lauki, kas parādās tiklīdz plūst strāva, jo mērīt pretestību eļļai ir vien, taču cita lieta ir tad ja caur eļļu plūst kautkāda strāva. Tā nu uzmeistaroju improvizētu testeri, ar drošinātāju. Tipa sanāca, ka bāzu 220v pa taisno eļļā. biju patīkami pārsteigts, ka abi drošinātāji palika veseli, gan 30a gan 7 ampērīgais :)

 

baroklis_(11).jpgbaroklis_(12).jpg

 

 

 

Nu ko, maisam gals tā teikt vaļā un jāķeras pie aizraujošākās šī eksperimenta daļas. Sākumā, protams, pārbaudīju vai viss notiek arī bez eļļas. Ventilatori griežas - smaids manā sejā :)

 

baroklis_(13).jpgbaroklis_(14).jpg

 

Sākumā mēģināju vadus lodēt pēc sentēvu metodēm - ar lodāmuru. Taču tiklīdz salodēju 2 vadus 20 minūšu laikā, tā nolēmu meklēt vieglāku risinājumu. Atbildi atradu šitādos mazos sūdiņos. Viņi strādā tā, ka uzmaucas pa virsu savienotiem vadiem un tad ar fēnu tiek izkausēti, plastmasa pielīp pie izolācijas, savukārt vidū esošais alvas slānītis salodē abus vadus - viss korekti un hermētiski :)

 

baroklis_(15).jpgbaroklis_(16).jpg

 

Pielēju eļļu un pētīju vai nav sūces.

 

baroklis_(17).jpghmmm.jpg[/url] baroklis_(19).jpg

 

Pienāca maģiskais brīdis un tika nospiesta I/O podziņa. Un božemoj ir režģim rieva - STRĀDĀ!!! Tā nu liku ventilatoriem griezties kādas 30 minūtes, i nekā, eļļas temperatūra gandrīz istabas temperatūrā, tātad karst maz, lai gan neiet jau uz pilnu slodzi. Bet galvenais ka strādā. Vēlāk iedomājos, ka labāk jau būtu ja būtu kastiņa gatavota no metāla, lai tam siltumam ir kur novadīties, bet nu no orgstikla smukāk :) pie tam ir ieplūdes un izplūdes štuceri, tā ka vajadzības gadījumā varēs sajūgt kopējā sistēmā.

 

baroklis_(20).jpgbaroklis_(21).jpgbaroklis_(22).jpg

 

Tāds izskatījās darba galds pēc visu darbu pabeigšanas :)

 

baroklis_(23).jpg

 

Jā, nu teorijā jau tas izskatās skaisti un labi, bet praksē rāda ko citu, tātad, ņemot vērā to, ka to kastiņu nebiju pagatavojus no metāla, tad pasīvi dzesēties tur nekas nevarēja. Tā nu sajūdzu to visu vienotā sistēmā. visu darīju uzmanīgi un pat nenotašķijos. Bet kad slēdzu iekšā secināju divas lietas

1) Lai dzenātu eļļu vajag spēcīgāku sūkni nekā manējais, kurš starp citu spēj uzdzīt ūdeni 4,4 m augstumā lielājajā jaudas režīmā.

2) vai arī jādabon šķidrāka eļļa.

 

Mans smaids ātri vien saruka redzot, kā cpu temperatūra strauji ceļas, dēļ tā ka nu nespēj tas sūknis izdzīt eļļu caur visu sistēmu un vēl 6 radiatoriem. Tā lūk. Tagad meklēju šķidrāku eļļu. Ir arī doma vienkārši pagatavot kastiņu no metāla ar redelēm, lai pasīvi dzesējas, un kopējā sistēmā nelaist, bet laiks rādīs :)

 

Nākamais projekts - pašgatavots pasīvi dzesējošs radiators ala Innovatek pakaļdarinājums :)

 

Lai jums jauka nakts :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Varonis

    12

  • Jetijs

    20

  • DelNet

    6

  • Raimonds1

    5

Šausmas! (labā nozīmē). Tev gan ir iekšā- vispirms self-made wc galvas, tagad šis. Eh, man ar tādu klusu kompi gribētos. Moš varētu šādus barokļus gatavot vairumā :D

Link to comment
Share on other sites

visnotalj interesanti, un izdoma vispaar ir super, cik tev izmaksaaja visss shis joks, visss kopaaa ne tikai baroklim

Link to comment
Share on other sites

Nu kurš tad skaita, kad iedvesma galvā tad nauda nav galvenais, bet ja nopietni tad katrā ziņā pāri pa 15 latiem būs...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Malacis Jetij. Paldies Dievam, mums vecajie ir maina un veel kaada.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ivchikx

WOW... Šitais nu gan labais... :lol: Izskatās gan nereāli, kā zinātniskā fantastika... :p bet jautājums ir vai vispār tādu eXtreme dzesi vajag?... Ta jau drīz šķidro skābekli un slāpekli pie PC grūdīsim defaultā klāt! :lol:

Link to comment
Share on other sites

mjaa.. TIESHAAM LIELISKI!! :)

Bet teoreetiski destileets.. pilnigi tiirs udens elektriibu nekadi nevar vadiit.. to vada tika ipiemaisijumi.. via nu uudens nebija tiirs vai kas...

Arii ir daudzas domas... bet traucee tikai un vienigi tas ka Liepajaa NAV organiskais stikls!!! :) Var jau njemt rudiito un uz darbnicaam vest.. bet tad lielaaks chakars.. un ka to visu kopaa limeet utt..

Link to comment
Share on other sites

Krishius
mjaa.. TIESHAAM LIELISKI!! :)

      Bet teoreetiski destileets.. pilnigi tiirs udens elektriibu nekadi nevar vadiit.. to vada tika ipiemaisijumi.. via nu uudens nebija tiirs vai kas...

   Arii ir daudzas domas... bet traucee tikai un vienigi tas ka Liepajaa NAV organiskais stikls!!! :) Var jau njemt rudiito un uz darbnicaam vest.. bet tad lielaaks chakars.. un ka to visu kopaa limeet utt..

Noteikti, ka uz pasha baroklja bija k-kaadi mikronetiirumi, kas sajaucaas ar uudeni un taapeec tas vadiija straavu...

Link to comment
Share on other sites

nu manupraat ar eelju dzeseet visu sisteemu nav taa pati spozhaakaa ideja :) , labaak vareeji uztaisiit atsevishkju siteemu baroklim, atsevishkju ar uudeni oaareejiem kraamiem...

Link to comment
Share on other sites

2 Jetijs:

Cik nopietni tie baroklji nopampa? tie abi ieprieksheejie? Nav veelme vinju kaadam iedavinaat? ;)

Link to comment
Share on other sites

nu manupraat ar eelju dzeseet visu sisteemu nav taa pati spozhaakaa ideja :) , labaak vareeji uztaisiit atsevishkju siteemu baroklim, atsevishkju ar uudeni oaareejiem kraamiem...

 

Ēēē`, tas nozīmētu papildus radiatoru, papildus sūkni tikai barroklim - jādomā par strāvām, kur dabūt kā aizvilkt. Bet pats galvenais, man ir tāds princips, ka visam jābūt kompaktam un viegli pārvietojamam. Pagaidām tas tā ir, taču ja vēl baroklim visas tās figņas piebāztu, tad nevarētu panest :)

Link to comment
Share on other sites

2 Jetijs:

       Cik nopietni tie baroklji nopampa? tie abi ieprieksheejie? Nav veelme vinju kaadam iedavinaat? ;)

 

Sore :) atdāvināju viņus tam neticīgajam elektroniķim, kurš apšaubīja manas spējas :)

Neko dariit :)

Jameklee citas mantinjas ar kuram speleties :) Mosh uz nedeljas nogali atkal kadam kaut kas kaiminjos nodegs :)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

Shodien kad biju saskreejies ar Vimbu, shis jau pateica ka tu esot uztaisiijis shito prikolu, tik pirmstam esot jau kaadus 3 barokljus nocepis... :)

LABS, tieshaam labs! tik man vel tas neieviesh uzticiibu :) paeunaasim peec 3 meeneshu lietoshanas... ja veel buus dziivs tad es saakshu domaat :) !

Bet tieshaam Labais!

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu ielikt tajā sistēmā kaut kādu devēju, kas pastāvīgi mēra eļļas elektrovadītspēju (jeb pretestību :D - kā vēlies), jo kā zināms, tad dēļ galvaniskās strāvas metala daļas noārdās - tādēļ iespējams, ka ar laiku ta eļļa jau sāk vadīt strāvu un ir jāmaina.

Katrā gadījumā ar 220 joki mazi! Ja dzesējot kompi tu riskē tikai ar detaļām, tad dzesējot barokli, jau ar savu dzīvību )-:

 

P.S. Ja jau tiecies pēc pilnīgi klusa datora... Vaitad tas sūknis ir klusāks par uz zemiem apgriezieniem uzliktu ventilatoru? Bez tam kautkur esmu lasījis, ka tomēr vajadzētu atstāt kaut kādu simbolisku ventilatoru, lai korpusā notiktu gaisa cirkulācija.

P.P.S. Bet visādi citādi - tiešām iespaidīgi! (-;

 

Nu nu, nevajag jau tik nopietni, katrā ziņā man tagad atkal ūdens sistēmā, tikko beidzu tīrīt blokus un radiatorus no eļļas :) Tas jau nav vairs klusuma jautājums, bet gan efektīvas dzeses jautājums. Man vienkārši patīk eksperimentēt, tas ir kā bērnībā katavot kautko no konstruktora. Un par draudiem dzīvībai neuztraucies, esmu setrificēts darba aizsardzības speciālists, un elektrodrošību zinu kā savus trīz pirkstus :)

Link to comment
Share on other sites

un elektrodrošību zinu kā savus trīz pirkstus :)

Pa abaam rokaam kopaa? :D

Link to comment
Share on other sites

Respect :D

Cilvēks ar izdomu, līdzekļiem (tehniskiem) un iespeejaam... līdz šim bij dzirdētas tikai pārrunas un filozofiskas diskusijas par destilētā ūdens izmantošanu... vienmēr ar tie piemaisījumi parādījās kā sķērslis (kaut no tās pašas lakas) ... trafu eļļa :) jiihaa... jaudas slēdžos (330kV) tak ar eļļu izmanto, tur gan to dara lai flammi(ljoti lielu indukcijas dzirksteli ;) ) noslēpētu, bet ar ja jau tur jamā ir iekšā, tātad nevada elektricity :) Lielajos trafos gan njez.. laikam biki pabieza jamā ira... būs jāpainteresējas par viskozitāti... ir man te viens ar kļikonu "Big Transformer Man" ;D gan zinās...

Ja dabūš kauko sakarīgu Jetij, varēs nosūkt pāris litrus ;]

Link to comment
Share on other sites

ir man te viens ar kļikonu "Big Transformer Man" ;D gan zinās...

Ja dabūš kauko sakarīgu Jetij, varēs nosūkt pāris litrus ;]

 

Zini es būtu pārlaimīgs ja izdotos ko tādu dabūt :)

Link to comment
Share on other sites

ehh:) - nu pasakaini skaisti:) - tiešām var mielot acis:)

 

baigi labi, par to barokli, to veco maitasgabalu tiešām prasīt prasās papeldināt eļļā, lai apklust uz visiem laikiem:) - vienīgi jāieprovē variants ar bleķa kārbu, lai nav vadi jāvelk un sūknis jāslēdz... lai sitlumu atdod no visas savas plaknes... ehhh:) - nu labais verķis tev sanācis:) - un kas par eļļu? parasta auto transmisijas? tad nemaz nevajag to transformatoru speciālo eļļu? baigi forši. iedvesmoji uz pilnīgu kapa noklusināšanu:)

Link to comment
Share on other sites

ehh:) - nu pasakaini skaisti:) - tiešām var mielot acis:)

 

baigi labi, par to barokli, to veco maitasgabalu tiešām prasīt prasās papeldināt eļļā, lai apklust uz visiem laikiem:) - vienīgi jāieprovē variants ar bleķa kārbu, lai nav vadi jāvelk un sūknis jāslēdz... lai sitlumu atdod no visas savas plaknes... ehhh:) - nu labais verķis tev sanācis:) - un kas par eļļu? parasta auto transmisijas? tad nemaz nevajag to transformatoru speciālo eļļu? baigi forši. iedvesmoji uz pilnīgu kapa noklusināšanu:)

 

Eļļa hidraulikas. tā bija visšķidrākā no man pieejāmajām. Pie tam arī samērā dzidra. Starp citu arī Risso eļļai elektrovadītspēja līdzvētīga hidraulikas eļļai :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis

Es jau ar te salasiijies biju ka destileets udens elektiriibunevada, pajautaaju faccukam vinnss gardi pasmeejas un pateica ka jaabuut lloti stulbam lai ko taadu apgalvotu . Tagad saprotu ka vinnam bij taisiniiba :D

Link to comment
Share on other sites

2 andrītis - destil ūdens jau ta nevada, bet tur rodas tie galvaniskie vaj kādi tur efekti ar tiem metāliem un taml, rezultātā viens un div - un ūdens paliek piesārņots ar visādiem štruntiem un sāk vadīt to elektrību:)

 

par eļļu labais:) - tiešām, vot tas jau ir perspektīvs variants barokļa apklusināšanai, neprasa papildus gabarītus, darbojas oki doki...

kā ir - ar to silšanu - pēc kā tu to konstatēji - kad tev bij tikai stikla kastē, nepieslēgts pie sūkņsistēmas??? un cik ļoti sila? vai izskatījās ka metāla sieniņu gadienā pac spētu dzesēties ti bez cirkulācijas?

savukārt - eļļā cerams nerodas tie galvaniskei vaj kādi tur efekti - eļļa nesāks vadīt elektrību arī pēc pāris gadiem???

Link to comment
Share on other sites

Abet es takš vēlāk pieslēdzu viņu kopējai sistēmai eļļas ceļš bija baroklis, kas šajā gadījumā pildīja arī rezervuāra funkcijas, sūknis, CPU bloks, GPU bloks, 6x radiatori. Nu redz un acīmredzot sūknim slodze pa lielu un nespēja viņš pietiekamā ātrumā to eļļu dzīt, jo redzi ieslēdzot biosā skatījos kā visas citas temp izņemot CPU bija labas aber CPU strauji cēlās, uzlaidu līdz 70 un slēdzu laukā. Protams ka visa sistēma auksta, bet CPU bloks kartsts, tipa siltums no turines neiet prom. Pie tam es 100% zinu ka viss bija atgaisojies, jo kā nekā 4 stundas ņēmos kamēr dabūju visus burbuļus ārā. Sūknis strādāja uz pilnu jaudu, kas reāli ūdeni spēj pacelt līdz 4.3m, bet sanāk ka ar eļļu ir savādāk, jo tā biezāka un iznāk ka ras nabaka sūkņa serdes gals, nu tas ar mazajām plastmasas dzenošajām lāpstiņām tur tik griežas uz riņķi un maļ uz riņķi apkārt esošo eļļu. To ka slodze tiešām ir liela konstatēju pēc tā, cik grūti bija eļļu dabūt ārā no sistēmas, proti, kad sistēmā ir ūdens, tad parasti es kautkur atvienoju trubas un vienu galu kautkādā traukā iekšā, bet otrā pūšu un rādā veidā diezgan ātri var dabūt ūdeni ārā. Bet eļļas gadījumā varēju pūst tā ka acis izsprākst, nu viss vurzījās uz priekšu gliemeža ātrumā. Nācās vienot nost katru daļu atsevišķi un tad vēl tā tīrīšana :(

 

Par koroziju runājot tad ir tā, ka destilētā ūdenī ar vajadzīgajām piedevām ne ķīmiskā ne elektroķīmiskā korozija nenotiek, vai notiek tik minimālā līmenī, ka to var neņemt vērā, taču ņemot vērā ka šāds ūdens maisījums tomēr vada elektrību un eļļa nemaz tad domāju, ka eļļa ir pat drošāks risinājums ūdens dzesē nekā destilēts ūdens, ja vien tā ir pietiekami šķidra un ir pieejams pietiekami jaudīgs sūknis.

 

Tagad taisos kautkur dabūt spolīšu eļļu, jo Jopciks man ieteica ka tā esot daudz šķidrāka, kas zin mož tad kas sanāks, ja nē tad gatavošu baroklim rievotu kastiņu no alumīnija, lai pasībi dzesējas un kopējā sistēmā nelaidīšu :)

Link to comment
Share on other sites

mjaa.. TIESHAAM LIELISKI!! :)

      Bet teoreetiski destileets.. pilnigi tiirs udens elektriibu nekadi nevar vadiit.. to vada tika ipiemaisijumi.. via nu uudens nebija tiirs vai kas...

   

Ūdens nemēdz būr tīrs, destilētā ūdenī pat stilkls šķīst, nerunājot par Al, Cu, Pb, Sn kuri ir brīvi pieejami baroklī.Galvaniskie procesi to paātrina simtiem reižu.

Kad nodarbojos org sint.labort., tad mēs ūdeni turējām mazāk par nedēļu, citādi tas palika ātri vecs.

Arī kad izšķīst ūdenī co2 kurš ir gaisā un īpaši telpās, palielinās vadītspēja.

 

Ja grib ko šķidrāku priekš dzeses, var mēģināt izopropanolu vai dīzeli

Link to comment
Share on other sites

Murmulis

Praatam neaptverami! Kur cilveeks ar tik vaajaam elektronikas zinaashanaam tik negrib ieliist. Bet vai tas pasaakums ir to sadegusho bloku veerts. Nu ja katrs jau izklaideejas kaa grib un maak. Esi uzmaniigs tai baroklii tu vari atrauties ar 311 V spriegumu, taa kaa Safety First.

Link to comment
Share on other sites

Jetijs - a kaads tev ir virsmas laukums radiatoriem ?

es ar te klusiibaa domaaju moz tomeer labaak panjemt WC barokli teiksim ProSilence seerijas ...

bet nezinu vai reserators pavilks visu ...

 

Nu man tagad ir seši gabali šitādi te:

(bilde ir klikojama)

dualm.jpg

 

Nu rēķinājis virsmas lielumu neesmu bet baigi daudz, kā nekā šāds radiators paredzēts diviem 12cm vetilatoriem, nu parēķini pats - kopā 24 vara trubas un katram radiatoram ap 150 alumīnja redeles. Domāju ka virsmas laukums ir lielāks nekā Zālamana tornim, jo dzesē perfekti gan CPU, gan GPU, gan PSU. Tev cik saprotu tornis dzesē tikai proci, domāju ka papildus slodzi varētu arī nenodzesēt, bet īsti nezinu, jo kā zinām tad teorija un prakse ir divas ļoti dažādas lietas :)

 

A tas prosilence maita baigi dārgs - cenu aptauju gluži netaisīju, bet redzēju pa 200 eur. Skatīsies kā ies ja izveidošu varoklim mājiņu no redeļaina alumīnija, mož pats pasīvi dzesēsies, un ja tā, tad tas bū ievērojami lētāk :)

Link to comment
Share on other sites

Praatam neaptverami! Kur cilveeks ar tik vaajaam elektronikas zinaashanaam tik negrib ieliist. Esi uzmaniigs tai baroklii tu vari atrauties ar 311 V spriegumu, taa kaa Safety First.

 

<><><><>

 

Un par draudiem dzīvībai neuztraucies, esmu setrificēts darba aizsardzības speciālists, un elektrodrošību zinu kā savus trīz pirkstus
Link to comment
Share on other sites

Abet es takš vēlāk pieslēdzu viņu kopējai sistēmai ............. ...... ...., cik grūti bija eļļu dabūt ārā no sistēmas, proti, kad sistēmā ir ūdens, tad parasti es kautkur atvienoju trubas un vienu galu kautkādā traukā iekšā, bet otrā pūšu un rādā veidā diezgan ātri var dabūt ūdeni ārā. Bet eļļas gadījumā varēju pūst tā ka acis izsprākst, nu viss vurzījās uz priekšu gliemeža ātrumā. Nācās vienot nost katru daļu atsevišķi un tad vēl tā tīrīšana :(

 

O bladivostoka! ... ehh.. - tājau likās - viena sīka aizapziņas balss teica ka lai labāk nebāžās kopējāsistēmā ar eļļu.... ķēpa vien būšot... nu baigais manijaks, un visu vēl iztīriji:)! - kautkas traks:)!

 

āreče - bet baigi interesanti par to barokli rievotajā alumīnija kārbiņā ar eļļu pildītā - tas nu gan būs varenlabais risinājums, kompakts turklāt! - un lēts, un pilnībā pasīvs - tadtik manīs kā būs:) - taisni vaj niez nagi to meistarot, liekās ka jābūt labam:)

 

jakas - ezis666 wrote: izopropanolu un dīzeli - tad nez kā ar šiem būs? dīzelis jau tipa nekāds viegli liesmojošais nebija - dega vienkārši kājau eļļa? pie spiediena tikai blīkšķinājās? vismaz dīzeli jau ir viegli nopirkt...

Link to comment
Share on other sites

jakas - ezis666 wrote: izopropanolu un dīzeli - tad nez kā ar šiem būs? dīzelis jau tipa nekāds viegli liesmojošais nebija - dega vienkārši kājau eļļa? pie spiediena tikai blīkšķinājās? vismaz dīzeli jau ir viegli nopirkt...

 

Jautājums ir tajā vai šīs abas vielas vada elektrību - tas vis svarīgākais. Būs laikam jāiebāž 220v vads iekšā :) Nu protams tikai pēc pārbaudes ar testeri.

Link to comment
Share on other sites

ja tev mājā automātiskie korķi, tadjau var tāpātās to vadu bāzt iekšā:) - ja izsitīs, zināsi ka eļļa bla bla bla.... tikai lai neuzliesmo:)

 

nu āber par to alumīnija kārbu? provēsi sametināt, val līmēsi ar metāla epoksīdiem?

Link to comment
Share on other sites

1.) eļļa nav smagāka par ūdeni, tai vienkārši ir blīvums daudzreiz lielāks - attiecīgi caur mazām caurulēm būs gana smagi izdzīt ārā

 

2.) Man te iešāvas ideja - tu mātesplati ar visiem pričendaliem nemēģināsi izpeldēt eļļā ? :))) varētu būt interesanti... [nopirkt kaut vai vecās par 5Ls un iztestēt]

Link to comment
Share on other sites

2 delfins 1) :) - izpeldināt māteni jau ir normāls pasākums, galvenā ķibele jau ir vien tajā, redz - kādreiz kad gribēs apgreidoties - būs pašam jāšrubē tā ēļļa nost... un mazums - citreiz kādu ramu nomaina, vaj vidkarti, un atkal šrubēšana...:)

 

1) - pavisam aizmirsu piesieties:) - blīvums eļļai ir mazāks kā ūdenim - tāpēc jau eļļa var papēldēt ūdenim pa virsu:)! - eļļas viskoziāte un taml lietas ir kas nosaka to ķēpu ar ēļļu:), tā labāk "pielīp" pieķeras visām mantām, nekā ūdens...

Link to comment
Share on other sites

Padomāju par izopropanolu un dīzeli - neies krastā, tāpat kā acetons. Jo jamie ir šķīdinātāji un var saēst jau tā švako izolāciju elektrolītiskajiem kondensatoriem un sazin ko vēl viņi tur var saēst :)

 

Un metāla kārbu mēģināšu pēc iespējas metināt un kur nevarēs tur līmēšu :)

Link to comment
Share on other sites

eh, nu labi:) - katrā ziņā iedvesmojoši, dabūt pasīvu barokli, tik lēti un viegli, kompakti, tā ir ģēla laba:)

Link to comment
Share on other sites

Bet to destilēto ūdeni tu kur biji pircis? Vienkārši destilēts ūdens elektrību vada, bet ūdens ar pēc iespējas mazāk piemaisījumiem (destilēts vairākas reizes, tādu lieto ķīmiķi analītiķi) taviem mērķiem jau varētu derēt.

Link to comment
Share on other sites

Shaadi kadri tikai iedvesmo un rauj sev lidzi parejos..

Shadas lietas jadara biezhaak.. lietas, kur gala rezultataa ir kas taads, ko nopirkt ir diezgan nereaali, bet pasha rokaam tomeer iespejams..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...